Odpust zupełny dla narzeczonych za wspólne odmawianie różańca - zdjęcie
02.06.21, 10:26fot. pixabay.com

Odpust zupełny dla narzeczonych za wspólne odmawianie różańca

3

- "W powołaniu Józefa najważniejsze stało się jego bycie opiekunem Świętej Rodziny z Nazaretu, oblubieńcem Najświętszej Maryi Panny i prawnym ojcem Jezusa. Aby wezwać rodziny chrześcijańskie do odtwarzania tego przykładu wewnętrznej jedności, miłości i modlitwy, którym jest Święta Rodzina, udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiać będą Różaniec Święty w rodzinach i pomiędzy narzeczonymi" – czytamy w dekret Penitencjarii Apostolskiej, który został opublikowany z okazji obchodzonego w Kościele Roku Jubileuszowego ku czci św. Józefa.

Stolica Apostolska zachęca narzeczonych do wspólnej modlitwy różańcowej.

Watykan opublikował na tę okazję rozważania różańcowe dedykowane właśnie narzeczonym. Są one przetłumaczone na 5 języków i można znaleźć na stronie internetowej: http://www.laityfamilylife.va/content/laityfamilylife/en/news/amorislaetitia/pregare-insieme-il-rosario--una-proposta-audace-.html  

Jak informuje Stolica Apostolska za każdorazowe odprawienie nabożeństwa różańcowego (nie jest konieczne opieranie się na rozważaniach watykańskich) narzeczeni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (tzn. sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna oraz modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego).

Rok Jubileuszowy ku czci św. Józefa w Kościele katolickim trwa od 8 grudnia 2020 r. do 8 grudnia 2021 r.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl

 

mp/opoka.pl

Komentarze (3):

Między minetą a pozycją na jeźdźca2021.06.2 18:57
mały różańczyk dla odpoczynku. I to jeszcze w promocji!
Jawny2021.07.1 9:51
Piekło czeka na zboczeńców.
Grizzly2021.06.2 10:46
kurła, promocja w hu... biorę 😏