Odrażające oskarżenia wobec polskich patriotów i Kościoła katolickiego o odpowiedzialność za pogrom kielecki - zdjęcie
06.05.21, 12:59Fot. screenshot - YouTube (FundacjaBatorego)

Odrażające oskarżenia wobec polskich patriotów i Kościoła katolickiego o odpowiedzialność za pogrom kielecki

102

4 lipca 1946 w Kielcach komuniści, dzierżący władzę po drugiej wojnie światowej na ziemiach polskich, wymordowali Żydów, by mieć uzasadnienie dla komunistycznej okupacji Europy Środkowej. W żadnym wypadku pogrom kielecki nie był spontaniczną akcją. W Kielcach komuniści mieli ogromne siły (sowieckie i podległe sowietom polskojęzyczne), miejsce wielogodzinnego pogromu było kilkanaście minut spacerkiem od kilku koszar komunistycznych jednostek, a Polacy byli już skutecznie spacyfikowani przez Armię Czerwoną i inne komunistyczne formacje.

Odrażające oskarżenie wobec polskich patriotów i Kościoła katolickiego o odpowiedzialność za pogrom kielecki są nieustannie kolportowane. Znaleźć się one miały (zdaniem Ryszarda Śmietanki-Kruszelnickiego autora artykułu „Między tezą, hipotezą a fikcją literacką – opowieść o pogromie Żydów w Kielcach” opublikowanego na łamach pisma IPN „Polish-Jewish Studies”, tom 1/2020) w książce Joanny Tokarskiej-Bakir „Pod klątwą. Społeczny portret pogromu kieleckiego” (Wydawnictwo Czarna Owca).

Jak wynika z artykułu Ryszarda Śmietanki-Kruszelnickiego, Joanna Tokarska-Bakir w swojej książce „Pod klątwą” stwierdzić miała, że pogrom kielecki spowodowany był „słabością, a nie siła siłą władzy komunistycznej”, „zbyt małą, a nie nadmierną obecnością sowietów”, nie był komunistyczną prowokacją, ale owocem antysemityzmu Polaków.

Według relacji historyka z IPN w książce „Pod klątwą” miały znaleźć się stwierdzenia, że pogrom kielecki umożliwiły elity II RP tworzące komunistyczne władze lokalne w Kielcach. Autorka „Pod klątwą” miała w swojej książce twierdzić, że powojenna Polska była podporządkowana mafijnemu układowi Polaków tworzonemu przez rodzinne i towarzysko związanych komunistów i patriotów z II RP.

Autorka „Pod klątwą” miała w swojej pracy stwierdzić, według relacji historyka z IPN, że biorących udział w pogromie kieleckich robotników ukształtował kato-nacjonalizm, pogrom był dokonany przez reprezentantów wszystkich polskich klas społecznych, a nie margines, pogrom wynikał z antysemityzmu i wiary w mord rytualny (podzielanej przez żołnierzy wyklętych, duchownych, świeckich, milicjantów i wojskowych).

Zgodnie z relacją historyka z IPN, autorka „Pod klątwą” w swojej książce twierdziła, że Polacy dokonali pogromu Żydów, bo łączyła ich nienawiść do Żydów i chęć rozkradania żydowskiej własności. Historyk z IPN komentując rewelacje autorki „Pod klątwą”, przypomniał, że kieleccy robotnicy już przed wojną manifestowali sympatie do komunizmu, a nie do kato-nacjonalizmu,

Z artykułu w czasopiśmie IPN można dowiedzieć się, że w opinii autorki „Pod klątwą” publikacja IPN z 2008 roku „Wokół pogromu kieleckiego” głosiła spiskową teorię, że pogrom był dziełem komunistów. W opinii autorki „Pod klątwą” nie było żadnej prowokacji, Kościół katolicki i żołnierze wyklęci stworzyli atmosferę pogromową, szerząc nienawiść do Żydów.

Historyk z IPN w swoim artykule stwierdził, że w opinii autorki książki „Pod klątwą” UB nie przeszkodziła Polakom w dokonaniu pogromu, bo bała się tłumu dokonującego pogromu, Informacja Wojskowa nie reagowała, bo złożona była z dyletantów, podobnie Rosjanie nie interweniowali, bojąc się, że takie przeszkadzanie polskim antysemitom może sprowokować antyrosyjskie powstanie. W opinii autorki książki Rosjanie byli zbyt słabi, by przeciwstawić się polskim antysemitom.

Według relacji historyka z IPN autorka książki twierdziła na łamach swojej pracy, że w pogromie wzięło udział [komunistyczne] Wojsko Polskie, bo żołnierze WP nie chcieli walczyć z żołnierzami wyklętymi, z którymi byli związani, a Milicja Obywatelska, bo składała się z przedwojennych policjantów. Paliwo dla pogromu, czyli antysemityzm mieli szerzyć księża katoliccy i żołnierze wyklęci.

Zdaniem historyka z IPN autorka książki miał też stwierdzić, że w pogromie wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy kielczan, antysemityzm był powszechny wśród mieszkańców miasta, UB i MO miała związki rodzinne z żołnierzami wyklętymi, dopiero wkroczenie Rosjan zatrzymało pogrom, Kielce przed pogromem były opanowane przez antykomunistów.

Według relacji historyka z IPN autorka książki miał też powoływać się na przyznanie się biskupa Kaczmarka w komunistycznym więzieniu do szerzenie antysemityzmu. Historyk w swej relacji przypomniał autorce książki, że komuniści złamali biskupa Kaczmarka poprzez głoszenie, zastraszanie, podawanie mu środków farmakologicznych wywołujących senność i otępienie, 223 wielorodzinne przesłuchania. Dla historyka z IPN bulwersujące było to, że autorka książki w swoich rewelacjach o biskupie Kaczmarku powoływała się na Adama Humera, oraz twierdziła, że komuniści biciem nie wymuszali zeznań.

Z Wikipedii można się dowiedzieć, że autorka opisywanej przez historyka IPN książki, Joanna Tokarska-Bakir to profesor nauk humanistycznych „nauczyciel akademicki Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego i pracownik Instytutu Slawistyki PAN. […] Kierowniczka Archiwum Etnograficznego przy ISNS UW i IS PAN. Członkini Rady Naukowej Żydowskiego Instytutu Historycznego. Członkini PEN Club-Polska. Od 2010 jurorka Nagrody NIKE. […] Laureatka nagrody Res Publiki Nowej za najlepszy esej roku 2001, Nagrody im. Poli Nireńskiej i Jana Karskiego za rok 2007 i Nagrody im. Ks. Stanisława Musiała 2010”.

