Nastolatek wypluł hostię. Terlikowski: Przeraża mnie to - zdjęcie
04.11.19, 07:45Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Nastolatek wypluł hostię. Terlikowski: Przeraża mnie to

81

Przed kilkoma dniami informowaliśmy na naszym portalu o szokującym zachowaniu jednego z nastolatków w trakcie Mszy świętej w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Bełchatowie. Trzynastolatek po tym jak przyjął Komunię Świętą, wypluł hostię i schował ją do kieszeni. Księża zmuszeni byli wezwać policję. Teraz sprawę skomentował Tomasz Terlikowski.

Całe wydarzenie miało miejsce 28 października. Jeden z księży zauważył, że nastolatek po przyjęciu Komunii Świętej wypluł hostię i schował ją do kieszeni. Jak dodał ksiądz w rozmowie z „Super Expressem”:

Staraliśmy się wyjaśnić tę sytuację, ale było to trudne. Zapytaliśmy, kiedy 13-latek przystępował do spowiedzi, kiedy powiedział, że nie pamięta, zapytaliśmy po co przyjmował hostię”.

Wezwana została policja, a także rodzice chłopca.

Sprawę komentuje teraz Tomasz Terlikowski. W swoim wpisie na twitterze stwierdził:

Przeraża mnie, że trzynastolatek wyjmuje Hostię z ust i chowa ją do kieszeni. I opowieść o bolącym zębie mnie nie przekonuje, bo nie wierzę, by jak go boli ząb to chowa ziemniaki do kieszeni”.

Jak dodał:

W tej sytuacji mieliśmy do czynienia z obrazą samego Boga, który w Komunii się ukrył”.

W kolejnym wpisie dodał:

Kościół musi chronić Eucharystii, bo to Jego serce, jeśli nie będzie tego robił zaprze się samego siebie. I nawet jeśli można dyskutować, czy metoda była najlepsza, to nie można o tym, czy trzeba było to zrobić”.

Pyta również:

Czy rzeczywiście wszystkie lub niemal wszystkie dzieci powinny być dopuszczone do Pierwszej Komunii? Czy jeśli rodzice nie chodzą do kościoła, jeśli wiara im wisi, to ich dzieci powinny przystępować w III klasie do Komunii? Czy w ten sposób nie produkujemy sobie świętokradztwa?”.

dam/twitter,se.pl

Komentarze (81):

