O. Leon Knabit OSB: Nie żałujmy czasu na Różaniec! - zdjęcie
04.10.20, 19:35Screenshot Youtube - tyniec

O. Leon Knabit OSB: Nie żałujmy czasu na Różaniec!

18

Wielu ludzi, którzy nie bardzo wiedzą o tym, co to jest Bóg i co to jest religia, wzdraga się na samo słowo modlitwa, a już w szczególności na słowo Różaniec. Naśmiewają się także z tych którzy „klepią paciorki”. Kiedy my sami zastanawiamy się nad tym, jak się modlimy, widzimy, że nie zawsze modlitwa nasza jest taka, jak należy. Często w pośpiechu, skracana, albo taka tylko formalna, bo kiedy nałożymy sobie obowiązek odmawiania pewnych modlitw, to nieraz tak, byle odmówić – bez głębszego zastanowienia się.

A tu właśnie jeszcze Różaniec. Niektórych irytuje, a nieraz nuży powtarzanie w kółko „Pozdrowienia Anielskiego”. Ale pamiętajmy, że każdy dziesiątek łączy się z którąś tajemnicą życia Jezusa. Jeśli ją sobie na początku dziesiątka uświadomimy, to potem z Maryją prosimy o zgłębienie jej treści i pogłębienie naszej wiary… A powtarzanie? Sam Pan Jezus w Koronce do Miłosierdzia Bożego zlecił powtarzanie 50 „Dla Jego bolesnej Męki, miej miłosierdzie dla nas i świata całego”. Częste powtarzanie słów pełnych miłości, pogłębia tę miłość, a przecież w każdej modlitwie chodzi o przybliżenie nas do kochającego Boga i o szczerą chęć odpłacenia miłością taką, na jaką nas stać.

Nie żałujmy czasu na Różaniec. Niech nasz kościół nie będzie pusty w czasie nabożeństw różańcowych. Odnówmy tradycję odmawiania Różańca w domu, choćby jednego dziesiątka. Bo są takie rodziny, gdzie odmawia się całe cztery części. I mówią, że wcale im nie brakuje czasu.

Królowo Różańca świętego, módl się za nami!

Leon Knabit OSB – ur. 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim, benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta i autor książek. Jego blog został nagrodzony statuetką Blog Roku 2011 w kategorii „Profesjonalne”. W 2009 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Komentarze (18):