Jan Bodakowski

Komentarze (102):

Jan Radziszewski2021.05.11 13:22
uwaga żydzi i ich prozelici - kary żydów i masonów szkodzących Polsce i polakom będą wielokrotnie większe niż szkodzącym innym narodom np niemcom ect.
Japa2021.05.8 21:01
Panie Redaktorze Szanowny . Jeśli to co Pan pisze o reakcji IPN na książkę pani profesor ( " Według relacji historyka IPN " ) jest prawdą ,to mamy w Polsce drugiego Grossa , który Jedwabne przypisał Polakom . Tzw .Pogrom kielecki i póżniejszy proces był zwykłą " ustawką sowiecką . Kto jak kto ale pani Profesor U.W powinna to zbadać przed napisaniem Jedwabne II .Dziw mnie tylko to stanowisko IPN , na które pan Bodakowski się powołuj .. W normalnym kraju Pani Profesor tłumaczyła by się u Prokuratora za fałszowanie historii . A u nas ? I Gross i pani Prof . Bakir , żyją jak u Bozi za piecem . Czasem myślę ,że Schetyna myślał dodrze planując likwidację IPN .
Anonim2021.05.8 7:11
Testament polityczny Hitlera ............. https://spiritolibero.neon24.pl/post/161734,testament-polityczny-hitlera
Anonim2021.05.8 7:36
"Hitler pisze, że wojna: „... była chciana i promowana wyłącznie przez tych międzynarodowych mężów stanu, którzy byli albo pochodzenia żydowskiego, albo pracowali dla żydowskich interesów”"
Jerzy2021.05.8 5:04
żydzi zagazowali kilka milionów ludzi (tak sami twierdzą) różnych narodowości, ale głównie żydów, i żadnemu z tego powodu włos z głowy nie spadł, ba - nawet teraz to bydło twierdzi, że są najbardziej pokrzywdzoną nacją w czasie II wojny... to nic że zginęło ich niewiele, to nic że byli najbardziej kolaborującym z niemcami narodem, to nic że to oni byli wykonawcami holocaustu - obsługiwali wszystko od transportów do komór gazowych, to wszystko nie ma znaczenie bo parę chwastów zostało przez Polaków wyrwanych po odkryciu, że dokonali oni pogańskiego mordu na niewinnym chłopcu... każdy żyd powinien być w Polsce traktowany jako zbrodniarz wojenny dopóki nie przeproszą i nie wypłacą nam odszkodowań za wojnę i czasy powojenne, bo jeszcze długo po wojnie Polacy przez bydło żydowskie byli mordowani...
Anonim2021.05.8 7:44
Żydzi Żyd? a teraz szukają jelenia?
Anonim2021.05.8 7:45
Żydzi Żydom? a teraz szukają jelenia?
Szmul2021.05.7 17:56
Dla żydow historia to hagada jest taka jaką potrzebuja w danej chwili
Czemu??2021.05.7 17:01
Tak jest ,ze 70-80 % absolwentow UW ,ma poglady skarajnie lewicowe,nawet lewackie,a absolwenci UJ ,Maja tendencje antypolskie. jakis blad ,jest zawarty ,w doborze kadry profesorskiej!!! To jest skandal ,ze za nasze podatki ,szkoli sie wrogow Polski.
Anon2021.05.8 7:06
Prawica to prawdziwy wróg polski
Jan Radziszewski2021.05.11 13:19
A kary żydów i masonów szkodzących Polsce i polakom będą wielokrotnie większe niż szkodzącym innym narodom np niemcom ect.
W­W­W­­.­X­1­7­.­­­F­­U­­­N2021.05.7 16:06
O­­­c­­e­­­ń­­ ­­­m­o­­j­­ą­­ ­­­m­­ł­o­­­d­­­ą­ ­c­­­i­­p­k­ę­­­ ­­­-­­ ­­­W­W­W­­.­X­1­7­.­­­F­­U­­­N
969692021.05.7 15:31
zapamiętaj żydzie - wkrótce staniesz na Sądzie Bożym a wtedy dopiero będziesz wkurw jak piszesz że do Raju żydowskiego cezara tj piekła wpadniesz na całą nigdy niekończącą się wieczność a ci wredni Polacy potrioci w NIEBIE budiet
YORK2021.05.7 14:06
Nasi historycy udowodnili , byla to bolszewicka prowokacja aby oczernic Polakow pokazac swiatu jacy to my bylismy i nadal jestesmy zydozercami, chcac odwrocic uwage od zbrodni wlasnych na swoim i innych narodach istnie zbujecki plan.
Marek2021.05.7 13:45
Wymordowano 3 mln polskich Żydów. Oni gdzieś mieszkali. Mieli domy, warsztaty. Kto tam do dziś mieszka? Hitlerowcy? Po wojnie był strach przed powrotem na swoje niedobitków. Większość antysemitów została poczęta pod pierzyną po zamordowanym i ograbionym Żydzie. Jedli strawę z zagrabionych garnków. Do dziś mają ten grzech w DNA.
Marian2021.05.7 14:00
Zboczeniec!!! Pod pierzyny zagląda.
KAKA2021.05.7 12:06
tA OSOBA KTORA SZKALUJE pOLSKE POWINA MIEC ZAKAZ OBEJMOWANIA JAKIEGO KOLWIEK URZEDU PANSTWOWEGO.
Grizzly2021.05.7 11:42
Zboczone katole piszą historie na nowo.
Jan Radziszewski2021.05.7 12:13
zapamiętaj żydzie - wkrótce staniesz na Sądzie Bożym a wtedy dopiero będziesz wkurw jak piszesz że do Raju żydowskiego cezara tj piekła wpadniesz na całą nigdy niekończącą się wieczność a ci wredni Polacy potrioci w NIEBIE budiet
Grizzly2021.05.7 19:39
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka! Won bydle!
Jan Radziszewski2021.05.11 9:08
to żeś z nacji przeklętej cię nie usprawiedliwia przed Bogiem tj. także i karą bólem i cierpieniem z potępienia
W pośredniaku byłeś "myślicielu" ?2021.05.7 11:40
j.w.
Filip2021.05.7 11:14
Pogrom kielecki z 4 lipca 1946 roku miał charakter spontaniczny i nie był przez nikogo zaplanowany. Kłamstwo o rzekomej "prowokacji rządzących" ma na celu usprawiedliwienie tej zbrodni. Brak jest jakichkolwiek dokumentów wskazujących na prowokację ówcześnie rządzących. W dniu 17 sierpnia 1944 roku oddział AK "Barwy Białe" w Lesie Siekierzyńskim" (Świętokrzyskie) dokonał egzekucji 58 ukrywających się Żydów. Ciała pomordowanych zostały okradzione i zakopane. W okresie powojennym sprawcy byli sądzeni, przyznali się do winy i nie potrafili określić motywów zbrodni. Główny winowajca, który wydał stosowny rozkaz porucznik Kazimierz Olchowik "Zawisza" za karę został przez AK pozbawiony dowodzenia, nie był sądzony. Po wojnie uciekł do Australii, gdzie zmarł w 1979 roku. Takich zbrodni nie da się usprawiedliwić, ani zwalić winy na komunistów!