ridado2019.11.4 12:40
Niesamowita historia wezwania policji do chlopca bo mial hostie w kieszeni. niesamowity idyotyzm. teraz rozumiem dlaczego mlodzi opuszczaja kosciol I ich parobkow ksiezy.
drHouse2019.11.4 12:10
Nasuwa się parę prostych pytań... 1. Co czarny zgłosił do operatora numeru alarmowego, że policja tak ochoczo przyjechała do kościoła? Przecież chyba nie art. 196 KK, czyli publiczną obrazę uczuć religijnych... Jak zostanie ukarany, za bezpodstawne wezwanie policji? 2. Jakim prawem czarny uwięził (!) chłopaka w kościele? To jest przestępstwo (!!) ścigane z urzędu... 3. Jakie czynności wykonali policjanci wobec chłopaka? Aby na pewno wszystko odbyło się zgodnie z prawem, czy też może na widok sutanny dzielni patrolowcy natychmiast zapomnieli, że jesteśmy świeckim Państwem i świeckie kodeksy są ważniejsze od prawa kościelnego? 4. Co ma zamiar zrobić prokurator, oczywiście oprócz: "zgubienia" nagrań z numeru alarmowego i okolicznych kamer, odstąpienia od przesłuchania świadków i umorzenia sprawy? Ewentualnie w ramach aktu łaski będzie się domagał dla chłopaka warunkowego zawieszenia kary więzienia. I wreszcie dwa najważniejsze pytanie... Czy my już jesteśmy Państwem Kościelnym? W którym wieku my żyjemy?
iza2019.11.4 11:09
Księża nie wzywają policji, kiedy dziecko poskarży się , że ksiądz je zgwałcił. Nasłali policję na dzieciaka, bo wypluł opłatek. Przeraża mnie, że mieszkańcy i katolickie media nie dostrzegają faktu, że ksiądz pozbawił chłopca wolności, zatrzymał wbrew prawu. Jakiś opłatek jest dla nich ważniejszy od wolności człowieka. Niby mamy XXI wiek. Możecie sobie wierzyć w co chcecie, ale nie macie prawa zatrzymywać kogoś, bo wypluł opłatek. Swoją drogą to przerażająca wiara, że opłatek to ciało Chrystusa - symboliczny kanibalizm. Jak można jeść drugiego człowieka? Obrzydliwość.
paweł2019.11.4 11:34
Najlepsze jest, że ponoć policjanci zmusili go do połknięcia opłatka. A może dzieciak doszedł do wniosku, że jest niegodzien i nie chciał popełnić świętokradztwa? Paranoja.
leszczyna2019.11.4 11:58
XXI wiek mamy nie niby, ale od narodzenia Chrystusa liczony. Nie podoba Ci się? To licz inaczej. Ale nie wypada lżyć religii, która odwołuje się do zdarzenia będącego podstawą liczenia lat na świecie. Kanibalizm Ci się też nie podoba? A przecież jest w naturze, zupełnie jak homoseksualizm wg ewolucjonistów. I co, homo- jest OK, a kanibalizm już budzi u Ciebie wstręt? "Naturalia non sunt turpia" - nie zgadzasz się?
Andrzej2019.11.4 10:44
Bóg się ukrył w hosti?????? Ludzie !!!!!
Przeciw kretynom2019.11.4 11:05
Idź stąd.
przecie debilom2019.11.4 11:36
idź stąd
rebeliant2019.11.4 10:40
Jest wiele składników, które przyczyniły się na takie zachowanie. Najwięcej zła w naszym narodzie rodzi się przez alkohol, który odcina ludzi od więzi z życiem - tu zwłaszcza, od kontaktu między rodzicem a potomstwem.
miki2019.11.4 9:47
Dzieci osób które nie chodzą do kościoła nie powinny być przyjmowane do 1 komunii św w 3 klasie,ponieważ rodzice nie są w stanie przygotować dziecka i wychować go w wierze.Tak samo jeśli chodzi o chrzest,sakramenty nie są dla wszystkich.
ridado2019.11.4 12:44
Ale zabawa tylko zamknac ten kosciol
Igor Seruga2019.11.4 9:17
W jednym Terlik ma rację. Nie wszystkie dzieci muszą iść do pierwszej komunii. Niech idą dzieci tych prawdziwych katolików. Nie wszystkie, bo taka tradycja, bo co ludzie powiedzą, bo szpanerska impreza i prezenty. I wtedy okazaloby się ile takich w Polsce naprawde jest. Na złośliwe komentarze z góry odpowiadam : moje dzieci by nie poszły.
Marek212019.11.4 9:30
Tylko że wtedy trzeba by zerwać iunctim Polak-katolik. Uznać, że katolicyzm jest ponad polskością, że można być Polakiem nie będąc katolikiem. Mimo że jest to w zasadzie oczywiste, to dla wielu będzie oznaczało to zburzenie globusa Polski. A do tego powiedz to mamusiom przekonanym, że komunia i biała sukienka należy się każdej córeczce jak psu zupa i to bez żadnych warunków, mszy, nauk itp a jedyną kwestia jest sukienki czy alby. Wierzysz, że episkopat odwazy się na zajęcie stanowiska po tylu latach chowania głowy w piasek w sprawach równie ważnych czy ważniejszych?
Igor Seruga2019.11.4 9:32
Nie odważy, a powinien. Tak by było uczciwie.
Marek212019.11.4 9:37
Ale niebezpieczne dla świętych mitów bez których słabość i bezradność Kościoła w Polsce kazała by się z całą okazałością. Więc lepiej głowę w piasek. A po nas choćby potop. Kościół niestety, ale przypomina carską Rosję w początkach XX w czy Francję Ludwika XVI. Łatwiej upaść niż się naprawić, bo wszelkie próby naprawy mogą tylko przyśpieszyć upadek.
ZERR02019.11.4 15:32
Co innego by się okazało - słabość i bezradność 3RP 'państwa' z tektury i styropianu. Tworu bez doktryny. Okazało by się również, że materiał ludzki nadaje się tak naprawdę na mięso armatnie albo do utylizacji. młode faceci do kamieniołomów, młode kobiety na materace do muzułmańskich haremów. Reszta do gazu. Tyle by się okazało.
tik tak2019.11.4 10:05
wiara jest dobrowolna kto dobrowolnie ja przyjmuje a później bezczeszczy to co święte powinien ponieść kare Dodam tak na marginesie ze poprzez chrzest staliśmy sie państwem Polskim Nikt nikogo nie przymusza do bycia katolikiem Mnóstwo ludzi jest nie ochrzczonych Sa ateistami argument bo sąsiad coś powie jest dawno nieaktualny A i huczna impreza dla prezentów również Ci ludzie sa katolikami i dalej wierzą choć ich wiara słabnie A media mieszają w głowach młodych ludzi To wojna o duszę droga pani
Cool2019.11.4 10:39
W katolicyzmie do "wspólnoty wiernych" dobrowolnie zapisuje się promil ogółu katolików. W dodatku nie ma możliwości "wypisania" się z tej "wspólnoty".
leszczyna2019.11.4 10:39
Pisałaś, że Twoje dzieci są ochrzczone. Ale wyłączone z reszty sakramentów? Dzieci mogą chodzić na religię i być dobrze przygotowane do Komunii niezależnie od światopoglądu rodziców.
Igor Seruga2019.11.4 11:01
Moje dzieci są ochrzczone. Co do reszty nie chcę tu pisać. Za dużo wulgarnych trolli. Chcesz to wyjaśnię Ci to w mailu [email protected]
leszczyna2019.11.4 11:50
Nie dociekam, Agnieszko, konkretnie sytuacji Twoich dzieci. Chodzi mi ogólnie o zasadę, żeby nie składać na dzieci stanu duchowego rodziców. Są różni ludzie, np. alkoholicy, którzy niewiele dobrego dają dzieciom, w tym mało wiary albo wcale, ale dzieci mają prawo do Boga i Jego sakramentów, bo nie odpowiadają za czyny rodziców.
leo2019.11.4 9:12
co ten ateista robił w kościele ! kto go przysłał ?! nie rozumiem oburzenia że wezwano policje ,bardzo dobrze ! policja ma bronić wszystkich i ścigać tych co popełniają przestępstwo czy wykroczenie a w tym przypadku miało to miejsce ,małolat ma szczęście ze nie wybrał się do meczetu ! błagałby o policje
qwerty2019.11.4 9:17
Dokładnie tak "Brytyjski tabloid Mirror informuje o nietypowym zachowaniu dwóch Polaków. Mężczyźni rzucali bekonem w stronę wiernych zgromadzonych w meczecie na wieczorne modlitwy. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. 28-letni Piotr Cz-Ż. i 21-letni Mateusz P. umieścili też plastry bekonu w butach, które wierni zostawili przed wejściem do świątyni. Mężczyźni pozostawali w areszcie aż do momentu ich skazania w obawie o ich bezpieczeństwo. – To niezwykły i wyjątkowy przypadek."
Joanna2019.11.4 9:10