Nieuprawniona próba ingerencji KE w prawo rodzinne. Chodzi o adpcje dzieci przez pary homoseksualne - zdjęcie
22.04.21, 14:17fot. pixabay.com

Nieuprawniona próba ingerencji KE w prawo rodzinne. Chodzi o adpcje dzieci przez pary homoseksualne

25

Komisja Europejska zapowiedziała prace nad dokumentem wymuszającym na państwach członkowskich akceptację dokonanych w innym kraju adopcji dzieci przez konkubinaty jednopłciowe. Zgodnie z planami KE, taki przepis może być wprowadzony w formie rozporządzenia, co byłoby wiążące dla wszystkich członków Unii. Byłoby to sprzeczne z prawem krajowym niektórych państw, m.in. Polski. Instytut Ordo Iuris przygotował petycję do władz Komisji z apelem o wycofanie się z tych planów. Powstaje także szeroka międzynarodowa koalicja organizacji prorodzinnych sprzeciwiająca się naruszaniu prawa suwerennych państw.

PODPISZ PETYCJĘ - LINK

We wrześniu 2020 r. przewodnicząca KE Ursula von der Leyen oświadczyła: „Jeżeli jesteś rodzicem w jednym kraju, jesteś rodzicem w każdym kraju”. W celu realizacji zapowiedzianych przez nią planów, Komisja ogłosiła właśnie rozpoczęcie prac nad Rozporządzeniem w sprawie uznawania rodzicielstwa między państwami członkowskimi. Co istotne, na podstawie Traktatów unijnych, prawo rodzinne materialne należy do wyłącznej kompetencji państw członkowskich.

Wprowadzenie zmian postulowanych przez Ursulę von der Leyen w praktyce oznaczałoby, że dokonane przez pary jednopłciowe adopcje dzieci w krajach, których prawodawstwo przewiduje taką możliwość, miałyby być uznawane także w tych państwach UE, których prawo na to nie pozwala. Ma to zostać osiągnięte zarówno przez wprowadzenie wspólnych zasad zgodności kolidujących ze sobą przepisów krajowych dotyczących prawa rodzinnego, jak i poprzez obowiązek uznawania przez kraje członkowskie wyroków odnoszących się do rodzicielstwa, wydawanych przez sądy innego państwa. Tym sposobem, UE mogłaby ingerować w materialne prawo rodzinne poszczególnych krajów (do czego nie ma żadnych uprawnień). Przykładowo, Polska, pomimo braku takiej możliwości zgodnie z prawem krajowym, musiałaby uznawać „rodzicielstwo” dwóch mężczyzn zatwierdzone w innym kraju, np. na podstawie wyroku sądu.

Zapowiadane zmiany zakładają także wdrożenie tzw. opcjonalnego europejskiego certyfikatu rodzicielstwa. Akt ten miałby stanowić formę alternatywnego dokumentu dotyczącego urodzenia. Zgodnie z zamiarem Komisji, miałby on zapewne zastosowanie w krajach takich jak Polska - nieakceptujących prób ingerencji Unii Europejskiej w wewnętrzne prawo.

Komisja Europejska w obecnym składzie staje się instytucją przywłaszczającą sobie coraz więcej kompetencji. Przede wszystkim jednak, zamiast chronić państwa członkowskie i szanować ich różnorodność, próbuje narzucić im w nieuprawniony sposób rozwiązania radykalnie sprzeczne z prawem traktatowym UE oraz konstytucjami poszczególnych państw. Plany Komisji muszą spotkać się z naszą zdecydowaną reakcją, dlatego zachęcamy wszystkich do podpisu pod naszą petycją. Nasze działania muszą wykraczać poza granice Polski, więc wkrótce chcemy wyjść z inicjatywą stworzenia międzynarodowej koalicji organizacji społecznych przeciwko inicjatywie Komisji” – zaznaczyła Katarzyna Gęsiak, analityk Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.


mp/ordoiuris.pl

Komentarze (25):

