Merkel dogada się z Bidenem? Kuźmiuk: To zmiana polityki o 180 stopni  - zdjęcie
03.02.21, 14:27fot. pixabay.com/wikipedia.org, domena publiczna

Merkel dogada się z Bidenem? Kuźmiuk: To zmiana polityki o 180 stopni

32

1. Niemiecka gazeta ekonomiczna Handesblatt poinformowała w ostatni poniedziałek, że rząd nowego prezydenta USA, zaproponował niemieckiemu rządowi zniesienie sankcji dotyczących gazociągu Nord Stream2.

Tej propozycji miał towarzyszyć warunek w postaci przedstawienia przez Niemcy jak to ujęto „pakietu rozwiązań”, które odpowiadałyby na amerykańskie zastrzeżenia dotyczące negatywnego wpływu tego gazociągu na bezpieczeństwo krajów Europy Środkowej.

Zdaniem gazety takie propozycje nowej amerykańskiej administracji wywołały „oddech ulgi w rządzie federalnym”, bowiem ministrowie rządu Merkel próbowali negocjować w tej sprawie z administracją prezydenta Trumpa ale okazały się one nieskuteczne.

2.Trudno wyrokować czy takie propozycje ze strony nowej amerykańskiej administracji padły, wszak sankcje na Nord Stream2 były przyjmowane zgodnie przez obydwie izby parlamentu zarówno glosami Republikanów jak i Demokratów.

Ba to senatorowie zarówno z obozu Republikanów jak i Demokratów podpisywali się jeszcze w grudniu poprzedniego roku pod listami wysyłanymi do kolejnych firm biorących udział wprost lub pośrednio w budowie Nord Stream2, z ostrzeżeniami, że kontynuacja tego zaangażowania, będzie karana surowymi sankcjami.

Gdyby jednak te doniesienia niemieckiej gazety okazały się prawdziwe, to oznaczałoby zmianę amerykańskiej polityki wobec Nord Stream2 o 180 stopni i to w czasie kiedy Parlament Europejski ale i rządy niektórych krajów Europy Zachodniej wzywają Niemcy do wycofania się z tej inwestycji.

3. Przypomnijmy, że na swojej styczniowej sesji Parlament Europejski przyjął rezolucję dotyczącą aresztowania Aleksieja Navalnego miażdżącą większością głosów, głosowało 675 posłów, 581 posłów było za, 50 wstrzymało się od głosu, a tylko 44 posłów było przeciw.
To głosowanie było jednym z nielicznych rezolucji dotyczących Rosji, w którym tradycyjne sympatie do tego kraju panujące w Parlamencie Europejskim, zostały zredukowane do takiego minimum.

Co więcej w debacie wielu mówców zwracało uwagę na konieczność wprowadzenia sankcji w postaci zablokowania dokończenia budowy gazociągu Nord Stream2 i o dziwo tego rodzaju zapis w rezolucji się ostatecznie znalazł.

Ba za przyjęciem odpowiedniej poprawki w tej sprawie głosowali czołowi niemieccy europosłowie z szefem frakcji EPL w Parlamencie Manfredem Weberem, który wyborach do PE w 2019 roku był tzw. szpicenkandydatem, a w konsekwencji kandydatem EPL na szefa Komisji Europejskiej.

Punkt dotyczący tej kwestii w rezolucji brzmiał następująco „PE wzywa do krytycznego przeglądu współpracy z Rosją w ramach różnych platform polityki zagranicznej oraz przy projektach takich jak Nord Stream2, których dokończenie UE musi natychmiast zatrzymać”.

4. Głośnym echem w europejskich mediach odbiła się także wypowiedź francuskiego sekretarza stanu d/s europejskich Clementa Beaune, który powiedział w jednej z rozgłośni radiowych, że w sytuacji aresztowania Nawalnego i brutalnej pacyfikacji demonstrantów przez rosyjska milicję, Niemcy powinny odstąpić od budowy gazociągu Nord Stream2.

Przy tej okazji stwierdził także „Francja zawsze mówiła, że w tym kontekście mamy jak najdalej idące wątpliwości do tego projektu” i dodał „opcja wstrzymania Nord Stream2 jest rozważana, jest to decyzja Niemiec, bo gazociąg prowadzi do Niemiec”.

Mielibyśmy więc do czynienia z niesłychanym paradoksem, ewentualna rezygnacja z sankcji wobec Nord Stream2 przez nową amerykańską administrację, przychodzi w momencie kiedy nasila się krytyka tego projektu i żądania wycofania się z niego przez Niemcy ze strony PE i niektórych dużych i ważnych państw Europy Zachodniej.

