Opozycja wciąż naciska na wpuszczenie imigrantów. Wiceminister Przydacz: To łamanie prawa  - zdjęcie
31.08.21, 08:05Fot. screenshot - Polsat News

Opozycja wciąż naciska na wpuszczenie imigrantów. Wiceminister Przydacz: To łamanie prawa

6

Pytany na antenie TVN24 o możliwość wpuszczenie do Polski grupy imigrantów koczujących w okolicy Usnarza Górnego wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz podkreślił, że byłoby to złamanie prawa polskiego i prawa Unii Europejskiej oraz ustępstwo wobec reżimu Aleksandra Łukaszenki.

W okolicy Usnarza Górnego, przy polskiej granicy wciąż koczuje grupa imigrantów z Bliskiego Wschodu sprowadzona przez reżim Aleksandra Łuakszenki w ramach „Operacji Śluza”, mającej destabilizować kraje Unii Europejskiej. Konrad Piasecki pytał na antenie TVN24 wiceszefa MSZ Marcina Przydacza o możliwość wpuszczenia tej grupy na terytorium Polski.

- „Namawia pan redaktor do złamania prawa polskiego, do złamania prawa unijnego. Wpuszczenie tych ludzi jest przekroczeniem prawa, to po pierwsze”

- podkreślił wiceminister.

- „Po drugie, jest ustępstwem wobec Łukaszenki, który tylko zobaczy, że w ten sposób może rozgrywać polską debatę publiczną, decydentów politycznych. Wystarczy, że wznieci debatę publiczną w mediach, a media taki nacisk na decydentów wywrą, że ci złamią prawo i ich wpuszczą”

- dodał.

Po trzecie natomiast, zaznaczył polityk, po wpuszczeniu tej grupy przy granicy pojawi się kolejna setka imigrantów, a następnie tysiąc. W ten sposób powstanie nowy szlak migracyjny.

kak/TVN24, DoRzeczy.pl

Komentarze (6):

Anonim2021.08.31 20:50
Zastanawiam się często kto właściwie w Polsce rządzi, rząd czy opozycja. Kiedy PO rządziła to PiS nie miał nic do decydowania, a teraz o wszystkim decyduje opozycja.
Anonim2021.08.31 11:13
Trzaskowski da im obywatelstwo Wa-Wy i weźmie na utrzymanie. Najłatwiej jest pokrzykiwać, by inni to zrobili na koszt nas wszystkich. Jak dobrze, że oni nie rządzą. Byłoby jeszcze gorzej.
wy2021.08.31 10:48
w tej partii sa tak bogaci niech zadeklaruja lukaszenka im podesle sama Adamowicz tych z obecnej strefy granicznej zasiedli bez tloku drugi ten z Wroclawia w Chobielinie ze 2 rodziny zrobcie im dobrze
Anonim2021.08.31 8:50
Pacynki przyzwyczajone do grania w czyimś scenariuszu, myślą że i na nas to wymuszą.
Memento2021.08.31 8:44
Uważam, że każdy zainteresowany powinien przyjąć takiego pod swój dach i na swoją odpowiedzialność. Jestem za takim rozwiązaniem
Katolik2021.08.31 8:17
Katolicy powinni dać dobry przykład i przyjąć Islam i nazwać się Chrisjamiści