Obrońcy życia apelują do Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - zdjęcie
16.03.20, 17:32Fot. via. Flickr CC 0

Obrońcy życia apelują do Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

31

Na spotkaniu z mieszkańcami Trzcianki kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że „to kobieta powinna decydować o swoim życiu”, a sposobem za zmniejszenie liczby aborcji jest według niej wprowadzenie do szkół edukacji seksualnej i szerszy dostęp do antykoncepcji. W odpowiedzi na to wystąpienie do Małgorzaty Kidawy-Błońskiej swój list wystosował prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia.

W liście tym Wojciech Zięba apeluje do pani wicemarszałek o opieranie swoich medialnych wypowiedzi o fakty i dane liczbowe. Jak podkreśla, współcześni biolodzy nie mają wątpliwości co do tego, że ludzkie życia rozpoczyna się w momencie poczęcia i oczywistością jest fakt, że dziecko rozwijające się w łonie matki jest odrębną istotą, a nie częścią jej ciała.

Prezes PSOŻCz przypomina też, że w polskich szkołach odbywa się edukacja seksualna typu A:

-„Edukacja ta, realizowana od ponad dwudziestu lat w ramach przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie, skutecznie spełnia swoją bardzo ważną rolę. Wspiera wychowawczą misję rodziny, promuje integralne ujęcie ludzkiej seksualności oraz kształtuje postawy nie tylko prorodzinne, ale także prozdrowotne i prospołeczne. Na każdym etapie nauczania, w sposób odpowiedni do dojrzałości uczniów, pogłębia ich wiedzę, dotyczącą wspomnianych tematów. Pochyla się nad seksualnością człowieka i prokreacją. Uczy odpowiedzialności w podejmowanych decyzjach” – pisze Wojciech Zięba.

Autor listu zwraca uwagę również na to, że edukacja seksualna typu A przynosi zdecydowanie lepsze efekty wychowawcze w porównaniu do proponowanej przez kandydatkę KO edukacji seksualnej typu B, która koncentruje się wyłącznie na fizycznych aspektach ludzkiej seksualności, nie podejmując tematów związanych z etyką. Dołączając do listu dane liczbowe gromadzone przez Eurostat i WHO prezes stowarzyszenia podsumowuje, że prowadzona w Polsce edukacja seksualna w ramach Wychowania do życia w rodzinie może cieszyć się o wiele większym sukcesem od edukacji seksualnej typu B prowadzonej w innych krajach Europy.

kak/ ekai.pl

Komentarze (31):

