Oddała życie za własne dziecko, a z mężem umówiła się na randkę w niebie - zdjęcie
05.09.21, 21:03fot. yt/Jerome Chong

Oddała życie za własne dziecko, a z mężem umówiła się na randkę w niebie

57

 

Zmarła kilkanaście miesięcy po tym, jak urodziła syna. W tracie ciąży wykryto u niej ponownie guza, który zagrażał życiu jej dziecka. Nie zgodziła się na chemioterapię. Maria Cristina Cella Mocellin poświęciła swoje życie, aby ratować życie własnego dziecka.

Oficjalnym dekretem Stolicy Apostolskiej Papież Franciszek uznał heroiczność cnót młodej matki, która nie zgodziła się na terapię mogącą zaszkodzić jej dziecku. Na ołtarze trafi już niebawem także włoski franciszkanin i córka małżeństwa beatyfikowanego 20 lat temu przez św. Jana Pawła II.

Maria Cristina Cella Mocellin urodziła się w 1969 r. Myślała o powołaniu zakonnym, jednak, kiedy w liceum poznała swojego przyszłego męża, zrozumiała, że jej drogą jest rodzina. Jeszcze w szkole średniej lekarze zdiagnozowali u niej nowotwór. Nie przeszkodziło jej to w poślubieniu narzeczonego i ukończeniu edukacji. Chorobę udało się chwilowo powstrzymać, jednak, gdy Maria była w ciąży z trzecim dzieckiem, nowotwór pojawił się ponownie. Młoda kobieta zgodziła się jedynie na takie leczenie, które nie zagrozi życiu dziecka. Zmarła w 1995 r. w wieku 26 lat.

Brat Placido Cortese urodził się w 1907 r. na wyspie Cres, należącej obecnie do Chorwacji. Jako młody ksiądz pracował w bazylice św. Antoniego w Padwie i redagował franciszkańskie czasopismo. W czasie II wojny światowej pomagał internowanym w obozach koncentracyjnych na terenie Włoch i organizował ich ucieczki. Wspierał także ukrywających się Żydów. Niemcy zauważyli działania o. Placido i aresztowali go. Zmarł w koszarach SS w wyniku ciężkich tortur w listopadzie 1944 r.

Ojciec Święty uznał także heroiczność cnót Enrici Beltrame Quattrocchi, najmłodszej córki małżeństwa beatyfikowanego przez Jana Pawła II w 2001 r. „Ta rodzina szła drogą świętości. Pokazuje, że jest to możliwe, piękne i ma fundamentalne znaczenie dla dobra Kościoła i społeczeństwa” – mówił papież podczas Mszy beatyfikacyjnej. Enrica zamierzała wstąpić do zakonu, jak starsze rodzeństwo, jednak jej powołaniem okazało się towarzyszenie rodzicom i praca społeczna. Angażowała się w wolontariat i działalność pedagogiczną. Jej życie było naznaczone chorobami, trudnościami ekonomicznymi, ale także codzienną modlitwą i Eucharystią. W ostatnich latach życia poświęciła się pomocy małżeństwom przeżywającym kryzysy.


mp/vaticannews.va/Łukasz Sośniak SJ – Watykan

Komentarze (57):