Ja2021.05.7 11:19
Zapewne tą bajkę sprzedał ci żyd lub sam nim jesteś.
wkrw2021.05.7 11:28
Faktów nie zmienicie, to był mord, a nie wygodna w waszej teoryjce "prowokacja". Masz coś do Żydów? Jak ci z Kielc, Jedwabnego, Rabki i wielu innych "przyjaznych" miejsc w tym kraju?
Marian2021.05.7 11:51
O tak! Mamy z żydami niewyrównane rachunki krzywd. Takie rzeczy jak w Jedwabnem zdarzyły się w bardzo wielu miejscach. Cechą wspólna tych miejsc jest to, że wszędzie tam w 1939 wkroczyła A.CZ. Po przepędzeniu Sowietów w '41 w Estonii, Łotwie, Litwie, Białorusi, Ukrainie, a także w sowietach doszło do pogromów na żydach. To nie może być przypadek. Żydzi sobie chyba na to uczciwie zasłużyli.
wkrw2021.05.7 12:02
A miałeś okazje milczeć. Mimo wszystko po raz kolejny proponuję, poczytaj, posłuchaj. Sam użyłeś określenia "chyba". Znowu świerzbią palce? Uprzedzam.
Marian2021.05.7 12:50
Nie pamiętam już nazwiska tego żydowskiego lekarza, ale w największym skrócie przytoczę, co on napisał w swoim pamiętniku. On sam wojny nie przeżył, a jego pamiętnik znaleziono wiele lat po wojnie. Działo się to w miasteczku Tłuszcz, ok.30 km na północ od Zaleszczyk, tam jak wszędzie doszło do masowej współpracy żydów z sowieckim okupantem. Pisał on, że jest przerażony haniebnym zachowaniem swoich rodaków. Pytał co się stanie gdy zmieni się sytuacja polityczna czy wojskowa, Jak zareaguje miejscowa ludność po doznaniu tylu krzywd ze strony żydów. Jak sam pisze, on zachował się przyzwoicie i kilkanaście godzin przed pogromem został ostrzeżony przed niebezpieczeństwem. Jednak z bezpiecznej odległości obserwował ten pogrom i dokładnie go opisał. Główną rolę odgrywali ukraińscy policjanci, do których dołączyła część mieszkańców, ze strony Niemców było tylko kilku oficerów, którzy kierowali całą akcją. Tak pisał żyd i naoczny świadek a Ty to negujesz. Wszyscy są winni tragedii żydów tylko nie oni sami. Ten pamiętnik to ważny dokument z tamtych lat i dla mnie takie rzeczy są wiarygodne, nie propaganda.
Jan Radziszewski2021.05.7 12:11
zapamiętaj żydzie - wkrótce staniesz na Sądzie Bożym a wtedy dopiero będziesz wkrw jak piszesz że do Raju żydowskiego cezara tj piekła wpadniesz na całą nigdy niekończącą się wieczność a ci wredni Polacy w NIEBIE budiet
wkrw2021.05.7 12:14
I tego się trzymajmy :D :D wierz w co chcesz, jeśli ci z tym dobrze, byleś krzywdy innym nie robił.
Zych2021.05.7 12:14
Filipie, staż w SB nie upoważnia do pisania głupot.
Jan Radziszewski2021.05.7 12:39
filipku zapamiętaj żydzie - wkrótce staniesz na Sądzie Bożym a wtedy dopiero będziesz wkurw jak że do Raju żydowskiego cezara tj piekła wpadniesz na całą nigdy niekończącą się wieczność a ci wredni Polacy patrioci w NIEBIE budiet
stałość, zmienność i przemiana2021.05.7 10:07
Spór wydaje być się nieskończony. Ze swych własnych tradycji, ani Żyd nie chce być chrześcijaninem, a chrześcijanin nie chce zostać Żydem. Historia mówi, że nie tylko chrześcijanie wywodzą się z pogan, ale żydzi również.
Albert2021.05.7 9:56
może jej dziadowie byli szmalcownikami, stąd to poczucie winy i kompleksy
opty2021.05.7 9:39
„słabością, a nie siła siłą władzy komunistycznej”, „zbyt małą, a nie nadmierną obecnością sowietów”, fakt. Najwięcej było Żydów! Szczególnie w NKWD, UB, SB,...
Anonim2021.05.7 8:46
w związku z nasilającymi się atakami na żydów w niemcach MY POLACY POWINNIŚMY WŁAŚNIE TAKIE SŁOWA jak tej kobieciny BARDZO DOKŁADNIE PAMIĘTAĆ!!!!!!Nawiasem mówiąc KTO WIEDZIŁAŁ O TAKICH osobnikach ukrywających się W WYŻSZYCH UCZELNIACH POLSKICH za pieniądze POLAKÓW ciężko pracujących na dochód POLSKI przed 2015 rokiem??zatem teraz skoro wiemy że żydzi uwielbiają wysoka kulturę niemiecką,że w niemcach i innych zachodnich państwach jak i w ameryce narasta antysemityzm NIE POWINNO TO ZBYTNIO INTERESOWAĆ,nie powinniśmy się angażować ANI BROŃ BOŻE BRONIĆ,takżydzi uważają WIĘC KTO IM MOZE ZABRONIĆ!my mamy swoje POLSKIE SPRAWY DBAJMY O POLSKĘ I POLAKÓW!!W razie czegoś zawsze pamiętajmy CO PRZESZLIŚMY ,jakich kłamstw i ataków się dopuszczano wobec NAS POLAKÓW I POLSKI ,nie możemy wtedy udawać ,że nic się nie wydarzyło i ot tak jak drzewiej bywało pomagać NO NIE NIESTETY NIE BĘDZIEMY JUŻ POMAGALI!!! każdy jest kowalem swego losu,,,żydzi też podkładając się wysokiej niemieckiej kulturze.
wkrw2021.05.7 7:39
Prawda boli katopolaczki? Tak, pogrom kielecki to niezmywalna plama w historii tego kraju, jak wiele innych, wynikłych z obrzydliwego antysemityzmu i żaden "historyk" z IPN tego nie wymaże. Obecnie jest podobna nagonka na różne grupy społeczne, na LGBT na Żydów, uchodźców, wystarczy choćby zajrzeć na takie fora jak tutaj. Żadnej refleksji nad historią, idziecie jak ćmy do świecy podsycani przez faszystów wespół z kościołem. No, ale historia lubi się powtarzać. Tępa tłuszcza.
