O. Tadeusz Rydzyk zasiadł na ławie oskarżonych. ,,To próba zastraszenia organizacji katolickich’’ - zdjęcie
09.04.21, 14:33Fot. screenshot - YouTube (Radio Maryja)

O. Tadeusz Rydzyk zasiadł na ławie oskarżonych. ,,To próba zastraszenia organizacji katolickich’’

145

Stowarzyszenie Watchdog Polska wytoczyło proces Fundacji „Lux Veritatis”, oskarżając ją o nieudzielenie informacji na temat wydatków Fundacji. Watchdog kilkukrotnie składał zawiadomienie w prokuraturze, ta jednak w działaniach „Lux Veritatis” nie dopatrzyła się żadnego przestępstwa. Teraz Watchdog złożył tzw. subsydiarny akt oskarżenia. Dyrektor finansowy Fundacji Lidia Kochanowicz-Mańk nie ukrywa, że całą sprawę odbiera jako próbę zastraszenia organizacji katolickich.

O. Tadeusz Rydzyk i prowadzone przez niego przedsięwzięcia stawiające sobie za cel propagowanie chrześcijańskich wartości i obronę tradycyjnego modelu rodziny od zawsze są solą w oku lewicowych organizacji. Teraz wojnę Fundacji „Lux Veritatis” postanowiło wypowiedzieć Stowarzyszenie Watchdog Polska. Organizacja oskarża kierowaną przez o. Tadeusza Rydzyka Fundację o nieudzielenie publicznych informacji nt. swoich wydatków.

Dziś w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli rozpoczął się proces karny przeciwko zarządowi Fundacji.

- „Sprawa karna dot. tego, że Fundacja Lux Veritatis rzekomo nie udzieliła odpowiedzi organizacji Watchdog Polska informacji publicznej na wniosek organizacji. To ostatnia ścieżka, którą może pójść organizacja. Wcześniej stwierdzano, że Fundacja wykonała swój obowiązek i przekazała informacje. Potwierdził to wojewódzki sąd administracyjny, prokuratura trzykrotnie umarzała postępowanie w tej sprawie”

- wyjaśniła w programie „Rozmowy niedokończone” na antenie TV Trwam dyrektor finansowy Fundacji „Lux Veritatis” Lidia Kochanowicz-Mańk.

Podkreśliła, że fundacja wypełniła wszystkie swoje obowiązki.

- „Patrząc na to, co się dzieje po latach procedowania z Watchdogiem, uważam, że sądy są narzędziem w rękach stowarzyszenia. Złożenie aktu oskarżenia powoduje, że sprawa staje się medialnie głośna”

- stwierdziła Lidia Kochanowicz-Mańk.

W jej ocenie złożenie skargi do sądu jest dla Watchdog pretekstem, aby wywołać temat i podważyć dobre imię Fundacji, prowadzonych przez nią dzieł i jej pracowników.

- „Chodzi tylko o to, żeby posadzić o. dra Tadeusza Rydzyka na ławie oskarżonych. Wyobrażam sobie artykuły, zdjęcia oraz materiały w telewizji. Tak naprawdę ani o. dr Tadeusz Rydzyki, ani o. Jan Król nie powinni brać udziału w tym spektaklu. Jeżeli chodzi o prowadzenie spraw administracyjnych, finansowych oraz dot. informacji publicznej, jestem za to wyłącznie odpowiedzialna”

- przekonuje.

Dodała, że Telewizja Trwam i Radio Maryja są „opoką niezależności i walki o katolicką Polskę”, przez co od lat zmagają się z tego typu atakami.

- „To próba nie tylko zastraszenia organizacji katolickich, ale i tych, którzy udzielają im środków. (…) To próba presji. To także próba wykluczania wszystkich ludzi, którym cele Fundacji są bliskie. To spychanie poza margines Rodziny Radia Maryja”

- zaznacza dyrektor finansowy Fundacji ,,Lux Veritatis’’.

kak/TV Trwam, wPolityce.pl

Komentarze (145):

