,,Nie przyszedłem powołać do nawrócenia się sprawiedliwych, lecz grzeszników'' - zdjęcie
20.02.21, 08:30

,,Nie przyszedłem powołać do nawrócenia się sprawiedliwych, lecz grzeszników''

8

PIERWSZE CZYTANIE

Obietnica dla sprawiedliwych

Iz 58, 9b-14

Czytanie z Księgi proroka Izajasza

Tak mówi Pan Bóg:

«Jeśli u siebie usuniesz jarzmo, przestaniesz grozić palcem i mówić przewrotnie, jeśli podasz twój chleb zgłodniałemu i nakarmisz duszę przygnębioną, wówczas twe światło zabłyśnie w ciemnościach, a twoja ciemność stanie się południem. Pan cię zawsze prowadzić będzie, nasyci duszę twoją na pustkowiach. Odmłodzi twoje kości, tak że będziesz jak zroszony ogród i jak źródło wody, co się nie wyczerpie.

Twoi ludzie odbudują prastare zwaliska, wzniesiesz fundamenty pokoleń. I będą cię nazywać naprawiaczem wyłomów, odnowicielem uliczek – na zamieszkanie.

Jeśli powściągniesz nogi od przekraczania szabatu, żeby w dzień mój święty spraw swych nie załatwiać, jeśli nazwiesz szabat rozkoszą, a święty dzień Pana – czcigodnym, jeśli go uszanujesz przez unikanie podróży, tak by nie przeprowadzać swej woli ani nie omawiać spraw swoich, wtedy znajdziesz rozkosz w Panu. Ja cię powiodę w triumfie przez wyżyny kraju, karmić cię będę dziedzictwem Jakuba, twojego ojca.

Albowiem usta Pańskie to wyrzekły».

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Nie przyszedłem wezwać do nawrócenia sprawiedliwych, lecz grzeszników

Łk 5, 27-32

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus zobaczył celnika, imieniem Lewi, siedzącego na komorze celnej. Rzekł do niego: «Pójdź za Mną!» On zostawił wszystko, wstał i z Nim poszedł.

Potem Lewi wydał dla Niego wielkie przyjęcie u siebie w domu; a był spory tłum celników oraz innych ludzi, którzy zasiadali z nimi do stołu. Na to szemrali faryzeusze i uczeni ich w Piśmie, mówiąc do Jego uczniów: «Dlaczego jecie i pijecie z celnikami i grzesznikami?»

Lecz Jezus im odpowiedział: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać do nawrócenia się sprawiedliwych, lecz grzeszników».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (8):

Po 11 ...2021.02.20 9:32
Dodam kilka słów do tego co poniżej ktoś napisał. Polski KK został opanowany przez mafię purpurowych grubasów. Oni tylko chcą w dobrobycie dotrwać do śmierci. Za wszelką cenę chcą ukrywać i zaprzeczać przez następne kilka, kilkanaście lat. Robią to kosztem Kościoła. Po nich choćby potop. Jak możecie na to pozwalać? Jak możecie pozwalać pluć na Jezusa, bo On jest prawdą i miłością na które się pluje? Jak możecie dawać się oszukiwać? Jak możecie karmić się cudownymi skarpetkami? Totalnie zgłupieliście? Gdzie wasza moralność? Obudźcie się, bo kiedyś przyjdzie Duch Jego i odnowi oblicze tej ziemi, ale bez was głupcy.
Anonim2021.02.20 9:40
..."pluc na Jezusa", napisal ten, ktoremu juz sliny brak od tego plucia.
Po 11 ...2021.02.20 9:23
Tragiczne jest to, że ci, którzy najbardziej potrzebują nawrócenia, poprzebierali się w kolorowe pedalskie szatki i udają, że w Twoim Jezu imieniu mają prawo pouczać i nawracać innych. Już dawno Cię nie było, już czas wrócić i oddzielić ziarno od plew, bo my tu się zarobimy, a i tak efekty niewielkie.
czytajcie urzędnicy KK2021.02.20 8:59
To do Was to przesłanie głównie. Wasz kolega podaje informację. W opinii ks. Andrzeja Kobylińskiego w Polsce następuje kryzys wiary, o czym świadczą dane dotyczące nauki religii w Łodzi." - 12 tysięcy dzieci od września wypisało się z religii, a to oznacza, że jeżeli chodzi o szkoły średnie w Łodzi, to na lekcjach religii zostało zaledwie kilkanaście procent dzieci." Powód - obłuda w KK. Scenariusz Irlandii postępuje w Polsce szybciej niż zakładano. Ale pycha polskich hierarchów KK zasłania im oczy.
Anonim2021.02.20 9:21
Brawo Łódź, brawo Irlandia.
Styki2021.02.20 9:38
Jakosc czlowieku, nie ilosc!
Jakość2021.02.20 11:46
Pozostają chorzy ludzie, którzy bronią pedofilii i tych co ich chronią. Tutaj też takich nie brak. A okazuje się, że Dymera został skazany Jest oficjalne potwierdzenie. - 12 lutego miała miejsce sesja wyrokowa. Treść i uzasadnienie wyroku zostaną w ciągu czternastu dni przesłane do Kongregacji Nauki Wiary i do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej - wyjaśnia ksiądz Maciej Kwiecień, rzecznik archidiecezji gdańskiej.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.20 8:51
przygłup który ubzdurał sobie że jest synem boga a był zwykłym bękartem jakiejś k*rwy!