tęczowy ormowiec2021.05.7 9:57
piszesz o sobie? jżeli twoji dziadowie mordowali żydów, albo byli szmalcownikami to twój problem lewacka onuco spoconego czerwonoarmisty
wkrw2021.05.7 10:19
Nie, to dotyczy katoprawaków, czyli obecnych was. Przedwojenni tacy jak wy, ochoczo eliminowali znienawidzonych Żydów, choćby za wyszczerbiony widelec, tyle dla was znaczyło ludzkie życie. Od prawdy nie uciekniecie.
Jacuś2021.05.7 6:43
Dla przypomnienia, to żydzi witali z kwiatami 17 września Armię Czerwoną, a teraz marzy się im polskie złoto w kwocie 500 miliardów dolarów za szkody wojenne.
wkrw2021.05.7 7:47
Tak, to prawda witali. Woleli ruskich niż polaczków, "miłosiernych" współbratymców, co to tylko czekali by w każdy możliwy sposób pozbyć się Żydów i zająć ich majątek, choćby brudną pierzynę. Nawet po wojnie aż do lat 80tych pazerne polactwo grzebało w prochach poobozowych w poszukiwaniu "skarbów" sprzedając co znaleźli, nie z biedy, z chciwości. Nie zastanowiło cię dlaczego? Zbyt trudne?
Marian2021.05.7 8:04
Było akurat odwrotnie!!! Wszyscy naoczni świadkowie tych wydarzeń z różnych odległych od siebie miejsc dawnych Kresów twierdzą, że to właśnie żydzi rabowali mienie Polaków- ofiar żydowskich donosów. To były naprawdę złote żniwa.
wkrw2021.05.7 8:15
Na początek polecam lekturę "Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota" Książka autorstwa Paweł Reszki.
Marian2021.05.7 8:31
Polecaj podobnym do siebie.
wkrw2021.05.7 8:45
Ha, oczywiście lepiej nie wiedzieć, niż się zmierzyć z prawdą. Typowe dla katoprawackiego myślenia. Od zamknięcia oczu nie staniesz się niewidoczny. Taka historia ciąży na tym narodzie i zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.
Marian2021.05.7 9:02
Tylko że to, co Ty polecasz, nie jest prawdą, i to właśnie Ty staraj się poznać prawdę, bo to, co piszesz prawdą, nie jest.
wkrw2021.05.7 9:14
Jesteś przykładem, że to jednak prawda, po twoim innym komentarzu, który zostanie zgłoszony, nie można mieć wątpliwości, że dziś również bez skrupułów robilibyście to samo.
Marian2021.05.7 11:53
Ja tak!
wkrw2021.05.7 12:05
Naprawdę czujesz się bezkarny? Zatem dobrego humoru życzę, już niedługo.
Marian2021.05.7 6:22
Niewątpliwie taki "pogrom" był w interesie sowietów tak tych z Moskwy jak też z Warszawy. Także żydzi byli tym zainteresowani. W tym czasie trwała akcja przesiedlania żydów do Palestyny także akcja propagandowa, gdyż wielu z nich nie było zainteresowanych wyjazdem. Taki "pogrom" na pewno mógł przyspieszyć decyzje o emigracji.
Po 11 ...2021.05.7 8:01
Tak jak zamach w Smoleńsku przywrócił i umocnił rządy PiS. Bla, bla, bla ...
Marian2021.05.7 8:34
Bzdura! Właśnie po zamachu władza prezydencka trafiła w ręce PO.
leszczyna2021.05.7 10:48
No tych żydowskich podróżnych zamordowanych w Kielcach to już nie dało do wyjazdu przynaglić.
sołtys2021.05.7 1:31
Żydy chca przykryc 100k polskich ofiar zamordowanych przez żydoub
Marian2021.05.7 11:57
Już nieżyjących nie przynagla się, ale grzebie.
Tomek2021.05.7 1:29
Po wuj gudłaje mieszkacie w tej antysemickiej Polsce -na co liczycie ? A wy---ć w podskokach macie swoj erec izrahel
rychu2021.05.7 1:24
Żydoska kłamliwa bladż
Prawda2021.05.7 0:31
Żydo --Komuna Bolszewicka --- dalej walczy z Polskim Narodem Katolickim jak Ojciec Adma Michnika
Jazzz2021.05.6 21:20
Jeśli pani chce pisać o antysemityzmie to niech pani napisze o Europie zachodniej. O antysemityzmie we Francji, z której 20 tys. ludzi zgłosiło się NA OCHOTNIKA do Waffen-SS. Możliwe że zabijali Żydów w Polsce. Niech napisze o Belgii z tego kraju zgłosiło sie NA OCHOTNIKA, do Waffen-SS, 40 tys. ludzi. Wielu z nich zapewne zabijało Żydów przebywając czasowo w Polsce. Może parę akapitów napisze o Holandii, z tego małego kraju zgłosiło sie NA OCHOTNIKA, do Waffen -SS, 50 tys. ludzi. Warto opisć ich stosunek do Żydów w rodzinnym kraju, i za granicą. W Holandii urzędnicy udostępniali okupantowi wszystkie dane, łącznie z adresem zamieszkania, obywateli pochodzenia żydowskiego. W czasie kiedy Polacy Żydów ukrywali, w Holandii Niemcy nie mysieli szukać, wystarczyło pojechać pod otrzymany z biura meldunkowego adres. Ilu holenderskich SS manów zabijało Żydów w Polsce, zapwenie nikt dziwnym zbiegiem okliczności JESZCZE nie badał. I tak było na całym zachodzie, z Hiszpanii 1 tysiąc, z Danii 10 tys., z Norwegii 6 tys., z Włoch 15 tys. OCHOTNIKÓW, ITD. Dywizja liczy, w zależności od rodzaju sił zbrojnych, od 5 do 15 tys. ludzi. A Z POLSKI OCHOTNIKÓW DO WAFFEN SS BYŁO - 0 [ZERO]. Może wreszcie powstaną książki, opracowania naukowe, ktoś wreszcie przeprowadzi rzetelne badania NAD TYM POLSKIM FENOMENEM. [Dane liczbowe z ksiązki Ch. Bishop - Hitler's foreign divisions. Polskie wydanie nosi tytuł - Zagraniczne formacje SS.]
Torchwood2021.05.6 19:46
"siły ... podległe sowietom polskojęzyczne". Tak, trzeba nakombinować, żeby nie nazwać Polaków Polakami. Pogromu Kieleckiego dokonali Polacy, a nie jakieś nieokreślone "siły polskojęzyczne".