Piotr2021.04.11 10:52
Watchdog Polska - a kto ich finansuje, taka polska nazwa tej organizacji.
Franek2021.04.10 15:37
Lewactwo to szumowiny z dziada pradziada.
edi2021.04.10 15:31
Organizacje zydokomuny sorosa chca rozliczac fundacje Lux Veritas, aby pokazali sprzed kilku lat wszystkie dane koszty i przychody lacznie z danymi wrazliwymi, a sad dudy przychylaja sie do tego poronionego pomyslu, choc wczesniej wyrok sadu przyznal racje fundacji Lux veritas, ze nie ma prawa upubliczniac.Pis , duda wstrzymuja reformy w.sprawiedliwosci na polecenie UE..
RRR2021.04.10 13:36
Oni wszyscy uważają się za nietykalnych (do czasu) : - Jarosław K. nie dostał mandatu za paradowanie bez maseczki w miejscu ogólnodostępnym, bo - jak nieudolnie wytłumaczył bodajże Fogiel - był wówczas w pracy. I nic to, że przepisy nie zwalniały z obowiązku zasłaniania nosa i ust w czasie pracy, Pan Prezes nawet nie obiecał, że się dostosuje. Natomiast Premier Norwegii dostała mandat za złamanie covidowych obostrzeń, bo miała parę gości więcej niż wolno na swoich urodzinach. Mandat był wyższy niż by był, jakby nie była premierem. Na tym przykładzie wygląda prawo w normalnym kraju ,a w bantustanie, bananowej republice.
Monia2021.04.10 12:53
Każdy Rydzy,k ma swój czubek.
obywatel2021.04.10 12:36
jak zwykle sekta zydomasonska atakuje wszystko co polskie
katolicka deratyzacja Polski2021.04.10 12:29
Komuna nienawidzi Rydzyka,i w rezultacie Polacy Go kochaja. To smieszne,e marksisci nie rozumieja dialektyki !
man.of.Stagira2021.04.10 10:48
ODPIE*DOLCIE się od Ojca Dyrektora! // red. Adam Michnik
Podatnik2021.04.10 8:55
Panie rydzol dostajesz moje pieniądze to się tłumacz!!! Nikt się twojej wiary nie czepia tylko twoich BIZNESÓW! Bogiem swojej zakłamanej gęby nie wycieraj!
XZR2021.04.10 7:44
Prawdziwi katolicy nie mają czego się bać.
kaka2021.04.10 6:13
Prawda o ks Rydzyku -kiedys pozyteczny kisadz rozmodlil wiele ludzi i propagowal chrzescijanskie szkoly i chrzescijanski system wartosci. Z czasem zacza podlizywac sie episkopatowi a ci NAJEMNICY WATYKANSKIEL LOZY PII MORDUJA KOSCIOL BEZ MILOSIERDZIA ---DLATEGO NIEBO POZOSTAWILO RYDZYKA NA ODSTRZAL---gdyz wspolptracuje w niszczeniu kosciola i zatrate dusz---TAKIE SA FAKTY.
Anonim2021.04.10 8:58
Nikogo nie rozmodlił. Pamiętam jak w latach dziewięćdziesiątych wciskał babciom na wsiach tanie radia i "anteny" - wmawiając że tylko z takiej anteny da się radio Maryja słuchać. Moja babcia zapłaciła majątek za tę antenę - pamiętam jej zdziwienie że ja na kieszonkowym radyjku z bazaru także to samo radio odbieram! Ktoś ją okłamał i bezczelnie okradł. Ale takie były czasy i nawet nie było gdzie tego zgłosić. Tak majątek zbił ten krętacz - okradając ciemnych ludzi.
BieS2021.04.10 16:20
W takie bajki to nawet rozmodleni Polacy jak twoja babcia już nie wierzą. Trudno jest już nabrać nawet babcie na wnuczka. Nie wyciągaj od niej pieniędzy.
XYZ2021.04.10 5:52
Bezdomni zrzucają się na Rydzyka.Ile oni mogą mu dać,te kilka limuzyn i o to ta afera.
realista2021.04.10 3:46
bardzo dobrze,teraz w odwecie wszystkie fundacje kture prowadzi lewactwo beda przeswietlone tz pralnie brudnych pieniedzy postkomuny
TR2021.04.10 3:03
Od dawna czuje się bezkarny (2014r). W Sejmie na temat kar, które Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wymierzyła Telewizji Trwam, debatowali przedstawiciele obu stron oraz posłowie siedmiu katolickich zespołów parlamentarnych. Rydzyk stwierdził już wtedy: - "Mnie, jako katolika, prawo nie obowiązuje"
Jakub2021.04.10 2:42
A na jakiej podstawie mają tych informacji udzielać?
Podatnik2021.04.10 8:59
Na podstawie przepisów prawa. Dostaje pieniądze publiczne to ma obowiązek powiedzieć na co je przeznacza.
Odrażający pomiot Kordaszewskiego2021.04.10 0:06
dostał kolejne wezwanie, przy czym nieustannie sra, bździ, kłamie i obraca kota ogonem
Po 11 ...2021.04.9 21:49
Nie wiem czy tylko mi, ale pod tym artykułem wyświetla mi się reklama: "Film 365 dni dostępny w PLAYER". Albo to efekt moich wizyt na lawendowych stronach, albo frendzel czerpie pieniążki ze zboko kato fako sroko toko. Ale nie, pewnie to jednak efekt moich netowych waginoeksploracji :)