Nina2020.03.20 13:05
Właśnie rodzi mi się trzecie dziecko z Duchowej adopcji i chwała Panu, że mimo trudności matki decydują się urodzić te Cuda :)
KATON STARSZY2020.03.17 12:18
Szczurzy śmierdzący ryj ,nienawidzący polski i przyglupia kandydatka Kidawa,wolksdojcz Budka- oto wierchuszka PO z masą byłych ubeków,tajniaków i podpier.......czy-oto cała PO z lewakami.
Jan2020.03.17 10:15
Nie mogę jej słuchać ani patrzeć na jej twarz. Obłuda.
Adam S2020.03.17 6:58
Nie ma sensu zwracanie się z jakimś apelem do takiego umysłowego zera jak ta Kudawa-płońska, czy jak tam jej.
Maria Blaszczyk2020.03.17 0:19
"współcześni biolodzy nie mają wątpliwości co do tego, że ludzkie życia rozpoczyna się w momencie poczęcia i oczywistością jest fakt, że dziecko rozwijające się w łonie matki jest odrębną istotą, a nie częścią jej ciała" - no cóż, wypisz-wymaluj jak taki plemnik. Też nie jest częścią ciała mężczyzny, też jest żywy - porusza się, odżywia, no i rozmnaża. Jak mu się uda. Panowie, nie marnujcie odrębnych istot. A edukacja seksualna typu A jest znana z tego, że jest kompletnie nieskuteczna. https://www.jahonline.org/article/S1054-139X(17)30260-4/fulltext https://journals.lww.com/co-obgyn/Abstract/2007/10000/Abstinence_and_abstinence_only_education.8.aspx Do tego w Europie od dawna nie prowadzi się edukacji seksualnej typu B, tylko holistyczną, określaną też jako edukację seksualną typu C, od comprahensive. Ta ma z kolei udowodnioną skutecznosć. Przeciwdziała wykorzystywaniu seksualnemu dzieci i zwiększa jego wykrywalność - to rozumiem, nie wyszystkim się podoba, ale tak to działa. Zmniejsza częstość niechcianych ciąż wśród nastolatek. Obniża zapadalność a choroby przenoszone drogą płciową. https://www.cochranelibrary.com/cdsr/doi/10.1002/14651858.CD004380.pub3/full https://www.cochranelibrary.com/cdsr/doi/10.1002/14651858.CD005215.pub3/full https://www.cochranelibrary.com/cdsr/doi/10.1002/14651858.CD006417.pub3/full Rozmowa z antyczojsami jest jak rozmowa z płaskoziemcami. Mówisz "a widziałeś kiedyś zachód Słońca"? "No nie, bo Słońce nigdy nie zachodzi". Albo "A nie używasz GPSa?" "Ale on działa z masztów", "a widzisz tu gdzieś jakiś maszt? Gdzież on się podział na płaskiej Ziemi?" "Na pewno gdzieś tu jest..." Itd... Nie da się ich przekonać. Tu jest tak samo. Mamy lata doświadczeń krajów, gdzie tę edukację się prowadzi. Mamy lata doświadczeń krajów, gdzie się tworzy fikcję abstynencji dla każdego - w abstynencji seksualnej nie ma nic złego, oczywiście, ale ona nigdy nie istniała na większą skalę. Jest to rozwiązanie dla niektórych i nigdy w historii naszej sferycznej planety nie było inaczej. A już ta edukacja w polskim wykonaniu, mizoginiczna, nienawistna, obskurancka - sprawia, że dzieci jeszcze bardziej nie ufają dorosłym. Dzieci nie należy okłamywać.
Michał Jan2020.03.17 7:56
Mamy doświadczenie krajów, które staczają się na dno cywilizacyjne i tylko emigranci ze swoimi zasadami jakiś pion im trzymają. A przykład z plemnikami, to już kompletna żenada. W przedszkolu za coś takiego już obciach.
bird2020.03.17 12:47
Nie karm trola.
Maria Blaszczyk2020.03.18 15:42
??? A czemu przykład z plemnikami Ci się nie podoba? Co z tego, co napisałam, jest nieprawdą?
diki2020.03.17 12:28
ale bez sensu argumenty.. jakoś dla różnych wydzielin, katar, pot itp. (i to często żywych) z naszego ciała.. natura nie przygotowała nic ... oprócz szybkiego rozkładu, zjedzeniu przez inne byty.. a dla zapłodnionego jajeczka czyli nowej istoty ...jednak tak ...coś cudownego... plus cudowny algorytm rozwoju... Mario czego z ciebie taki tępak .. ?
Maria Blaszczyk2020.03.18 15:53
??? Nie, katar czy pot nie jest żywy. Żywy organizm spełnia pewne warunki - ma własny kod genetyczny, który kieruje jego funkcjami, odżywia się, rozmnaża itd. Katar tego nie ma i nie robi. Plemnik - tak. Do tego - większość zapłodnionych jajeczek nie rozwija się w nic cudownego, tylko obumiera. Tak to już natura czy inny bóg wymyślili. No i czytając komentarze na Frondzie, dojdziesz do wniosku, że cudowny rozwój to jest wtedy, jak z jajeczka rozwinie się osoba biała, heteroseksualna, pod warunkiem że będzie katolickim integrystą. Cała reszta na życie nie zasługuje. Bardzo ciekawe jest np. wzięcie na warsztat krajów o najniższych wskaźnikach zabójstw... Singapur: 0,25 zabójstwa / 100 000 mieszkańców, Japonia 0,31, Austria 0,51, Norwegia 0,56, Holandia 0,61. W krajach tych - wystaw to sobie - aborcja jest od dawna całkowicie legalna i bardzo rzadka. Natomiast rekordzistami pod względem liczby zabójstw są kraje Ameryki łacińskiej, np. taki Salwador ma ich 108,64/ 100 tys. mieszkańców, a aborcja jest całkowicie zakazana, bez żadnych wyjątków. Do tego powszechna.
JaKi2020.03.16 22:08