Józef Bonkzdupytuska2021.05.6 16:07
Poczytajcie KBW a Żołnierze Wyklęci tam incydent kielecki jest wyjaśniony prowokacja komunistów Antek został wykorzystany do tego. No ale co tu pisać wszystko jasne.
koniec grantów dla żydokomuny2021.05.6 16:07
lepiej dla Der Strumer
Po 11....2021.05.6 15:52
Mechanizm, który doprowadził do pogromu kieleckiego jest widoczny i dziś. Bliźniaczo podobnie dziś KK, prawica, narodowcy, "prawdziwi Polacy", "patrioci", szczują na mniejszość LGBT. Lżą, wytykają palcami, opluwają, czasem atakują fizycznie. Coś mi się wydaje, że jakby na Podkarpaciu był sobie dom zamieszkały przez komuną LGBT i jakieś dziecko by zeznało, że było tam przez 3 dni gwałcone przez pedałów, i miejscowe władze by to potwierdzały, to zdrowy robotniczy aktyw mógłby postąpić bardzo podobnie. Mentalność kato-prawaka wcale się tak bardzo nie zmieniła.
miki2021.05.6 16:54
Po11 nie produkuj się bo to jest już nadzwyczaj nudne ..Polska jeść dość tolerancyjna i obowiązuje nie pisana "żelazna" zasada ani państwo ani obywatel "nie zagląda komuś pod kołdrę" a problem jest taki że jakaś część (jakiś opłacanych) LGBT wychodzi obscenicznie na ulice i robi jakieś zadymy z obrażaniem normalnych ludzi ..a ponadto chce te swoje nawet nie głupie a kompletnie aberacyjne po poglądy wbrew nauce i zdrowemu rozsądkowi wciskać w szkołach małoletnim dzieciom czyli mikroskopijna mniejszość 0,01% próbuje sterroryzować większość 99,99% i nawet "zwykłe" osoby homo się temu sprzeciwiają ... i na to zgody nie było , nie ma i nie będzie.. a dyskusjach na temat ilości płci "binarny" i "nie binarny" i inne bzdety to odsyłam do dyskusji z moim psem .. i w ramach poznawczych nawet zajrzyj mu pod ogon a tu przestań pierniczyć jakieś bzdety ... ci to problemu kielckiego ..tam było tyle wojska policji i że każdą burdę wstrzymali by w 15 minut ..a skoro tego nie zrobili to mieli taki rozkaz (nie ingerować w szytą grubymi nićmi prowokację ) a całą winę bierze za to komunistyczny rząd co go Sowieci na bagnetach z Moskwy przywieźli ...bo nikt ich tutaj nie wybrał a referendum i wybory były sfałszowane.. te twoje głupoty to faktycznie co najwyżej mogą "łyknąć" absolwenci rosyjskich szkół bo tam im ciągle robią wodę z mózgu skora do dzisiaj nie wywalili pomników Lenina i Stalina..
wkrw2021.05.7 11:25
Skończyłeś? Doucz się, a potem zabieraj głos. Wygodna teoryjka o "prowokacji", a sumienie nadal nieużywane? Ta zbrodnia to jest fakt, który męczy wasze niepokalanie patriotyczne życie. Nie zapomnimy o tym mordzie i wielu innych choćbyście historię napisali po swojemu.
miki2021.05.7 15:34
po pierwsze prowokacje są udowodnione historyczne, a po drugie czy byłeś w wojsku ? bo ja tak , między innymi robiono nam alarmy o 2 w nocy o trzeciej itp.. morał z tych alarmów był taki że z głębokiego snu i piżamy cała kompania po 15 minutach od alarmu stała na placu z giweramie gotowa do akcji ..a wież co to jest stu chłopa z kałachami po 6 magazynków i po 5 granatów ? więc skoro na tyle wojska i policji w dużym mieście w tak bliskiej bliskości w biały dzień nie rozwaliła tej burdy w 15 -25 minut to znaczy że mieli taki rozkaz (nie rozwalać prowokacji) o bandach nie wspominają bo się kompromitujesz.. AK do jakiejkolwiek akcji musiał mieć cel wojskowy i mogły być co najwyżej kilka (1) odbicie swoich (ale tam nie było więzienia) (2) napad na bank aby mieć na cele wojskowe ale tam też nie było banku, (3) sprzątnięci kapusia ale to by zrobili po cichu w ustronnym miejscu ... więc nawet nie muszę badać źródeł historycznych bo to wynika ze strategii sytuacyjnej ... prowokacja "i już"... to tak jak ze Smoleńskiem i "filmem koli" prokuratura uznała że film jest autentyczny.. ale z powodu słabej ostrości jest słabym dowodem do sądu .. ale co na nim jest ? sprawne ludki się sprawnie przemieszczają i słychać strzały .. to ci zadam pytanie ..czy policja lub inne służby jak przyjadą na wypadek to czy wogle do czegokolwiek używają broni palnej ? ano nie .. więc w Smoleńsku te "ludki" dobijały świadków zamachu i tyle w temacie ale że film słaby (słaba ostrość) to dowodem nie będzie ... a w wojsku broni się używa na ćwiczeniach , albo w walce ..ale na pewno nie katastrofie .. tak wiec ja nie skończyłem a ty nie zaczynaj opowiadać głupot .. a młodym ludziom wojsko by się przydało aby wyzbyć się kalectwa "ciepłej wody w kranie"
Marian2021.05.7 13:11
Ten mechanizm widoczny był już wtedy. Gomułka dwie godziny po tych wydarzeniach oświadczył, że zrobiły to reakcyjne bandy. Nikt już o tych sprawcach nawet nie wspomina.
Anonim2021.05.6 15:09
katoliccy biskupi już podczas insurekcji kościuszkowskiej pokazali swój patriotyzm,Kościuszko ich rozliczył !!!!
AAAtomek2021.05.6 15:02
Podsumowując: na fali polskiego tępego antysemityzmu, zamordowano w czasie pogromu kieleckiego ponad 40 osób? Polskich obywateli, przed wszystkim Żydów, a także katolików? Sprawcy? Miejscowi KATOLICY....
Wania Antonim w szabas odpuść se2021.05.6 16:09
weź łopatę i dokończ eksumacji w Jedwabnem - a prawda tiebia wyzwoli
AAAtomek2021.05.6 17:08
