Papież: Pan daje to, o co prosimy, ale na swój boski sposób - zdjęcie
01.04.21, 21:49fot. yt/vatican news

Papież: Pan daje to, o co prosimy, ale na swój boski sposób

12

- „Cierpienia, które przynosi nam Ewangelia, nie są naszymi własnymi cierpieniami, ale «cierpieniami Chrystusa w nas» (2 Kor 1, 5), «nie głosimy siebie samych, lecz Chrystusa Jezusa» i jesteśmy «sługami ze względu na Niego» (2 Kor 4, 5)” - w trakcie homilii podczas Mszy Krzyżma Papież Franciszek skierował te słowa do wiernych z całego świata. Uroczysta Msza jak co roku odprawiona jest przy Ołtarzu Katedry w Bazylice św.

Piotra. Franciszek zaznaczył, że z głoszeniem Ewangelii często związane są prześladowanie i krzyż. Mieszkańcy Nazaretu słuchający Jezusa w synagodze bardzo szybko przeszli od zachwytu do lekceważenia. Jego słowa nie zostały przyjęte, a tłum rozpalony gniewem próbował odebrać mu życie. Zwracając się do kapłanów podzielił się z nimi myślą, że godzina radosnego głoszenia i godzina prześladowania oraz krzyża są ze sobą ściśle powiązane – czytamy na portalu Vaticannews.va.

- „To prawda, że w krzyżu jest coś, co stanowi integralną część naszej ludzkiej kondycji, ograniczeń i kruchości. Jest jednak również prawdą, że w krzyżu dzieje się coś, co nie jest nieodłącznie związane z naszą słabością, ale jest ukąszeniem węża, który widząc ukrzyżowanego bezradnym, kąsa go oraz próbuje otruć i zdyskredytować całe jego dzieło – zauważył Papież. Ukąszenie, które ma na celu zgorszenie – teraz żyjemy w epoce zgorszeń! - dąży do unieruchomienia i uczynienia bezowocną oraz daremną każdą posługę, a także poświęcenie z miłości dla innych. Jest to trucizna złego, która stale nalega: wybaw samego siebie. - mówił Franciszek“

Papież zwrócił także uwagę na ostateczny triumf Boga, który pojawia się po przezwyciężeniu trudności i przyjęciu z wiarą własnego krzyża, który jest zawarty w głoszeniu Ewangelii. Przyjęcie tego krzyża razem z Jezusem i tak jak On, nawet „zanim” pójdziemy głosić Dobrą Nowinę, „pozwala nam rozeznać i odrzucić truciznę zgorszenia, którą diabeł będzie próbował nas zatruć, gdy krzyż niespodziewanie pojawi się w naszym życiu”.

Nasze prośby są zawsze wysłuchiwane przez Boga, ale – jak zwrócił uwagę Papież – Bóg je rozumie i realizuje na swój własny sposób.

 

mp/vaticannews.va

Komentarze (12):

rebeliant2021.04.2 19:28
Na boski sposób dał dzieciom klesze hutasy w dziecięce pupki. Oto Słowo Bożeeee....e...e eee...
Żony w miłosierdziu2021.04.2 18:48
No tak.... jako nastolatek prosisz o żonę w twoim wieku - dziewice a później jedyne co dostajesz to konkubinat - prostytutkę na dłuższy czas.
Kiedy byłem mały2021.04.2 13:07
modliłem się do Pana Boga o rower, ale go nie dostałem. Kiedy dorosłem, zrozumiałem że Pan Bóg nie działa w ten sposób, więc ukradłem rower i modliłem się do Pana Boga o wybaczenie.
Grizzly2021.04.2 9:04
No tak. Przyjeżdża taki inwalida na wózku, prosi o zdrowe nogi, a pambuk obdarza go nowymi oponami.
Apateista2021.04.2 7:42
..."- „Cierpienia, które przynosi nam Ewangelia, nie są naszymi własnymi cierpieniami, ale «cierpieniami Chrystusa w nas»".. Współczuję katolikom :-) Więc według Franciszka "Jezus" to pasożyt?
rebeliant2021.04.2 19:37
I tu się kłania odpowiedź na takie pytanie: Czy chwytanie innej osoby - bez jej zgody - i włażenie w nią, aby przez tą osobę odbierać jakieś tam cierpienia jest atakiem na tą osobę ? Kim jest pambuk ? Nawet gdyby faktycznie był (to założenie daję jako objęcie wszelkich możliwości) i był alfą omegą, to jest stroną atakującą.
Grizlly2021.04.2 7:20
Bełkot nie do pojęcia..
Grizzly2021.04.2 8:27
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu! Won buraczany trollu końsko - matolski nasłany przez POKO (POwszychną KOrupcję).
Tella2021.04.2 1:33
Chcesz znaleźć kobietę na jedną noc? Wejdź na --- Sexconn.Com
Żuk Gnojarz2021.04.1 23:17
Szach - Mat
na swój boski sposób2021.04.1 22:54
my będziemy zap,ieprzać za miskę ryżu a klechy i inni spece od boziologii będą się opyer,dalać i gwałcić nasze dzieciaki
Krakus2021.04.1 21:55
Kocham Papieża Franciszka, wybaczcie, ze bardziej niż JP II. Po prostu. Inteligencja, wiedza i logika :)