LL2021.04.23 9:36
Nie konkubinaty jednopłciowe tylko po prostu zboczeńcy,nazywajamy sodomitów po imieniu.Posłuchajcie zboczeńcy !!! lepiej kamienie u szyi sobie uczepcie i utopcie się nim sięgniecie po dzieci .Od dzieci WON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! szatańskie pomioty !!!!!!!!!!!!!!
RODO2021.04.23 8:00
"...suwerennych państw..." - wy tak na serio ? Polska jest dla was suwerenna ? Ubawiłem się.
verizanius2021.04.23 7:18
Co na to ta część duchowieństwa która stręczyła Polakom UE??? ;)
REY2021.04.23 6:39
Konkubinaty jednopłciowe ??. Ale definicja. Jak konkubinat to dwie płcie.
KOP2021.04.23 5:25
Biedne dziecko.
Jest Mariusz? Jest jeszcze jeden błąd2021.04.22 21:28
w artykule.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.22 19:16
tylko kościół może się wpyerdalać w życie rodzinne a klecha ruchać bezkarnie dzieci!
Skrzypek na dachu2021.04.22 18:39
Unijnym urzednikom znudzilo sie prostowanie bananow to teraz szykuja legalizowanie kanibalizmu .
Anonim2021.04.22 18:45
Powinni sie wzorować na KK, tam kanibalizm jest tylko symboliczny ;)
Dam2021.04.23 4:56
Ja na ten fake o bananach to się nabierałem jak byłem w gimnazjum ale widzę niektórzy są wciąż na takim samym jak ja wtedy poziomie rozwoju.
Anonim2021.04.22 16:10
Na Ukrainie to szło.
kat2021.04.22 15:33
Homoseksualiści, to ludzie zakaźnie chorzy, którzy odmawiają leczenia. Nie wolno powierzać wychowania dzieci ludziom rozsiewającym chorobę. Dobro dziecka jest ponad wszystkim.
Anonim2021.04.22 15:11
BARDZO DOBRZE! Miejsce sierot jest w SIEROCIŃCU!
abcd2021.04.22 14:55
Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
Skrzypek na dachu2021.04.22 18:44
Pan Jezys akurat tym tenczowym zbokom nie przebaczy bo lepiej niech taki demoralizator na szyje kamien mlynski przyczepi i do glebokiej wody skoczy .
Anonim2021.04.22 14:49
Katolików w Polsce jest już poniżej 40%. Na świecie około 2 miliardów, czyli nadal stanowią zdecydowaną mniejszość w populacji. Dlaczego do jasnej cholery cały czas oczekują, że cały świat będzie się dostosowywał do ich wierzeń? Jak Wy ładujecie się w prywatne życie Polaków lobbując zmiany legislacyjne po myśli hierarchów KK to jest w porządku, ale w druga stronę to już nie można?
Anonim2021.04.22 18:50
Pedalski rocznik statystyczny oddaj na makulaturę. Polecam dane statystyczne GUS.
B.2021.04.22 14:42
Boże Miłosierny, zniszczyłeś Sodomę i Gomorę, zniszcz to przeklęte lewactwo, które zabija i niszczy najbardziej bezbronne istoty, czyli dzieci! Nie zwlekaj!
Kaczka basta!2021.04.22 14:31
Bez owijania w bawełnę: albo Polexit, albo członkostwo w Unii Europejskiej wraz z dobrodziejstwem inwentarza. Ordo Iuris chciałby Polexitu, także frondelki gotowe byłyby go zaklepać. Czy jednak zdołaliby przekonać do tego większość? Czy też więcej będzie takich, którzy przyzwolą, choćby nawet niechętnie, na rozwiązania, które tak oburzają OI czy frondelki, aby uniknąć Polexitu?
Tajny2021.04.22 14:33
Dobre i to. Pod zmienionym nickiem, słabym zresztą. Ale tekst zbyt intelektualny. Nie dla gojów. Nie pojmą. To dla swoich.
Anonim2021.04.22 14:58
Dla polskich idiotów nie ma innego wyjścia - albo zgadzasz się na wszystko, co wymyśli brukselska głupota, albo polexit. Idioci to tchórze, wystarczy, że brukselski urzędnik zrobi groźniejszą minę, a od razu podkulą ogon i chowają się do mysiej dziury. I Trybunał w Niemczech, i ostatnio Trybunał we Francji orzekły wyższość Konstytucji niemieckiej i francuskiej nad prawem unijnym, ale polscy idioci i tchórze chcą żeby było odwrotnie, bo boją się pisnąć. Zadowalają się ochłapami, które spadną z brukselskiego stołu, jak wcześniej liczyli tylko na sowieckie ochłapy. Nie rozumieją, że w Unii każde państwo walczy bezwzględnie o swoje interesy i Polska też może to robić. Oby tchórzliwi idioci nigdy nie doszli w Polsce do władzy, bo zniszczą nam kraj.
B.2021.04.22 15:04
Bez owijania w bawełnę, tępy kaczorze! Widziałeś, jak wyglądał Brexit? Czy myślisz, że Unia, a szczególnie Niemcy wypuszczą kraj, na którym robią złote interesy, czyli Polskę? Z Unii jeszcze trudniej wyjść niż do niej wejść, tępaku. Dlatego Polexit jest zupełnie niemożliwy.
AAAtomek2021.04.22 14:30
Anonim, rzygnij koszernym jadem, nuuuu....
Jawny2021.04.22 14:31
Właśnie, ile można czekać na dyżurnego polakożercę! Żądamy LOLcontent!!! Anonim, rusz łbem!
Ordo Blasfemia2021.04.22 14:21
Goń jurystę!