Tomasz2021.09.7 10:11
dziękuję za to piękne świadectwo , poświecenie, szacunek do życia, pozdrawiam serdecznie
A jak mąż2021.09.6 23:39
pójdzie do piekła? To nici z randki.
MaxFiend2021.09.7 14:23
A jak się ponownie ożeni, to będą mieli trójkątną randkę.
matis892021.09.6 21:00
ZA LEWACKIEGO PODSZYWA: Frondo jesteś obłudna. Wasz szatanistyczny, lewacki PIS terroryzuje naród do aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta i masonerii. Straciliście wiarygodne prawo do krytykowania aborcji, nie jesteście za życiem i nie zakłamiecie prawdy Boga że nic co ma związek z aborcją nie pochodzi od Boga, a od Antychrysta.
matis892021.09.6 20:59
ZA LEWACKIEGO PODSZYWA: Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
matis892021.09.6 20:58
ZA LEWACKIEGO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892021.09.6 20:25
Гимн Советского Союза....... Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт!
matis892021.09.6 20:58
DO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
kasikas2021.09.6 19:22
jestem pełna podziwu i uznania dla takich Kobiet..
matis892021.09.6 17:46
Frondo jesteś obłudna. Wasz szatanistyczny, lewacki PIS terroryzuje naród do aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta i masonerii. Straciliście wiarygodne prawo do krytykowania aborcji, nie jesteście za życiem i nie zakłamiecie prawdy Boga że nic co ma związek z aborcją nie pochodzi od Boga, a od Antychrysta.
No proszę ile tu debilnych2021.09.6 17:28
komentarzy, ale diabeł nie cierpi świętości i dlatego wysyła oddział de..bi..li aby mieszali głupimi wpisami, nic z tego, prawda jak walec idzie do przodu :)
Żyd zboczeniec bezkarny skurwysyn2021.09.6 13:59
Tu na Frondzie zboczeniec-pedofil pod pseudonimem "𝐌𝐚𝐱𝐅𝐢𝐞𝐧𝐝" złożył memu synowi (13-latek) następująca "propozycje", cyt. "Daj mi proszę swój numer telefonu to z chęcią zadzwonię i zaproszę cię np. na lody?" - - - - - - - - - - - - - - - Sprawa będzie miała dla tego zboczeńca, tak czy siak, poważne reperkusje!
MaxFiend2021.09.6 14:11
Wiesz, że kłamstwo i pomówienie jest ciężkim grzechem ("Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu")? Masz się teraz z czego spowiadać i nie unikniesz tego. Jeżeli się nie wyspowiadasz, wszystkie komunie będą świętokradcze i nie da się tego niczym usprawiedliwić. Miłego dnia! :-D :-D :-D
Podaj mnie do sądu, zboczeńcu żydowski.2021.09.6 14:21
A kazania publikuj w GW.
Anonim2021.09.6 14:26
Jakiś obśliniony kleruch w przerwie trzepania kapucyna odwala "dobre uczynki" co mu je proboszcz przy spowiedzi jako pokutę zadał za dymanie ministranta...😁😁😁
MaxFiend2021.09.6 12:52
Nic z tej randki nie będzie. Nie zrobiła niczego chwalebnego a raczej bardzo głupiego skoro zdecydowała się na dziecko będąc chora na nowotwór w dodatku świadomie rezygnując z leczenia, które mogło uratować jej życie. Następnie wybrała jedyną rozsądną opcję, którą wybrałaby każda matka chcąca uratować swoje dziecko. Żadne bohaterstwo ani wzór do naśladowania. Typowy antyprzykład. Sama się w to wpakowała i poniosła konsekwencje swoich świadomych wyborów a w dodatku osierociła własne dziecko i opuściła męża. Brawo!
asdfgh2021.09.6 12:33
mimo wiedzy o chorobie nowotworowej wyszła za mąż i zabrała się za intensywne płodzenie dzieci, brawo katolski heroizm, po czym świadomie osierociła dwójke małych dzieci, no to istotnie katolski heroizm.
