Najpotężniejsza kobieta w historii? Poznaj bitwy, w których zwyciężyła Matka Boża! - zdjęcie
05.05.21, 08:30

Najpotężniejsza kobieta w historii? Poznaj bitwy, w których zwyciężyła Matka Boża!

116

W wydaniu z grudnia 2015 roku „National Geographic” ogłosił Matkę Bożą „najpotężniejszą kobietą świata”. Historia ludzkości pokazuje, że to stwierdzenie jest absolutnie prawdziwe, czego dowodem są min. historie niesamowitych bitew, których losy odwróciły się właśnie dzięki pomocy Maryi. O wielkich zwycięstwach z pomocą Niepokalanej Dziewicy pisze Carrie Gress w najnowszej książce “Opcja Maryi”.

Maryja w butach wojskowych

Wiele lat temu słyszałam kapłana wyróżniającego się pobożnością maryjną, który tłumaczył, że Maryja nosi buty wojskowe. Takie stwierdzenie o kobiecie, którą zawsze opisuje się jako niezmiernie piękną i odzianą w zachwycające, powłóczyste jedwabie i welony, wydawało mi się dziwne. A jednak, jeśli przyjrzeć się dokładniej wpływowi wywieranemu przez Maryję z biegiem wieków, pomysł, że mogłaby nosić buty wojskowe, wydaje się nieco bardziej przekonujący.

Kiedy podczas działań wojennych przyzywa się Maryję, szala zwycięstwa w zaskakujący sposób przechyla się na stronę Jej wojowników. W kolejnych bitwach uwidacznia się ten sam scenariusz: chrześcijan jest mniej niż nieprzyjaciół, ale odrobili zadanie duchowe. Rozpoczyna się walka i wtem jak grom z jasnego nieba wydarza się coś dziwnego, co zapewnia chrześcijanom zwycięstwo.

WIĘCEJ O CUDOWNYCH ZWYCIĘSTWACH Z POMOCĄ MARYI ZNAJDZIESZ TUTAJ 

Cudowne bitwy w Polsce i Ameryce

Podczas bitwy pod Nowym Orleanem w 1815 roku, jednej z bitew wojny brytyjsko-amerykańskiej trwającej od 1812 roku, sześciotysięczna armia generała Andrew Jacksona stanęła do walki z piętnastoma tysiącami Brytyjczyków.

Mieszkańcy Nowego Orleanu razem z urszulankami z miejscowego klasztoru modlili się do Matki Bożej Szybkiej Pomocy. Rankiem w dniu bitwy na ołtarzu, na którym ustawiono figurę Matki Bożej Szybkiej Pomocy, odprawiono Mszę Świętą. Bitwa toczyła się tak blisko, że w kaplicy słychać było wystrzały armat. Dokładnie w chwili Komunii Świętej do urszulanek przybył kurier z wiadomością o zwycięstwie Amerykanów. Brytyjczycy, którzy liczyli, że podejdą blisko nieprzyjaciela pod osłoną mgły, zostali odsłonięci i odkryci na skutek niespodziewanego podniesienia się mgły dokładnie w czasie odprawienia Mszy Świętej. Brytyjczycy stracili dwa tysiące żołnierzy, a Amerykanie – siedemdziesięciu jeden. Prezydent James Monroe wychwalał później generała Jacksona, mówiąc: „Historia nie zna przykładu tak chwalebnego zwycięstwa, uzyskanego tak małym rozlewem krwi zwycięzców”. Wiele lat później, ilekroć Andrew Jackson odwiedzał Nowy Orlean, tylekroć uwzględniał w planach wizytę w klasztorze sióstr urszulanek.

Podobnie podczas wojny polsko-radzieckiej w lecie 1920 roku, w czasie bitwy warszawskiej okazało się, że Sowieci z łatwością zwyciężają zdezorganizowanych Polaków. Jednak 15 sierpnia – w tym dniu przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – kiedy armia rosyjska zbliżała się do Wisły, na tle chmur nad rzeką ukazał się wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej, siejąc popłoch wśród ateistycznych bolszewików. W wyniku serii bitew Armia Czerwona została pobita, a wydarzenie to, znane dzisiaj jako Cud nad Wisłą, zatrzymało pochód komunizmu na Europę Zachodnią.

Piękna dama zatrzymuje czołgi

W 1986 roku na Filipinach wygrana Corazon „Cory” Aquino w wyborach prezydenckich sprawiła, że dwudziestoletnia dyktatura Ferdinanda Marcosa zatrzęsła się w posadach. Ale kiedy reżim Marcosa miał dobiec kresu, okazało się, że dyktator nie zamierza wcale odchodzić bez walki. Marcos wysłał wierną mu armię, w tym czołgi i żołnierzy, by wszelkimi możliwymi sposobami utrzymali kontrolę nad krajem. Wydał też rozkazy, by w razie potrzeby strzelali do ludzi. Kardynał Jaime Sin opisuje zwrot sytuacji następująco:

To, co wam teraz mówię, opowiedziało mi wielu spośród tych właśnie żołnierzy, którzy byli gotowi strzelać do ludzi. Czołgi usiłowały wjechać w tłum. A ludzie modlili się i podnosili różańce. I właśnie wtedy – według tych żołnierzy – członkowie piechoty morskiej jadący jako desant na czołgach, tak zwani lojaliści (wobec Marcosa), ujrzeli w chmurach kształt krzyża…

Potem ukazała im się piękna dama. Nie wiem, czy pojawiła się na niebie, czy stała na ziemi. (Inni mówili mi później, że wzięli Ją za zakonnicę, która ubrana w błękit stała przed czołgami). Była bardzo piękna, a Jej oczy się iskrzyły. I piękna dama przemówiła do nich: „Kochani żołnierze, zatrzymajcie się! Nie posuwajcie się dalej! Nie róbcie krzywdy moim dzieciom!”. Kiedy żołnierze to usłyszeli, wszystko odłożyli. Zeszli z czołgów i dołączyli do ludzi. To był koniec lojalistów.

Nie wiem, kim są ci żołnierze. Wiem tylko tyle, że płacząc, przyszli tutaj do mnie. Nie powiedzieli mi, że to była Maryja Dziewica. Mówili tylko, że była to piękna siostra. Ale wiecie (tu kardynał przerwał, śmiejąc się serdecznie), widziałem wszystkie siostry zakonne w Manili i żadna z nich nie jest piękna. Więc to musiała być Matka Boża!

WIĘCEJ O POTĘDZE MARYI W HISTORII ŚWIATA DOWIESZ SIĘ Z NAJNOWSZEJ KSIĄŻKI CARRIE GRESS “OPCJA MARYI” 

Tekst został opracowany na podstawie książki “Opcja Maryi” Carrie Gress, wydawnictwo Esprit

Komentarze (116):