Po twoim języku widać, że jesteś potomkiem ruskich żołnierzy. Ale nie martw się, my Polacy (nie mylić z katolikami-prawakami) jesteśmy tolerancyjnym narodem. Przestrzegaj prawa, i sobie u nas mieszkaj.
man.of.Stagira2021.05.6 14:46
Wiedział o przygotowaniach do pogromu Żydów w Kielcach 4 lipca 1946 roku lub osobiście tymi przygotowaniami kierował. Trudno zarzucić mu dowodzenie atakiem na dom żydowski przy Plantach w Kielcach, ponieważ kwestia dowodzenia nie została rozwikłana. Do akcji różne pododdziały wchodziły oddzielnie – nie zrobił jednak nic, by je powstrzymać przed zbrodniami i rabunkiem, a przebiegowi walki (Żydzi także strzelali) przyglądał się przez lornetkę. // Po krótkim uwięzieniu, uniewinniony, awansował. Historia udziału Władysława S. i innych wyższych oficerów z resortu MBP w przygotowaniu i nadzorowaniu przebiegu pogromu to osobna sprawa. // Władysław S. był oddany partii jak może nikt z polskich komunistów średniego szczebla, przepojony nienawiścią klasową do inteligencji, właścicieli ziemskich, burżuazji, Kościoła, księży i Żydów (jako student więzienny Marksa nadawał Żydom automatycznie tzw. treść klasową uznając ich za wyzyskiwaczy). // Był –w odróżnieniu od inteligenckich szczytów KPP –plebejuszem. Wyczuwał, gdy doszło do sojuszu niemiecko-sowieckiego, że hitlerowcy w swojej masie są plebsem, nosicielami populistycznej, zrównującej, niwelującej społeczeństwo idei. Bez jego zgody byli członkowie KPP nie mogliby się zbierać w siedzibie Gestapo w stolicy dystryktu radomskiego (obejmującego dawne województwo kieleckie) w roku 1940 i pobierać zapomogi w wysokości 20 Deutsche Mark. // Ciąży na nim zarzut przekazywania list oficerów WP którzy ukrywali się przed niewolą, a potem nazwisk członków ZWZ AK do Gestapo. Cała grupa komunistów w dystrykcie radomskim otrzymała od Władysława S. rozkaz współpracy z Gestapo, nawet po wybuchu wojny niemiecko-sowieckiej, w celu demaskowania ZWZ-AK przed Gestapo.” Koniec cytatu c. d. n.
man.of.Stagira2021.05.6 14:44
„DIAMENT znaleziony w popiele” – Warszawa 1995 - Copyright by Krzysztof Kąkolewski (Dokument o najszlachetniejszym bohaterze powieści Jerzego Andrzejewskiego „Popiół i diament” (postać Szczuki) a właściwie o jego pierwowzorze historycznym oraz o prawdziwym Maćku Chełmickim – który ...przeżył.) // fragment nr 01 // Cytat „Historycy partii, sympatycy gen. Mieczysława Moczara-Demko (ps. „Mietek”), przedstawiają gen. Moczara jako duchowego przywódcę komunistów Kielecczyzny i Radomskiego. W rzeczywistości gen. Moczar – nie ujmując mu zasług jako komuniście – był działaczem łódzkim, w czasie wojny zjawił się na Kielecczyźnie dopiero w 1944 roku, z lubelskiego obwodu AL. Nawet przeciwnicy gen. Moczara w partii komunistycznej pogodzili się z tym przeinaczeniem, bowiem Wiesław S. (ps. „Władek”, „Jurand”) jest dla historii tej partii postacią skrajnie niewygodną, absolutnie nie do przedstawienia w żadnej wersji oficjalnej na użytek propagandy ani nawet dla wewnętrznego kręgu. // Tylko nieliczna, najwęższa grupa działaczy i historyków komunistycznych zdaje sobie sprawę z jego wielkiego znaczenia dla KPP, PPR i PZPR, a także różnych ról, jakie odegrał w tych partiach. Ponieważ nikt w województwie kieleckim z oddziałów GL, AL., potem UB i aparatu PPR nie cieszył się tak wielkim podziwem i posłuchaniem jak Władysław S., początkowo sądziłem, że postać Szczuki jest budowana na micie otaczającym Władysława S. // Tak jak Szczuka był więziony przed wojną. Jak Szczuka związany z Ostrowcem (gdzie toczy się akcja filmu A. Wajdy ‘Popiół i Diament’), jak Szczuka bywał witany przez komunistów w Ostrowcu i okolicach niczym niekoronowany król komunistów. Zabicie Szczuki na początku maja 1945 roku niejako symbolicznie zamykało los prototypu i odcinało podejrzenie, że Władysław S. mógłby dać impuls do stworzenia tej postaci, bowiem najstraszliwsze czyny, jakich się dopuścił, dopiero miały się stać jego udziałem. // c.d.n
rewers2021.05.6 14:33
Urodziła się w 1958 roku, 11 lat po tych kieleckich wypadkach. Nie jest historykiem, wiki podaje: "Joanna Sabina Tokarska-Bakir – polska antropolog kultury, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego i pracownik Instytutu Slawistyki PAN." Co skłania tą kobietę do takiego tematu, przecież nie było jej na świecie, nie była świadkiem. Twierdzi, że Polacy dokonali pogromu Żydów z nienawiści, że biskup Kaczmarek (powoływała się na Humera! i twierdzi, że ubecja nie biła w celu wymuszenia zeznań!) przyznał się do szerzenia antysemityzmu itd, itp. Zdumiewa, jak można zgnoić swój stopień naukowy wypisując takie brednie, tak obrażając Naród polski i Jego bohaterów.
Anonim2021.05.6 15:02
Często szkolny woźny ma więcej wiedzy i rozumu niż tacy pracownicy naukowi jak Tokarska. Takie mamy czasy że pisać każdy może ale i na szczęście nie każdy czytać musi. Pewna część środowisk żydowskich, choć nie tylko oni, do dziś nie może się pogodzić z tym że dziś Polska jest Polską a Polak Polakiem.Nasze istnienie jest cudem, który zawdzięczamy Najświętszej Maryi Pannie i Panu Bogu samemu. Wielu to rozumie ale wielu niestety nie chce tego przyjąć do świadomości wbrew faktom historycznym.