Niech prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia wystosuje list do właściwej osoby czyli prezesa Kaczyńskiego.To on decyduje o obecnym prawie do zabijania dzieci.
Jacek2020.03.16 20:48
Ludzie, którzy domagają się masowych, nieuzasadnionych testow koronawirusowych, świadomie - z cynicznej, politycznycznej kalkulacji chcą doprowadzić do kolapsu systemu opieki zdrowotnej -kosztem spoleczenstwa. To idioci albo "pozyteczni idioci" - albo jedno i drugie!
Walter2020.03.16 20:12
Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Prezydent złamał następujące artykuły ustawy zasadniczej: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie pięcioletniej kadencji nie zrobił nic w kwestii obrony życia poczętego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał 2 mld zł z budżetu państwa przeznaczyć na dotowanie telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Niezależnie czy wybory prezydenckie będą w maju, czy przełożone na jesień, należy pokazać mu czerwoną kartkę.
anonim2020.03.16 20:07
Czy Anżej przez 4 lata swojej prezydentury zrobił COKOLWIEK w sprawie życia poczętego? Dla brata pytam.
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.03.16 19:17
Legalne, normalne obojętnie jakie firmy jak chcą zareklamować swój produkt wykupują czas w mediach. Tak robią ludzie uczciwi prezentujący swój produkt LEGALNIE mający LEGALNY PRODUKT. A kim jest ten pajac proponujący filmy "dożywotnio"? Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji jakieś mendy polsko-języczne mają NIELEGALNE kopie z Chin - ale tu nie chodzi o filmy tylko o WASZE KARTY KREDYTOWE. O DOSTĘP DO WASZYCH KONT!
Ogladaj hity online2020.03.16 19:09
http://www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: Psy 3  w imię zasad (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
Stefa2020.03.16 18:32
Ta kobieta, mówię o Kidawie-Błońskiej , to przypadek typowo beznadziejny ! Ona jest jakby opętana koronawirusem. Najpierw kłamała, że rząd ukrywa informacje i okłamuje Polaków, potem wrzeszczała, że wszyscy w Polsce (38 MLN ludzi) powinni być testowani na obecność wirusa. Co powie to głupota lub idiotyzm !!!
Marcin..2020.03.16 18:31
Kidawizm to nowy termin psychiatryczny określający chorobę tych, którzy są jeszcze przekonani, że Kidawa-Błońska wygra wybory prezydenckie 10 maja 2020 ! Hej wy , członkowie i zwolennicy PO ! Granice zostały zamknięte dla obcokrajowców, natomiast dla tych, którzy chcą wyjechać z Polski na stałe – granice są nadal O T W A R T E !!!
anonim2020.03.16 18:23
NA TYM ZDJECIU WIDAC CHOROBE TO COS POWAZNIJSZEGO
Ewa B.2020.03.16 18:13
Boga nie ma? Zastanów się po co żyjesz, dokąd prowadzi cię życie. Nie wiesz, kiedy staniesz na progu wieczności, a staniesz, zdziwisz się bardzo. Dokąd życie trwa, masz szansę. Jezus Chrystus naprawdę nie umarł wyłącznie za tych, co wieczorem zapomnieli zmówić pacierz. Skorzystaj.
BOGAnieMA2020.03.16 18:54
Niech Pani zawoła tego "Boga", chętnie mu uścisnę prawicę ;)
Ewa B.2020.03.17 11:31
Sam zawołaj. Wysłucha. Będziesz zaskoczony. Do zobaczenia w Niebie!
BOGAnieMA2020.03.17 13:51
WOŁAM I NIC, CHYBA NIE MA GO W DOMU...
Glaudiusman2020.03.16 18:13
Obrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci powinna mieć absolutne pierwszeństwo. Niestety lewactwo od dawna nie szanuje życia, w tym również własnej godności, i dlatego powinna być zwalczana z całą mocą do końca.
BOGAnieMA2020.03.16 18:05
Jak podkreśla, współcześni biolodzy nie mają wątpliwości co do tego, że ludzkie życia rozpoczyna się w momencie poczęcia i oczywistością jest fakt, że dziecko rozwijające się w łonie matki jest odrębną istotą, a nie częścią jej ciała. - "współczesni biolodzy" powinni pozwać tego dziada za to kłamstwo!
Michał Jan2020.03.16 18:37
A Ty dalej w Średniowieczu.
DEMOKRACJA2020.03.16 17:57
Ale tej Pani i jej podobnym ludziom nie chodzi o dobro człowieka ale o zwycięstwo ich ideologii. Podobnie na uniwersytetach nie chodzi o dobro człowieka ale o dobro ideologii. wyniki nauki takich ludzi nie interesuje. WALCZĄ O ZWYCIĘSTWO ICH IDEOLOGII. NAUKA, DOBRO CZLOWIEKA ICH NIE INTERESUJE
Upadła Madonna - z wielkim cycem..2020.03.16 18:37
Ta pani i Uniwersytety i lewactwo - walczą o prawo decyzji człowieka we własnej sprawie. Również twoje prawo. Nikt ci niczego nie nakazuje - nawet nie doradza. Rób co uważasz dla siebie za dobre. Czy stać cię na takie samo stanowisko??? Wątpię!!!!
Nieburak2020.03.16 18:41
A co jeżeli to, co ja uważam dla siebie za dobre, dla ciebie będzie niedobre?
.2020.03.16 19:16
Wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innego człowieka. Potrafisz na podstawie tych słów sam sobie dalej odpowiedzieć?
Upadła Madonna - z wielkim cycem..2020.03.16 21:09
WOLNOŚĆ - to prawo wyboru własnego sposobu życia, który nie godzi w cudze, SŁUSZNE interesy, wolność i prawa.