,,Otwarty Dialog’’ skorumpował Radę Europy? Brytyjski polityk podnosi alarm  - zdjęcie
04.03.21, 11:49Fot. screenshot - YouTube

,,Otwarty Dialog’’ skorumpował Radę Europy? Brytyjski polityk podnosi alarm

41

Szef Sojuszu Europejskich Konserwatystów i Demokratów, Brytyjczyk Ian Liddell-Grainger domaga się od przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy (ZPRE) Rika Daemsa podjęcia działać wobec aktywności Fundacji Otwarty Dialog. Brytyjczyk alarmuje, że kontrowersyjna fundacja może dopuszczać się korupcji i postuluje zbadanie możliwości odebrania jej dostępu do siedziby Rady Europy.

W swoim liście do przewodniczącego ZPRE Ian Liddell-Grainger zwraca uwagę na bezprecedensowy dostęp członków Fundacji Otwarty Dialog do pomieszczeń ZPRE.

- „Jeszcze zanim wybuchła pandemia, ich przedstawiciele (fundacji–PAP) pojawiali się na piątym piętrze Pałacu (gdzie znajdują się wszystkie biura delegatur krajowych) i na drugim piętrze (gdzie odbywają się posiedzenia komisji przy drzwiach zamkniętych), co samo w sobie jest już niewłaściwym zachowaniem”

- wskazuje parlamentarzysta.

Podkreśla, że jest to tym bardziej oburzające, gdyż przynajmniej jedna osoby należąca do fundacji została objęta zakazem wjazdu do strefy Schengen.

Polityk alarmuje, że z udostępnianych w mediach społecznościowych wpisów fundacji można nabrać podejrzeń, iż doszło do skorumpowania przez nią posłów ZPRE. Przywołuje tweeta, którego Fundacja Otwarte Drzwi opublikowała 25 stycznia:

- „Sesja była tajna, ale my [Fundacja Otwarty Dialog] możemy zdradzić, że Komisja Zag. Prawnych i Praw Człowieka Rady Europy zaakceptowała większość z naszych 5 poprawek do rezolucji dt (braku) niezależności sędziów w Polsce. Jutro głosuje plenum, ale już dzisiaj dziękujemy: @K_Smiszek @Gasiuk_Pihowicz @MarekBorowski @barbaraanowack @KMunyama”.

Zwraca uwagę, że członek fundacji nie tylko przekazuje informacje na temat tajnej sesji, ale mówi też o „naszych poprawkach”, a nie poprawkach posłów. Wynika z tego więc, że poprawki te zostały podyktowane przez członków fundacji.

Dalej Liddell-Grainger cytuje kolejny wpis:

- „W (+październiku 2018+) zabiegaliśmy w @PACE_News (Zgromadzenie Parlamentu Rady Europy) o rezolucję w sprawie prześladowanych sędziów w PL (Polsce) i MD (Mołdawii). Dziś została uchwalona, przeszły także 3 z 5 poprawek, które pomogliśmy opracować. Wstyd za to, co dzieje się w Polsce, ale skuteczność cieszy”.

Tweety te zdaniem brytyjskiego polityka mogą wskazywać na czynną korupcję, wobec czego domaga się od Rady Europy zbadania sprawy. Postuluje również rozważenie wycofania fundacji dostępu do siedziby Rady Europy.

Fundacja Otwarty Dialog to kontrowersyjna organizacja założona z inicjatywy Ludmiły Kozłowskiej, pochodzącej z Sewastopola aktywistki, którą polskie władze wpisały do Systemu Informacyjnego Schengen, oznaczając najwyższym alertem. W Polsce prowadzona przez nią fundacja podejmowała szereg aktywności wymierzonych w zburzenie porządku publicznego. Jedną z ostatnich akcji fundacji było rozpowszechnianie skierowanych to funkcjonariuszy policji ulotek, w których zachęcano ich do buntu.

W rozmowie z Polska Agencją Prasową do listu brytyjskiego parlamentarzysty ustosunkował się przewodniczący polskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy oraz wiceprzewodniczący ZP RE, Arkadiusz Mularczyk.