MaxFiend2021.05.6 14:19
Ach ten odrażający IPN! A najbardziej odrażające jest stanowisko polskiego KK wobec niepodważalnych historycznych faktów i wydarzeń. Totalne zero reakcji od poziomu proboszcza do arcybiskupa jak gdyby się to wydarzyło na Marsie :-D
BNM2021.05.6 14:04
Znowu bzdury o Polakach.
bogdanus2021.05.6 14:03
Inaczej mówiąc, lewactwo chce się oczyścić z mordów, nic nowego.
max2021.05.6 14:03
"Członkini Rady Naukowej Żydowskiego Instytutu Historycznego." - To ta rada naukowa jeszcze jej nie wylała za pisanie głupot? Warto tak nadwyrężać poziom Rady?
niech odszczeka kłamstwa2021.05.6 13:59
i do kibucu w Izraelu
Żydzi zawsze fałszują historię2021.05.6 13:57
szczególnie żydokomuna
Kielczanin2021.05.6 13:54
Słowo "odrażający" jest jak najbardziej na miejscu... w opisie polskiego kk...
Grr2021.05.6 14:02
A co to jest to "kk"? I kim ty jesteś?
nerw2021.05.6 14:05
to kolejny jąkała...
Jawny2021.05.6 13:47
Oczywistym jest że to kłamstwo. Naród polski znany jest z otwartości i miłości do innych narodów, a narodu żydowskiego w szczególności. Nie jest znany ani jeden przypadek, jakoby Polak choćby tylko krzywo spojrzał na Żyda, a juz na pewno nie uczestniczył w pogromach, rabunkach czy szmalcownictwie. To komuniści wpadli na szatański plan skłócenia narodów polskiego i zydowskiego, od wieków żyjących w miłości i poszanowaniu.
Grr2021.05.6 14:05
Rzeczywiście - nie jest znany ani jeden przypadek podziękowania ze stron Żydów za wielowiekową gościnę w Polsce. Mimo rzekomych prześladowań jakoś Żydzi dobrze się tu czuli i jakimś dziwnym trafem wytrzymali w Polsce aż do Adolfa Hitlera, który od nich zaczął Holocaust.
Po 11 ...2021.05.6 13:35
Ciąg wydarzeń prowadzących do pogromu kieleckiego rozpoczęło zniknięcie z domu ośmioletniego Henryka Błaszczyka. Ojciec, Walenty Błaszczyk, zgłosił zaginięcie syna na posterunku milicji. Tymczasem chłopiec bez wiedzy rodziców przebywał u rodziny na wsi. Kiedy 3 lipca wieczorem wrócił do domu, w obawie przed karą opowiedział, że przez trzy dni był uwięziony przez Żydów w piwnicy, skąd udało mu się uciec. Chłopiec najwyraźniej odwołał się do funkcjonującej w świadomości potocznej legendy o porywaniu dzieci chrześcijańskich "na macę" (a krążącej po wojnie unowocześnionej wersji – o wykorzystywaniu ich krwi do transfuzji, mającej wzmocnić wycieńczonych Żydów).
Po 11 ...2021.05.6 13:36
4 lipca rano Walenty Błaszczyk z synem udał się na komisariat, by złożyć stosowny meldunek. Po drodze Henio "rozpoznał" dom, gdzie go rzekomo przetrzymywano. W kamienicy przy ul. Planty 7/9 mieszkało stu kilkudziesięciu żydowskich ocaleńców. Mieścił się tam Komitet Żydowski oraz kibuc przygotowujący emigrantów do Palestyny, ale wcale nie było tam piwnic. Na miejsce wysłano patrol Milicji Obywatelskiej. Po drodze milicjanci rozpowiadali, że idą szukać pomordowanych polskich dzieci. Dołączali do nich kielczanie, a wieść o mordzie rytualnym z szybkością pożaru rozprzestrzeniała się po mieście. W podawanej z ust do ust wiadomości liczba zabitych dzieci urosła do kilkunastu. Pod domem żydowskim zaczął się gromadzić wrogi tłum. Katalizatorem pogromu było zachowanie się służb mundurowych. Przeprowadzona przez milicjantów rewizja "w poszukiwaniu pomordowanych dzieci" zdawała się potwierdzać społeczne wyobrażenia o mordzie rytualnym. W tłumie narastała psychoza, wznoszono okrzyki, "śmierć Żydom", "bić ich za nasze dzieci", a w kierunku domu przy Plantach poleciały kamienie. Przysłani na miejsce żołnierze zamiast opanować sytuację wymieszali się z cywilami i faktycznie włączyli do pogromu. Gdy wojskowi weszli do budynku w poszukiwaniu broni (Żydzi posiadali legalnie kilka pistoletów do samoobrony), wewnątrz rozległy się strzały. Pojawiła się pogłoska, że Żydzi zabili polskiego porucznika. W rzeczywistości strzelali żołnierze, zabijając m.in. przewodniczącego Komitetu Żydowskiego dr Seweryna Kahane. Doszło również od rabunków.
Po 11 ...2021.05.6 13:37
Żołnierze i milicjanci, którzy podzielali nastroje ogółu, wywlekali Żydów na zewnątrz i oddawali ręce tłumu. Kilka osób wyrzucili przez okna i z balkonu drugiego piętra. Ofiary bito sztachetami, kamieniami, żelaznymi prętami, kolbami karabinów. Część poszkodowanych miała rany postrzałowe i od bagnetów. Nieliczni funkcjonariusze i cywile, którzy stawali w obronie Żydów, spotykali się z agresją rozhisteryzowanego tłumu jako "żydowskie pachołki". Tymczasem pogłoska o mordzie rytualnym dotarła do kieleckiej huty "Ludwików". Na hasło „wy tu pracujecie, a tam wasze dzieci mordują” kilkuset robotników uzbrojonych w metalowe narzędzia pospieszyło na ulicę Planty. Ich przybycie rozpoczęło druga, najkrwawszą fazę pogromu. Kres przemocy położyła po południu interwencja kolejnego, lepiej dowodzonego oddziału wojska, który ewakuował Żydów w bezpieczne miejsce. Antyżydowska agresja rozlała się również na ulice Kielc. Doszło do kilku zabójstw i napaści na żydowskie mieszkania. Wrogi tłum zebrał się także pod szpitalem, dokąd zawieziono rannych. Pod wpływem rozprzestrzeniających się wieści o mordzie rytualnym miały również miejsce napaści i zabójstwa Żydów w pociągach na liniach kolejowych przechodzących przez Kielce. Podczas pogromu zginęło co najmniej 40 Żydów, a także 2 Polaków, którzy stanęli w ich obronie; rannych zostało około 40 osób. Następstwem pogromu kieleckiego był wybuch paniki wśród polskich Żydów i fala emigracji, która objęła około 100 tysięcy osób.
