Nie podcina się korzeni, z których się wyrosło! [Wideo] - zdjęcie
13.12.20, 11:51fot. flickr.com/pixabay.com

Nie podcina się korzeni, z których się wyrosło! [Wideo]

20

- Byliśmy i jesteśmy w Europie, nie musimy do niej 'wchodzić' ponieważ ją tworzyliśmy i tworzyliśmy ją z większym trudem aniżeli ci którym się to przypisuje... albo ci którzy sobie sami  przypisują patent na europejskość, wyłączność... A co ma być tym kryterium? - Wolność? - Jaka wolność? Np. wolność odbieranie życia nienarodzonemu dziecku..? - powiedział podczas swojej homilii św. Jan Paweł II w trakcie pielgrzymki do Polski.

- Moi drodzy bracia i siostry, ja pragnę jako biskup Rzymu zaprotestować przeciwko takiemu kwalifikowaniu Europy! Europy zachodniej .. To obraża wielki świat kultury chrześcijańskiej z któregośmy czerpali i któryśmy współtworzyli... współtworzyli także za cenę naszych cierpień!  Tu na tej ziemi kujawskiej, tu w tym mieście męczenników musi być powiedziane to głośno! - mówił dalej.

- Tak, oczywiście Europa to także dzieje wielkich kryzysów, dzieje kryzysu europejskiego, który ma wiele korzeni, który trwa i rozwija się, który trwa... rozwija się w naszych czasach.. ma także swój dalszy ciąg....niestety w tym stuleciu tragiczny!  - przekonywał Jan Paweł II -.To przecież w tym stuleciu stworzono ten światopogląd w imię którego człowiek może odbierać życie drugiemu człowiekowi... dlaczego? - ponieważ jest innej rasy, ponieważ ma taką grupę etniczną... ponieważ jest Żydem... ponieważ jest Cyganem...ponieważ jest Polakiem... rasa panów i rasa niewolników, mit klas...To wszystko jest także dziedzictwem europejskim, ale z tego się mamy wyzwalać!
-
Europa potrzebuje odkupienia! - wołał papież - Uroczystość Serca Bożego jest uroczystością odkupienia Europy, odkupienia świata, odkupienia Europy dla świata.
- A cóż to jest odkupienie jak nie przywrócenie wartości?
- Nie jest przywróceniem wartości człowiekowi spychanie go do tego co zmysłowe, do tych wszystkich rodzajów pożądania...do tych wszystkich ułatwień w dziedzinie zmysłów, w dziedzinie życia seksualnego, w dziedzinie używania.  Nie jest miarą europejskości, nie jest miarą kultury na które tak często powołują się rzecznicy naszego wejścia do Europy.
- Przede wszystkim my wcale nie musimy wchodzić do  Europy bo my w niej jesteśmy !  Kulturę europejską tworzyli męczennicy trzech pierwszych stuleci, tworzyli ją także męczennicy na wschód od nas w ostatnich dziesięcioleciach i u nas  w ostatnich dziesięcioleciach! Tak tworzył ją ksiądz Jerzy..
On jest partonem naszej obecności w Europie za cenę ofiary z życia. Tak jak Chrystus, tak jak Chrystus...

- Tak jak Chrystus ma prawo obywatelstwa w świecie, ma prawo obywatelstwa w Europie...dlatego, że dał swoje życie za nas wszystkich ...ma prawo obywatelstwa wśród nas , wszystkich narodów tego kontynentu, całego świata....przez swój krzyż...Tajemnica serca, które przebili, przebodli , tajemnica serca w które się wpatrywali ...
- To są ci wielcy pionierzy Europy ...w przeszłości na przyszłość... Taką miarę europejskości przyjmujemy. Takiej miary europejskości pragniemy podjąć i kontynuować.

Nie pozwolimy sobie zaniżyć tej miary!

Dalsze słowa papieża wypowiedziane u schyłku Jego życia:

- W niedzielę 20 VI po modlitwie Anioł Pański papież skomentował  przyjęcie nowej konstytucji europejskiej w której nie znalazł się zapis o chrześcijańskim dziedzictwie : Dziękuję Polsce która na forum europejskim broniła korzeni chrześcijańskich naszego kontynentu z którego wyrosła kultura i postęp cywilizacyjny
naszych czasów.