Anonim2021.05.9 20:57
Czyli Krwawa Maryja. Tylko śmierć ,bitwy i wojny ja interesują.
No2021.05.9 21:03
widać się boisz, szatan też się Jej boi, bo ktoś musi wyplenić kąkol, czyli zło na tym świecie. Ludzie prawi, dobrzy, kochają Ją, bo jest dla nich Ucieczką.
antoni.s2021.05.9 20:45
Czy ta znaczy że brała udział w zabijaniu ludzi?
to2021.05.9 20:48
znaczy, że uprosiła u Boga moc dla tych, którzy byli po stronie dobra i prawdy, by nie zostali wymordowani przez sługi szatana.
antoni.s2021.05.9 20:52
A to nie to samo?
aleś2021.05.9 20:57
tępy. Maryja zdepcze łeb szatanowi, też ci go żal? A po wojnie powiesili wielu zbrodniarzy niemieckich - popłacz się.
antoni.s2021.05.9 21:09
A jak już zdepcze to co wtedy będzie?, bo jakoś kiepsko jej idzie, może z szatanem jest jak z króliczkiem, nie chodzi o to by mu łeb zadeptać tylko o to by go gonić, aby hołota na ziemi miała zajęcie i o głupotach nie myślała.
cóż2021.05.9 21:17
ci na to rzec...skoroś sam elementem hołoty i zamiast z hołotą się zabawiać, włazisz na portal katolików, sądząc, że sobie ego podszprycujesz...nic z tego, kolego, twoja egzystencja jest widać bardzo uboga, że tak się chcesz dowartościować.
antoni.s2021.05.9 22:20
Jestem ochrzczony więc chyba też jestem katolikiem, czy ja wiem?, piszę bo lubię powymieniać poglądy, fronda mi to umożliwia i chwała jej za to, nie którzy strasznie bluzgają i tez mi się to nie podoba. ale to nie jest tylko specjalność nie katolików, pisałem coś pod artykułem o katastrofie w lesie kabackim i jeden z was napisał że powinno się mnie powiesić, biedny człowiek, jak bardzo musi być zły..., czasami gdy coś mnie bardzo irytuje to nawet gwiazdki zamieszczę ale nigdy nie odważyłbym się życzyć komuś śmierci, dobra , czas spać, dobrej nocy.
No2021.05.10 8:44
to, zanim się wypowiesz na temat Maryi, zastanów się, czyś jest tym katolikiem, czy nie? A śmierci nie życzył ci ktoś z "was", bo śmierci nie trzeba życzyć, ona bez tego przyjdzie.
Klapaucjusz2021.05.9 13:12
Krótka ta wasza historia. Aleksander Wielki, Skipio Afrikanus czy Juliusz Cezar wygrywali swoje bitwy bez pomocy Maryji i nie były to bitwy, o których nikt oprócz Frondy nie słyszał.
Ale2021.05.9 17:39
ty jesteś dureń. I co, że Cezar czy inny poganin wygrywał? Gdzie teraz są te jego sukcesy? Kim są potomkowie? Mafiozy sycylijskie? Maryja była tylko tam, gdzie rozgrywały się sprawy strategiczne, gdzie Boże plany krzyżowały się z ludzkimi, zaś pogańskie wojny rzymskie, greckie i inne co mają wspólnego z Bogiem? Przecież to sprawa pogańskiej Ateny i Marsa, czyli demonów, czczonych przez pogan.
Klapaucjusz2021.05.9 20:25
To musi być cudowne takie życie w przekonaniu, że w historii ludzkości nic ciekawego się nie wydarzyło przez pierwsze 300 tysięcy lat.
ależ2021.05.9 20:45
ziemia istnieje 4,5 mld lat i działy się na niej cuda i dziwy, a ludzkość, choć osiągnęła szczyty technologii, pozostała mentalnie w prehistorii, pyszna, podła, pełna nienawiści do siebie wzajemnie, co oglądamy bez przerwy na każdym kroku i w każdym zakątku globu.
antoni.s2021.05.9 20:59
To tak jak z historią pierwszych polaków [polan], przed chrztem były tu tylko doły i wilki, a wszystkie odkrycia archeologiczne obnażające te kłamstwo to tylko lewacka propaganda,
Maria Błaszczyk2021.05.9 22:50
No tak, np. w słynnej bitwie o pietruszkę, czyli tej pod Nowym Orleanem. Bo wiesz, łączność wtedy była słaba i po prostu oni nie wiedzieli, że wojna się skończyła kilka tygodni wcześniej, traktaty podpisano i o żadnych strategicznych sprawach być mowy nie mogło.
To2021.05.10 9:35
tak, jak dzisiaj-wojna o ludzką duszę trwa, a ludzie nie widzą, że ateiści w płaszczyku "oświecenia" ściągają ich do swojego, pogańskiego poziomu.
Maria Błaszczyk2021.05.11 3:41
Eeee... No nie. Coś Ci się pomyliło. "Poganie" to pogardliwe określenie, używane przez miłosiernych chrześcijan, na określenie wyznawców religii na ogół niemonoteistycznych. Czyli taki "poganin" jest ateistą w najmniejszym stopniu, bo wierzy w wielu bogów, czyli kwestionuje istnienie ich najmniejszej liczby, po nim następują wyznawcy religii Księgi, wierzący w - mniej więcej - jednego boga, czyli ateiści z jednym tylko małym wyjątkiem, a następnym ogniwem tej ewolucji są tacy ateiści jak ja - czyli tacy, których wyjątkowo marne dowody na istnienie jakichkolwiek bóstw po prostu nie przekonują. W każdym razie - to my, ateiści, jesteśmy po drugiej stronie kontinuum niż "poganie". Z całą pewnością więc mój poziom nie jest pogański, choć pogarda chrześcijan - najwyraźniej podobna.
Mity2021.05.8 13:54
Kościół jak zawsze chce mieć monopol. Monopol na wiarę w fantastyczne stworzenia, na magiczne rytuały, na dziwaczne irracjonalne zachowania, na wymyślne fantazyjne ubiory, ale przede wszystkim na "rząd dusz". Oczywiście na wszystkie te elementy ma swoje wyszukane tradycyjne nazewnictwo, by sprawiać wrażenie, że to wszystko jest "na poważnie".
abc2021.05.8 20:42
Dobrze, żę pokazałoś jak lewactwo to widzi - dość prymitywnie i płytko. Ale czego się spodziewać od ludzi o rozwoju duchowym level 0?
Maria Błaszczyk2021.05.9 0:31
Bo wyrafinowany i głęboki sposób widzenia to taki, gdzie uznaje się, że taka czy inna święta figura pomaga swoim wyznawcom w zabijaniu innych - bo na tym polega wygrywanie bitew... Takie to krwiożercze bóstwo. A już przykład bitwy o Nowy Orlean to w ogóle jest kuriozum - ponieważ ta bitwa cała była pomyłką. Doszło do niej już po podpisaniu traktatu gandawskiego, czyli była zupełnie o nic i te trupy i ranni to tylko tak, dla przyjemności tej konkretnej Matki Boskiej... Chociaż należy uczciwie przyznać, że nie była to krwawa bitwa, Anglicy szybko zorientowali się, że oblężenie nie ma sensu, koljne szturmy nic nie dawały, więc wsiedli na statki i odpłynęli.
ty2021.05.9 18:14
jesteś głupia baba. Wojen nie wywołuje Bóg, tylko przerośnięta pycha ludzka, za podszeptem szatana. Zdarza się jednak, że Bóg np. przez Maryję interweniuje, jeśli uzna za stosowne i często wtedy skutek wojny czy bitwy jest zupełnie nieoczekiwany. Dlaczego wtedy, a kiedy indziej nie włącza się Niebo w ludzkie wojny, wie tylko Bóg. A ty z tymi swoimi teoriami to idź na forum ateistów, a nie katolików, bo materia cię przerasta.
Maria Błaszczyk2021.05.9 20:26