Po 11 ...2021.05.6 13:41
Pogrom kielecki był kompromitujący dla miejscowych władz, które nieudolnie i chaotycznie reagowały na rozwój wydarzeń. Odbił się również głośnym echem za granicą. 8 lipca zorganizowano manifestacyjny pogrzeb ofiar z udziałem przedstawicieli władz, komitetów żydowskich, wojska, organizacji społecznych i mieszkańców miasta. Dzień później rozpoczął się pierwszy proces sprawców, podczas którego w trybie doraźnym skazano na śmierć dziewięć przypadkowo dobranych osób. W kolejnych procesach ukarano więzieniem jeszcze kilkudziesięciu uczestników pogromu. Władze oskarżyły o zorganizowanie pogromu podziemie antykomunistyczne. Z kolei opozycja i podziemie niepodległościowe dopatrywało się za jego kulisami prowokacji władz komunistycznych, mającej odwrócić uwagę od sfałszowania referendum z 30 czerwca 1946 r. Wśród teorii spiskowych na temat pogromu kieleckiego pojawiała się i taka, że wywołali go syjoniści, by w ten sposób przyspieszyć emigrację Żydów z Polski. Jednak przeprowadzone współcześnie śledztwo prokuratorskie i badania historyków nie dostarczyły dowodów na czyjąkolwiek prowokację. Pogrom kielecki można wyjaśnić bez uciekania się do tej hipotezy, analizując dynamikę interakcji społecznych, u których podłoża leżały głęboko zakorzenione przesądy, niechęć do powracających po wojnie Żydów, obawy związane z odzyskiwaniem przez nich własności, wreszcie żywy stereotyp "żydokomuny". Zapalnikiem tego społecznego dynamitu stała się pogłoska o mordzie rytualnym i zachowanie "ludzi w mundurach", które legitymizowało działania tłumu. Nie był to zresztą przypadek wyjątkowy. Podobny mechanizm zadziałał w przypadku pogromu w Krakowie w sierpniu 1945 r.
Grr2021.05.6 14:08
A tak właściwie to o co ci chodzi? Tyle pisania świadczy o próbie zakamuflowania prawdy.
Po 11 ...2021.05.6 14:54
To krótki opis tego co i jak się stało. Opis. Tu nie ma żadnej tezy. Nie ma krycia sprawców, nie ma bezpodstawnych oskarżeń. Nie ma intencjonalnego kamuflowania innego przebiegu wydarzeń. Ale jak wiesz coś o innym przebiegu zdarzeń, to napisz.
Grr2021.05.6 17:03
Wiem o prowokacji komunistów z SB. Krócej i celnie, prawda?
AAAtomek2021.05.6 17:10
Znam krócej: "Głupiś".
PółLitraBrakująceDoHonorisCausa2021.05.6 13:33
Prawiczok bezrobotny, łysiejący stary kawaler Bodakowski kontra profesor nauk humanistycznych Joanna Tokarska-Bakir. Byłoby lepiej, gdyby kukła Dudynia przyznała Bodakowskiemu tytuł profesora podmostowego. Za badawcze żywienie się odpadkami uznanymi za niejadalne i wyrzuconymi przez menelię i patologię.
Grr2021.05.6 14:11
"profesot nauk humanistycznych" Joanna Tokarska etc." . Czy to z tych marcowych profesorów?
babcia klozetowa2021.05.6 13:30
kto to pisał? czy jest to tłumaczenie z jakiegoś obcego języka przez dr google? myślałem, że tu znajdę wyższy poziom niż w wp,interii lub onecie, nie wspominając gw
verizanus2021.05.6 13:21
Jak to kłamstwo przejdzie i na zachodzie i wschodzie i północy i południu się przyjmie to następne będą jeszcze lepsze...w końcu za samo polskie pochodzenie i przynależność do KK będzie kryminał ;). Jeszcze więcej tolerancji dla kłamstwa to tak będzie ;)
Apel2021.05.6 13:16
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. kłamliwe przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu obrzydliwych wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba świętego Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańsko-masońskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol medialny na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne lub jawnie ironiczne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać ze zdwojoną siłą, będą rozdzierać szaty na temat "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków", będą też parodiować niniejszy apel. A gdy już zabraknie pomysłów, to zawsze mogą wulgarnie zakląć („Po to to wklejasz, baranie?”) lub obleśnie zarechotać: „buhahahaha”. Faryzejscy obłudnicy, taka już ich natura.
DziękujęFrondzieZaUdzielenieGłosuPrzeciwCiemnocie2021.05.6 13:41
Właśnie Fronda jest kato-rynsztokiem, gdzie można bez skrępowania obśmiać, wyszydzić i sflekować do woli ciemnotę narodową polską, trzymaną w szachu przez kleruchów, czyli agentów watykańskiego okupanta. I niechże właściciele Frondy jak najlepiej na tym zarabiają - jestem chętny zupełnie darmowo napędzać im ruch!
Rumacaj sra na was POpaprancy2021.05.6 13:55
Właśnie PO jest Lewackim-rynsztokiem z Budką do srana na czele. A z was zrbimy krawy gulasz POsrancy z Budkom i Tuskiem gnojem na czele.
Grr2021.05.6 14:13
A ty kim jesteś? Jeśli uważasz katolików za rynsztok to kim ty jesteś?