Palikot zalecał Platformie kłamanie ale to co zrobił Trzaskowski to Himalaje kłamstwa - zdjęcie
09.05.21, 09:00fot. yt/telewizja repulika

Palikot zalecał Platformie kłamanie ale to co zrobił Trzaskowski to Himalaje kłamstwa

21

1.Janusz Palikot kiedyś ważny polityk Platformy, pod koniec stycznia napisał na jednym z portali społecznościowych, „że jeżeli opozycja chce wygrać wybory musi kłamać” i podał 6 przykładów takich kłamstw, wszystkie ze znakiem zapytania aby uniknąć odpowiedzialności prawnej.

Nie będę ich przytaczał ale wszystkie one były zupełnie absurdalne i miały na celu wywołanie skrajnie negatywnych emocji w stosunku do rządzących, a przy sile mediów jakimi dysponuje opozycja, ich regularne powtarzanie, musi jego zdaniem, przynieść oczekiwany skutek.
„Kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać”, ta podpowiedź Palikota stosowana jest w całej rozciągłości przez polityków Platformy i wspierające ich media, w nadziei, że nie poważnym programem wyborczym, a właśnie kłamstwami, można wygrać wybory.

2. Jednak to co zrobił prezydent Warszawy i jednocześnie wiceprzewodniczący Platformy Rafał Trzaskowski w ostatni piątek, uczestnicząc zdalnie w panelu zorganizowanym przez Atlantic Council dotyczącym pandemii koronawirusa i szczepień przeciw Covid 19, to są wręcz Himalaje kłamstwa.

Trzaskowski poinformował pozostałych panelistów i prowadzącego, że to on osobiście uratował sytuację w Warszawie, zabezpieczając odpowiednie ilości odzieży ochronnej, sprzętu medycznego, łóżek w szpitalach, wreszcie teraz opracował i wdraża system szczepień mieszkańców miasta.
Jak twierdził w sytuacji kiedy rząd doprowadził do chaosu już podczas drugiej i trzeciej fali Covid 19, on „wziął odpowiedzialność w swoje ręce”, zareagował bardzo szybko, bo „lepiej od rządu wiedział, jak przygotować się do walki z pandemią”.

3. Na te bezprzykładne kłamstwa zareagował zarówno minister zdrowia Adam Niedzielski pisząc na jednym z portali społecznościowych ,że „czasem brak słów by skomentować kłamstwo przeplatane megalomanią” jak i wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, który koordynuje organizację ochrony zdrowia i walkę z pandemią koranwirusa na terenie Mazowsza.

Jak podkreśla wojewoda jeżeli z kimś zarządzających Warszawą miał kontakt w sprawach ochrony zdrowia w ciągu ostatniego roku to byli zastępcy Trzaskowskiego, a on sam najczęściej był nieobecny w urzędzie.
Prezydent zarządza 10 szpitalami w Warszawie i jednocześnie na etapie wyposażania był nowo wybudowany szpital Południowy i gdyby nie materiały medyczne i sprzęt medyczny za 7 mln zł dostarczone przez rząd, żaden z tych szpitali nie byłby przygotowany do przyjmowania pacjentów zakażonych Covid19.

Wręcz skandalem zakończyło przyspieszenie oddania do użytku szpitala Południowego i przeznaczenia go w całości na leczenie pacjentów covidowych, mimo przeznaczenia przez rząd aż 80 mln zł na dokończenie budowy i wyposażenie w sprzęt, w momencie nadchodzenia 3 fali covidowej, nie był on gotowy do przyjmowania pacjentów.

Dopiero powołanie pełnomocnika ministra zdrowia na zarządzającego tą placówką (swoistego zarządcy komisarycznego), spowodowało przełamanie oporu i obecnie dysponuje on 250 łóżkami do przyjmowania pacjentów covidowych.

4. Podobnie jest ze szczepieniami przeciwko Covid19, na terenie Warszawy działa blisko 300 punktów szczepień, do organizacji których miasto nie przyłożyło się w ogóle, wszystkie one powstały jako samodzielna aktywność podmiotów, które zdecydowały się zająć szczepieniami.
Do tej pory miasto nie zorganizowało samodzielnie żadnego punktu szczepień, przymierza się do takiej organizacji na stadionie Legii ale powstanie takie punktu jest w pełni finansowane przez wojewodę, a sam proces szczepienia jak i szczepionki są finansowane z budżetu państwa.

Trzaskowski natomiast bez zająknięcia stwierdził, że to on stworzył taki punkt na stadionie , co więcej że już od wielu dni szczepi, sugerując wręcz, że całą te operację finansuje z budżetu miasta, zastępując w ten sposób nieudolny rząd.

