Panie Schetyna, czas opuścić ,,propisowski'' Kościół. Zapraszam do Kościoła katolickiego - zdjęcie
26.11.19, 15:00(fot. flickr/PO)

Panie Schetyna, czas opuścić ,,propisowski'' Kościół. Zapraszam do Kościoła katolickiego

35

Propisowski Kościół katolicki jest winien przegranej Platformy Obywatelskiej - grzmi Grzegorz Schetyna. Tylko ktoś o bardzo niskim IQ, złej woli, albo totalnym antykościelnym i antypisowskim zacietrzewieniu może chwycić tę "diagnozę".

Grzegorz Schetyna przedstawił nową narrację, która tłumaczyć ma sromotną przegraną Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych. "Jednym z powodów jest Kościół katolicki, który jest bardzo propisowski, zwłaszcza na prowincji. My mamy dobre wyniki w miastach, ale wieś jest problematyczna. Właśnie dlatego, że Kościół jest tam bardzo aktywny" – powiedział polityk, który trzyma się kurczowo stanowiska, pomimo krytyki nawet ze strony swoich kolegów i koleżanek z partii.

Nie licząc kwestii pustych obietnic Platformy Obywatelskiej i dramatycznych w skutkach 8 - letnich rządów PO-PSL, które przyczyniły się do przegranej ugrupowania Grzegorza Schetyny, samo stwierdzenie "propisowski Kościół katolicki" jest oksymoronem. "Katolicki" z języka greckiego oznacza powszechny. Dlatego w Credo wyznajemy wiarę w "powszechny" Kościół, bo jako katolicy zobowiązani do głoszenia Dobrej Nowiny, cieszymy się z każdej osoby, która do tego kościoła przyjdzie i pragnie szczerego nawrócenia. Grzegorz Schetyna również jest mile widziany.

Lider PO zrzuca więc winę na Kościół, nie wyciągając wniosków, że prowadzenie antyklerykalnej, antykatolickiej i "tęczowej" kampanii było kolejną z przyczyn wyborczej porażki.

Czy Kościół jest propisowski?

Lewicowe media od lat powtarzają jak mantrę - parafie pod wezwaniem Prawa i Sprawiedliwości, Kościół i PiS razem walczą o głosy, kościelne państwo PiS-owskiej herezji, sojusz ołtarza z pisowskim tronem. Jednak nie znajdziemy oficjalnego stanowiska Kościoła, które nakazywałoby głosowanie na Prawo i Sprawiedliwość, a wypowiedź, lub działanie kilku z ponad 30 tysięcy księży, którzy zezwolili na umieszczenie wyborczych plakatów, czy spotkanie danego polityka w salce parafialnej, to incydenty, które nie powinny się zdarzyć. Znamienne, że mówią o nich zwykle ludzie, którzy do Kościoła nie chodzą.

W tym kontekście warto przypomnieć akcję franciszkanina, proboszcza parafii pod wezwaniem świętego Antoniego z Padwy w Warszawie, który opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie plakatu, który przybił na drzwiach swojej parafii. "Kochani Parafianie i Goście! Z całego serca zachęcam Was do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach - z miłości do Ojczyzny. Jednocześnie NIE WYRAŻAM ZGODY na jakąkolwiek polityczną agitację na terenie naszego kościoła. Informuję, że wszelkie materiały wyborcze będą usuwane" - napisał o. Lech Dorobczyński

Lewica usiłuje wykreować obraz, jakby wspieranie Prawa i Sprawiedliwości było odgórnym nakazem polskiego Episkopatu. Tymczasem tuż przed wyborami Episkopat jedynie przypomniał, kogo katolicy nie powinni popierać. Zresztą, jako praktykujący katolicy sami powinniśmy to wiedzieć. Wierzę w Boga, który jest miłością, więc i przestrzegam Jego przykazań i popieram ludzi, którzy również będą kierowali się takimi wartościami. Wydaje się, że to proste jak konstrukcja cepa. Dla lewicowych dziennikarzy i polityków lewicowo - liberalnych jest to jednak trudniejsze od fizyki kwantowej.

