Nieoficjalnie: J. Kaczyński zażądał jasnych deklaracji od Z. Ziobry - zdjęcie
23.09.20, 21:26Fot. screenshot - YouTube (Prawo i Sprawiedliwość, Onet News)

Nieoficjalnie: J. Kaczyński zażądał jasnych deklaracji od Z. Ziobry

20

Zakończyło się spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą. Politycy spotkali się o godz. 19, a według mediów spotkanie opuścili ok. 20:30. „Dziennik Gazeta Prawna” i portal Onet informują, że w jego trakcie Jarosław Kaczyński zażądał od Zbigniewa Ziobry jasnych deklaracji dot. „Piątki dla zwierząt”.

Dziś odbyło się już drugie spotkanie Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrom od czasu głosowania nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt, które okazało się katalizatorem konfliktu w Zjednoczonej Prawicy i postawiło koalicję pod znakiem zapytania. Według ustaleń Onetu spotkania to miało mieć „ostrzejszy” przebieg od poniedziałkowe, ponieważ Zbigniew Ziobro wcześniej nie dał jasnej deklaracji poparcia przez Solidarną Polskę poprawek do ustawy o ochronie zwierząt. Tej jasnej deklaracji miał na dzisiejszym spotkaniu żądać Jarosław Kaczyński.

Wcześniej zebrały się dziś zarządy Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski.

Po spotkaniu liderów PiS rzeczniczka tego ugrupowania Anita Czerwińska poinformowała, że partia bierze pod uwagę różne scenariusze, a wszystko zależy teraz od postawy Solidarnej Polski i gotowości tego ugrupowania do konstruktywnej współpracy.

Zarząd Solidarnej Polski natomiast na dzisiejszym spotkaniu udzielił ministrowi Zbigniewowi Ziobrze mandatu do dalszych negocjacji z partią rządzącą.

W „Gościu Wydarzeń” na antenie Polsat News zastępca rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel komentował wieczorem obecny etap, na jakim stanęły rozmowy dot. przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Polityk stwierdził, że na dzisiejszym spotkaniu zarządu partii padały różne scenariusze, jednak ma nadzieję, iż udzielenie przez zarząd Solidarnej Polski mandatu Zbigniewowi Ziobrze do dalszych rozmów jest zapowiedzią wyrażenia zgody na przedstawione przez PiS warunki.

- „Liczymy, że jesteśmy na dobrej drodze. Dzisiaj kierownictwo PiS jeszcze badało różne scenariusze, ale przyjmujemy za dobrą monetę decyzję zarządu Solidarnej Polski, która daje mandat Ziobrze do dalszych rozmów. Rozumiem, że w związku z tym dowiemy się o zgodzie na zaproponowane przez nas warunki” – powiedział polityk.

Podkreślił, że teraz najważniejsze jest to, aby partie wspólnie uznali możliwość pracy nad dalszą realizacją programu, z którym Zjednoczona Prawica szła do wyborów. Żeby to stało się możliwe, dodał, czasem trzeba poskramiać swoje zbyt wysokie ambicje:

- „Czasami były sytuacje, które jednak w koalicji dziać się nie powinny. Czasami kilka słów za dużo w stosunku do udającego się np. na szczyt Unii Europejskiej premiera padało. To wszystko nie poprawiało sytuacji. Liczymy, że uda nam się osiągnąć taki punkt, ze to będzie już za nami, a skupimy się raczej na realizowaniu naszych zobowiązań” – mówił.

Kak/Onet.pl, Dziennik Gazeta Prawa, DoRzeczy.pl, Polsat News, wPolityce.pl

Komentarze (20):