Japa2021.09.6 12:28
Przykro się robi po przeczytaniu tej strony , Znika w części niby Polaków resztki człowieczeństwa . Nikt nie zna prawdy . Wszyscy piszą w oparciu o wiedzę zaczerpniętą z artykułu . Tam uszanowali poświęcenie matki . A " pisarze "? Taniec na grobie .... . Wracacie na drzewa " komentatorzy "( nie wszyscy). Darwin by to może zrozumiał , bo ja nie .
Dariusz2021.09.6 16:29
Proszę się nie przejmować i pamiętać,że w tłumie najbardziej zwracają na siebie uwagę idioci,a złudna anonimowość w sieci daje im poczucie bezkarności.
cytat z filmu ck dezerterzy :)2021.09.6 17:31
:D
Kwik lewackich trolli po prostu bezcenny2021.09.6 10:25
Pozytywny przykład... A poziom głupawych lewackich trolli pod tekstem mówi sam za siebie.
Anonim2021.09.6 9:30
Gdyby jeszcze komuś noga odrosła, to ta piękna opowieść byłaby kompletna. A tak...😁😁😁
Kaczka basta!2021.09.6 9:27
Cały trybunał Przyłębskiej niech się uda na tę randkę, embrionki będą im śpiewać jak aniołki.
qwerty2021.09.6 9:23
głupszego tytułu nie można wymyśleć. Reszty to nawet czytać nie warto.
Jan2021.09.6 8:36
Ta pani chyba nie za bardzo zna Ewangelię skoro umawia się na jakieś tam randki w Niebie: "Jezus im rzekł: „Czyż nie dlatego jesteście w błędzie, że nie rozumiecie Pisma ani mocy Bożej ? Gdy bowiem powstaną z martwych, nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, ale będą jak aniołowie w niebie. " (Mk 12)
Paw2021.09.6 8:28
Fakt, że kobieta nie przerwała ciąży żeby się leczyć jest w końcu aktem "wielkiego heroizmu" czy "psim obowiązkiem" każdej kobiety? Bo już się pogubiłem w rozumowaniu katolików....
Anonim2021.09.6 7:44
"Oddała życie za własne dziecko”. Niemądra kobieta. Bachor pewnie i tak będzie narkomanem.
Jawny2021.09.6 8:41
A ty już teraz to "wiesz". Gratuluję wyobraźni.
Sebix2021.09.6 15:32
Do Anonim 2021.09.6 7:44 - albo głupcem jak .. wiesz kto :)
Qmak2021.09.6 7:23
Fajnie, że dziecko jest wychowywane przez matkę... ... aajjjj, jednak nie. Z mężem umówiła się na rndkę w niebie- ciekawe kto, gdzie trafi- a i tak odpowiedź po Sądzie Ostatecznym.
ada2021.09.6 5:29
O ile potrafie zrozumiec koncowa postawe Marii Cristiny,o tyle nie moge pojac,dlaczego osoba wiedzaca o swojej chorobie-raku wstepuje w zwiazek malzenski i jeszcze decyduje sie na dzieci.Jestem katoliczka(albo tak mi sie wydaje...)ale za pioruna nie potrafie pojac takiej postawy...Wydaje mi sie skrajnie nieodpowiedzialna i egoistyczna
Ed2021.09.6 7:44
Chyba naprawdę kochała i potrafiła poświęcić własne rzycie.
Tak więc żydku "prof. dr" Hertrich-Woleński,2021.09.6 3:12
jak to dobrze, że jesteś całymi dniami i nocami przed tym tanim gównem chińskim. NIE ma cię gdzie indziej!
Po 11 ... żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński,2021.09.6 3:11
spędził przed tym tanim gównem chińskim całą niedzielę. Ile? 14 godz.? 16 godz.? Gdyby żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński nie był żydkiem, ale takim przeciętnym katolem co pije, chodzi po Tatrach w skarpetach, do kościoła, jeździ do Grecji, jego życie byłoby "pełne treści" a tak .... Jest niczym innym jak GÓWNEM! A na takiego GÓWNO to trzeba sobie GÓWNIANYM życiem zasłużyć!
Po 11 ... żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński,2021.09.6 3:10