??? A gdzie ja pisałam, że wojny wywołuje jakiś bóg? Nic takiego nie twierdzę. A czemu skutek jest nieoczekiwany? Przy oblężeniu wielkość wojsk oblegających nie ma większego znaczenia, jeśli nie potrafią się przebić przez umocnienia. Nic w tym nieoczekiwanego. Podobnie jak podczas tzw. bitwy warszawskiej znaczenie miało przejęcie meldunków i dobrze przemyślane działania z wykorzystaniem informacji z tych meldunków. Prawacki ból tyłka, że tak się lewak Piłsudski z kolegami chwacko sprawili i tę bitwę wygrali, do tego zaraz po tym, jak endecja popłynęła na fali sukcesu powstania wielkopolskiego, i wymyślenie tego cudu, by umniejszyć ich zasługi, nic tu nie zmienia. To się nazywa obecnie "konstruowaniem narracji" i żadni bogowie się w to nie mieszają...
już2021.05.9 20:53
byłaś skierowana na profil ateistów, tam wszystko sobie tłumaczą łopatologicznie, bo umysł ich jest zdolny pojmować tylko technikę na poziomie łopaty, sprawy wyższe są dla ciebie nie do pojęcia.
Maria Błaszczyk2021.05.9 21:44
No proszę, a kim Ty jesteś, by mnie gdziekolwiek "kierować"? To dopiero objaw zaawansowanych funkcji umysłowych: nie widzieć w chamstwie obciachu...
Aaaa2021.05.9 21:53
kim jestem? Człowiekiem wierzącym, kochającym Maryję i dlatego korzystam z portalu dla katolików. Zaś ty, ateistka, po co tu włazisz z twoją szyderczą retoryką, pogardą dla świętości i Maryi? "To dopiero objaw zaawansowanych funkcji umysłowych: nie widzieć w chamstwie obciachu..."
Maria Błaszczyk2021.05.9 22:46
??? A gdzieś Ty się tej pogardy dopatrzył? Co najwyżej uważam tezę, że zajmuje się ona mordowaniem - w przypadku bitwy pod Nowym Orleanem w ogóle po nic, bo nic nie było do ugrania - za idiotyczną. Do tego w ogóle nie jestem zdolna do pogardy wobec "świętości Maryi" - z tego powodu, że nie sądzę, by coś takiego istniało. Równie dobrze mogłabym czuć pogardę dla słynnej krasnoludziej żądzy złota albo dla wampirzych upodobań dotyczących napojów. A chamstwem to jest prostackie wydawanie poleceń osobom, wobec których nikt Cię do wydawania poleceń nie upoważniał. Nie ma to nic wspólnego ze wzmiankowaną postacią.
A2021.05.10 9:28
gdzie odpowiedź na pytanie, czego ateistko szukasz na katolickim portalu? Ja ci odpowiem : jako narzędzie szatana, siejesz zwątpienie, szyderstwo, pogardę, ośmieszasz Boga, Maryję, a przynajmniej tak ci się wydaje, swoimi "mądrymi" według twego mniemania wywodami. Twoja "mądrość" to łopatologiczna papka ateistyczna, pozbawiona Bożej iskry, jak marksistowska satanistyczna ideologia...po prostu "oświecenie" w stylu pogańskim.
Maria Błaszczyk2021.05.11 3:48
Ale jakim katolickim? PiSowska szczujnia to nie katolicyzm. Katoliscyzm to spora religia, obejmująca coś koło miliarda ludzi, z których większość nawet nie wie o istnieniu PiS. Do tego doprawdy, bóg, co by go mogła jakaś baba w internecie obrazić, to byłby dopiero żałosny mięczak - a ja nawet nie sądzę, by on istniał, więc niby jak mogałbym go obrażać? Co do "pogaństwa", to rozumiem, że próbujesz mnie z kolei obrazić, bo to takie katolickie słowo do obrażania innych, często poprzedzające ich niewolenie, gwałcenie i mordowanie. Ale widzisz, ja nie jestem taka miękka faja jak Twój bóg i jakiś anonimowy gostek z internetu, wstydzący się - skądinąd to rozumiem - podpisać imieniem i nazwiskiem nie ma mocy mnie obrazić.
Anonim2021.05.8 13:37
ja myślałem, że ona była pacyfistką
JPIII2021.05.8 13:10
Ta 14-letnia qoorwa to tylko potrafiła rozkraczyć się przed starym pedophilem bogiem.
Ojoj2021.05.8 16:57
talmudyczna dzicz ma rzeczywiście nieskończenie głębokie upośledzenie sfery intelektualnej i moralnej.
Anonim2021.05.8 10:01
Niezwykła wizja księdza z Kolumbii podczas Mszy ! ........... https://www.youtube.com/watch?v=Ym5EepZmzC8
fcuk piss2021.05.8 3:45
a na placu tienanmien to na zanzibar wyjechala ?
fcuk piss2021.05.8 3:43
no tak maryja odwracala losy bitew szlachtowali nas to teraz my szlachtowac bedziemy ich
fcuk piss2021.05.8 3:38
no dobra podajcie tylko jedna bitwe moze byc nawet od czasow rzymskich nie najlepiej od czasow homo sapiens gdzie bitwe wygrala przywodczyni czy dowodczyni o imieniu Matka Boska
Grizzly2021.05.7 21:53
We wrześniu 39 roku ewidentnie była na wakacjach.
Loki2021.05.7 18:31
"w czasie bitwy warszawskiej okazało się, że Sowieci z łatwością zwyciężają zdezorganizowanych Polaków" ... to twierdzenie dyskredytuje autora artykułu.
vat2021.05.7 17:32
a Grunwald, Wiedeń tam też się napier da lała ?
Darek2021.05.7 20:29
Pod Grunwaldem Polacy skopali jej przeruchany święty tyłek.
kaka2021.05.7 20:53
Ty mendo wulgarna --z mory robisz kibel ---NAPRACUJESZ SIE NAD ZNISZCZENIEM SIEBIE I BEDZIESZ WYL JAK BURA SUKA
wypad na sokzburaka albo do NIE2021.05.7 22:32
tam Twoje miejsce
Najpotężniejsza kobieta w historii?2021.05.7 14:51
Poznaj bitwy, w których zwyciężyła Matka Boża!.... W wydaniu z grudnia 2015 roku „National Geographic” ogłosił Matkę Bożą „najpotężniejszą kobietą świata”. Historia ludzkości pokazuje, że to stwierdzenie jest absolutnie prawdziwe, czego dowodem są min. historie niesamowitych bitew, których losy odwróciły się właśnie dzięki pomocy Maryi. O wielkich zwycięstwach z pomocą Niepokalanej Dziewicy pisze Carrie Gress w najnowszej książce “Opcja Maryi”. Maryja w butach wojskowych Wiele lat temu słyszałam kapłana wyróżniającego się pobożnością maryjną, który tłumaczył, że Maryja nosi buty wojskowe. Takie stwierdzenie o kobiecie, którą zawsze opisuje się jako niezmiernie piękną i odzianą w zachwycające, powłóczyste jedwabie i welony, wydawało mi się dziwne. A jednak, jeśli przyjrzeć się dokładniej wpływowi wywieranemu przez Maryję z biegiem wieków, pomysł, że mogłaby nosić buty wojskowe, wydaje się nieco bardziej przekonujący. Kiedy podczas działań wojennych przyzywa się Maryję, szala zwycięstwa w zaskakujący sposób przechyla się na stronę Jej wojowników. W kolejnych bitwach uwidacznia się ten sam scenariusz: chrześcijan jest mniej niż nieprzyjaciół, ale odrobili zadanie duchowe. Rozpoczyna się walka i wtem jak grom z jasnego nieba wydarza się coś dziwnego, co zapewnia chrześcijanom zwycięstwo.
Cudowne bitwy w Polsce i Ameryce2021.05.7 14:52