- JEDYNIE WIERNA SWYM KORZENIOM EUROPA BĘDZIE W STANIE SPROSTAĆ WYZWANIOM III TYSIĄCLECIA .... NIE PODCINA SIĘ KORZENI Z KTÓRYCH SIĘ WYROSŁO!

mp/betania.pl

Komentarze (20):

rebeliant2020.12.13 23:13
Ale są rośliny, które po oderwaniu i spadnięciu na ziemię jej fragmentu zapuszczają własne korzenie.
Monika2020.12.13 21:36
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami jeżeli jesteś zainteresowany napisz do mnie na : http://panieonline.pl/monia89
Anonim2020.12.13 16:33
A o których korzeniach mówił Papież Jan Paweł II skoro jego wywodzą się z dwu drzew ? Katolicy krytykują poczynania obecnego Papieża Franciszka a to jedyny z papieży , który WIE o co biega . Ale niech tam sobie Katolicy robią co chcą . Podobno bardzo spada im masa tzw. wiernych . Takie są w każdym bądź razie dane statystyczne . Pisałam ok. 6 lat temu , że KK w Polsce postawił na niewłaściwego konia .
Dorzucę2020.12.13 15:42
jeszcze bardzo istotną grekę.
Pokolenie JU2020.12.13 13:59
NIe pozbywaj się korzeni... Korzenie pozbyliśmy się z chwilą chrystianizacji kiedys odrzuciliśmy nasze prawdziwe słowiańskie wierzenia. To co obecnie mamy "chrześcijaństwo" - to jest dopiero multi-kulti. Egipt, Sumer, wpływy buddyjskie ...
Bartłomiej2020.12.13 19:34
Gdzie ty niby w Katolicyzmie widzisz buddyjski wpływ?
NaziBarbi2020.12.13 13:23
Dlaczego stolica apostolska jest we Włoszech u śniadych brudasów? Ja Włoszce nie podałabym nawet ręki bo się brzydzę.
Anonim2020.12.13 13:26
Lepiej się zastanów, czy takiemu pustogłowiu jak ty ktokolwiek chciałby podawać rękę... Bo ja wątpię.
NaziBarbi2020.12.13 13:43
Tobie to bym nawet nie obciągła
NOP!2020.12.13 13:21
Chciałbym mieć możliwość walnięcia w twarz szmatę ze SK! Uderzył bym z całej siły!
Polonia Semper Fidelis2020.12.13 13:16
Dyrektor ISKK: Kościół w Polsce jest na etapie "dojrzałego wieku". Okres wzrostu mamy już za sobą Pandemia przyspieszyła i pogłębiła procesy polaryzacji postaw religijnych wśród Polaków. Na ile głęboko i trwale - za wcześnie, by to ocenić - powiedział dyrektor Instytutu Statystki Kościoła Katolickiego ks. dr. Wojciech Sadłoń.
Radosna pogarda2020.12.13 12:50
UE dała nam podobno (realnie oddała) 770 mnl. A ja nadal mam gdzieś unię i kicham na każdego zachodniego europejczyka. Każdy włoch śmierdzi bo jest śniady czarnychem. Każdy holender nie jest człowiekiem, bo nie ma kraju - nazwa ukelele niderlandy to kpina. Robię to z tyłu na każdego belga, francuza, anglika, niemca austriaka i hiszpana.
Dziennikarz TVN2020.12.13 12:46
Kłamiemy każdego dnia a mimo to Polacy już się nie boją, że wyjdą z unii. Polacy już drwią i gardzą unią. Polacy nie przestraszyli się utraty budżetu unii w ostatnich dniach. UE już wie!!!!!!! że Polacy mają ją w dvpie!!!!!!! Czas na zmianę dziennikarzy w TVN bo obecni nie zdali egzaminu. :((((((((((((((((((
Polexit coraz modniejszy, tvn tego nie zmieni2020.12.13 12:42
Kiedyś komuniści jak Czarzasty, Rosati, Urban i inni mówili, że tylko ZSRR i żelazna kurtyna jest dla Polski dobre. Dziś ci sami kłamcy w tym TVN mówią, TYLKO UE!. G. prawda!!! Będziemy żyli dobrze bez unii. Ci co mówią inaczej kłamią.
Boski Diego2020.12.13 12:18
Jan Paweł II uchodził za wielkiego fana piłki nożnej. Tym bardziej dziwi, że po spotkaniu z polskim papieżem Diego Maradona przestał wierzyć! "Byłem w Watykanie, widziałem złote sufity i słuchałem papieża martwiącego się o biedne dziecko. Pomyślałem sobie, jak można być takim człowiekiem, by mieszkać pod złotym dachem, a później jechać do biednych krajów i z pełnym brzuchem całować biedne dzieci? Wtedy przestałem wierzyć."
NaziBarbi2020.12.13 12:14
Gdy słyszę te pomówienia na Świętego Jana Pawła II to zawsze myślę że mój Opa Klaus Barbi w grobie się przewraca
NaziBarbi2020.12.13 13:25
Nie wiedziałem, ze podziwiają mnie i podszywają się pode mnie lewackie małpy...
lechujarek2020.12.13 12:06
Ponury kocur z Żoliborza to agent wpływu KGB. Oficerowie prowadzący kocura to Antonio Wybuchowa Parówka, oraz Światowid z Torunia tzw ojciec wszelkiego bezprawia.
POLSKA POWINNA JAK NAJSZYBCIEJ2020.12.13 12:04
WYPIE,RDOLIC WATYKAN ZE SWOJEGO TERYTORIUM BO TO NIEBEZPIECZNA ZARAZA DLA NARODU POLSKIEGO
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.13 11:55
rzygać się chce patrząc na mordę tego świętego obrońcy pedofilów w koloratkach!