„Katolicy powinni popierać programy broniące prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarantujące prawną definicję małżeństwa jako trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety, promujące politykę rodzinną, wspierające dzietność, gwarantujące prawo rodziców do wychowania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i moralnymi przekonaniami. W związku z tym katolicy nie mogą wspierać programów, które promują aborcję, starają się przedefiniować instytucję małżeństwa, usiłują ograniczyć prawa rodziców w zakresie odpowiedzialności za wychowanie ich dzieci, propagują demoralizację dzieci i młodzieży. Nie mogą się decydować na wybór kandydata, który wyraża poglądy budzące zastrzeżenia z punktu widzenia moralnego oraz ryzykowne z punktu widzenia politycznego” – przypominał abp Stanisław Gądecki

Czego oczekuje Schetyna, który zapowiadał wprowadzenie związków partnerskich, którego partia wspiera LGBT, in vitro, aborcję, zwiększyła podatki, w tym na produkty dla dzieci, chce wprowadzić tzw. edukację seksualną? To kolejne puste hasło, którego celem jest batalia o elektorat Lewicy i walka o byt samej Platformy. Hipokryzja, do której zdążyliśmy się już przyzwyczaić w wydaniu polityków PO.

Wybiórcze traktowanie

"Wyrażam moje rozczarowanie z powodu niedotrzymania jak dotąd obietnicy wyborczej złożonej kiedyś przez partię rządzącą o ochronie życia od poczęcia (por. Program Prawa i Sprawiedliwości 2014 r., s. 7)." - oznajmił w listopadzie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Można się spierać, czy stanowisko nie było wygłoszone trochę za późno, ale nie można mu zarzucić braku obiektywizmu.

"Obyś był zimny albo gorący! - to jedno z upomnień, które znajduje się na początku Apokalipsy - A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust" (Ap 3,15n)" Radykalizm w pójściu za Chrystusem to nie wykrzykiwanie haseł "dumna, Polska, katolicka", "ole, ole, to my katole", "Bóg, honor i Ojczyzna", "nie islamska, nie laicka, tylko Polska katolicka", by za chwilę "bić pedałów".

Radykalizm w pójściu za Chrystusem to służba, to szerzenie Nieba na ziemi, miłowanie nieprzyjaciół, 77- krotne przebaczanie, ogromna praca nad belką we własnym oku, sprowadzanie Bożej chwały w każdej sytuacji i miejscu, w którym się znajdujemy - to rewolucja miłości, jaką powinniśmy rozpocząć od siebie, swoich rodzin, by jej żar rozprzestrzeniać na innych, ze świadomością, że Bóg jest z nami, nie zostawia nas sierotami w naszych trudnych sytuacjach i wyborach. To oddanie życia Jezusowi, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Utraty pracy, zdrowia, może jakiejś relacji, a nawet życia, by zyskać coś więcej.

Oby nadszedł dzień, kiedy Schetyna, dziennikarze lewicowo - liberalni i ich czytelnicy, politycy i wyborcy PiS-u, uczestnicy Marszu Niepodległości, odkryli Żywego Boga, który jest "Drogą, Prawdą i Życiem". Tylko Bóg daje nadzieję i prawdziwą wolność.

Panie Schetyna, zapraszam do Kościoła katolickiego. Ostrzegam, że nawrócenie może trochę zaboleć, bo wymaga zmiany życia, a nie politycznej kalkulacji i wygodnych uproszczeń językowych. Gwarantuję, że się opłaci. Jak mawiał św. Augustyn, "niespokojne jest serce człowieka, dopóki nie spocznie w Bogu."

