Odlot! ,,Wyborcza’’ porównuje ,,białych chrześcijan’’ do Al-Kaidy  - zdjęcie
14.10.20, 18:54Fot. Adrian Grycuk, via: Wikipedia CC 3.0

Odlot! ,,Wyborcza’’ porównuje ,,białych chrześcijan’’ do Al-Kaidy

16

Co łączy chrześcijaństwo i islamskich terrorystów? Zdaniem rozmówców „Gazety Wyborczej”… stosunek do kobiet. Takie stwierdzenie padło w wywiadzie, jaki dziennik przeprowadził z autorami książki „Światło, które zgasło”.

„Gazeta Wyborcza” przeprowadziła wywiad z autorami głośnej książki „Światło, które zgasło”, Stephenem Holmesem i Iwanem Krastewem. Katarzyna Wężyk pytała ich o walkę polskiej władzy z ideologią LGBT. Zdaniem dziennikarki jest to walka „zwyczajnie głupia”, która „stawia Polskę poza nawiasem zachodniego świata”.

- „Na całym świecie populizmy żerują na destabilizacji tradycyjnych ról płciowych i męskim niepokoju, które te zmiany wywołują. Łączy on zresztą populistów, obrońców białego chrześcijaństwa, z Al-Kaidą: obie grupy uważają, że kobiety powinny znać swoje miejsce. To konserwatywna rewolta przeciw największej rewolucji w historii ludzkości – feministycznej. Kiedy Orbán zamykał studia gender w Budapeszcie, powiedział, że uczyły dziewczyny, żeby nie rodziły dzieci” – odpowiedział jej Stephen Holmes.

Wedle eksperta „Gazety Wyborczej” chrześcijaństwo dzieli stosunek do kobiet z islamem. Szkoda, że amerykański prawnik nie zauważył, iż to właśnie chrześcijaństwo diametralnie zmieniło stosunek mężczyzn do kobiet. Podejście islamu jest tutaj zdecydowanie inne.

kak/Gazeta Wyborcza, wPolityce.pl

Komentarze (16):