- „Uważam, że sprawa przygotowywania poprawek przez FOD dla niektórych parlamentarzystów PO winna zostać wyjaśniona nie tylko przez sekretariat Rady Europy, ale także Prezydium Polskiego Sejmu RP. Okoliczność ta w mojej ocenie podważa transparentność działania tych posłów, skoro okoliczności tej współpracy nie ujawnili w oświadczeniu o braku konfliktu interesów, a tym samym w mojej ocenie podważa ich umocowanie do udziału w delegacji RP do Rady Europy. W powyższej sytuacji jako Szef Polskiej Delegacji do Rady Europy wystąpię w tej sprawie z oficjalnym zapytaniem do Marszałek Sejmu RP z prośbą o zajęcie stanowiska”

- podkreśla.

kak/PAP

Komentarze (41):

Bystry2021.03.23 12:49
Haha. Ludka dala komu trzeba. Ma duze doswiadczenie z oligarchami - oj ma. I chlopy w unii zwariowaly. Co by nie mowic to najtanszy sposob na korupcje. Szkoda, ze nasi tego nie rozumieja i wysylaja tam takie stare pudla jak Huebner, Adamowicz, Kopcinska, Kopacz, Kruk itd. Przed takimi to wszyscy raczej uciekaja LOL
Skrzypek na dachu2021.03.23 0:46
Cymbalistow bylo wiele ale Rada tanczy tak jak Soros gra im .
PRAWDA2021.03.5 9:38
Czerwona Zaraza w Świecia atakuje podstepnie - Finasuje rózne organizacje === Pozarządowe dla Miedzynarodówki Komunistycnej od 19 wieku Marks --Engels Leniń --Stalin IIBrezniew itd ale Głowna Siedziba Miedzynarodówki Komunistycnej jest w Niemczech posrednio Rosja --Itd
Rabin juh2021.03.4 16:53
pogadajcie z ryżym z Brukseli ,to on na nią na jej tego niby męża wyśle seryjnego samobójce.
Donald2021.03.4 16:42
Fronda ,po jakiego wrzucacie na ten portal fote tej sowieckiej qwy!!!??>??
ceramik2021.03.4 15:02
''członkowie Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, następnie wiernie wykonali polecenie" PO lecenia rowerków. Czy nareszcie ktoś PO czuje, że szambo wybiło?
AAAtomek2021.03.4 14:07
to organizacja faszystowska
ala2021.03.5 13:31
Tak jak RAŚ. Dlaczego do tej pory nie zdelegalizowano faszystowską niemiecką organizację RAŚ? Jest to organizacja jawnie antypolska. Dlaczego tzw. mniejszość niemiecka bez zasady wzajemności ma posła na innych zasadach niż reszta?
prosty2021.03.4 13:59
FOD to wykonawca, korumpuje Soros.
Mim22021.03.4 13:29
FOD - powinna być zdelegalizowana, po tym jak wyrzucono z Polski P.Kozłowską!
Anonim2021.03.4 13:52
Prawiczki lubią, jak im nikt nie patrzy na lepkie łapska.
MLODY2021.03.4 14:12
WY ICEK NIE PRAWICZKI TYLKO LEWICZKI A, ZE WAM SIE RACZKI KLEJA TO FAKT.
Art2021.03.4 13:22
Ha ha ale Wy jesteście upiornie wprost prymitywni. Pomijam już głupoty tego posła z Wielkiej Brytanii, bo oni ciagle widza zagrożenie ze strony organizacji pozarządowych. To się nazywa lobbing. I jest całkowicie legalny. Jak wszyscy doskonale wiemy polski rząd skompromitował się całkowicie bodaj 2 lata temu wpisując ta kobietę bo bazy Schengen. Właściwie wszystkie kraje europejskie zignorowały ten wpis i wydają jej wizy bez żadnego problemu. Otrzymuje także europejskie zaproszenia na europejskie wykłady i opowiada jak to polskie służby działają w zasadzie po linii Moskwy. Mało tego. Ponieważ amatorzy z polskiego rzadu powoływali się polski wywiad, to i polski wywiad wyglada w oczach Europejczyków na amatorów. No, ale widzę, że Fronda dalej walczy. Nie do końca wiadomo z jakimi urojeniami, ale walczy.
FRANEK2021.03.4 14:14
ty moae icek z art bi
Art2021.03.4 15:45
Wow. Co za światła myśl! I ten wyszukany język polski. No, ale tak to już jest z prymitywami. Nie ma nic mądrego do powiedzenia, to wyjeżdżamy z antysemityzmem. Zabijasz śmiechem człowieku.
Agnieszka2021.03.4 13:19