Podczas bitwy pod Nowym Orleanem w 1815 roku, jednej z bitew wojny brytyjsko-amerykańskiej trwającej od 1812 roku, sześciotysięczna armia generała Andrew Jacksona stanęła do walki z piętnastoma tysiącami Brytyjczyków. Mieszkańcy Nowego Orleanu razem z urszulankami z miejscowego klasztoru modlili się do Matki Bożej Szybkiej Pomocy. Rankiem w dniu bitwy na ołtarzu, na którym ustawiono figurę Matki Bożej Szybkiej Pomocy, odprawiono Mszę Świętą. Bitwa toczyła się tak blisko, że w kaplicy słychać było wystrzały armat. Dokładnie w chwili Komunii Świętej do urszulanek przybył kurier z wiadomością o zwycięstwie Amerykanów. Brytyjczycy, którzy liczyli, że podejdą blisko nieprzyjaciela pod osłoną mgły, zostali odsłonięci i odkryci na skutek niespodziewanego podniesienia się mgły dokładnie w czasie odprawienia Mszy Świętej. Brytyjczycy stracili dwa tysiące żołnierzy, a Amerykanie – siedemdziesięciu jeden. Prezydent James Monroe wychwalał później generała Jacksona, mówiąc: „Historia nie zna przykładu tak chwalebnego zwycięstwa, uzyskanego tak małym rozlewem krwi zwycięzców”. Wiele lat później, ilekroć Andrew Jackson odwiedzał Nowy Orlean, tylekroć uwzględniał w planach wizytę w klasztorze sióstr urszulanek. Podobnie podczas wojny polsko-radzieckiej w lecie 1920 roku, w czasie bitwy warszawskiej okazało się, że Sowieci z łatwością zwyciężają zdezorganizowanych Polaków. Jednak 15 sierpnia – w tym dniu przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – kiedy armia rosyjska zbliżała się do Wisły, na tle chmur nad rzeką ukazał się wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej, siejąc popłoch wśród ateistycznych bolszewików. W wyniku serii bitew Armia Czerwona została pobita, a wydarzenie to, znane dzisiaj jako Cud nad Wisłą, zatrzymało pochód komunizmu na Europę Zachodnią.
Karol - człowiek, który wchodził dzieciom do wanny2021.05.7 12:39
Rzucaliśmy się kiedyś śnieżkami na podwórku i w pewnym momencie wpadła Maryja. Wygraliśmy w sekundę, a każda śnieżka to był headshot! Może warto dopisać tę historię do książki?!?
No2021.05.7 12:49
Icek, to było wtedy, jak w kibucu po raz Iszy w twoim życiu spadło coś białego, myślałeś, że to manna, ale mamele , urodzona i uratowana od holo w Polsce, wyjaśniła ci, że to śnieg.
Uważać2021.05.7 12:05
Icki talmudyczne, czas największej bitwy w historii ludzkości nadchodzi, a smołę i siarkę już dla was i reszty parchawego bydła globalistycznego - warzą. Wasz mocarz-lucyfer, na samą myśl o Maryi- traci resztki swojej pysznej buty. Dlatego tak wyjecie i bluzgacie smrodem piekielnym.
Drugi Bóg2021.05.7 10:09
Tucydydes się kłania, religijni kretyni.
Torchwood2021.05.7 10:09
Hmm, a jak dokładnie rozpoznaje się bitwę, w której Maryja uczestniczyła od tej w której nie uczestniczyła? Tak na przykład we wrześniu 1939 roku to była porażka Maryji, czy może walczyła po stronie niemieckiej/sowieckiej?
MaxFiend2021.05.6 18:38
A co z "cudownymi" porażkami i przegranymi bitwami? Nie było ich przypadkiem dużo więcej?
Najpotężniejsza kobieta w historii?2021.05.6 14:55
Poznaj bitwy, w których zwyciężyła Matka Boża!.... W wydaniu z grudnia 2015 roku „National Geographic” ogłosił Matkę Bożą „najpotężniejszą kobietą świata”. Historia ludzkości pokazuje, że to stwierdzenie jest absolutnie prawdziwe, czego dowodem są min. historie niesamowitych bitew, których losy odwróciły się właśnie dzięki pomocy Maryi. O wielkich zwycięstwach z pomocą Niepokalanej Dziewicy pisze Carrie Gress w najnowszej książce “Opcja Maryi”. Maryja w butach wojskowych Wiele lat temu słyszałam kapłana wyróżniającego się pobożnością maryjną, który tłumaczył, że Maryja nosi buty wojskowe. Takie stwierdzenie o kobiecie, którą zawsze opisuje się jako niezmiernie piękną i odzianą w zachwycające, powłóczyste jedwabie i welony, wydawało mi się dziwne. A jednak, jeśli przyjrzeć się dokładniej wpływowi wywieranemu przez Maryję z biegiem wieków, pomysł, że mogłaby nosić buty wojskowe, wydaje się nieco bardziej przekonujący. Kiedy podczas działań wojennych przyzywa się Maryję, szala zwycięstwa w zaskakujący sposób przechyla się na stronę Jej wojowników. W kolejnych bitwach uwidacznia się ten sam scenariusz: chrześcijan jest mniej niż nieprzyjaciół, ale odrobili zadanie duchowe. Rozpoczyna się walka i wtem jak grom z jasnego nieba wydarza się coś dziwnego, co zapewnia chrześcijanom zwycięstwo.
Cudowne bitwy w Polsce i Ameryce2021.05.6 14:56
Podczas bitwy pod Nowym Orleanem w 1815 roku, jednej z bitew wojny brytyjsko-amerykańskiej trwającej od 1812 roku, sześciotysięczna armia generała Andrew Jacksona stanęła do walki z piętnastoma tysiącami Brytyjczyków. Mieszkańcy Nowego Orleanu razem z urszulankami z miejscowego klasztoru modlili się do Matki Bożej Szybkiej Pomocy. Rankiem w dniu bitwy na ołtarzu, na którym ustawiono figurę Matki Bożej Szybkiej Pomocy, odprawiono Mszę Świętą. Bitwa toczyła się tak blisko, że w kaplicy słychać było wystrzały armat. Dokładnie w chwili Komunii Świętej do urszulanek przybył kurier z wiadomością o zwycięstwie Amerykanów. Brytyjczycy, którzy liczyli, że podejdą blisko nieprzyjaciela pod osłoną mgły, zostali odsłonięci i odkryci na skutek niespodziewanego podniesienia się mgły dokładnie w czasie odprawienia Mszy Świętej. Brytyjczycy stracili dwa tysiące żołnierzy, a Amerykanie – siedemdziesięciu jeden. Prezydent James Monroe wychwalał później generała Jacksona, mówiąc: „Historia nie zna przykładu tak chwalebnego zwycięstwa, uzyskanego tak małym rozlewem krwi zwycięzców”. Wiele lat później, ilekroć Andrew Jackson odwiedzał Nowy Orlean, tylekroć uwzględniał w planach wizytę w klasztorze sióstr urszulanek. Podobnie podczas wojny polsko-radzieckiej w lecie 1920 roku, w czasie bitwy warszawskiej okazało się, że Sowieci z łatwością zwyciężają zdezorganizowanych Polaków. Jednak 15 sierpnia – w tym dniu przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – kiedy armia rosyjska zbliżała się do Wisły, na tle chmur nad rzeką ukazał się wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej, siejąc popłoch wśród ateistycznych bolszewików. W wyniku serii bitew Armia Czerwona została pobita, a wydarzenie to, znane dzisiaj jako Cud nad Wisłą, zatrzymało pochód komunizmu na Europę Zachodnią.
...2021.05.6 13:46
Bitwy wygrywają żołnierze, a nie matki jakiegoś boska.
Jan III S.2021.05.6 22:34
Tak twierdzą szeregowcy, a wielcy wodzowie tak "Venimus, vidimus, Deus vicit". Ty nie masz nawet jednej belki a o buławie to nawet nie masz co marzyć.