Radziszewski-matis89-Reytan2021.04.9 21:00
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Teraz chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o WOLNOŚCI SŁOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
Radziszewski-matis89-Reytan2021.04.9 21:02
Pewnie o tym nie wiesz, że w USA jest tzw. Polski Narodowy Kościół Katolicki. . . . NIE ma nic wspólnego katolicyzmem! Jest to sekta staruchów i staruch podobna do jehowych, tylko jeszcze gorsza bo BEZ pieniędzy. . . . .Ten "Polski Narodowy Kościół Katolicki" jest już w stanie szczątkowym, ale ma swoich kilku fanatyków. Jak każda FANATYCZNA SEKTA oni "wiedzą wszystko najlepiej". . . . Mają swoich "księży" a nawet pewnie jeszcze "biskupów" którzy otrzymali swoje "świecenia" od jakiegoś "narodowego papieża" pijaka. . . . Jest żałosna grupka kretynów i kretynek - JAK KAŻDA SEKTA! . . . . W Polsce mają swoją filę, a jakże, i chyba 1000 "parafian", na całą Polskę.
Radziszewski-matis89-Reytan2021.04.9 21:03
Kto pamięta Bolesława Piaseckiego? Działacz ONR-u, po wojnie na usługach NKWD - UB -SB, założyciel kolejnego "polskiego narodowego kościoła" pod nazwa "księża patrioci". Na usługach bolszewizmu oczywiście. "Księża patrioci" pewnie do dzisiaj gdzieś po kątach piją wódkę, może nawet z tymi z Loży Polin. . . . A Bolesław Piasecki? Zamordowali mu syna, za grzechy ojca. A kto? Żydzi nazwiskiem Szyja Szewc, Rodziewicz i chłopcy z SB Kossowski, Toruńczyk i Kostański którzy znaleźli schronienie .... w Izraelu.
Reytan2021.04.10 12:33
Zydzi z Konfederacji na uslugach Putina zwalczaja polska walke z epidemia,i morduja Polakow.
słtys2021.04.9 20:33
Gudłajskie nieroby ze squotu moze byscie sie wzieli za prace a nie życ na cudzy koszt
rychu2021.04.9 20:31
Watchdog Polska to żydoska jaczejka podległa mossadowi
Jan Radziszewski2021.04.9 20:17
jak budiet piać wrogowie KK i o. dr T Rydzyka gdy staną n sądzie Bożym tj radośnie i wesoło czy raczej lamęntując gorzko oj głupi my ! '+ ++ niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ te 5 % to ponad 3mln Duraków +++piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż
ceramik2021.04.9 18:55
A wszystko przez to, że o. Rydzyk odwzajemnia uczucia żydowskie. Ale cały świat ich nie cierpi.
ala2021.04.9 18:49
Nagonka na KK w Polsce trwa a nawet przybiera na sile. Co jeszcze można zrobić, aby KK zabić? Czego sobie życzy lewica POlska?
Topek2021.04.9 18:55
Rydzyk to nie kościół katolicki to sekta
Topek jako żyd i vicedupek w Loży Polin2021.04.9 19:18
wie najlepiej co to jest sekta, a co nie.
Krzysztof2021.04.9 19:50
Propagowanie chrześcijańskich wartości i obronę tradycyjnego modelu rodziny nie zwalnia fundacji od obowiązków i prawa Polskiego.
oraz ortografii2021.04.9 20:04
tawariszcz durak
Jan Radziszewski2021.04.9 20:14
jak budiet piać gdy staną n sądzie Bożym tj radośnie i wesoło czy raczej lamęntując gorzko ! '+ ++ niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ te 5 % to ponad 3mln Duraków +++piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż
Hej ty Po11... kurwo żydowska...2021.04.9 18:33
W Polsce podobnie jak w całym cywilizowanym świecie obowiązuje fundamentalna zasada prawna: "Ei incumbit probatio, qui dicit, non ei, qui negat". Co znaczy: "Ciężar dowodu spoczywa na tym, kto twierdzi, a nie na tym, kto zaprzecza." - - - - Dopóki mu wina nie zostanie udowodniona - Rydzyk jest NIEWINNY! - - - Uważaj hejterze żeby ciebie to nie spotkało!
Po 11 ...2021.04.9 18:25
O. Tadeusz Rydzyk zasiadł na ławie oskarżonych.... ława porosiła, błagała o przeniesienie, nawet na stanowisko deski klozetowej.
Po 11 ...2021.04.9 20:00
Ława zgodziła się na kompromis. Będzie ławką w parku. Woli deszcz i słotę niż pisowską hołotę. Szacun.
Anonim2021.04.10 0:17
...,z macicy twojej matki zrobili pisuar ....pomatplsko zydowski odpadzie
Izydor2021.04.9 18:19
Macie literówkę w tytule. Powinno być: "To próba zastraszenia organizacji pedofilskich"
Ks.Marek2021.04.9 18:18
Atak na księdza Tadeysza to atak na Polskę.Precz z lewactwem niech żyje przyszły król Jarosław I .
Halina2021.04.9 18:15
Czy już wypwypełniliście spis powszechny? Jeśli jeszcze nie, to wcześniej zajrzyjcie na stronę http://chcesieliczyc.pl