Rodryg2020.10.5 13:24
Zwykła medytacja jest dużo lepsza od różańca, bo nie ma w niej indoktrynacji religijnej.
Przedmiot2020.10.5 7:24
Musicie zrozumieć mój patriotyzm', Ja sprzedałbym każdą Prostytutkę - agentkę obcym agenturom na śmierć, bo moim patriotyzmem jest czystość. Dla mnie największymi bohaterami i twardzielami obecnie są faceci gwałcący i zabijający tirówki na terenie UE -tam gdzie kobiety są najładniejsze i się podobają całej planecie. Wasi najlepsi żołnierze, u was - agentury państw, nie dorastają odwagom takim facetom - służby to feminiści bez honoru - tacy jak wy rządzący - słabi w miłości, słabi w nienawiści. Czy z lewa czy z prawa, za to że kochacie za charakter który jest największą iluzją, wszyscy jesteście podstawą L G B T śmieci ludzkie. Dla tego błogosławiłem tu z przyszłości Fladze w czasach zielonego lasu, a w czasach swingu i niszczenia Paryża Wschodu - Najeźdźcy.
Cranos2020.10.5 7:40
Oczywiście taki honor mają tylko samotne wilki - wszystkie zbiorowe pedały i semickie pół czarnuchy z szerokimi nosami co mają ochronę w swoich legionowych klanach - ci się nie liczą.
wiara2020.10.4 23:58
Zagnę Knabita...Maryja Fatimska opisuje Piekło dzieciom widzącym...a skąd Ona wie jak tam jest?....musiała w nim być!!!....ja też potrafię opisać Piekło bo w nim byłam w śmierci klinicznej...ale ja byłam POTĘPIONA!
tarek2020.10.5 1:21
kobieto! wstydu oszczędź
Pietia W.2020.10.4 23:52
Zapraszamy was, nasi polscy, słowiańscy bracia do turystyki w naszej pięknej rosyjskiej ojczyźnie. Wstąpcie do którejś z cerkwii, na nabożeństwie też będziecie mile widziani. Rosja nie jest demonem, jak próbują wam to wmówić syjonistyczno-amerykańskie kukły polityczne. U nas jest normalnie, tradycja i rodzinne wartości, pedofile z LGBT nie sieją zgorszenia na ulicach. Serdecznie zapraszamy.
mantrowanie2020.10.4 23:05
pochodzi z religii Wschodu (tego dalszego)
Z bliższego również2020.10.4 23:54
Patrz modlitwa Jezusowa i ojcowie pustyni. JPII wyrażał się na ten temat bardzo przychylnie.
violencja2020.10.4 20:46
Streszczenie obietnic złożonych przez Najświętszą Maryję Pannę św. Dominikowi, który pierwszy otrzymał od Niej różaniec, oraz bł. Alanowi de la Roche, dominikańskiemu zakonnikowi, który niezwykle przyczynił się do rozpowszechnienia nabożeństwa różańcowego w wieku XV: 1. Wszyscy, którzy wiernie służyć mi będą, odmawiając różaniec święty, otrzymają pewną szczególną łaskę. 2. Obiecuję moją specjalną obronę i największe łaski wszystkim tym, którzy będą odmawiać różaniec. 3. Różaniec będzie potężną bronią przeciwko piekłu; zniszczy występek i rozgromi herezję. 4. Cnoty i święte czyny zakwitną – najobfitsze zmiłowanie dla dusz uzyska od Boga; serca ludzkie odwróci od próżnej miłości świata, a pociągnie do miłości Boga i podniesie je do pragnienia rzeczy wiecznych. O! Ileż dusz uświęci tą modlitwą. 5. Dusza, która poleca mi się przez różaniec – nie zginie. 6. Ktokolwiek odmawiać będzie pobożnie różaniec święty, rozważając równocześnie tajemnice święte, nie dozna nieszczęść, nie doświadczy gniewu Bożego, nie umrze nagłą śmiercią; nawróci się, jeśli jest grzesznikiem, jeśli zaś sprawiedliwym – wytrwa w łasce i osiągnie życie wieczne. 7. Prawdziwi czciciele mego różańca nie umrą bez sakramentów świętych. 8. Ci, którzy będą odmawiali różaniec, znajdą podczas swego życia i w chwili śmierci światło Boże oraz pełnię Bożej łaski i będą mieli udział w zasługach błogosławionych. 9. Codziennie uwalniam z czyśćca dusze, które mnie czciły modlitwą różańcową. 10. Wierne dzieci różańca zasłużą na wysoki stopień chwały w niebie. 11. O cokolwiek przez różaniec prosić będziesz – otrzymasz. 12. Rozszerzającym mój różaniec przybędę z pomocą w każdej potrzebie. 13. Otrzymałam od mojego Boskiego Syna obietnicę, że wszyscy obrońcy różańca będą mieli za wstawienników cały dwór niebieski w czasie ich życia i w godzinę śmierci. 14. Odmawiający mój różaniec są moimi dziećmi, a braćmi Jezusa Chrystusa, Syna mojego Jednorodzonego. 15. Nabożeństwo do mego różańca jest wielkim znakiem przeznaczenia dla nieba.
Protestant2020.10.5 7:41
"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia." (J. 5,24) "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: O cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje." (J. 16,23) "W owym dniu będziecie prosić w imię moje, i nie mówię, że Ja będę musiał prosić Ojca za wami. Albowiem Ojciec sam was miłuje, bo wyście Mnie umiłowali i uwierzyli, że wyszedłem od Boga." (J. 16,26-27) Pan Jezus wierzącym obiecuje życie wieczne i spełnienie ich próśb modlitewnych. Wystarczy pośrednictwo Chrystusa, ale ostatecznie nawet ono nie będzie konieczne, bo sam Bóg Ojciec miłuje tych, którzy umiłowali Jezusa.
violencja2020.10.4 20:45
św. Jan Maria Vianney (1786 - 1859) „Jedno tylko Zdrowaś Maryjo dobrze powiedziane wstrząsa całym piekłem” ```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````` Powiedz twoim braciom i siostrom , że to jest nauka Pana : Jedno jedyne „Ojcze nasz” lub „Zdrowaś Maryjo” wśród największej oschłości duszy odmówione jest owocniejsze niż pełna egzaltacji modlitwa w stanie obfitości łaski. Słowa pana Jezusa do Sł. Bożej Zofii Pauli Tajber
look2020.10.4 20:16
czy Was pogięło?...wierzycie w Diabelskie objawienia...2 wojny światowe żeście spowodowali...Diabła na różańcu żeście wzywali...chcecie 3ciej wojny, tak?....czy Jezus liczył paciorki?....Diabeł z Was drwi!
MARTIN2020.10.4 21:34
widać że błyszczysz inteligencją, nie zazdroszczę !
Anonim2020.10.4 21:36
Dobrze się czujesz ,może karetkę wezwać ? Leki nie pomagają .
Agnostyk2020.10.4 19:46
Nie ma to jak marnowanie swojego czasu na gusła i zabobony
Marnujesz swój "cenny" czas tutaj.2020.10.4 20:00
No i kto ma czas na gusła?
Anonim2020.10.4 22:22
To co tu robisz Agnostyku ?
Mistig2020.10.4 23:03
Mantrowanie uspokaja i wycisza organizm.