obserwator2021.05.6 12:02
Modlmy sie o kolejne bezkrwawe zwyciestwo Maryii nad masoneria ktora dzis rzadzi naszym krajem.
Apateista2021.05.6 11:51
Kim trzeba być aby o jakiejkolwiek bitwie pisać "cudowna" ? Wojna jest okrutna, okropna, gdzie katolicka walka o każde życie? Matka "Boska" zwyciężyła zabijając tysiące ludzi?
AAATom2021.05.6 5:18
Wyobraźnia wiernych i ich kapłanów podsuwa im walkę Szatana z Bogiem, a w tej walce muszą stanąć po właściwej stronie. Dlaczego Szatan jest taki durny, żeby walczyć ze swoim potężnym Stwórcą – to nikomu nie wpada do głowy, ani też to, że dobry Stwórca pozwala Szatanowi czynić zło. Gdyby dobry Bóg nie chciał, aby istniało zło, to by go po prostu nie było. Ale skąd wtedy ludzie wiedzieliby, że jest dobry?
Kolejne zmyślone historyjki2021.05.6 0:06
sprzedawane naiwnym głupkom za prawdziwe pieniądze.
Jest Maj! Piękny Miesiąc Maryjny.....2021.05.5 23:01
Zacytuję kawałek pięknej Pieśni Maryjnej, lubimy je śpiewać.. ".... Była Cicha i Piękna jak Wiosna.----- Żyła prosto, zwyczajnie, jak my........ ONA BOGA ----NA ŚWIAT----- NAM PRZYNIOSŁA ---- I NA ZIEMI WŚRÓD ŁEZ , ------ NOWE DNI ZAJAŚNIAŁY....! Ref."... Matka, która wszystko rozumie, Sercem ogarnia , każdego z nas.... Matka, zobaczyć dobro w nas umie, ONA jest z nami w każdy czas!"... "Dzisiaj Światu potrzeba dobroci, by niepokój zwyciężyć i zło!...Trzeba BOGA, więc ludziom nieśmy GO,--- tak jak ONA .... Ref: Matka, która wszystko rozumie.......itd.
OTO PRAWDA O NIEPOKALANYM POCZĘCIU MARYI...2021.05.5 21:08
Z Poczęciem i Narodzeniem Pana Jezusa było tak!... "ANIOŁ PAŃSKI ZWIASTOWAŁ PANNIE MARYI I RZEKŁ: "...Bądż Pozdrowiona Maryjo Pełna Łaski, Pan z Tobą. /Łk 1,28/...".Oto poczniesz i porodzisz Syna i dasz mu Imię JEZUS." .... I POCZĘŁA Z ..D-U-C-H-A ...Ś-W-I-Ę-T-E-G-O...! ..." Oto Ja Służebnica Pana Mojego, ..Niechże mi się stanie według Słowa Twego...." A SŁOWO CIAŁEM SIĘ STAŁO I ZAMIESZKAŁO MIĘDZY NAMI" ...Anioł powiedział też: "Pan z Tobą, BŁOGOSŁAWIONAŚ TY MIĘDZY NIEWIASTAMI ! A to oznacza, że nie ma Świętszej Kobiety od Maryi! ----Piszę, dla blużniercy, który udaje, że nie wie jak było! Całe piekło pewnie poruszone, tak bardzo boją się Maryi I Jej Różańca! Wiedzą doskonale, że Maryja ich niedługo pokona.
Jan2021.05.8 10:53
A ty tylko o wojnie i pokonywaniu.
Najpotężniejsza kobieta w historii?2021.05.5 20:38
Poznaj bitwy, w których zwyciężyła Matka Boża!.... W wydaniu z grudnia 2015 roku „National Geographic” ogłosił Matkę Bożą „najpotężniejszą kobietą świata”. Historia ludzkości pokazuje, że to stwierdzenie jest absolutnie prawdziwe, czego dowodem są min. historie niesamowitych bitew, których losy odwróciły się właśnie dzięki pomocy Maryi. O wielkich zwycięstwach z pomocą Niepokalanej Dziewicy pisze Carrie Gress w najnowszej książce “Opcja Maryi”. Maryja w butach wojskowych Wiele lat temu słyszałam kapłana wyróżniającego się pobożnością maryjną, który tłumaczył, że Maryja nosi buty wojskowe. Takie stwierdzenie o kobiecie, którą zawsze opisuje się jako niezmiernie piękną i odzianą w zachwycające, powłóczyste jedwabie i welony, wydawało mi się dziwne. A jednak, jeśli przyjrzeć się dokładniej wpływowi wywieranemu przez Maryję z biegiem wieków, pomysł, że mogłaby nosić buty wojskowe, wydaje się nieco bardziej przekonujący. Kiedy podczas działań wojennych przyzywa się Maryję, szala zwycięstwa w zaskakujący sposób przechyla się na stronę Jej wojowników. W kolejnych bitwach uwidacznia się ten sam scenariusz: chrześcijan jest mniej niż nieprzyjaciół, ale odrobili zadanie duchowe. Rozpoczyna się walka i wtem jak grom z jasnego nieba wydarza się coś dziwnego, co zapewnia chrześcijanom zwycięstwo.
Cudowne bitwy w Polsce i Ameryce2021.05.5 20:39
Podczas bitwy pod Nowym Orleanem w 1815 roku, jednej z bitew wojny brytyjsko-amerykańskiej trwającej od 1812 roku, sześciotysięczna armia generała Andrew Jacksona stanęła do walki z piętnastoma tysiącami Brytyjczyków. Mieszkańcy Nowego Orleanu razem z urszulankami z miejscowego klasztoru modlili się do Matki Bożej Szybkiej Pomocy. Rankiem w dniu bitwy na ołtarzu, na którym ustawiono figurę Matki Bożej Szybkiej Pomocy, odprawiono Mszę Świętą. Bitwa toczyła się tak blisko, że w kaplicy słychać było wystrzały armat. Dokładnie w chwili Komunii Świętej do urszulanek przybył kurier z wiadomością o zwycięstwie Amerykanów. Brytyjczycy, którzy liczyli, że podejdą blisko nieprzyjaciela pod osłoną mgły, zostali odsłonięci i odkryci na skutek niespodziewanego podniesienia się mgły dokładnie w czasie odprawienia Mszy Świętej. Brytyjczycy stracili dwa tysiące żołnierzy, a Amerykanie – siedemdziesięciu jeden. Prezydent James Monroe wychwalał później generała Jacksona, mówiąc: „Historia nie zna przykładu tak chwalebnego zwycięstwa, uzyskanego tak małym rozlewem krwi zwycięzców”. Wiele lat później, ilekroć Andrew Jackson odwiedzał Nowy Orlean, tylekroć uwzględniał w planach wizytę w klasztorze sióstr urszulanek. Podobnie podczas wojny polsko-radzieckiej w lecie 1920 roku, w czasie bitwy warszawskiej okazało się, że Sowieci z łatwością zwyciężają zdezorganizowanych Polaków. Jednak 15 sierpnia – w tym dniu przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – kiedy armia rosyjska zbliżała się do Wisły, na tle chmur nad rzeką ukazał się wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej, siejąc popłoch wśród ateistycznych bolszewików. W wyniku serii bitew Armia Czerwona została pobita, a wydarzenie to, znane dzisiaj jako Cud nad Wisłą, zatrzymało pochód komunizmu na Europę Zachodnią.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.5 20:21
suka maryja uwielbia patrzeć jak giną i cierpią ludzie w czasie wojen! najlepiej podobał jej się syk oraz skwierczenie ciał w piecach krematoryjnych w oświęcimiu...
Maryjo, Najświętsza Pani, Nasza Królowo Polski2021.05.5 21:11
Módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, a zwłaszcza za przeciwnikami Kościoła Świętego, masonami i wszelkimi bluźniercami!
ceramik2021.05.5 20:16
Maryja Królowa Świata pomogła już wiele razy, tylko my często tego nie zauważamy.
A2021.05.6 17:49
Szczególnie w Targowicy, podczas zaborów, w I i II wś i komunizmu.
W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N2021.05.5 19:58
