Ostatnia prosta badań francuskiej szczepionki. Brytyjczycy podpisali już kontrakt na 190 mln dawek  - zdjęcie
06.04.21, 13:50Fot. via: Pixnio

Ostatnia prosta badań francuskiej szczepionki. Brytyjczycy podpisali już kontrakt na 190 mln dawek

2

Już wkrótce na europejskim rynku najpewniej pojawi się kolejna szczepionka przeciw COVID-19. To preparat francuskiej firmy biotechnologicznej Valneva. Firma poinformowała właśnie o pozytywnych wynikach pierwszej fazy testów. W kwietniu startują badania trzeciej fazy na dużą skalę.

Do tej pory zrealizowane badania wskazują, że przeciwciała do walki z koronawirusem wytworzyło 9 na 10 zaszczepionych nowym preparatem pacjentów. Testy przeprowadzono na 153 młodych i zdrowych osobach.

W kwietniu firma planuje badania kliniczne III fazy. Następnie złoży wniosek o pozwolenie na dopuszczenie do obrotu szczepionki do brytyjskiego urzędu zdrowia MHRA. Valneva podpisała już z brytyjskim rządem kontrakt na dostawę 190 mln dawek szczepionki do 2025 roku. To właśnie w Wielkiej Brytanii szczepionka ma być produkowana.

- „Ta szczepionka zostanie wyprodukowana w Livingston w Szkocji, dając kolejny impuls do brytyjskich nauk przyrodniczych i, jeśli zostanie zatwierdzona, odegra ważną rolę w ochronie naszych społeczności”

- powiedział w rozmowie z BBC brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.

Jednocześnie firma prowadzi też rozmowy z UE.

kak/PAP

Komentarze (2):

Czyli plan jest na wiele lat2021.04.7 6:49
żeby szczepić ludzi każdego roku. Inżynieria genetyczna i depopulacja w toku.
matis892021.04.6 16:02
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''