ten to ma klawe życie. Cały dzień na wózeczku przed komputerkiem, całą noc przed komputerkiem pisze i pisze żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński paszkwil za paszkwilem a kupkę robi w pieluszkę albo do basenika, siusiu wężykiem mu same leci do woreczka z siusiaka. Żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński dostaje insulinkę co i rusz, żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński ma dializę co i rusz, ale pisać nie przestaje. Żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński to ma klawe życie, ale jedzonko gówniane, bo jak mówi przysłowie; czym się odżywiasz tym się stajesz.
Po 11 ...2021.09.6 0:26
Czyli jednak samobójstwo/eutanazja jest dla katolików cool?
Po 11 ...2021.09.6 0:28
Czy może będziemy rozkminiaż, czy terminalne cierpienie to nie powód, a życie płodu tak?
Jawny2021.09.5 23:11
Piękny przykład chrześcijańskiego heroizmu daje do myślenia, więc implikuje zawsze wściekłość szatana, stąd też wysyp poniższych bluzgów idiotów typu JPIII, Anonim, Po11... itp. Niech sobie wyją do księżyca, niczego to nie zmieni.
Po 11 ...2021.09.6 0:47
Samobójstwo/eutanazja to chrześcijański heroizm? Wybór mniejszego zła, to katolicka etyka? Ups, to się pozmieniało :)
Jawny2021.09.6 7:57
Uratowała dziecko za cenę własnego życia. By to pojąć, musiałbyś najpierw zrozumieć sens słów z Ewangelii św. Jana, rozdz. 15: "Nie ma większej miłości niż ta, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich". Tak mówi mój Mistrz, Chrystus. Ty masz swoje poglądy, ja pozostanę przy moich. Ironiczne sugerowanie "samobójstwa" czy "eutanazji" nie ma dla mnie wagi argumentu.
Po 11 ...2021.09.6 9:08
W teologii moralnej sprawa postawiona jest konsekwentnie: skoro życie jest Bożym darem i tylko Jemu wolno życie odebrać człowiekowi, to nie wolno człowiekowi decydować się na podejmowanie decyzji o własnej śmieci.. „Każdy jest odpowiedzialny przed Bogiem za swoje życie, które od Niego otrzymał – czytamy w Katechizmie Kościoła Katolickiego - Bóg pozostaje najwyższym Panem życia. Jesteśmy obowiązani przyjąć je z wdzięcznością i chronić je ze względu na Jego cześć i dla zbawienia naszych dusz. Jesteśmy zarządcami, a nie właścicielami życia, które Bóg nam powierzył. Nie rozporządzamy nim.
Jawny2021.09.6 9:39
Gratuluję oczytania. Szczerze cieszę się, że nie było tym razem nie było ironii jako Ersatzu argumentu. Tak, nie należy bezmyślnie narażać życia na utratę, przez np. narkotyki, ekstremalne sporty itp. Ale można je, dobrowolnie, w heroicznym poświęceniu, oddać za inne ludzkie życie - wzorem ofiary Chrystusa na krzyżu, św. Maksymiliana i wielu innych. Nie ma więc sprzeczności cytatu z 15 rozdz. Ewangelii św. Jana z inkryminowanym fragmentem Katechizmu.
JPIII2021.09.5 22:09
A szturmy modlitewne kleruchów nie pomogły? Taka młoda to pewnie będzie dawać doopy staremu pedophilowi bogu, który gwałcił 13-letnią marychę.
Wojciech2021.09.5 23:31
Za takie wypowiedzi dożywocie to zbyt mało. Obrażanie uczuć religijnych to domena pseudoliberałów.
Jawny2021.09.6 8:45
Ten JPIII już tak ma. Przepadek beznadziejny. Wszelka dyskusja z nim (jak mówi znane arabskie przysłowie) "jest niczym dojenie zdechłej krowy". Zero wyniku, tylko obrzydzenie.
Anonim2021.09.5 21:31
Ale jak w niebie to chyba bez języczka.
Czy było już o tym na Frondzie?2021.09.5 21:12