Karolina Zaremba

Komentarze (35):

Jolanta2019.11.29 9:37
A JA MYŚLAŁAM, ŻE KOŚCIÓŁ JEST CHRYSTUSOWY... PAN SCHETYNA WYGŁASZA NOWE POGLĄDY, "WYTYCZA" NOWY TREND... PANIE S., KOŚCIÓŁ RZYMSKO-KATOLICKI JEST CHRYSTUSOWY! O TYM NAPISAŁ JUŻ ŚW. PAWEŁ Z TARSU W JEDNYM ZE SWYCH LISTÓW. KOŚCIÓŁ NIE JEST TEGO CZY TAMTEGO - JEST CHRYSTUSOWY. GŁOWĄ KOŚCIOŁA JEST JEZUS CHRYSTUS. CZAS SOBIE O TYM PRZYPOMNIEĆ, DROGI PANIE!
B522019.11.28 17:21
pójdzie pójdzie ale dopiero jak wypadnie ostatni ząb
anky2019.11.28 16:03
Czy toto pretenduje do roli antychrysta? Dobrze by było gdyby toto było anrtchrystem.
anna2019.11.28 14:35
ten pan powinien odpocząć , bo już za dużo bredzi
Marek2019.11.28 12:29
Jak to do zapraszamy do Kościoła? Człowiek który popiera LGBT oraz chce umożliwiać aborcję powinien być już dawno przez Kościół ekskomunikowany z całą resztą podobnych mu i popierających. Kościół silny a nie wielki. Wpuszczając takiego człowieka do Kościoła i pozwalając mu na uczestnictwo w Nabożeństwach utwierdza się masę ludzi w tym, że ich poglądy są słuszne.
Hanys672019.11.28 11:48
Najwyższy czas zacząć stosować KPK 915 wobec polityków - debili.
ada2019.11.27 8:17
A to prawosławny czy satanista?
kapral z obstawy2019.11.27 1:10
Chcecie żeby wybuchł jak wejdzie do kościoła. Ktoś go oblał woda święconą troszeczkę to para poszła ze hej.
Janek2019.11.26 23:07
Dobry Bóg widzi krzywdę ludzką i robi porządek, a zaczął od likwidacja współczesnej nierządnicy babilońskiej czyli Kościoła Rzymskiego, w obecnej jego formie. Chwała Panu. Amen.
stefan2019.11.26 23:02
To nie schetynio mówi to jego szuflada.) i będzie nam mówił jakiej pasty używać .)a tak na poważnie.To zmiana TV i mediów otworzyła drzwi do informacji bo do tej pory to komoruski i słońce Peru byli przedstawiani jako rycerze na białych koniach a jeżdzili na Osłach .)
dark2019.11.26 22:26
51 On przejawia moc ramienia swego, rozprasza [ludzi] pyszniących się zamysłami serc swoich. 52 Strąca władców z tronu, a wywyższa pokornych. [Łk 1:52-53] To możliwa przyczyna klęski peowców.
Wielki2019.11.26 21:19
Bidulka Karolcia chciała popisać się elokwencją, a potwierdziła tępotę pisowskiego ludu. Mianowicie napisała: "samo stwierdzenie "propisowski Kościół katolicki" jest oksymoronem. "Katolicki" z języka greckiego oznacza powszechny" Tymczasem oksymoron to figura retoryczna, którą tworzy się przez zestawienie wyrazów o przeciwstawnych znaczeniach. Oksymoron najczęściej składa się z rzeczownika i określającego go przymiotnika. Zatem albo Kościół nie jest propisowski, albo nie jest katolicki. A ponieważ wiadomo, że kościół JEST propisowski, więc, wg wywodów Karolci, nie jest katolicki. No, przyznam, że nie spodziewałem się takiej samokrytyki.
rozbawiony2019.11.26 17:52
Nasz kościól w 90% już nie jest KATOLICKI JEST PISI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anna2019.11.26 17:44
Ten Schetyna to kompletny idiota...dodam półgłówek
Łukasz2019.11.26 17:35
Można gościa nie lubić, ale tu ma dużo racji. PiS wygrywa dzięki sojuszowi z kościołem. Ludzie starsi, w dużej mierze mieszkający na wsi, dalej są zapatrzeni w czarnych i słuchają się, żeby nie grzeszyć.
UWAGA!!!2019.11.26 16:17
