05.08.16, 10:30

Okrutna zbrodnia w kujawsko-pomorskim. Zamordowano dwie młode kobiety

Ciała 15-letniej dziewczyny i 23-letniej kobiety znaleziono w nocy z czwartku na piątek w jeziorze Wiecanowskim (woj. kujawsko-pomorskie). Młodsza ze zmarłych była od czwartku poszukiwana. Policja ustala, czy kobiety zostały zamordowane. W sprawie zatrzymano trzy osoby.

Zwłoki młodych kobiet wyłowiono z jeziora około północy. W akcji uczestniczyli policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji z Bydgoszczy, funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji oraz policjanci ze Żnina.

W związku ze sprawą zatrzymano trzy osoby.

Jak informuje Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, funkcjonariusze dotarli najpierw do 21-letniego Marcina K., który wskazał miejsce ukrycia ciał. Zatrzymany twierdził, że zbrodni dokonał wspólnie ze swoim znajomym, 20-letnim Zachariaszem Z. Policja szybko namierzyła i zatrzymała 20-latka. Oprócz niego w sprawie zatrzymano także 17-letnią dziewczynę.

Ofiary się znały?

Trwają dalsze przesłuchania w sprawie śmierci mieszkanek Żnina i Mogilna. Z dotychczasowych informacji wynika, że nie były one ze sobą spokrewnione.

bbb/TVP Info, IAR

MODLITWA

Boże, miłosierny Panie, daj duszom sług i służebnic Twoich miejsce w niebie, błogosławiony pokój i jasność Twojego światła.

Panie, wysłuchaj łaskawie naszych modlitw za dusze sług i służebnic Twoich, za które się modlimy prosząc, abyś je przyjął do społeczności swoich Świętych.

Spraw, prosimy Cię, Panie, aby dusze sług i służebnic Twoich, oczyszczone ze swoich win, otrzymały przebaczenie i wieczny odpoczynek.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.