Oto posyłam was jak owce między wilki - zdjęcie
26.01.21, 08:45

Oto posyłam was jak owce między wilki

5

PIERWSZE CZYTANIE

Tytus synem Pawła we wspólnej wierze

Tt 1, 1-5

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Tytusa

Paweł, sługa Boga i apostoł Jezusa Chrystusa, posłany, aby szerzyć wśród wybranych Bożych wiarę i poznanie prawdy wiodącej do życia w pobożności, w nadziei życia wiecznego, jakie przyobiecał przed wiekami prawdomówny Bóg, a we właściwym czasie objawił swe słowo przez nauczanie powierzone mi z rozkazu Boga, Zbawiciela naszego – do Tytusa, dziecka mego prawdziwego we wspólnej nam wierze. Łaska i pokój od Boga Ojca i Chrystusa Jezusa, Zbawiciela naszego.

Zostawiłem cię na Krecie w tym celu, byś zaległe sprawy należycie załatwił i ustanowił w każdym mieście prezbiterów, jak ci zarządziłem.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Żniwo wielkie, ale robotników mało

Łk 10, 1-9

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich:

«Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie.

Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: Pokój temu domowi. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co będą mieli: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: „Przybliżyło się do was królestwo Boże”».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (5):

ta2021.01.26 17:49
Nie ma to jak dobry pasterz
on2021.01.26 16:52
"W prawdzie nie istnieję ale poślę wam zarazy i zobaczymy co dalej" - Buk
pp2021.01.26 11:26
Chyba odwrotnie. Wilki między owce. Co się stało z Indianami w Ameryce - czy nie zostali wymordowani przez katolickich konkwistadorów w imię Boże? A Krzyżacy nie prowadzili z nami wojny "w imię Boże"? A jak przebiegała 'chrystianizacja' ziem polskich - czyż nie "ogniem i mieczem"? Czy wyprawy krzyżowe to nie była rzeź "w imię Boże"?
Ashtar072021.01.27 7:16
Nie jesteś godzien bym stracił więcej niż 1 min z mojego życia opowiadając ci wiesz ze „ dzwony biją tylko nie wiesz w którym kościele „ . Czas trochę się pouczyć to może kiedyś podyskutujemy
Po 11 ...2021.01.26 9:05
Oto posyłam was jak owce między wilki ... ja się tak czuję, tu na frendzlu, jak owieczka wśród katolików :)