UWAGA! UWAGA1 jest tu chory człowiek który podszywa sie pod nie swoje nicki i bardzo się tym podnieca
Bizon2019.11.26 16:09
Sketyna wskrzesił Zlew na własną zgubę ! Teraz będziemy obserwować wtrost poparcia lewackich debili dla Zlew-u, kosztem poparcia dla PO, która to partia została założona po to, aby załatwić SLD i to się im udało. SLD nie weszła nawet do sejmu, a prymat polityczny na lewej stronie przejęła PO. Dzisiaj, to już widać wyraźnie, że SLD wraz ze Zlew-em zrewanżuje się PO-je-bom !!! Będzie się działo !
Jacek Placek2019.11.26 18:55
Oj będzie się działo, a na prawicy Konfederacja będzie podgryzać PiS.
JS2019.11.26 16:08
Po lewej stronie ław sejmowych siedzi: H A Ń B A .......narodu polskiego !!! Tam, w tej PO-sr-an-ej partii politycznej nie ma już mormalnych ludzi. To same PO-je-by. Oto przykłady : 1. Były marszałek senatu Borusewicz, przydomek „samolocik”, latał samolotem rządowym z W-wy do Gdańska, żeby wypuszczać psa, 2. Obecny marszałek senatu Grodzki, od samego początku kadencji posiada przydomek „łapówkarz”. Pierwsza osoba od której zarządał łapówki w wys. 500 USD już się zgłosiła, 3. Burmistrz dzielnicy Praga, przydomek „jeździec z otwartym oknem”, niestety siedzi, ale swoi sędziowie nie pozwolą mu długo siedzieć. Neumann mówi, że będą o niego walczyć jak o niepodległość, 4. Senatorów Gawłowskiego i Kwiatkowskiego czekają procesy, ale Neumann pracuje nad tym, aby przygotowania trwały jak najdłużej, 5. Tusk spietrał i ogłosił, że nie będzie kandydował na prezydenta. Tchórz i zdrajca PO. Tam już nie ma komu kandydować. Same debile ! Co za patologia ?!
Topek2019.11.26 16:07
PO to partia, która ponoć powstała, aby być alternatywą dla komunistów. Początkowo szło dobrze, bo komuniści zostali wyparci poza parlament. Ale po krótkim czasie PO skoncentrowała się wyłącznie na walce przeciwko innej partii politycznej – przeciwko PIS. Partia bez programu i bez pomysłu. Partia członków przygłupów plujących wulgarnym językiem, z jej przewodniczącym Schetyną, który pretenduje do miana politycznego debila. Ci nienormalni politycy PO uważają, że w ten sposób pozyskają elektorat wyborczy i przejmą władzę. Dlaczego mówimy, że to polityczni debile ? Bo nawet dzieci w przedszkolach nie pozwoliłyby sobie na takie myślenie. Jest to ewenement światowy, ponieważ nigdzie na świecie ludzkość nie zna takiego przypadku. Oni nawet nie zauważyli, że przez własną głupotę wprowadzili Zlew do parlamentu na własną zgubę ! Teraz w każdych następnych wyborach Zlew będzie rósł a PO będzie topnieć – do czasu aż utonie. A więc taka jest przyszłość PO-je-bó-w, a po prawdzie ich koniec !!!.
stm.2019.11.26 16:06
Co gada ten żulik lwowski. Zbił majątek na plecach robotników i obywateli Polski podobnie jak słońce Peru i wielu innych a Polacy emigrowali za chlebem zamiast zabrać się za tych sk...
Mirek T2019.11.26 16:06