Robert2021.04.10 9:25
Prawdziwy katolik zobowiązany jest do potwierdzenia swojej wiary. Dlatego nie może odmówić odpowiedzi, ani skłamać, że nie jest katolikiem. Ksiądz spyta go o to przy najbliższej spowiedzi i nie da rozgrzeszenia za zaparcie się wiary.
Hej wy kurwy gudłaje, hejterzy!2021.04.9 18:15
W Polsce podobnie jak w całym cywilizowanym świecie obowiązuje fundamentalna zasada prawna: "Ei incumbit probatio, qui dicit, non ei, qui negat". Co znaczy: "Ciężar dowodu spoczywa na tym, kto twierdzi, a nie na tym, kto zaprzecza." - - - - Dopóki mu wina nie zostanie udowodniona - Rydzyk jest NIEWINNY! - - - Uważaj hejterze żeby ciebie to nie spotkało!
Grizzly2021.04.9 18:15
Szabes dzisiaj, jak masz psa to przyjde i wyliże mu doope po każdym srraniu.
Gemara2021.04.9 18:37
Gdybyś cokolwiek wiedział o judaizmie, to byś wiedział, że gdy ktoś widzi Żyda z psem, to albo to nie jest Żyd, albo to nie jest pies...
Grizzly2021.04.9 20:47
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
Ania2021.04.9 18:14
Ten cycek rybi i złodziej babcinych rent i emerytur już dawno powinien być osądzony na swoje malwersacje i oszustwa.
Grizzly2021.04.9 18:14
Zaglądałem mojej mame w pisde bo miała pisde w poprzek i musiałem głowę przekręcić.
Grizzly2021.04.9 18:57
A babcia mi obciągała
Grizzly2021.04.9 20:47
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
Jontek2021.04.9 18:12
Podobno w Polsce wszyscy są równi wobec prawa. Zobaczymy.
Grizzly2021.04.9 18:11
No więc, tak czytam niektóre komentarze to widzę że nie każdy rozumie... Pieniądza publiczne ( MOJE PIENIĄDZE!!!) jeśli ktoś chce, to MUSI transparentnie się z nich rozliczyć, a szczególnie kiedy idą na "Boga" który mimo swej wszechmocy nie potrafi sobie paru groszy stworzyć i musi za moje pieniądze być wielbiony i utrzymywany.
Grizzly2021.04.9 20:47
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
Hej wy kurwy gudłaje, hejterzy!2021.04.9 18:10
W Polsce podobnie jak w całym cywilizowanym świecie obowiązuje fundamentalna zasada prawna: "Ei incumbit probatio, qui dicit, non ei, qui negat". Co znaczy: "Ciężar dowodu spoczywa na tym, kto twierdzi, a nie na tym, kto zaprzecza." - - - - Dopóki mu wina nie zostanie udowodniona - Rydzyk jest NIEWINNY! - - - Uważaj hejterze żeby ciebie to nie spotkało!
Kassssa2021.04.9 17:58
Rządy Prawa i Sprawiedliwości to okres szczególnie korzystny dla o. Tadeusza Rydzyka i wszystkich podmiotów, które są z nim związane. Zwłaszcza finansowo, ponieważ przez ostatnie pięć lat otrzymał z państwowej kasy ponad 325 mln zł.
katolicka deratyzacja Polski2021.04.10 12:35
To smieszne pieniadze,domagam sie wiecej !
Felek2021.04.9 17:56
Pisowska prokuratura dwa razy umarzała postępowanie w tej sprawie. Prędzej ta menda kopnie w kalendarz niż go zobaczymy za kratkami. Jeszcze w między czasie pare setek milionów naszych dossie z budżetu na "wielkie cele"
Bantustan2021.04.9 17:42
Rydzyk ignoruje wezwanie do sądu. Fajnie to koresponduje z artykułem, o ukaraniu przez policję premier Norwegii. W normalnym państwie nie ma świętych krów, o więcej - podkreśla się że jako osoba o szczególnej pozycji powinna być bardziej odpowiedzialna. Ale tu mamy polisz bantustan, bananową republikę gdzie władze państwowe jak dzieci, trzymając się za rączki pląsają, tańczą i śpiewają przed mnichem. A mnich ssie z naszych kieszeni kolejne miliony, żeby mieć więcej i więcej!
niski poziom2021.04.9 17:38
jakiś zlewaczały półgłówek wielu imion uporczywie popisuje się tutaj swoim chamstwem i głupotą, irytujące to jest
Po 11 ...2021.04.9 17:34
Atak na o.Rydzyka i jego dzieła to nie atak na jakąś tam osobę i jakąś tam instytucję. To atak na 1000 lat historii Polski, to atak na polską tożsamość, dumę narodową, to atak na nasze wartości, na polską rodzinę, na polskie niewinne dzieci nienarodzone to promowanie zepsucia, demoralizacji i zwykłego grzechu. Zatem to atak samego diabła na wcielonego Jezusa z Torunia. (dodam, bo chyba muszę, że mój wpis jest sarkastyczny, czyli dokładnie odwrotny w zamierzeniu)
"Jebałem Jezusa w dupę a Maryję w mordę!"2021.04.9 18:13
cytat "prof. dr" J. Hertrich-Woleński. - - - - Zaiste, elokwencja parcha.
