Nowa odmiana koronawirusa: Zawieszone loty do Wielkiej Brytanii i apel WHO. Co zrobi LOT? - zdjęcie
20.12.20, 17:35Fot. via Pixabay - fernandozhiminaicela

Nowa odmiana koronawirusa: Zawieszone loty do Wielkiej Brytanii i apel WHO. Co zrobi LOT?

4

Niepokojące wieści docierają do nas między innymi z Wielkiej Brytanii. Pojawił się tam nowy wariant koronawirusa, którego obecność potwierdzono już także w Danii oraz Holandii. WHO już teraz wzywa kraje Europy do zaostrzenia kontroli.

W rozmowie z AFP rzecznik europejskiego działu Światowej Organizacji Zdrowia poinformował, że WHO zaleca swoim członkom:

[…] zwiększenie możliwości sekwencjonowania wirusa, zanim będzie więcej wiadomo o zagrożeniu stwarzanym przez ten nowy wariant”.

O tym, że w Wielkiej Brytanii wykryto nowy wariant wirusa SARS-CoV-2 poinformował przed kilkoma dniami szef resortu zdrowia tego kraju. Odnotowano ponad 6 tys. zakażeń patogenem, przede wszystkim w południowej oraz południowo-wschodniej Anglii. Wiadomo, że rozprzestrzenia się szybciej niż dotychczas znana nam odmiana, jednak na szczęście nic nie wskazuje na to, aby był groźniejszy lub miał nie reagować na przygotowane już szczepionki.

Już teraz połączenia lotnicze z Wielką Brytanią zawiesiły Holandia oraz Belgia. Analogiczne działania podjąć mają Włochy. Polskie Linie Lotnicze zapowiedziały już, że dostosują się do ewentualnych regulacji, które miałyby zawiesić połączenia z UK.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (4):

zalękniony na maxa2020.12.22 10:09
Żeby jakiś aborcjonista czy eutanazjonista nie zrobił z tym stadem tego co zrobili norkom Danii! Cywilizacja śmierci nie ma zahamowań i sumienia
Nina C,2020.12.22 8:50
Ten sam wirus zmutowany jest w Belgii, Francji, we Włoszech, a zamknięcie granic z Wielką Brytanią to zemsta niemieckiej UE, za to, że nie chcieli ich rozkazów i wybrali wolność.
Po 11 ...2020.12.20 19:39
LOT już instaluje w samolotach obrazy NMP bez korona-wirusowej, dozowniki wody święconej i lampy devilobójcze. Obowiązkowym członkiem załogi będzie ksiądz spowiednik, toaleta będzie przerobiona na konfesjonał (muszle zostają), a kamizeli ratunkowe zastąpią pod fotelami najnowsze wydania Egzorcysty. Po rozdaniu różańców i zmówieniu koronki o brak corony, samolot poświęcony z wysięgnika przez biskupa, bezpiecznie, dumnie i wysoko poleci do Londynu, uważając jedynie na boski komunikat: PULL DOWN, PULL DOWN, HEAVEN AHEAD :))
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.20 17:58
Co zrobi LOT w sprawie niemieckich linii lotniczych Condor które złożyły pozew przeciwko Polskiej Grupie Lotniczej - właścicielowi PLL LOT, i domagają się w nim odszkodowania rzędu 55,8 mln euro za zerwanie umowy!