Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz - zdjęcie
12.07.21, 06:40

Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz

4

PIERWSZE CZYTANIE

Prześladowanie Hebrajczyków w Egipcie

Wj 1, 8-14. 22

Czytanie z Księgi Wyjścia

Rządy w Egipcie objął nowy król, który nie znał Józefa. I rzekł do swego ludu: «Oto lud Izraelitów jest liczniejszy i potężniejszy od nas. Roztropnie przeciw niemu wystąpmy, ażeby się przestał rozmnażać. W przypadku bowiem wojny mógłby się połączyć z naszymi wrogami i walczyć przeciw nam, aby wyjść z tego kraju».

Ustanowiono nad nim przełożonych robót przymusowych, aby go uciskali ciężkimi pracami. Budowano wówczas dla faraona miasta na składy: Pitom i Ramses. Ale im bardziej go uciskano, tym bardziej się rozmnażał i rozrastał, co jeszcze potęgowało wstręt do Izraelitów. Egipcjanie bezwzględnie zmuszali synów Izraela do ciężkich prac i uprzykrzali im życie uciążliwą pracą przy glinie i cegle oraz różnymi pracami w polu. Do tych wszystkich prac przymuszano ich bezwzględnie.

Faraon wydał wtedy rozkaz całemu swojemu ludowi: «Wszystkich nowo narodzonych chłopców wyrzucajcie do rzeki, a każdą dziewczynkę pozostawiajcie przy życiu».

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje

Mt 10, 34 – 11, 1

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich apostołów:

«Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; „i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy”.

Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.

Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał.

Kto przyjmuje proroka jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma.

Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody».

Gdy Jezus skończył dawać te wskazania dwunastu swoim uczniom, odszedł stamtąd, aby nauczać i głosić Ewangelię w ich miastach.

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (4):

Antychryst2021.07.12 14:43
tam było wy śmieci watykańskie zakłamane; kto nie ma swoich rodziców, braci i żon w nienawiści ten nie jest mnie godzien - zmieniliście słowa biblii a nie jesteście ani krzyżem ani grzechem - a więc piekło.
Miecz2021.07.12 14:04
zawsze lepszy od krzyża. Mieczem się napie.dala, a na krzyżu się umiera.
robaczek2021.07.12 9:34
HAHAHAHHAHA ...................................... teraz trzeba chrzescijanom wytlumaczyc dlaczego ................................. NARRACJA MILOSCI JEZUSA TUTAJ NIE BEDZIE MIALA ZASTOSOWANIA ;] ........................................ nosliczne............................................................ A WY NA KOLANA PRZED PANEM I PLEBANEM ;] ............................... nie myśleć, sluchac poleceń kogo gryźć dziadki ;] .................................................... no grzeczne pisiureczki i pisiusie ;]
Anonim2021.07.12 7:27
Ta i kilka innych akcji z ewangelii wskazują, iż Jezus nie był żadnym mesjaszem ale człowiekiem obłąkanym. Jego boskość została sfabrykowana i dodana później do opowieści. Tyle w temacie...