O­­­c­e­­­ń­ ­m­­­o­­­j­ą­ ­­­m­ł­­o­d­­ą­­ ­­­c­­i­­­p­­k­­ę­ ­-­ ­­W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N
Klara2021.05.6 22:43
Bo na mózg już kusemu brakło surowca. Ocena za poziom umysłowy niedostateczny z minusem.
Najpotężniejsza kobieta w historii?2021.05.5 19:06
Poznaj bitwy, w których zwyciężyła Matka Boża!.... W wydaniu z grudnia 2015 roku „National Geographic” ogłosił Matkę Bożą „najpotężniejszą kobietą świata”. Historia ludzkości pokazuje, że to stwierdzenie jest absolutnie prawdziwe, czego dowodem są min. historie niesamowitych bitew, których losy odwróciły się właśnie dzięki pomocy Maryi. O wielkich zwycięstwach z pomocą Niepokalanej Dziewicy pisze Carrie Gress w najnowszej książce “Opcja Maryi”. Maryja w butach wojskowych Wiele lat temu słyszałam kapłana wyróżniającego się pobożnością maryjną, który tłumaczył, że Maryja nosi buty wojskowe. Takie stwierdzenie o kobiecie, którą zawsze opisuje się jako niezmiernie piękną i odzianą w zachwycające, powłóczyste jedwabie i welony, wydawało mi się dziwne. A jednak, jeśli przyjrzeć się dokładniej wpływowi wywieranemu przez Maryję z biegiem wieków, pomysł, że mogłaby nosić buty wojskowe, wydaje się nieco bardziej przekonujący. Kiedy podczas działań wojennych przyzywa się Maryję, szala zwycięstwa w zaskakujący sposób przechyla się na stronę Jej wojowników. W kolejnych bitwach uwidacznia się ten sam scenariusz: chrześcijan jest mniej niż nieprzyjaciół, ale odrobili zadanie duchowe. Rozpoczyna się walka i wtem jak grom z jasnego nieba wydarza się coś dziwnego, co zapewnia chrześcijanom zwycięstwo.
Cudowne bitwy w Polsce i Ameryce2021.05.5 19:07
Podczas bitwy pod Nowym Orleanem w 1815 roku, jednej z bitew wojny brytyjsko-amerykańskiej trwającej od 1812 roku, sześciotysięczna armia generała Andrew Jacksona stanęła do walki z piętnastoma tysiącami Brytyjczyków. Mieszkańcy Nowego Orleanu razem z urszulankami z miejscowego klasztoru modlili się do Matki Bożej Szybkiej Pomocy. Rankiem w dniu bitwy na ołtarzu, na którym ustawiono figurę Matki Bożej Szybkiej Pomocy, odprawiono Mszę Świętą. Bitwa toczyła się tak blisko, że w kaplicy słychać było wystrzały armat. Dokładnie w chwili Komunii Świętej do urszulanek przybył kurier z wiadomością o zwycięstwie Amerykanów. Brytyjczycy, którzy liczyli, że podejdą blisko nieprzyjaciela pod osłoną mgły, zostali odsłonięci i odkryci na skutek niespodziewanego podniesienia się mgły dokładnie w czasie odprawienia Mszy Świętej. Brytyjczycy stracili dwa tysiące żołnierzy, a Amerykanie – siedemdziesięciu jeden. Prezydent James Monroe wychwalał później generała Jacksona, mówiąc: „Historia nie zna przykładu tak chwalebnego zwycięstwa, uzyskanego tak małym rozlewem krwi zwycięzców”. Wiele lat później, ilekroć Andrew Jackson odwiedzał Nowy Orlean, tylekroć uwzględniał w planach wizytę w klasztorze sióstr urszulanek. Podobnie podczas wojny polsko-radzieckiej w lecie 1920 roku, w czasie bitwy warszawskiej okazało się, że Sowieci z łatwością zwyciężają zdezorganizowanych Polaków. Jednak 15 sierpnia – w tym dniu przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – kiedy armia rosyjska zbliżała się do Wisły, na tle chmur nad rzeką ukazał się wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej, siejąc popłoch wśród ateistycznych bolszewików. W wyniku serii bitew Armia Czerwona została pobita, a wydarzenie to, znane dzisiaj jako Cud nad Wisłą, zatrzymało pochód komunizmu na Europę Zachodnią.
Foster2021.05.5 20:14
Tylko dlaczego te buty wojskowe są starego wzoru ?
Anonim2021.05.5 17:41
Pola bitew są pełne kości tych, co pokładali wiare w matkę boska, zamiast w karabin i zapas amunicji.
Samo gęste2021.05.5 17:40
No tu powinno być otagowanie "Odlot"
Anonim2021.05.5 15:30
zadziwiające :) modły o to by nie było wojen są , jakby tu delikatnie powiedzieć no powiedzmy ,że są mało skuteczne :) nie twierdzę ,że nigdy nie zapobiegły żadnej wojnie , ale generalnie dzieje ludzkości to ciąg wojen i masowych mordów , natomiast modły o zwycięstwo i śmierć dla wroga są zazwyczaj nadzwyczaj skuteczne
Najpotężniejsza kobieta w historii?2021.05.5 14:25
Poznaj bitwy, w których zwyciężyła Matka Boża!.... W wydaniu z grudnia 2015 roku „National Geographic” ogłosił Matkę Bożą „najpotężniejszą kobietą świata”. Historia ludzkości pokazuje, że to stwierdzenie jest absolutnie prawdziwe, czego dowodem są min. historie niesamowitych bitew, których losy odwróciły się właśnie dzięki pomocy Maryi. O wielkich zwycięstwach z pomocą Niepokalanej Dziewicy pisze Carrie Gress w najnowszej książce “Opcja Maryi”. Maryja w butach wojskowych Wiele lat temu słyszałam kapłana wyróżniającego się pobożnością maryjną, który tłumaczył, że Maryja nosi buty wojskowe. Takie stwierdzenie o kobiecie, którą zawsze opisuje się jako niezmiernie piękną i odzianą w zachwycające, powłóczyste jedwabie i welony, wydawało mi się dziwne. A jednak, jeśli przyjrzeć się dokładniej wpływowi wywieranemu przez Maryję z biegiem wieków, pomysł, że mogłaby nosić buty wojskowe, wydaje się nieco bardziej przekonujący. Kiedy podczas działań wojennych przyzywa się Maryję, szala zwycięstwa w zaskakujący sposób przechyla się na stronę Jej wojowników. W kolejnych bitwach uwidacznia się ten sam scenariusz: chrześcijan jest mniej niż nieprzyjaciół, ale odrobili zadanie duchowe. Rozpoczyna się walka i wtem jak grom z jasnego nieba wydarza się coś dziwnego, co zapewnia chrześcijanom zwycięstwo.
Cudowne bitwy w Polsce i Ameryce2021.05.5 14:26