Zagadka2020.09.24 9:51
Ziobro będzie liderem prawicy, jeżeli nie ulegnie Kaczyńskiemu.
ian2020.09.24 7:32
boi się naczelnik szef złodziejaszków ziobry żeby ten nie powsadzał tej bandy za kraty sam szumowski nakradł nie tyle ile amber gold tuska szubienica dla bandytów pisowskich
Jakub2020.09.24 1:23
W zasadzie po tym ble,ble, ble nadal nie znamy powodów hałasu. Dalej brak prawdy w życiu politycznym i społecznym Polski oraz lekceważenie przez obywateli i polityków dobrze pojętej wolności od dewiacji władzy są jedną z przyczyn narastających problemów.
Jazzz2020.09.24 0:14
Takie spory są wszędzie, we wszystkich koalicjach, nie tylko w Polsce i nie tylko w Europie. Walka o władzę ZAWSZE jest twarda i bezwzględna. Tylko tym razem spór jest dziwaczny. Ja bym chciał zrozumieć o co chodzi naprawdę ? W Polsce funkcjonuje prawo które zabrania znęcania się nad zwierzętami i trochę ludzi siedzi w więzieniach za okrucieństwo w stosunku do zwierząt, na mocy tych paragrafów. DLACZEGO PIS TWORZY LEWICOWE USTAWY ??? DLACZEGO PREZES TAK WALCZY O JEJ UTRZYMANIE ??? I sprawa najważniejsza, w tym niezrozumiałym, przedziwnym sporze TO SOLIDARNA POLSKA JEST PRAWICOWA, JEST KONSERWATYWNA. NIE GODZĄ SIĘ NA SKRĘT W LEWO. Tak czy nie ?
Pollak2020.09.24 9:45
Chodzi o ustawę bezkarność+. Kaczyński testował Ziobrę na lojalność, bo jak przepadnie ta ustawa, to oni pójdą siedzieć. Jeżeli SP się postawiła, to będzie musiał szukać innego koalicjanta, żeby tę ustawę przepchnąć. Zwierzęta są tu tylko tłem. Przy okazji zarobi rolnik niemiecki, bo przejmie polski rynek norek. Plan - majstersztyk.
Piotr2020.09.24 0:13
Zbigniew Ziobro po rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim wygląda jak 18-letnia jubilatka po mocnym pasowaniu.
Andy2020.09.23 23:22
Tu nie chodzi o zwierzątka a o pełną bezkarność tych, którym daliśmy mandat by sprawowali władzę ustawodawczą i wykonawczą ... W dalekim tle wciąż majaczy mi się ACT 447. Czy Zbigniew Ziobro wpisze się w to? Zobaczymy ...
Alojzy Cedzidło2020.09.23 22:59
Nie mogę wyzbyć się wrażenia , że nasi " speckomentatorzy " maja niezłą radochę z obecnej sytuacji w Rządzie . Myślę ,że już utworzyli Rząd Cieni . Nie Gabinet , Rząd .Przyznaję jednak ,że jako nie polityk , nie uczony, nie mogę zrozumieć tej obecnej sytuacji. w kraju .No bo tak . Pan Kaczyński , nie głupi facet dopuszcza do tej "rolniczej " ustawy futerkowej . Tylko ślepy i głuchy nie dopatrzy , kto za futrami stoi . Braw całej (hmmm) opozycji i podłoza tego entuzjazmu nie trudno odgadnąć .Wiadomo o co im chodzi . Nie o futra i zwierzaki. Dziwna albo durna jest sytuacja w Koalicji . O co koalicjantom PiS-u chodzi . O władzę ? Stołki ? Interes "rolników " uprawiajacych norki na swych gruntach ? O co. ? Nie podejrzewam zmowy Ziobrystów i Gowinowców z KO. Chociaż w przypadku przyspieszonych wyborów i przegranej Pis-u mogli by przytulić się do innych .Jak to zrozumieć ? w 2015 musieli ustalić warunki koalicji . To co się zmieniło " Inny już jest dziś interes Polski i Polaków ? Mam tylko jedną uwagę . Broń nas Boziu przed Jego ustapieniem.
Anonim2020.09.23 22:08
Jeżeli dla Kaczyńskiego najważniejsza jest ustawa o zwierzakach kosztem stabilności państwa i oddał w ręce żydowskiej gminy Chabad Lubawicz polski rynek mięsa koszernego wart 30 mld zł to świadczy ,że jest obłąkany albo działa na szkodę Polski
wolno 0 czyli nic2020.09.23 21:57
heh, gdyby Ziobro był prezesem PZPN to po każdej porażce mówił by że trzeba wymienić sędziów i że było za mało czerwonych kartek, oczywiście tylko dla jego rywali. Za żywiołową grę, raczej nieznaną za Górskiego a tolerowaną obecnie za zgodą wszystkich bark w bark była by zapewne dyskwalifikacja na 3 lata. A osoby pokroju Simeone po pyskówkach byli by dożywotnio pozbawieni licencji trenerskich. Przynajmniej bardzo by się o to starał tocząc wojny z FIFA i UEFA.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.23 21:53
PiS dokonał niemożliwego. Podzielił się przez zero.
prezes2020.09.23 22:03
Jakakolwiek liczba podniesiona do potęgi zero zawsze daje jeden.
Po 11 ...2020.09.24 0:12
Zawsze? Jakakolwiek? A zero? Zero do potęgi zero?
Kompromis się nie udał.2020.09.23 21:51
Red. Maria czekała nadaremno.
Anonim2020.09.23 21:46
Tego właśnie pragniemy, realizacji programu, a nie sporów.
sok z banana2020.09.23 21:44
jak długo jeszcze Panie Kaczyński będziesz się Pan cackać z tym nieudacznikiem (jakie są sądy wszyscy wiemy, a miało być lepiej), jak go nazwał Pan Miller
Jakub2020.09.24 1:12
Reformy sądów i inne uwala PAD.
katolik2020.09.23 21:43
Kochany Suwerenie. To nie są żadne koalicyjne rozmowy. To normalna mafijna wojna o wpływy i terytorium. Wszystkiego najlepszego życzę.
'"awans"2020.09.23 21:41
Ciekaw jakie zero moze otrzymać stanowisko by odejsc z polityki? Rzecznik praw obywatelskich nie przejdzie przez parlament
masoneria w sejmie i w KK2020.09.23 21:37
https://www.chamsko.pl/68979/Hitler_z_sarenkami