Zdzislaw2021.04.9 17:31
Piszmy protesty w tej sprawie do Prezydenta , bo skandalem jest fakt że polskie sądy zajmować się będą karaniem uczciwych ludzi a morderców chojnie wynagradzać setkami tysięcy złotych w ramach odszkodowań za niedogodności jakie ich spotkały w czasie odsiadywania kary.... Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ul. Wiejska 10 00-902 Warszawa Telefon: (48 22) 695-29-00 Fax: (48 22) 695-22-38 Kontakt w godz. 8.15 - 16.15 E-mail: [email protected]
RRR2021.04.9 17:30
Rydzykowi nic nie zrobią , ale za to - "Podziemie fryzjerskie będzie ścigane". Minister zdrowia ostrzega.
Marcin2021.04.9 17:19
Ale bełkot: " telewizja trwam i radio maryja są opoką niezależności i waliki katolicka Polskę" Kto was debile o to prosił... ? Walczycie by kryć pedofilii ?
gumowa kaczka2021.04.9 17:16
nareszcie ,mamy to !
Ubaw po pachy jak widze komuchów2021.04.9 17:14
ujadających na Rydzyka
Padre Canalio2021.04.9 18:19
Ubaw po pachy, to ma Rydzyk jak czyta twój wpis... On się wywodzi z esbecji i reszty komuchów. Poczytaj...
Zdzislaw2021.04.9 17:13
Następnym krokiem będzie posadzenie na ławce oskarżonych przeciwników mordów dzieci na życzenie.
Aurora2021.04.9 17:12
Lux Veritatis jest fundacja prywatna i ta cała Whdog jak jej tam ma guzik do wydatków .Nie słyszałam żeby za rządów poplatfy cokolwiek sprawdzały
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.9 16:56
czy znajdzie się choć jeden sprawiedliwy który idąc przykładem jezusa zasadzi kopa na spasione doopsko rydzyka i wypłaci mu parę mlaskaczy na obłudną mordę i pogna tego kupca-bankstera ze świątyni?
Lux Veritatis jest fundacja prywatna2021.04.9 17:21
To tym bardziej fundacja powinna się rozliczyć z publicznych pieniędzy jakie otrzymuje od państwa czyli nas płacących podatki, zresztą zobowiązuje go do tego prawo, a o. Rydzyk zachowuje się tak jakby chciał coś ukryć.
man.of.Stagira2021.04.9 16:39
ODPIE*DOLCIE się od Ojca Dyrektora! // Adam Michnik
Grizzly2021.04.9 17:12
wypier dalaj rydzykowa szmato
Grizzly2021.04.9 20:48
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka! Won bydle!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.9 16:32
popatrzcie na spasioną i ohydną mordę tego smierdzącego c h u j a rydzyka! sie k u r w i s k o utuczyło na skromnej zakonnej diecie! brzuchol ma taki jakby był w 9 miesiącu ciąży, ale chwaly pana! może nosi dziecko kaczyńskiego?
Ty kretyn2021.04.9 16:41
Pokaż twojego ryja, cwelu? Co boisz się? Na tyle cię stać?
Luksus weritatis2021.04.9 16:24
Cela na cwela już czeka, organizujemy zbiórkę na wazelinę
Anonim2021.04.9 16:32
Nic mu nie zrobią. Zbyt gruba ryba. Możesz sobie poszczekać, Tadek śpi spokojnie. W Polsce nie zamyka się grubych ryb, nie po to jest Układ, swobodnie wali się Polaka w kichę, żeby to psuć.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.9 16:20
rydzyk i obajtek co ich łączy? jeden dostaje auta od bezdomnych a drugi domy od rodziny! obaj zesłani przez boga na ziemię! prawdopodobnie dwaj niepokalanie poczęci synowie faustyny kowalskiej podczas jej pobytu z jezusem gdy podróżowała z nim po niebie i piekle...
Grizzly2021.04.9 16:19
Ja się dziennie modle do Ojca rydzyka i uważam go za równego Bogu
Grizzly2021.04.9 20:49
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
Jerzy2021.04.9 16:16
typowe dla nazistowskich organizacji typu watchdog - silni wobec słabych, ciekawe dlaczego nie spytacie o to samo króla żebraków owsiaka, wyganiającego zziębnięte dzieci na mróz, i żerującego od lat na ludzkiej naiwności...
Anonim2021.04.9 16:18
O ten to podobnej klasy biznesmen! Obaj podobny mechanizm stosują. Też część kliki w polskim bantustanie.
Zniesmaczony2021.04.9 16:11
Szokujące jest to, ze facet ewidentnie robi przekręty, a nic mu nie grozi i to tylko dlatego ze dostarcza wiernych do urn, aby głosowały na PiS. Szok!
Anonim2021.04.9 16:15
i dzieje się to za twoje pieniądze.
Smacznego2021.04.9 16:17
Tylko, że przed PiS-em rządziło SLD, a potem PO z PSL. Więc mogli się dobierać do przekrętów. Ponadto zrobili i to nie jeden kałamliwy paszkwil o O. Rydzyku, a jakoś mu to nie zaszkodziło i do więzienia też nie trafił. Więc z czym do gościa. Masz dowody? A jak nie masz, to milcz i nie błaźnij się.