Podczas bitwy pod Nowym Orleanem w 1815 roku, jednej z bitew wojny brytyjsko-amerykańskiej trwającej od 1812 roku, sześciotysięczna armia generała Andrew Jacksona stanęła do walki z piętnastoma tysiącami Brytyjczyków. Mieszkańcy Nowego Orleanu razem z urszulankami z miejscowego klasztoru modlili się do Matki Bożej Szybkiej Pomocy. Rankiem w dniu bitwy na ołtarzu, na którym ustawiono figurę Matki Bożej Szybkiej Pomocy, odprawiono Mszę Świętą. Bitwa toczyła się tak blisko, że w kaplicy słychać było wystrzały armat. Dokładnie w chwili Komunii Świętej do urszulanek przybył kurier z wiadomością o zwycięstwie Amerykanów. Brytyjczycy, którzy liczyli, że podejdą blisko nieprzyjaciela pod osłoną mgły, zostali odsłonięci i odkryci na skutek niespodziewanego podniesienia się mgły dokładnie w czasie odprawienia Mszy Świętej. Brytyjczycy stracili dwa tysiące żołnierzy, a Amerykanie – siedemdziesięciu jeden. Prezydent James Monroe wychwalał później generała Jacksona, mówiąc: „Historia nie zna przykładu tak chwalebnego zwycięstwa, uzyskanego tak małym rozlewem krwi zwycięzców”. Wiele lat później, ilekroć Andrew Jackson odwiedzał Nowy Orlean, tylekroć uwzględniał w planach wizytę w klasztorze sióstr urszulanek. Podobnie podczas wojny polsko-radzieckiej w lecie 1920 roku, w czasie bitwy warszawskiej okazało się, że Sowieci z łatwością zwyciężają zdezorganizowanych Polaków. Jednak 15 sierpnia – w tym dniu przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – kiedy armia rosyjska zbliżała się do Wisły, na tle chmur nad rzeką ukazał się wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej, siejąc popłoch wśród ateistycznych bolszewików. W wyniku serii bitew Armia Czerwona została pobita, a wydarzenie to, znane dzisiaj jako Cud nad Wisłą, zatrzymało pochód komunizmu na Europę Zachodnią.
Klapaucjusz2021.05.5 14:22
W XVI-XVII wieku katoliccy Hiszpanie wymordowali około 12 milionów mieszkańców Ameryki Południowej. W czasie Wojny 30-letniej, europejscy chrześcijanie wymordowali 450-tysięcy innych europejskich chrześcijan, podczas gdy 4 do 12 milionów chrześcijan zmarło od głodu i chorób. Wojny Napoleońskie wykończyly około 3 milionów chrześcijan. Pierwsza i druga wojna światowa przyniosły 120 milionów ofiar. W tym przypadku chrześcijanie z wzajemnościa mordowali innych chrześcijan i nie-chrześcijan, a im bardziej się nawzajem mordowali tym bardziej wierzyli, że Bóg jest po ich stronie. Najpotężniejsza kobieta w historii?
Ależ Żydzie,2021.05.5 14:33
u ciebie z tą "matematyką historyczną" to jak k urwa za przeproszeniem u Grabowskiego i Hartmana. .......... W całej Ameryce Płd. w czasach Pizzaro czy Cortés NIE BYŁO 12 milionow mieszkańców! ......... Tak jak nie 1300 spalonych żydów w Jedwabnym czy zamordowanych 200 tys. przez Polaków.
Taka jest Prawda! Nie wrobisz nas!2021.05.5 16:43
"Ależ Żydzie" ?... Sadzisz że nie wiemy , że to ty, jako Żyd, to napisałeś?! Po co się ośmieszasz? Piszesz i podstawiasz się, że niby piszący ten wpis jest Polakiem! ... Wiadomo, są zwroty, które zawsze używasz tylko i wyłącznie ty! Czyżbyś był chory? A może zabłądziłeś i o drogę pytasz...?? ..... Włącz myślenie, chłopku-.... "anonimku"...JPIII, "antoni s." .... itd...itd. i pozostałe twoje nicki..!
882021.05.5 16:59
https://imgur.com/0Jw6kSj
antoni.s2021.05.5 17:35
Ode mnie się odpieprz, dziadu.
Klapaucjusz2021.05.7 1:28
W Ameryce Południowej w XV wieku nie było > 12 milionów ludzi tak samo jak w Polsce nie było i nie ma antysemitów.
A ile żydo-bolszewizm wymordował?!2021.05.5 15:08
I dalej morduje! SETKI MILIONÓW!
Klapaucjusz2021.05.6 18:29
Proszę nie zawracać Maryji głowy; przymierza nową koronę na Boże Ciało. Przecież w starej na procesje nie pójdzie!
Wonder Woman2021.05.5 13:17
Niepokonana w 277 walkach w kisielu.
tom2021.05.5 13:12
Czytając komentarze widać DUŻO wpisów ludzi z problemami DUCHOWYMI , są oni przesiąknięci jakimś jadem i tylko potrafia negować WSZYSTKO CO KATOLICKIE, a szczególnie MARYJNE. OBAWIAM SIE U NICH JAKIEGOŚ nie uczulenie na wiarę w Boga, ale OPETANIA DUCHOWEGO.
Alan2021.05.5 14:21
Poczytaj sobie Biblię, to dojdziesz do nieuniknionego wniosku, że problemy duchowe mają wyznawcy Maryi, bo czczą stworzenie, a nie Boga.
Nie jesteś "alanem"/ wielonickowcu/. ZAPAMIĘTAJ!2021.05.5 20:30
NASZEJ MARYI NIKT I NIC NAM NIE OBRZYDZI! Nie wytrzymasz i lejesz jadem!... Wiem, same wspomnienie o Maryi WAS BOLI! ... Zamilcz wreszcie! .....Swoje głupie tezy zostaw sobie! ..Każdy ma cię dość, pomimo, że zmieniłeś nicka, jesteś zawsze tym SAMYM BLUŹNIERCĄ / w wielu nickach! / Ten sam sens i styl! Piszesz tu od bardzo wielu m-cy ! Znamy cię, trollu piszesz tu za judaszowe srebrniki! Będziesz tego żałował, ale będzie za późno!
SIOSTRA MAGDA2021.05.5 12:29
kult maryjny rozwinął się jako chrześcijańska alternatywa dla kultu bogiń-matek, mająca wspomóc konwersję pogan
antoni.s2021.05.5 11:46
W nowym orleanie jankesi wygrali dzięki zdradzie piratów, którzy w zamian za obietnice bezkarności w decydującym momencie bitwy przeszli na stronę amerykanów, i bali bawełny które tak śmieszyły brytyjczyków ale jednak skutecznie zatrzymywały pociski, chcecie uchodzić za poważny portal to przestańcie kpić z ludzi.
JPIII2021.05.5 11:44
Ta 14-letnia qoorwa tylko łajdaczyła się z pedophilem bogiem. Poza tym nic nie wskórała i palcem nie kiwnęła.
ciekawe2021.05.7 13:57
co ci w piekle pisane, Icek. Stawiam 10 do 1, że wiecznie smażone jaja.
Ziomal2021.05.5 11:38
To straszne, że Bóg pozwala na to by ludzie się mordowali, tylko to bez sensu skoro największym przykazaniem jest byście się wzajemnie miłowali. To jakaś schizofrenia karolicka. Swoją drogą nie widziałem że matka boska jest uwikłana w mordownaie i zabijanie ludzi.
Anonim.2021.05.5 11:05
Za żywota Maryja nic nie zwyciężyla.Nie obronila Jezusa przed śmiercią.To jak jej sietoudaje obecnie leżąc w grobie od 2000 lat?
niewierzacy ateusz2021.05.5 14:48
bez sensu twój argument jest :) bo Jezus umarł na krzyżu z woli Boga inaczej mówiąc bo sam tak chciał i ani nie potrzebował ani nie chciał żeby matka ani nikt inny go bronił przed śmiercią :) nie pamiętam w której ewangelii jest napisane ,że jeden z uczniów jezusa stanął w jego obronie i obciął mieczem ucho strażnikowi świątynnemu , na co Jzeus strażnika uzdrowił a na ucznia nakrzyczał , jak wyraźnie widać nie chciał by go bronić :)
Jestem Gain i mam Racje2021.05.5 10:54