5. Można by machnąć ręką, politycy Platformy nie potrafią nic innego, to przynajmniej kłamią bardzo sprawnie, ale Atlantic Council, to jednak bardzo opiniotwórczy think tank i oczernianie Polski na takim forum i w takiej sprawie, gdy chodzi o zdrowie i życie ludzkie, to jednak bezczelność wręcz niewyobrażalna.

I robi to człowiek, który już na początku pandemii uciekł na zwolnienie lekarskie, później jesienią zachęcał do protestów w ramach Strajku Kobiet w Warszawie i sam w nich uczestniczył, a bez wyrażonej w dziesiątkach milionów złotych pomocy z budżetu państwa , nie byłby w stanie dokończyć budowy szpitala Południowego, jego sztandarowej inwestycji w ochronie zdrowia.

Himalaje kłamstwa i bezczelności, prezydenta stolicy, wiceprzewodniczącego Platformy, kandydata na prezydenta Polski, a teraz organizatora dla młodzieży w sierpniu w Olsztynie, wydarzenia Campus Polska Przyszłości.

Czy tych młodych ludzi, którzy przyjadą do Olsztyna, będzie także uczył tak wyrafinowanego kłamania?


Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (21):

Prawda2021.05.10 2:45
PIS TO SŁUGA NARODU Polski ====Dzieci Najedzone ---Emeryci maja większą stope zyciowa jak pracowali za Czerwonej Zarazy PZPR ---Setki miliardów złotych dostali Dzieci i Emeryci ---Babcie nie płacą kary za sprzedawanie pietruszki na chodniku --itd
MAFIA W MF?2021.05.9 16:53
W MINISTERSTWIE FINANSÓW ZAMIAST WALCZYĆ Z MAFIĄ SAMI JĄ STWORZYLI Superwizjer "Mafijny boss i afera w Ministerstwie Finansów Przestępcza fortuna, wielkie afery, niejasne powiązania ze światem polityki oraz wieloletnia bezkarność - to świat, w którym obraca się bohater reportażu "Superwizjera". Od blisko czterdziestu lat Jan L. jest jednym z najbardziej tajemniczych polskich przestępców. Chociaż jest multimilionerem, a jego nazwisko przewija się w najgłośniejszych aferach ostatnich lat, aż do dzisiaj pozostawał niemal całkowicie nieznany. W jaki sposób działa Jan L.? Jak nawiązuje kontakty ze światem polityki? Co łączy go z firmami, z którymi tuż przed objęciem stanowiska związany był szef najważniejszej polskiej służby specjalnej? Jak wyglądała jego droga od przestępczego układu wiedeńskiego do mafii w Ministerstwie Finansów? Reportaż Bertolda Kittla." tvn24.pl
Banaś knuje2021.05.9 15:37
Banaś knuje z Dudą przeciwko Kaczyńskiemu? Sensacyjne doniesienia z Pałacu Prezydenckiego! Jak nieoficjalnie ustaliła Wirtualna Polska, doszło do nieformalnego spotkania prezesa Najwyższej Izby Kontroli z prezydentem Andrzejem Dudą. Czy “pancerny Marian” szuka w głowie państwa sojusznika w walce z PiS?
Anonim2021.05.9 15:21
Daleko wszystkim, nie tylko prezydentowi W-wy do kłamstw i hipokryzji Morawieckiego więc się, Kuźmiuk, tak nie podniecaj,
Hhehheheh2021.05.9 12:35
Dziś święta niedziela wiec musi być atak na polityków spoza PiS. Taka katolicka niedzielna tradycja :)))
as2021.05.9 13:53
Byłem już na 12.00 w kościele na mszy. Zjadłem obiad. Nawet deser. A tu jakiś hehehh ma jakieś uwagi do katolików? Otóż mój drogi bliźni, jak jest ciekawy art. w internecie to go czytam, komentuję, na wszystko jest czas i nic Ci do tego.
Palikot zalecał PO2021.05.9 12:16
postawienie przed Trybunałem Stanu Ziobro i Kaczyńskiego Pytał! Dlaczego Kamiński nie odpowiada w prokuraturze? Dlaczego nie ma komisji w sprawie Macierewicza?
gracz2021.05.9 12:01
Ten łajdak i wielu innych przeklętych kłamców z PiSu, głosowało za paszportem szczepionkowym PE. Zasłużyli na lewatywę hydrantem.
Katolik2021.05.9 12:08
Nikt ci nie nakazuje posiadać paszportu cowidowego, ale w tym wypadku nie powinieneś brać udziału w życiu publicznym a na czole powinieneś mieć wypalone wielkie C co znaczy UWAGA COVIDOWIEC
Anonim2021.05.9 13:01
Wy katolicy ciągle myślicie albo o du..ie, gó..nie albo o sr..niu. Chyba z 500 takich komentarzy przeczytałem ostatnio na portalu katolickim.Znamienne.Zwłaszcza w niedzielę.
Truteń2021.05.9 11:59
Jeżeli PO słucha Palikota to skończy jak Palikot.