Anna2021.04.9 16:10
Najbardziej mnie sie podobały tańce rządu przed Rydzykiem.Jak oni sie trzymali za ręce jak pląsali.Jakie oni mieli maślane oczy.To największa blazenada jaką widzialam w ostatnich latach.Co za upodlenie siebie i nas obywateli!
tak to leciało2021.04.9 16:21
" abyśmy byli jedno i jedno mieli serce, dzielmy się chlebem, dzielmy się niebem..." noo straszne... , a posłowie biegający po ulicy za Lempartem z hasełkami wy-pier....ć! są ok? a poślica która wlazła do kościoła podczas Mszy Św. z macicą na kiju zaimponowała Tobie?
Anonim2021.04.9 16:09
Nic się nie stanie Tadkowi. Spokojna głowa. Polska to republika bananowa a Polacy to Murzyny Europy. Tu jak w Afryce rządzi ten kto pochwyci władzę i później robi co chce. Członkowie junty mogą kraść ile wlezie, jak ktoś przeszkadza to akurat kamery przestają działać i się wiesza albo strzela sam do siebie kilka razy. I nigdy nie ma winnych. Wyjdzie taka baba i powie że bierzemy wasze pieniądze bo one się nam po prostu należą. I już. "Nie mamy pana płaszcza. I co pan nam zrobi?". I jak to w murzyńskim państewku musi być szaman, a jakże. u nas też jest. Ile tam dobre Mzimu z Torunia potrzebuje to kacykowie mu dają. Dokumenty giną jak kamfora, kluczowi świadkowie się załamują i szukają gałęzi albo klamki. A nawet jeśli czasem jakies dokumenty są to się okazuje że "doszło do nieprawidłowości". Owszem może coś zachachmęcił, ale w dobrej wierze, może i coś ukradł, ale zgodnie z konstytucją, a nawet konkordatem. Murzyńska mentalność, murzyński koniec. Pewnie znów ktoś Polskę skolonizuje, wcale bym się nie zdziwił. Kundelki poszczekają a Tadek wróci silniejszy na swoje salony.
Lux veritatis2021.04.9 16:08
Brawo O. Rydzyk i katolickie media. ileż tych ataków już było, ile kłamstw. W sumie tym głupcom można podziękować za reklamę mediów O. Rydzyka. Te przygłupy postępują jak cała opozycja: krytykować, negować,. oskarżać - nic pozytywnego, żadnego pozytywnego programu i pomysłu. A z krytyki i oskarżeń rząd, PiS, a i O. Rydzyk wychodzą wzmocnieni. Tylko tak dalej. Dziękujemy za reklamą, a sami pogrążacie się we własnym bagnie.
Topek2021.04.9 16:07
Jedyne co dobre w swoim nędznym życiu zrobił to Marysie czarownicą nazwał
Tad2021.04.9 16:06
Watchdog - brak mi słów, bo musiałbym użyć takich których nie chcę używać. Niech żyje Ojciec Tadeusz Rydzyk, wielki dobry, człowiek. Generują nienawiść i kłamstwa. Dziękuję Ci Panie Boże serdecznie za Niego
Nina2021.04.9 16:05
Lewaki to komuniści i ich bachory Polacy dali się wprowadzić w buraki zgadzając się na grubą kreskę Mazowieckiego by nie rozliczać komunistów. Tylko Polska tego nie zrobiła i komuniści są w Polsce wszędzie w polityce, w sadownictwie i szkodzą Polsce i Polakom swoją niesprawiedliwością i nienawiścią do państwa w którym żyją.
Topek2021.04.9 16:04
Lux Veritatis jest fundacją tak uczciwą że bezdomni przez cudowne rozmnożenie samochody jej darują, a miliony dolarów zebrane od wiernych które miały być przeznaczone na ratowanie Stoczni Gdańskiej zostały przeznaczone na bardziej szczytne cele o których nikt nie wie bo to tajemnica spowiedzi, a błogosławionemu Ojcu Rydzykowi trzeba przecież wierzyć bo księdzem i patriotą wielkim jest
x2021.04.9 16:01
Ciekawe, czy teraz też zginą ludzie, jak wtedy gdy się obraził na panią Marię Kaczyńska?
Hej gudłaje, hejterzy!2021.04.9 15:59
W Polsce podobnie jak w całym cywilizowanym świecie obowiązuje fundamentalna zasada prawna: "Ei incumbit probatio, qui dicit, non ei, qui negat". Co znaczy: "Ciężar dowodu spoczywa na tym, kto twierdzi, a nie na tym, kto zaprzecza." - - - - Dopóki mu wina nie zostanie udowodniona - Rydzyk jest NIEWINNY! - - - Uważaj hejterze żeby ciebie to nie spotkało!
Anonim2021.04.9 16:06
"Nikt przez tego pana już życia pozbawiony nie będzie" - cytat z Miękiszona, podówczas prokuratora generalnego. I tyle z niewinności.
Grizzly2021.04.9 17:18
No to udowodnij że jezusek istniał
Grizzly2021.04.9 20:48
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
fdf2021.04.9 15:56
Chciwość pogarda i buta. Tylko w młodych Polakach nadzieja na odrzucenie tego syfu katolickiego.
"pogarda i buta"2021.04.9 16:01
