Para Prezydecka z Okazji Dnia Edukacji Narodowej: ''Dziękujemy za trud i zaangażowanie'' - zdjęcie
14.10.20, 10:11fot. prezydent.pl/Jakub Szymczuk KPRP

Para Prezydecka z Okazji Dnia Edukacji Narodowej: ''Dziękujemy za trud i zaangażowanie''

13

- W tym roku musieli Państwo zmierzyć się z niezwykle trudną sytuacją. Pandemia koronawirusa spowodowała zamknięcie szkół i wprowadzenie zdalnego nauczania. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja ta była i nadal jest ogromnym wyzwaniem. Tym bardziej dziękujemy za Państwa determinację – czytamy w okolicznościowych życzeniach pary prezydenckiej RP Andrzeja Dudy oraz Agaty Kornhauser-Dudy do pracowników polskiego systemu edukacji.

 

Szanowni Państwo Nauczyciele i Wychowawcy!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najlepsze życzenia nauczycielom, pedagogom i pracownikom oświaty, którzy na co dzień dbają o edukację i wychowanie młodego pokolenia Polaków.

Dziękujemy za trud i zaangażowanie, z jakim wykonują Państwo swoją pracę. To Państwo przekazują młodym ludziom wiedzę niezbędną do zrozumienia współczesnego świata i kształcą umiejętności, które staną się podstawą ich życiowych sukcesów i źródłem samorealizacji. Uczą Państwo wzajemnego szacunku i nawiązywania koleżeńskich relacji oraz towarzyszą swoim wychowankom w ich pierwszych społecznych działaniach. Jest to wielka odpowiedzialność i zadanie, któremu nauczyciele stawiają czoła każdego dnia.

W tym roku musieli Państwo zmierzyć się z niezwykle trudną sytuacją. Pandemia koronawirusa spowodowała zamknięcie szkół i wprowadzenie zdalnego nauczania. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja ta była i nadal jest ogromnym wyzwaniem. Tym bardziej dziękujemy za Państwa determinację, dzięki której w całej Polsce możliwe było przeprowadzenie matury i egzaminu ósmoklasisty. Dziękujemy za poświęcony dodatkowo czas, za sprawne dostosowanie się do nowych okoliczności, za wysiłek włożony w prowadzenie lekcji przez Internet.

Chcemy też podziękować tym z Państwa, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych – dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu pomagają Państwo w pokonywaniu trudności, przełamywaniu barier i ułatwiają dostęp do uczestnictwa w życiu społeczeństwa.

Dziękujemy także nauczycielom szkół polskich poza granicami kraju za to, że ucząc polskiego języka, historii i kultury, podtrzymują więź z Ojczyzną i przekazują kolejnym pokoleniom patriotyczne wartości oraz świadomość własnych korzeni.

Gratulujemy Państwu awansów zawodowych, nagród, wyróżnień, odznaczeń, a zwłaszcza dokonań edukacyjnych, które dobitnie wyrażają się w sukcesach Państwa uczniów i wychowanków. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom życzymy dużo sił i wytrwałości w trudnej, ale jakże ważnej i szczytnej pracy. Niech wdzięczność młodych Polaków i ich rodziców będzie dla Państwa najwyższą nagrodą i źródłem wielkiej satysfakcji. Pozdrawiamy również Państwa rodziny i bliskich. Życzymy Państwu wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

 

Agata Kornhauser-Duda

Andrzej Duda

 

 

mp/prezydent.pl

Komentarze (13):

ala2020.10.18 13:18
Prezydentem Polski Andrzej Duda- doktor nauk prawnych. Blisko społeczeństwa, blisko nas, spontaniczny, pragnący pięknej i dumnej Polski. Myślący o Polsce i Polakach.Pierwsza Dama Pani Agata Duda to klasa, elegancja, styl, kultura, obycie i szyk.
les2020.10.14 17:17
dziekujemy za ideologiczne pranie bachorom mozgow, to przyszli kontrolerzy masek i sciagacze kar pienieznych dla rzadow bolszewickich pod ksywka pis i inne jeszcze badziewie..
Toni2020.10.14 14:37
Gdyby Wasze życzenia były szczere to byście nas nie narażali na zarażanie się w przepełnionych szkołach, gdzie nikt nie jest w stania zapanować nad setkami uczniów. Nauczyciele masowo się zarażają i to samo jest z uczniami. Możemy uczyć zdalnie, ale wam na nas nauczycielach i uczniach nie zależy.
Anonim2020.10.14 14:17
A. Duda gloryfikuje UPA?! Skandal i upokorzenie w Kijowie! Zapomniane ofiary Wołynia! L. Kulińska .... https://www.youtube.com/watch?v=dlEq_0YydwU
Widz2020.10.14 13:53
No nie da się nie śmiać.
Anonim2020.10.14 13:21
"Марш УПА 2020" з нагоди Дня захисників України в Києві / включення .... https://www.youtube.com/watch?v=aldK9m2KWkI
jle_ffm2020.10.14 12:08
Słowa, słowa, słowa...a gdzie czyny panie prezydencie?
gumowa kaczka2020.10.14 11:40
zamknąć szkoły ,teraz to główne ,po weselach ,źródło zakażeń
verizanus2020.10.14 10:35
Może lepiej przez odpowiednie przepisy ułatwić nauczycielom pracę? ;)
m2020.10.14 18:45
Można jeszcze mniej pracować?
Jacek2020.10.14 10:30
Kiedyś się mówiło, że " za dziękuję się nic nie kupuje ". Gdzie Pana obietnice, Panie Prezydencie?
Kasikas2020.10.14 11:26
hej Jacek,,,jeszcze mało???,tyle podwyżek dostajecie,,,a reszta społeczeństwa patrzy??? a dzieci żeby coś umieć na prawdę muszą prywatne lekcje brać?? bo tak uczycie w większości przypadków?,,,,to się nazywa śmiałość,,,uczcie w szkole w końcu porządnie,,,bo dzieciaki wciąż muszą korki brać za kasę rodziców!
Jacek2020.10.14 12:18
A wie Pan czego można nauczyć w klasie , gdzie jedna trzecia to uczniowie z orzeczeniami o niepełnosprawności intelektualnej (różnej), do tego dodajmy tych niezainteresowanych zdobywaniem wiedzy? I wreszcie mamy tych ambitnych i zdolnych. Wie kim musi zajmować się nauczyciel..., no właśnie - jest to kosztem uczniów zdolnych. Niech Pan protestuje w tej sprawie wobec tych, którzy ustalają takie zasady, a nie obraża wszystkich nauczycieli. Miłego dnia.