 

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (32):

Skrzypek na dachu2021.03.3 21:29
Falszywy uzurpator Joe pedzio Biden to hologram na uslugach bezboznych globalistow .
Anonim2021.03.3 21:00
Biden to synonim słowa "bida"; bida moralna i umysłowa...
Jazzz2021.02.3 16:05
Byłoby to bardzo dziwne posunięcie Ameryki, bo przecież chodzi o duży interes. Zgodzą się żeby Europa kupowała gaz od Ruskich ??? Nakładali na firmy budujące NS2 restrykcje, i to zgodnie obie opcje polityczne, i teraz nagle odwrotnie. Nie bardzo wierzę. Zbyt duża kasa wchodzi w grę. Ameryka takich prezentów nie rozdaje.
hahahaha2021.02.3 16:16
Biden to niemyśląca zombia. Zrobni co każą doradcy, którzy za kasę sprzedadzą USA bez problemu. Syn Bidena brak kase od Chińczyków.
Niemiec Tusk2021.02.3 15:48
Wkrótce przyjadę na białym koniu ze znakiem EU-SS i wprowadzę znowu mega-biedę. Kiedyś niemiecki Kraftwerk śpiewał po rusku w utworze De Robot - słowa "Ja Twoj Sluga, Ja Twoj Rabotnik". Marzenia niemca tuska i reszty niemców spełnią się. Słowianie będą sługami germańskich prymitywów.
Niemieckie zwierze z niemieckiego WOŚP2021.02.3 15:50
Heil Tusk! Heil Tusk! Heil Tusk! Heil Tusk! Heil Tusk!
matis892021.02.3 15:43
Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku. Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
TY matis chuj nie "katolik"2021.02.3 15:50
DRUGIE PRZYKAZANIE, ty bluźnierczy parchu!
NaziBarbi2021.02.3 15:41
Niemcy przestaną kupować gaz z USA i zwiększy się bezrobocie. Nie zdziwiłam się, bo Biden i amero-lewaki chcą biedy w USA. Wtedy bogaci mogą czuś się jeszcze lepsi od biednych i kilka milionów na koncie daje większą wielkość. Dzicz.
Alojz2021.02.3 15:50
Ja p... skąd nadajesz, twoja ocena rzeczywistości świadczy że skończyłaś szkołę specjalną, rzadko się takich debilizmów czyta
Grizzly2021.02.3 15:38
Co Polskę obchodzi gazociąg Niemiecko Rosyjski to sprawa krajów które na tym skorzystają i bardzo dobrze mądra polityka gospodarcza to dobre zyski, a mądry pis przecież ma swój gaz łupkowy którym się tak chwalił i skroplony ze stanów przecież sprowadza
Grizzly2021.02.3 16:16
I jeszcze, co Polskę obchodzą gazociągi, zbrojenia, ekonomia, komunikacja, wojska przy granicy, sport, edukacja itd. To sprawa krajów które na tym skorzystają a nasza chata z kraja. Aby piwko było i zadupcycz ale pederastę można.
Grizzly2021.02.3 17:04
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Marnowanie czasu na idiote2021.02.3 16:25
Rura nie idzie przez Polskę jak również nie idzie przez Kraje Bałtyckie, dlaczego? - - - A to dlatego, ze duet Schröder - Putin zażyczyli sobie, aby rura była EKSTERYTORIALNA. Czy rozumiesz, co słowo to znaczy? Plus, duet Schröder - Putin zażyczyli sobie, aby wraz z rurą "szło coś jeszcze" enigmatycznie nazwane "łącza komunikacyjne". Ech.... i tak to do takich jak ty ignorantów niewiele dociera!
Kinol2021.02.3 15:29
Powinna istnieć obecna AK i robić zamachy. tvn powinno wylecieć w powietrze. Wyroki powinno się wydać na Jandę, Wałęsę, Najsztuba i innych jak na Kutchere. Ile jeszcze okupacja typu WOśP będzie faszyzować Polaków?
orzech2021.02.3 16:52
jesteś debilem
LADYCHAPEL2021.02.3 15:26
Jest nowy wróg - BIDEN
Dziennikarz TVN2021.02.3 15:26
Nasz lewacki Biden, ulubieniec wrogów Polski, czyli TVN, czyli nas. Polska powinna cuchnieć biedą i oglądać seriale u nas w tvn, zachwycająć się drogimi samochosami prostaka wojewódzkiego.