Bo nikogo nie zastanowił fakt że czarnym podobają się białe a białym facetom -prawie nikomu nie podobają się murzynki. Nawet te wybielone mulatki. Tak czy srak to europejska rasa odpowiada za egzekucje planety - Gdzie są marsze L G B T? W krajach europy i USA. Kto wymyślił broń palną,silnik, itd... Biali - Dla czego? bo nie umieli się mnożyć. Dla czego nie umieli? Bo nikt szlacheckiego pańska nie pouczył że bogactwo i znajomości nie wystarczą żeby utrzymać żonę. Dla tego z zemsty pańsko nakładało na podwładnych i robotników tak jak dzisiaj coraz większe podatki, - zarabiając setki tysięcy miesięcznie łudząc się że kupi za to strach i miłość albo chociaż jedno. Ale z drugiej strony każdy robotnik od króla Dawida albo jeszcze wcześniej zasłużył na taki los - bo gdy nawet się wyrwał to robił to samo - wierzył że uda mu się zdobyć miłość dziwek. Dla tego ci z bardzo dawnej historii wiedzieli że jak chcesz mieć żonę to musisz od dziecka być mistrzem przetrwania żeby w młodym wieku ją uprowadzić i całą odległość kraju przez pustynię uciec od wspólnoty - wspólnotowość kształcąca ucieczkę od wspólnoty - Mogłeś mieć przyjaźń z niewolnicą i być wolnym - Nie pracować. Nie imprezować. Nie flirtować z kolejnymi które zaraz odejdą. Nie gadać z nią ani nawet z jej znajomymi.Nie bać się innych facetów i ich kradzieży. Mogłeś nie widzieć się z nią dnie albo nawet miesiące. Nie musiałeś z siebie robić niewolnika szukania znajomości. Nie musiałeś robić remontów. Praca to była czysta przyjemność. Po pracy kupa wolnego czasu. mogłeś wyglądać jak miałeś ochotę. Nie musiałeś robić z siebie durnia i błazna. Mogłeś być pewniejszym. Kto nie ma racji ten umarł.
Polak2021.05.5 11:58
Może naucz się historii zanim będziesz bredzić: broń palną wymyślili chińczycy, silnik parowy egipcjanie, i tak jeszcze długo można wymieniać.
Umarłeś Polaku.2021.05.5 21:43
Chińczycy wymyślili proch a starożytni Egipcjanie to byli Aryjczycy - opaleni. Silnik? - mnie uczono w szkole której istnienie popierasz że silnik został wymyślony w 19 wieku - to i tak kwestia wiary w dowody. Po za tym chodzi o pojazdy ułatwiające przemieszczanie się dające takim dziwkom jak twoje kobiety możliwość ucieczki i poznawanie kolejnych frajerów do puszczania.
Foster2021.05.5 10:34
Poważna i oparta na źródłach praca naukowa.
Anonim2021.05.5 10:19
Buhahhahahhahahaaaa 😁😂🤣😂😁
hehehe2021.05.5 10:03
Tego typu artykuły to na poważnie czy tylko testujecie reakcje odbiorców ?
itd2021.05.5 10:28
To przedruk z 1 kwietnia.
Piotruś Pan Antychryst2021.05.5 9:50
Do innych kłamstw mamony - które już niosą ludzie od wieków od prawa do lewa są; Pionowe czarne pręgi są równe poprzecznym - Nie są! - poprzeczne nie zaburzają rysów. Dla tego ciemność wpływa na postrzeganie konturów - czyli na rysy. Kolejne kłamstwo; łysina jest równa włosom - możecie się ze mną kłócić czy fryzura na półmęsko - czyli krótkie włosy jak noszą niektóre kobiety jest ładniejsza od długich włosów, ale wszelkie jeże, tonsury,łysiny, i irokezy ja uważam za brzydkie i gorsze tak jak słonia uważam za brzydszego od tygrysa i jestem gotów zabić za moją prawdę która była pierwsza. Tak samo wzorem wizerunku męskości jest dla nas biały mężczyzna do lat 20 bez zarostu z włosami - sylwetka biegacza długodystansowego. Wzór się kończy na takim mężczyźnie z takimi rysami ale może być opalony jak południowiec i mieć sylwetkę zapaśnika - taki jeśli ma twarz 18 latka już będzie dla nas akceptowalny przy wzorze ładnej europejki, ale parę procent gorszy - bohaterów wolimy oglądać tych bielszych i młodszych i długowłosych i bez zarostu. Ale proste włosy zawsze będą ładniejsze od kręconych. mocno kręconych - tu możecie się kłócić w tym punkcie już nie dbam. Dla tego jak pokazujecie jakiegoś Jarka Leczo z 15 lat młodszą prostytutką i mówicie że on wygląda jak jej rówieśnik i do niej pasuje wyglądem - Nie pasuje w oczach tego co wie. Jak by wyglądał jak Jarek Leczo co miał 15 lat i był 30 lat starszy - to nie patrzylibyśmy nawet na krótki zarost przy takich rysach. Jak się z nami obalonym Bogiem Ojcem Duchem Świętym nie zgadzacie znaczy że kochacie bez foremność - jak kobiety. Więc waszym przeznaczeniem jest kończyć jako oczy na szacie i skrzydłach udających promienie tego co pierwszy ukochał bez foremność.
Po 11 ...2021.05.5 9:18
Najpotężniejsza kobieta w historii??? A ja myślałem, że chodzi o Carycę. Laskę ze Szczecina. Znajomą Suskiego. Katarzynę.
Czesia2021.05.5 9:17
No ludzie!!! Takie rzeczy to na weekend się daje. Teraz ze śmiechu nie będę mogła pracować...
Allan2021.05.5 9:16
Co to za reklama tzw. Maryi idzie ostatnio na Frondzie? Maria, matka Jezusa, nie miała nic wspólnego z tą czczoną w KK królową nieba. Królowa nieba to, wymieniona dwa razy w Starym Testamencie, Aszera. Aszera/Isis/Asztarte - demon przybierający pozór matki Jezusa, a który absolutnie nią nie jest. Kult tej bogini, jako tzw. Bogini Matki był powszechny w Efezie i został przejęty przez KK.
pseudo-Allanie"...!.NIE ROZUMIESZ???2021.05.5 20:18
Skończ waść,... wstydu sobie oszczędź!.. Kimże ty jesteś ,... mały, mierny, tylko człowieczku...? Ani ty , ani inny z nas nie ma prawa mówić, kto ma być czczony! A tym bardziej, czy mamy czcić Naszą Matkę Bożą, Królową Polski!.. Pomyliłeś portale ! ...Nic ci nie da szkalowanie Maryi! ... Lepiej zamilcz! Szkodzisz tylko sobie...!!!!!
Piotruś Pan Antychryst2021.05.5 9:11
Nigdy feministyczny świecie nie wmówicie mi kłamstw tej mamony. Do Takich kłamstw należy że kobieta powinna dla ratowania dziecka - jeśli stoi przed takim wyborem -oddać się seksualnie - komuś innemu niż ojciec dziecka - wszyscy wiedzą że tak jest i to tolerują. Do innych jej kłamstw należy że wszyscy są piękni. Czarna rasa i inne są równe białej - tatuaże udowadniają że nie -owszem Aryjczycy trafiają się we wszystkich narodach oprócz Afrykanów ale białe kobiety są najładniejsze - patrz na tajlandzkich transwestytów - upodabniają się do białych kobiet.
Apel2021.05.5 9:03
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Niech jazgoczą, faryzejscy obłudnicy.
Anonim2021.05.5 9:17
"o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol na robienie gojom-podludziom wody z mózgu" - ale Rydzolowi pojechałeś 🤣
APEL2021.05.5 10:39
Przeczytaliście? To teraz wrzucajcie nadal swoje jadowite katolskie komentarze, bluzgajcie na wszystkich, którzy nie wierzą w wasze idiotyczne zabobony, którzy myślą i kochają inaczej. I nie przejmujcie się, że jest was kilku pod setkami nicków: nawet jak zostanie jeden, to będzie dalej smrodził.
Anonim2021.05.5 8:54
Maryja zwycięża za każdym razem, gdy kobieta umiera przy porodzie zdeformowanego płodu. Chwała Tobie NMP a potępienie dla aborcjonistek!
Grizzly2021.05.5 8:47
Tych przemilczanych, przegranych bite, których jest zdecydowana większość nie ujęli.....
Grizzly2021.05.5 9:08
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
AAAtomek2021.05.5 8:43
LOL!!! LOLcontent tygodnia! Brawo fronda, trzymacie poziom...