Jest niekaralna! Skoro o "syfie" ... Przyszedł wraz masowa migracja kureswta żydowskiego.
Anonim2021.04.9 16:08
Syf przyszedł, rozejrzał się i powiedział: "Tu będzie mój dom, to jest mój ukochany kraj, nigdy go nie opuszczę".
Anonim2021.04.9 18:43
Syf przyszedł, rozejrzał się i powiedział: "Wiem, że kiedyś nas parchów wszystkich tu zayebią, ale spróbujemy ich zayebać pierwsi z zrobić sobie Polin" - podpisano Trocki
Mały i zakompleksiony żydek.2021.04.9 15:51
Self-loathing kike Lesio Keller-Krawczyk marzył, aby zostać częścią amerykańskiego żydostwa, ale te WASP-u z INS-u powiedzieli mu: FUCK OFF, YOU FILTHY KIKE! - - - I do dzisiaj mały, już nieźle wysuszony self-loathing kike, Lesio Keller-Krawczyk ma głęboki uraz psychiczny. Nawet mu nie pomaga udawanie, że jest w USA, w Kanadzie, .... Bo dobrze wie, że to MONUMENTAL HORSESHIT! . . . Został mu uraz i marzenia o szerokim świecie.
Anonim2021.04.9 15:57
Halo, halo, jest jakiś lekarz na sali??? Tutaj pan się gorzej poczuł... Zadzwońcie po karetkę i czterech silnych pielęgniarzy!
psy szczekają karawana idzie dalej2021.04.9 15:50
O. Rydzyk i toruńskie media od początku są solą w oku lewactwa. Już tak dużo pomyj wyleli, pomówienia, oskarżenia i NIC nie pomogło. No cóż, lewackim poszczekiwaniem prawdy się nie da zakrzyczeć.
Anonim2021.04.9 15:54
rydzyk ma tyle wspólnego z prawdą, co kaczyński z koszykówką.
fakty się liczą2021.04.9 16:04
Rządził Bolek, Kwas, Kaczor, Komor, obecnie rządzi Duda. Rydzyk miał zawsze wielu przeciwników w politykach różnej maści, w tym rządzących, również w sądach i prokuraturach. NIKT NIGDY NICZEGO na Rydzyka nie znalazł, wyłącznie propaganda medialna.
Anonim2021.04.9 17:56
Rydzyk ze swoim radiem i telewizją jest tak potrzebny człowiekowi jak Kaczyńskiemu prezerwatywy.....
Keller-Krawczyk żydek-brudasek marzy o USA!2021.04.9 15:49
O USA NAWET NIE MASZ CO MARZYĆ, TY PARCHU! - - - - WYBIJ SOBIE USA z TEJ TWOJEJ ŻYDŁACKIEJ PAŁY, BRUDASIE! - - - - - O USA NAWET NIE MASZ CO MARZYĆ, TY PARCHU! - - - - WYBIJ SOBIE USA z TEJ TWOJEJ ŻYDŁACKIEJ PAŁY, BRUDASIE! -
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.9 15:45
atak na kościół bo chcą żeby spasiony obleśny knur rydzyk rozliczył się z publicznych pieniędzy które dostał od rządu i z UE! bezczelność tego yebanego przestępcy skazanego prawomocnymi wyrokami za oszustwa, jest porażająca! i ta chora z nienawiści klesza gnida twierdzi że ma coś wspólnego z bogiem!!!
Hej gudłaje, hejterzy!2021.04.9 15:36
W Polsce podobnie jak w całym cywilizowanym świecie obowiązuje fundamentalna zasada prawna: "Ei incumbit probatio, qui dicit, non ei, qui negat". Co znaczy: "Ciężar dowodu spoczywa na tym, kto twierdzi, a nie na tym, kto zaprzecza." - - - - Dopóki mu wina nie zostanie udowodniona - Rydzyk jest NIEWINNY! - - - Uważaj hejterze żeby ciebie to nie spotkało!
Anonim2021.04.9 15:42
W Kaczystanie takie durne prawa nie obowiązują. Winny jest ten, kogo wskaże konus. A jak nie ma dowodów, to znaczy, że był na tyle sprytny, żeby je ukryć, tzn tym bardziej jest winny.
Gudłaj Keller-Krawczyk już z desperacji2021.04.9 15:43
nie wie jak na siebie zwrócić uwagę! - - - - Wsadź tę swoją łysą palę do mikrofalówki i włącz na "haj" na 10 minut.
Rydzyk skorumpowany łajdak2021.04.9 15:33
Grzybek? Kapłanem?nie! to zwykła gnida pazerna na pieniądze która dzięki mafijnym układom z pisem jest ponad prawem!
edek2021.04.9 15:44
to samo można p[powiedzieć o tobie, ze łajdak jesteś.
Kasta w koloratkach ponad prawem2021.04.9 15:28
Czemu się nie pojawił? Bo to równiejsza świnia. Bo jego prawo nie obowiązuje. Bo wszyscy mogą jego w mordę kopanej ekscelencj naskoczyć. Bo nie po to kradł setki milionów przy pomocy kaczystowskich bandytów, żeby teraz się z tego komukolwiek tłumaczyć. Nie zobaczycie sromotnika w sądzie , bo sromotnik ma sądy w dudzie. I parasol ochronny zera. Bo Polska to już katokacza republika bananowa
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.9 15:25
rydzyk a raczej kordaszewski bo takie powinien mieć nazwisko po ojcu ten diabelski bękart to yebany hochsztapler! A ojcem to jest ale niejednego przekrętu!!!
Japa2021.04.9 15:18