lewactwo zawsze przeciwko Polakom2021.02.3 15:20
nawet jesli udaje ,że nie, vide miejscowa żydokomuna....bandy 4.
Anonim2021.02.3 16:51
Za rzadow Trumpa bylo duzo gadania o rurze, ale bardzo malo dzialania. Te dzialania, ktore byly, byly slabe, nieskuteczne i nie dawaly jasno do zrozumienia, ze CALY rzad USA jest przeciw NS2.
Anonim2021.02.3 14:46
Wiadome jest że rurociąg zostanie dokończony. Ruscy chcą sprzedawać, Szkopy chcą kupować, prosta sprawa. Rura mogła iść przez Polskę no ale polscy politycy mają to do siebie że od dziesięcioleci działają na szkodę własnych obywateli. Taniej byłoby puścić przez Polskę, ale co mieli zrobić? Znowu napaść na nas i na siłę poprowadzić? Puścili przez Bałtyk, kłopotów z tym co niemiara, kosztów od groma, Polska przeszkadza no ale przynajmniej sprawę się dokończy i gaz popłynie. Przy okazji wyjątkowo Polacy nie dostaną po głowach, powinniśmy się cieszyć, że bez ofiar tym razem przebiega współpraca Niemcy-Rosja. Pozmieniało się. Dawniej by wjechali i na siłę zrobili rurę.
Anonimie2021.02.3 14:56
Rura nie idzie przez Polskę jak również nie idzie przez Kraje Bałtyckie, dlaczego? - - - A to dlatego, ze duet Schröder - Putin zażyczyli sobie, aby rura była EKSTERYTORIALNA. Czy rozumiesz, co słowo to znaczy? Plus, duet Schröder - Putin zażyczyli sobie, aby wraz z rurą "szło coś jeszcze" enigmatycznie nazwane "łącza komunikacyjne". Ech.... i tak to do takich jak ty ignorantów niewiele dociera!
Anonim2021.02.3 15:01
Chyba jesteś młodym człowiekiem i nie pamiętasz, ale rura miała iść przez Polskę, z pominięciem Ukrainy. Za przesył by płacili. Ja się wcale nie dziwię, że jeśli tak nie mogli zrobić to wymyślili przez morze. Po 2. jakie prawo mamy wtrącać się do interesów między dwoma innymi krajami? Umówili się to niech ciągną, pogratulować bo przedsięwzięcie trudne technicznie i kosztowne. Po 3. Polska bardzo się broni przed ruskim gazem, woli norweski, arabski, amerykański, więc tym bardziej nie ma powodu do protestowania. Zgodnie z polskim życzeniem ruski gaz Polskę ominie.
Chyba jesteś IDIOTA, napewno...2021.02.3 15:17
Raz jeszcze: rura miała iść przez Kraje Bałtyckie plus Polskę. Czy ty to rozumiesz? Kraje Bałtyckie ODRZUCIŁY "ofertę". Czy ty to ROZUMIESZ?! A czy w ogóle wiesz, co to są Kraje Bałtyckie?
Anonim2021.02.3 15:58
Tym bardziej trudno się czepiać o rurę przez Bałtyk:)
Anonim22021.02.3 16:15
Mamy tyle do gadania w kwestii rusko-szkopskiej rury co oni w kwestii przekopu Mierzei. Każdy niech pilnuje swego nosa. Tamci niech kładą rurę, a my kopmy. I tyle.
LADYCHAPEL2021.02.3 14:35
I już jest nowy wróg - BIDEN
Natalja Siwiec2021.02.3 14:34
Wszyscy rozsądnie myślący trzymają kciuki za dokończenie projektu NS2. Europa potrzebuje taniego gazu.
Trzymaj swego w dupie albo piździe!2021.02.3 14:37
"Wszyscy rozsądnie myślący trzymają kciuki ..."
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2021.02.3 14:48
a kto tobie takie mądrości do główki wtłoczył? gaz jest też ,jak węgiel, paliwem kopalnym i w bilansie CO₂ tylko w niewielkim stopniu korzystniejszy.
Arndt Freytag und Sonnentag2021.02.3 16:18
Ja, Sie is nasza, fersztejen.
Jazzz2021.02.3 16:28
"Wszyscy rozsądnie myślący" chcą koniecznie kupować tylko i wyłącznie Ruski gaz, bo każdy "rozsądny chce być uzależniony od Ruskiego gazu. A oprócz tego każdy rosądnie myslący chce żeby Rosja się bogaciła i rosła w siłe.