https://tvn24.pl/wroclaw/wroclaw-smierc-25-letniego-ukrainca-w-izbie-wytrzezwien-jest-nagranie-z-kamer-policjanci-zawieszeni-5397615
Po 11 ...2021.09.5 21:10
Każdy ma niezbywalne prawo dowolnie dysponować WŁASNYM życiem. Szanuję swoistą eutanazję tej Pani. Miała prawo popełnić to samobójstwo. Odwalcie się od niej katole!!!
Ala2021.09.5 21:19
wy zydki to zabilibyscie wlasne dziecko
Po 11 ...2021.09.5 21:23
Nie, my zabijamy tylko katolickie dzieci i używamy ich niewinnej krwi do robienia macy. Masz ochotę spróbować? Mogę ci kawałek wysłać do paczkomatu.
Alojzy Cedzidło2021.09.5 22:08
" Po" 11 " . Nie pisz na bani swoich uwag Proponuję kolejność : 1. przeczytać uważnie Najlepiej 2 razy. 2. Zrozumieć treść .3. Napisać komentarz . W czasie czytania i pisania nie pić alkoholu
Po 11 ...2021.09.5 22:15
Nigdy nie czytam (w 97,34% teksty są przewidywalne), zawsze piję (forum katolickie na trzeźwo jest dołujące). Ale jak wypiję, to dostrzegam tu element humorystyczny i zaczynam się dobrze bawić. A i jeszcze to: Zrozumienie. Z tym jest problem, bo tępy jestem, ale to chyba nie problem, bo tu to standard. Wśród autorów i czytelników - w 100% forum katolickie. Miodzioooo :))
Alojzy Cedzidło2021.09.5 23:08
No ... To już mi się bardziej podoba . Taka samokrytyczna spowiedz publiczna . Takie samobiczowanie To wzory pobrane od katolików " Jeślii cię walną w jeden policzek nadstaw drugi " Podejrzewam zabawę grania na nerwach ktolikom . Paskudna zabawa . Sprzeczna z zasadami wolności słowa i przekonań . W czym Panu szkodzą katolicy ,ze Pan tak ,poważnie czy nie poważnie walczy z nimi , będąc pewnie zwolennikiem tolerancji wszelakiej No i to nie szanowanie Frondy . Jest tylko jedno wytłumaczenie . Ma Pan kasę za występki na tych forach.
Po 11 ...2021.09.5 23:45
Katolicy zupełnie jak muzułmanie wprowadzają na siłę w kraju swój taliban i nie rozumieją, że te "naturalne" porządki nie wszystkim pasują. Myślą, że ich religia jest prawdziwa, że jest drogą do dobra, prowadzi do zbawienia i że walka z nią to czyste zło. Ale tak naprawdę religijne państwo to przemoc, to brak tolerancji, to wykluczenia, piętnowanie, to przemoc i zbrodnia. Republiki islamskie pięknie to pokazują. Precz z katotalibanem. Precz z islamem i katolicyzmem w państwowych szkołach. Precz z transmisjami z meczetów w państwowej TV. Przecz z Mahometem w konstytucji. Precz z politykami w kościołach. Precz z poniżaniem kobiet. Precz z kato-islamo-talibanem!!! Prawda i Wolność dla wszystkich!!!
Jawny2021.09.6 8:58
"Precz, precz , precz!..." Tyś się urodził o 120 lat za późno. W czasach rewolucji bolszewickiej byłbyś komisarzem ludowym. Zrobiłbyś szybką karierę mordując "wrogów ludu" - i równie szybko dostał kulę w potylicę od swoich w 1937 r. I byłby spokój. Chruszczow by cię rehabilitował po latach. A tak bluzgasz tu na Polskę do upadłego.
Jawny2021.09.6 8:54
Skoro są w 97,34% przewidywalne, to po co je czytasz? Marnujesz swój wrodzony talent. Proponuję podróż sentymentalną: wróć do fundamentalnych dzieł Marksa i Lenina. Kompletna nieprzewidywalność.
Ed2021.09.6 8:00
Może to ty byś się od niej odwalił? Przecież ona była "katolem" i zrobiła z miłości do własnego dziecka to "samobójstwo". Egoista taki jak ty nie pomieści w głowie tego, jak ktoś może własne życie poświęcić dla innych, nawet dla własnego dziecka. Przecież takie zlepki komórek to się oczywiście abortuje.