Ten PO-je-b jest największym przegranym, za Rysiem Pietru, w 2020 roku. Polacy, tak kończą ci, którzy zamiast programu i jego promocji skoncentrowali się na antyPIS-ie, na kłamstwach, nienawiści i wyzwiskach typu "strząśniemy tą szyrańczę ze zdrowych drzew". Widzisz Grzesiu, wykrakałeś sobie, bo jednym z tych szarańczy jesteś ty - i teraz będziesz spadał ze zdrowego PIS-owskiego drzewa. Upadek będzie groźny dla ciebie, więc uważaj żebyś nie połamał gnatów ! Dziękujemy ci Grzesiu i wam totalna opozycjo , bo cała Polska zobaczyła, że nie jesteście żadną alternatywą polityczną, tylko przekleństwem dla Polski . Dziękujemy ci Grzesiu i wam, że zapewniliście Polsce stabilne, prawicowe rządy na najbliższe i kolejne lata, a siebie sami wysłaliście na śmietnik historii. Pokazaliście Polakom brak profesjonalizmu, brak kultury, brak wiedzy, arogancję, nienawiść i głupotę. Pokazaliście po prostu swoje prawdziwe oblicze poprzez kłamstwa, złodziejstwo i zdradę ! Źyczymy wam spokoju na kolejne lata, ale już poza życiem publicznym, aby wyroki więzienia były wysokie, grzywny najwyższe z możliwych, bo wam jako „elycie” tak jak ośmiorniczki, kubańskie cygara i koniaki należy się wszystko z najwyższej półki !
Zygfryd2019.11.26 16:02
Ale cyrk szkoda że główny Pajac zwany z niemieckiego Shetyna nadal nic nie łapie nie rozumie opowiada coraz wieksze głupoty i podaje ręke i chroni złodziei oszołomów i komunistów "miałeś chamie złoty róg ostal ci sie jeno sznur" zaproś do swojego teamu niemca Tuska i razem zróbcie publiczne sepuku bo już słuchać was nie można.
XXX2019.11.26 15:52
CIEKAWE, ŻE ARTYKUŁ NAPISAŁA KOBIETA, KTÓREJ WG PISMA ŚW NIE WOLNO POUCZAĆ MĘŻCZYZN I WINNA TRWAĆ A MILCZENIU. CÓŻ KOCHANA AUTORKO, IDZIESZ DO PIEKŁA...
Dariusz2019.11.26 15:46
Schetyna, wyczerpałeś chyba wszystkie przyczyny przegranej.Pozostało jeszcze lustro,ale to już bez znaczenia,bo kolesie za chwilę z błogosławieństwem Herr Tuska odstrzelą cię.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.11.26 15:46
czy ktoś mi powie czego ten debil się nie chwyci by być u żłobu??
Piotr Nowak2019.11.26 15:33
PO-je-by zawsze przegrają, u nich nie ma jedności. Ja z Proboszczem, wspólnie walimy konia w Zakrystii. Czy to jest już miłość? Czy zalegalizujemy nasz Związek Partnerski?
Dariusz2019.11.26 15:49
Nie,to nie miłość.To choroba psychiczna.
stm.2019.11.26 16:08
Psychiatra natychmiast.
OBECNI ZYDZI SOBIE GRABIA NA CALYM SWIECIE A POZNI2019.11.26 16:50
TY ICEK TO CHYBA WALISZ KONIA Z RABIL I KOZA PATRZY
Wojtek Polak2019.11.26 15:29
nie kościół a wasza głupota buta i arogancja. wasi politycy donoszący na własny kraj. to wy przeszliście na stronę czerfono-tęczofej zarazy. czy kościół nakazywał wam brać w wasze szeregi idiotów i tow. z sld. tworzycie obóz zdrady zaprzaństwa okraszonych tęczofą ideologią. Polacy takich świrów dewiantów byłych tow. z pzpr już mają dość.
anonim2019.11.26 22:10
Obrońca tszarnej zarazy
nn2019.11.26 15:25
PO przegrało wybory dlatego, że promuje zło w czystej postaci, a człowiek o czystym sercu za czymś takim głosować nie będzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ośmieszajcie się dalej promując takie osóbki jak Jachira, a przy następnych wyborach dostaniecie figę z makiem i to nie będzie wina Kościoła, a waszej skrajnej głupoty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
katolik2019.11.26 20:23
nie będzie zadnych wyborów dla dna
katolik2019.11.26 15:11
Szatan goni swój ogon i to jest akt rozpaczy dna mor-społ-polit popslsldwiosnsnowoczesna.Upadnie dno ,bo jest przeklete