,,Nowoczesna Rosja'', czyli hipokryzja posłów AfD, promocja rosyjskiej szczepionki Sputnik V i wyśmiewanie preparatów zachodnich - zdjęcie
09.03.21, 21:47Fot. The Russian Presidential Press and Information Office via: Wikipedia CC 3.0/Mos.ru via: Wikipedia CC 4.0

,,Nowoczesna Rosja'', czyli hipokryzja posłów AfD, promocja rosyjskiej szczepionki Sputnik V i wyśmiewanie preparatów zachodnich

12

"Pomimo ogromnych napięć między Berlinem a Moskwą mała delegacja klubu parlamentarnego niemieckiej Alternatywy dla Niemiec (AfD) znów wybrała się z wizytą do Rosji – donosi we wtorek (09.03.2021) dziennik „Sueddeutsche Zeitung” („SZ”). Według gazety współprzewodnicząca klubu AfD Alice Weidel i towarzyszący jej posłowie mają m.in. odwiedzić Instytut im. Nikołaja Gamalei, który stworzył Sputnika V, rosyjską szczepionkę na COVID-19" – czytamy na portalu dw.com.

Jak zaznaczają dziennikarze „Sueddeutsche Zeitung” motto wizyty niemieckich posłów brzmi:  „Nowoczesna Rosja".

O sprawie pisze też inny niemiecki dziennik „Bild”. Tu z kolei dowiadujemy się, że działacz niemieckiej partii AfD Stefan Bauer w trakcie odwiedzania byłego obozu koncentracyjneg Mauthausen porównał szczepionki przeciw koronawirusowi do cyklonu B, czyli trucizny, która była używana przez Niemców w trakcie drugiej wojny światowej do zabijania ludzi w komorach gazowych.

Jego koledzy za to nie mają oporów przed zachwalaniem i promowaniem rosyjskiej szczepionki. Oczywiście niemieccy politycy wychwalają także sposób i skuteczność rosyjskiej walki z pandemią koronawirusa.

Teraz AfD chce jeszcze raz potwierdzić, że jest partią, która ma najlepsze kontakty z Moskwą” – ocenia „SZ”.

Jak podkreśla niemiecka prasa, Rosjanie rozmawiają z politykami AfD w całkowicie innym tonie, ponieważ sympatia wobec władz Rosji nie jest znakiem rozpoznawczym tej partii, więc Rosjanie będą – zdaniem niemieckich dziennikarzy – bardzo mili, uprzejmi i będą zabiegali o względy jej polityków.

"W delegacji, która we wtorek jedzie do Rosji, są oprócz Weidel także przedstawiciel AfD w Komisji Spraw Zagranicznych Bundestagu Petr Bystron oraz przewodniczący Niemiecko-Rosyjskiej Grupy Parlamentarnej Robby Schlund. Ten ostatni otwarcie wyrażał wątpliwości co do otrucia krytyka Kremla Aleksieja Nawalnego, czym rozsierdził pozostałych członków grupy parlamentarnej" – czytamy na portalu niezalezna.pl.

 

mp/dw.com/pap/niezalezna.pl

Komentarze (12):

Jarek2021.03.10 14:51
Czyli co? Szczepionka Sputnik V ma być gorsza z definicji, bo jest rosyjska? A wszystkie zachodnie badania nt. jej skuteczności są fałszywe? Niech ludzie zakażają się i umierają - nie zastosujemy jej bo jest rosyjska. jeśli tak, to jest to kolejny dowód na to, jak tępa nienawiść i głupota zwycięża w Polsce. Tak bardzo zachwycacie się Orbanem, ale przemilczacie (celowo?), że On dla Węgrów sprowadził min. szczepionkę rosyjską. To co jest dla was ważne: dobro Polaków, czy poprawność ideologiczna?
MaxFiend2021.03.10 8:24
Skoro zachodni producenci odwalają grube numery z dostawami, to jest to całkowicie uzasadnione.
Prawda2021.03.10 7:37
Rosja dalej tkwi Bolszewickiej Prymitywnej Komuie ,, dlatego Koniec Rosji jest Bliski ===Chiny podstepnie mówia ,,ze Rosjanie i Stalin to wspaniali ludzie wraz z Putinem -----ale ale ale to ==Wiekia pułapka gdzie chca zabrac spowrotem Chińskie ziemie za rzeka Amur gdzie Car Ruski w 19 wieku zabrał Chinom ==
Anonim2021.03.10 7:32
Ale jak to? Przecież niedawno wychwalaliście posła AfD, bo powiedział coś dobrego o Polsce PIS, a przeciw UE. Nagle źli?
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2021.03.10 7:29
Afd nie chodzi o Rosję czy sputnikaV, tylko o pokaźną grupę wyborców z rosyjskimi korzeniami lub sympatiami.
ladychapel2021.03.10 7:08
A nie przeszkadza wam, że Orban wpóścił na Węgry rozyjską szczepionkę oraz to, że sam zaszczepił się szczepionką chińską, która nawet jeszcze nie ma opini organizacji zdrowia? Wy Frendzle obłudne PiSia wasza kacza mać!
opinia mojego organu o tobie2021.03.10 7:22
Głąbie, szczepienia są dobrowolne i ja się ciesze ze wszystkiego co łykasz i sobie wstrzykujesz. Twoje szczepienia, twoja sprawa!
Ryszard2021.03.10 6:24
Zaprawdę powiadam Wam - oby nie przyszedł czas, gdy ruską szczepionkę łykać będziecie razem ze strzykawkami...
Laki2021.03.10 4:41
Niemce idą, bójcie się.:)))
czekista2021.03.10 0:34
Preparaty zachodnie nei nalezy wysmiewac, nalezy sie ich bac.
AAAtomek2021.03.9 23:36
Hello Fronda, wyśmiewacie AfD, które może dołączyć do konsorcjum PiS-Fidesz-Liga Północna w europarlamencie???
Anonim2021.03.10 7:16
Tak, tak a wg ciebie i oP... 20-9 w Moskwie jest ten europarlament. Przez tego Sputnika V to ci jakiegoś "czipe" wszczepili i teraz masz jazde od LGBT po Nowoczesną Rosiję.