Topek2021.05.9 11:51
PiS potrafi wspaniale ratować się w każdej sytuacji np. wprowadzając szybką reformę emerytalną, by nie podwyższać wieku emerytalnego po prostu pod pretekstem pandemii utrudnił starszym ludziom kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu, efekty już widać
Palikot PROROKIEM2021.05.9 11:21
To nagranie sprzed lat po prostu poraża. Janusz Palikot przewidział wszystko, co Prawo i Sprawiedliwość zrobi z Polską... "Czy obecnej sytuacji w Polsce można było uniknąć, gdyby pod koniec minionej kadencji parlamentu Platforma Obywatelska posłuchała tego, co publicznie radził jej Janusz Palikot? W sieci popularność zyskuje nagranie z obrad Sejmu z czasów, gdy polskim rządem kierował jeszcze Donald Tusk, a lider Twojego Ruchu apelował do ówczesnej ekipy rządzącej o zabezpieczenie Polski przed przejęciem władzy przez ludzi pokroju Jarosława Kaczyńskiego. I przewidział prawie wszystko, co ludzie "dobrej zmiany" zrobią z państwem. – Pomijam, że można było dawno rozliczyć Prawo i Sprawiedliwość. Dlaczego Ziobro i Kaczyński nie są przed Trybunałem Stanu? Wciąż! Dlaczego Kamiński nie odpowiada w prokuraturze? Dlaczego nie ma komisji w sprawie Macierewicza? – wyliczał Janusz Palikot w jednym z sejmowych przemówień sprzed lat. – Nie zabezpieczyliście państwa w sposób elementarny na wypadek, gdyby Kaczyński i Korwin wygrali następne wybory – podkreślał lider Twojego Ruchu. – To jakie oni zastaną procedury w tych ministerstwach? Jakie oni zastaną prawo? Czy przygotowaliście państwo na wypadek, kiedy Kaczyński i Korwin będą rządzić naszym krajem? Czy jest wiadomo, co może zrobić urzędnik publiczny, jakie są procedury i że za złamanie tych procedur jest odpowiedzialność tych urzędników? Czy od tej strony przygotowaliście nasz kraj? Nie! – grzmiał Palikot. I na tym nie poprzestał. – Mamy potworne zagrożenie. PiS nam siedzi na głowie! Tego typu ludzie mogą rządzić tym krajem. Mogą go zrujnować. Opamiętajcie się! – dodał polityk. Po czym zwrócił się do Sejmu z propozycją rozpisania przedterminowych wyborów, które mogłyby wyłonić władzę "mającą mandat do naprawy kraju". Jak wiadomo, ten pomysł nie zyskał poparcia większości i wybory zgodnie z planami odbyły się dopiero w październiku 2015 roku. Po czym ziściło się prawie wszystko, przed czym ostrzegał Janusz Palikot..."
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.9 10:38
Lockdown w wykonaniu PiSdzielców zabił ponad 100 tysięcy Polaków, którzy byli leczeni teleporadami, nie zostali wpuszczeni do szpitali, przełożono ich zabiegi medyczne. Idziemy na skandaliczny rekord 200 tysięcy zmarłych z powodu obostrzeń. Trybunał Stanu dla rządzących!
Strażnik Lechistanu2021.05.9 10:01
I niech mi ktoś co złego o masonach powie ... Przecież te szczepionki - choć mogą powodować skutki uboczne - , to summa summarum WYDŁUŻAJĄ życie wieczne, za akceptowalną cenę skrócenia doczesnego ........
Anonim2021.05.9 9:54
Finis Poloniae AD 2021 ............... https://spiritolibero.neon24.pl/post/161756,finis-poloniae-ad-2021
Anonim2021.05.9 9:55
" ... W Polsce też trzeba było, żeby odeszło pokolenie pamiętające naiwną i bezskuteczną walkę pod sztandarami Solidarności. Ta walka nie mogła się udać bo została wymyślona, finansowana i wykorzystana przez tych co teraz mówią wprost - nie macie już Polski i co nam zrobicie?"
Zdzislaw2021.05.9 9:21
Trzaskowski jest odzwierciedleniem większości wyborczej warszawskiego społeczeństwa.
Anonim2021.05.9 9:55
całej bandy okrągłego stołu?
Anonim2021.05.9 14:12
Tak, z Kaczorami na czele
katolik2021.05.9 9:11
w zwiazku z układem rządu z masonsko- nazistowskim układem AGENDA 2030 śmierc pseudoszczepionkowa+ zamordyzm, niewolnictwo i zabrania własnosci prywatnej, ŻADNA partia nie ma już żadnego znaczenia przyszłosciowego dla Polaków mi Polski, bez wzgledu na to co kto by mówił i obiecał, jakie wizje kasowe by roztaczał. NOWY ŁAD = ŚMIERC POLAKÓW