Nie ma możliwości, żeby jakaś młodzieżowa organizacja pozarządowa doszła tak wysoko, dostała taką siedzibę i wpływy na międzynarodowym poziomie bez wsparcia silnej mafii, która pieniędzmi lub szantażem im w tym pomogła. Jeżeli ich "postulaty" biorą do wypełnienia polscy posłowie, politycy, którzy w dodatku słynni są tylko z robienia zawsze destrukcyjnego zamieszania, przeszkadzania w pracy innym i szkodzenia Polsce, to już dawno nimi powinien zająć się polski kontrwywiad i prokuratura. Sam Otwarty Dialog ich wyliczył a polskie służby wciąż ślepe i problemu nie widzą - panie Kamiński?
Anonim2021.03.4 13:56
Jeśli organizacja nie jest tępą bandą łysych karków, którzy potrafią tylko napierd..lać kamieniami i hajlować, to jak najbardziej ma taką możliwość.
Agnieszka2021.03.4 14:28
Naiwnych tu szukasz, żeby kit wciskać?
Art2021.03.4 15:49
Agnieszka, dużo słów i zero treści. Zarejestruj organizacje pozarządowa i będziesz miała taki sam dostęp i do Parlamentu Europejskiego i do europosłów i do Zgromadzenia Parlamentarnego RE (to nie UE). Wpisz się na listę lobbystów i będziesz mogła przekonywać ich jak będziesz chciała. Spiskowe teorie odłóż na potem. Nie bądź naiwna. Wystarczy że z polskiego rzadu mają tam ubaw po pachy.
Anonim2021.03.7 2:09
To mi przypomina, jak pewien politruk przekonywał moich rodziców już po stanie wojennym, że przecież każdy może założyć związek zawodowy. Wystarczy napisać wniosek na zwykłej kartce A5. Przejąłeś tę fuchę ?
Art2021.03.14 14:57
Tak oczywiście. UE to nowy ZSRR. Bajdurz dalej.
Dziennikarz TVN2021.03.4 13:17
Uważajcie! Jak im się Polska nie spodoba to nigdy nie przyjadą i co będzie? Chcecie tego?
Anonim2021.03.4 13:06
To nie ci figuranci są problemem jak ta kobieta czy jej antypolski mąż. Nie jest tak ważne ich pochodzenie czy żydowsko-ukranińskie czy inne. Problemem są zorganizowane antypolskie i antychrześcijańskie działania Sorosa, który wynajmuje takich ludzi o określonych złych charakterach. Jak ona sie nie sprawdzi w misji niszszczenia to na jego pieniądze poleci stu innych.
Poszczuliśmy na Żydów2021.03.4 13:00
teraz pora na Ukraińców, później przyjdzie pora na Niemców. A kliki lecą.
NaziBarbi2021.03.4 12:58
powoli sami siebie dobiją
Satanista Owsiak z WOŚP2021.03.4 12:55
Ukraińcy, moi przodkowie powinni kroić Polaków jak kiedyś!!!!!
Grizzly™️2021.03.4 12:14
To w takim razie PiSdzielcom też powinni zabronić wstępu, ta złodziejska swołocz potrafi ukraść nawet tornistry dla dzieci, to z biura nawet zszywacze wyniosą.
mlody2021.03.4 12:33
icek ty zapyzialy zydzie spadaj z tego forum
wara śmiszki od polskich dzieci!2021.03.4 12:37
mówisz o tych dzieciach, które przez 8 lat PO-PSL KRADŁO rodzicom, uprzednio wpędzając ich w skrajne ubóstwo ?
Anonim2021.03.4 13:34
Dobrze wiesz, o które dzieci chodzi. Pisdzielce potrafią obrobić nawet kontenery PCK.
Grizzly2021.03.4 17:03
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won tęczowy parchu!
YORK2021.03.4 12:14
To bylo raczej slepe bezkrytyczne zauroczenie i strach przed sowietami.
NIE obrażać POLSZCZYZNY-OJCZYZNY!2021.03.4 12:11
ta ukraińska chazarka nazywa się Ludymyła Kozlowsky a nie jak podajecie "Ludmiła Kozłowska"
Anonim2021.03.4 12:19
polaczek się wypróżnił...
no, chciałbyś biedrońkowy koneserze!2021.03.4 12:27
takiego honoru nie doczeka się żmijowe plemię, bo "polaczkowe" wypróżnienie w cenie!
mlody2021.03.4 12:38
po co ty icek platasz sie po polskiej ziemi spadaj do izraela
Anonim2021.03.4 12:21
Obrońco ojczyzny polszczyzny, naucz się zasad polskiej ortografii i interpunkcji, a potem się ewentualnie dopiero wypowiadaj. Wracaj co szkoły.
mlody2021.03.4 12:40
gnida zydowska sie odezwala
Anonim2021.03.4 13:54
Zainstalujcie towarzyszu lejtnancie polskie czcionki, bo nie jesteście wiarygodni jako pełniący obowiązki Polaka.
jak Lech kaczyński Polakow niemcom sprzedał2021.03.4 12:03
chyba nie z głupoty? https://www.youtube.com/watch?v=VY2yLlBGWeA
mlody2021.03.4 12:44
Icek nie Lech Kaczynski tylko pokraka brukselska pacholek niemiecki.