Czytam i czytam te " wyroki " prywatne , opiekunów nie tylko O .Rydzyka ale całego kościoła polskiego, i tak se myślę : jakie bractwo LGBT niecierpliwe w tej nienawiści do wszystkiego co im głupotę wypomina . Nie czekają na wyrok Sądu ..hmmm..... nieza;eżnego
Mała162021.04.9 15:18
No "rzekomo nie udzielił" czy "nie udzielił". To chyba jest łatwe do określenia. Jak powinien to niech udziela. Jak udzielił i go "ciągają" to złożyć sprawę o zniesławienie. Proste. Nie będę się tym jarał.
Linkc2021.04.9 15:17
„opoką niezależności i walki o katolicką Polskę” - ha ha, ale slaby żart.
Japa2021.04.9 15:21
Słaby ? To napisz lepszy , czyli oskarżenie z faktami, dowodami... Ciężko ? No widzisz.....
Linkc2021.04.9 16:13
Proszę bardzo: przyszła Japa do Frondy i kłapie.
Japa2021.04.9 17:34
A toś zabłysnął . Gratuluję .
Linkc2021.04.11 19:48
To ucz się błyskać.
Hej gudłaje, hejterzy!2021.04.9 15:15
W Polsce, podobnie jak w całym cywilizowanym świecie obowiązuje fundamentalna zasada prawna: "Ei incumbit probatio, qui dicit, non ei, qui negat". Co znaczy:"Ciężar dowodu spoczywa na tym, kto twierdzi, a nie na tym, kto zaprzecza." - - - - Dopóki mu wina nie zostanie udowodniona - Rydzyk jest NIEWINNY! - - - Uważaj hejterze żeby ciebie to nie spotkało!
Japa2021.04.9 17:43
Nic dodać nic ująć . Mam jednak wątpliwości Czy oni to zrozumieją . Rozum i logika u Buraka jest zbędny.
jawny ludzik2021.04.9 15:08
A to sucz. Nawet do sądu się nie pofatygował.
Anonim2021.04.9 15:03
Pewnie żaden bezdomny nie zdążył z limuzyną, i ubogi padre nie miał jak do sądu dojechać... Bezdomni, ruszcie swoje tłuste du.py, ubogi padre nie może byle czym do sądu jeździć.
jle_ffm2021.04.9 15:02
No, a gdzież by się tam taka Wielka Ekscelencja do jakiegoś tam lewackiego sądu fatygowała. Jeśli już to sąd do niego a to i też będzie ciężko, bo o. Inwestor ostatnio bardzo zarobiony jest (musi liczyć w kółko czy mu wystarczy do 1-go ) i nie ma czasu na jakieś lewackie pomówienia.
Filip2021.04.9 15:01
Ponad prawem są Jarosław Kaczynski, Mateusz Morawiecki, Łukasz Piebiak, Łukasz Szumowski, Daniel Obajtek, Jacek Sasin, Tadeusz Rydzyk. Im wolno wszystko. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 194, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Partia Prawo i Sprawiedliwość powinna zmienić nazwę na bezprawie i niesprawiedliwość. Sądownictwo jest zdewastowane i następcy obecnej ekipy będą musieli dużo się napracować, żeby przywrócić je do normalności.
MaxFiend2021.04.9 14:54
"W piątek w Sądzie Rejonowym w Warszawie miał rozpocząć się proces przeciwko fundacji ojca Tadeusza Rydzyka. Duchowny i dwóch pozostałych oskarżonych nie pojawili się w sądzie. Ze względu na ich nieobecność, termin procesu został przełożony. "
Alojzy Cedzidło2021.04.9 15:10
A jakież to stanowiska w Lux Weritatis pełnią Ojcowie Redemptoryści ? A tak poza sprawą . Może by tak Owsiakowi dokładnie w piórka popatrzeć . .Nooo ..... No ale jak Tulya wyda wyrok to padnie wszystko . Lux TV Trwam , Radio Maria . a majątek się sprzeda . I będzie spokój w eterze . Jeszcze jak się z TVP uporamy to będzie kul.
Uważny2021.04.9 14:54
Nie udzielili? A to dranie. Owsiak to co innego. On może swe Złote Melony i inne geszefty robić, ma imprimatur Wyborczej.
Anonim2021.04.9 14:53
Ten pazerny klecha dawno powinien siedzieć za swoje wałki.
Srakus2021.04.9 14:53
..nie tylko atak ..akectakze na bidnych ludzi co dajo takie autka do wozenia
Jawny2021.04.9 14:52
Gdzie jest Anonim i jego kundle?! Taka okazja na bluzg!
Anonim2021.04.9 14:54
też cię lubię 😁
Jawny2021.04.9 14:55
Na przyszłość czuwaj uważnie i nie zagap się, nie będziemy czekać.
Anonim2021.04.9 15:01
Sorry, ale ja w odróżnieniu od prawiczkowych nierobów czasami pracuję.
marek2021.04.9 15:16
Na różnych forach pod różnymi nickami. Taki kundel kopany od budy do budy...
Buractwo to PO2021.04.9 15:51
Sroll lewacki przepracowany chyba żarciem darmowej pizzy,drugi pierdoła margo
Foster2021.04.9 14:51
Spokojnie - jeszcze chwila i w Polsce będą tylko sądy kościelne.
Japa2021.04.9 17:47
Panie " Foster " , Pan kpi czy tak poważnie . Bo jak poważnie to coś u Pana nie tak.......
nie będzie świętych krów2021.04.9 14:50
jak redemptoryści z Torunia