Anonim2020.10.15 16:27
Napisaliście słowo przeciw słowu. A jakieś argumenty może macie? XD
Jan Radziszewski2020.10.15 1:37
+ niedługo żydzi i lewacy LGBT z GW się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż
Jan Radziszewski2020.10.15 1:36
Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Amen
Jan Radziszewski2020.10.15 1:35
O Zb. Nr 71. Nieboszczykowie ukażą się trzeciego dnia. Zapisz: Dzieci Moje, najpierw na niebie, nocą, ujrzycie złocisty, wielki Krzyż. / Mt 24,30 dzienniczek św. s Faustyna 83 ) Wszyscy i na całym świecie usłyszycie wielki grzmot, powstanie wicher jako trąba morska, wszystko zmiatać będzie, co stanie na jego drodze. Ziemia nagle zacznie drżeć, początkowo z przerwami, a potem bezustannie kolebać się będzie. Gwiazdy będą zmieniały swój kierunek szybko i zupełnie inaczej niż zawsze, widok nieba się zmieni, zginie Duży Wóz, Mały Wóz, wszystko będzie się od siebie oddalać, niebo stanie się inne, nieprzyjemne. Między wami pojawią się tej nocy ci, co już dawno pomarli. Będą też przebiegać ulicami wytoczone z piekieł wozy naładowane demonami i złymi duchami. One to będą czynić wielkie spustoszenie, zgiełk, hałas, jęk, płacz. Domy wasze będą się rozpadały jak domki z kart. W tej strasznej godzinie szatani będą śmiało sobie poczynać, porywać będą dusze tych, co Boga się wyrzekli i szerzyli na świecie niewiarę, tych, co to z serc ludu Bożego krzyż i wiarę wyrywali. A tej nocy ciemnej niech drżą też matki morderczynie, te, co mordowały dzieci poczęte. Groza wielka, a grozy coraz więcej będzie. Morza i oceany wystąpią ze swoich brzegów i będą iść na ląd w postaci wielkiej ściany stojącej. Potem wszystko obejmie pierścień, który błyskawicznie będzie się rozszerzał z minuty na minutę. Będzie stawał się ogniem huraganowym tak, że obejmie całą kulę ziemską. Wszystko zacznie płonąć, woda morska i oceanów wrzeć będzie i płonąć jak nafta. Jeśli te dni ciemności nie będą ludzkości odwrócone, wszystko, co żyje na ziemi w tych dniach ciemności zginie. Łaski Miłosierdzia Bożego dostąpią jedynie ci, co Boga mają w sercu, żyją według świętych Bożych przykazań, wierzą silną wiarą w Trójcę Przenajświętszą, w Niepokalaną Dziewicę Maryję.
Anonim2020.10.14 23:03
Jest znacznie gorzej, Rybeńki, inna grupa kapitałowa, w stosunku do was: antypody!
hmara2020.10.14 22:27
katolicy stali się gorsi od Diabła...bo ten wraz z Bogiem sądzi wg uczynków na Sądzie po śmierci....a katolicy zadufani w sobie sądzą wg patologicznej wiary...spierają się o komunię na rękę...zamiast instalować komuniomaty na podczerwień
Anonim2020.10.14 22:25
czekamy na porównanie narodu wybranego ... kilka typów już mam
Aleksander2020.10.14 19:59
ogólnonarodowy szacunek do kobiet w Polsce ma po części odzwierciedlenie w kulcie do Najświętszej Marii Panny
Goowno Prawda2020.10.14 19:54
Wyborcza, antypolska żydowska polskojęzyczna gadzinówka dla Polaków... Kiedy wreszcie wywalą ich do Izraela? Niech tam plują na rząd. Wtedy się przekonają na czym polega prawdziwy antysemityzm.
Ja, Szatan2020.10.14 19:52
ANEKS DO INSTRUKCJI DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, czcicieli trupa Lenina, wyznawców masonów i brukselskich neomarksistów, którzy w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki ***** Doceniam waszą aktywność, poświęcony (stracony?) czas, wasze nędzne wypociny oraz pretendujące do śmiesznych, a w istocie głupkowate komentarze na forum Frondy. Niestety, nie zauważyłem, by ktokolwiek się tym przejmował. Nie zyskaliście mi ani jednej duszy! Ale dla was, durnie, piekło zawsze stoi otworem. Do zobaczenia zatem! ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
Jacek2020.10.14 19:46
A mężczyzn z innych religii nie porównuje ?
Wojtek Polak2020.10.14 19:40
o czym ci lewaccy idioci mówią ten tz "zachodni świat" stworzyło prawo rzymskie filozofia grecka i religia katolicka. cywilizacja zachodnia( łacińska rzymska) nie ma nic z bolszewicką barbarią. cywilizacja zachodnia wyróżnia się zachwytem piękna do i kultury (muzyki natury malarstwa rzeźby do piękna w starym znaczeniu słowa piękna nie do nowoczesnego spustoszenia i ohydy) cywilizację zachodnią kształtuje jej własna historia tradycja kultura a nie żadne lewackie rewolucje zniszczenia i nie żadne masońskie hasła "wolność równość braterstwo i ostatni człon teraz pomijany ale nie mniej ważny albo śmierć) cywilizacja zachodnia nigdy nie gloryfikowała mordowania najmniejszych bezbronnych istot ludzkich i upadku moralnego. nie mam pojęcia czemu ta współczesna bolszewicka barbaria chce wszystko zniszczyć zachowując się jak plemię wężowe potomstwo pierwszego negatora piękna i porządku który wypowiedział "non serviam"
harry2020.10.14 19:25
Głupie bydło zindoktrynowane antypolskim gównem płynącym od 30 lat z ich rynsztokowej nory na ulicy Oszczerskiej. Kobiety w Polsce darzone są takim szacunkiem jakiego nigdzie w lewacko - tęczowym i niby - europejskim rynsztoku cywilizacyjnym nie uświadczysz. Ta ich niby-walka o rzekomo naruszane prawa kobiet w Polsce to nic innego jak pokątna próba usadowienia tu dominacji seksualnych zboczeńców wszelkiej maści, którzy ubzdurali sobie, że będą traktowani priorytetowo. Tu, w Polsce, to akurat się zboczeńcom nie uda. Każdy normalny Polak zawsze darzy szacunkiem kobietę, matkę, żonę, siostrę. Tu nigdy nie będzie darzenia względami pomyleńców, którzy we wtorek uważają się za mężczyzn, w środę za kobiety, w czwartek za obojniaków, a w piątek nie wiadomo za kogo. Plugastwa paranoików muszą pozostać w upadłej już cywilizacji przygłupów z zachodu Europy.
man.of.Stagira2020.10.14 19:17
A czy pogląd, że kobieta NIE powinna dbać o to co myślą jej rodzicie o rolach męskich i kobiecych nie jest przypadkiem p o p u l i z m e m XX w? Od Rosji Sowieckiej przez Berlin, Paryż, Madryt po Nowy Jork? Czy to nie ten pogląd łączy populistów od Lenina do Butler, Spivak i Red Adama Michnika? Joe Biden'a i Pannę Kołłątaj?
A co? Może to nie jest prawda?2020.10.14 19:08
"Idź i pracuj, jeździj na traktorze, na kombajnie, ucz się, rób karierę. Kariera w pierwszej kolejności, a później może dziecko. Prowadzi to do konsekwencji tragicznych. Pierwsze dziecko rodzi się nie w wieku 20-25 lat, tylko w wieku 30 lat. Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat, to ile tych dzieci można urodzić? To są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez pana Boga powołana"
verizanus2020.10.14 19:01
Przecież to Wyborcza ;)