MZ: Wprowadzamy surowsze restrykcje, również w strefach zielonych  - zdjęcie
29.09.20, 16:08Fot. screenshot - YouTube

MZ: Wprowadzamy surowsze restrykcje, również w strefach zielonych

13

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej o zaostrzeniu restrykcji, które będą dot. również tzw. stref zielonych. Są to przepisy dot. organizacji wesel i możliwości zgromadzeń.

- „Jeżeli chodzi o ograniczenie zgromadzeń oraz wesel w strefie zielonej zredukujemy limit, który do tej pory wynosił 150 osób do 100 osób” – zapowiedział dziś szef resortu zdrowia.

W strefie żółtej natomiast limit zgromadzeń ze 100 osób zostanie zmniejszony do 75. W strefie czerwonej wciąż obowiązywać będzie limit 50 osób.

Pojawi się natomiast w strefie czerwonej nowe obostrzenie dot. funkcjonowania restauracji, pubów i barów. Będą one mogły funkcjonować wyłącznie do godz. 22:00. Jak podkreślił dr Niedzielski, zmiana ta ma związek z końcem sezonu i zamykaniem ogródków gastronomicznych, które do tej pory zmniejszały ryzyko transmisji wirusa.

Zostanie też rozszerzony obowiązek zasłaniania nosa i ust na wolnym powietrzu. Do tej pory obowiązywał on wyłącznie w strefie czerwonej, teraz będzie wprowadzony również w strefie żółtej.

- „W strefie żółtej również na wolnym powietrzu trzeba będzie nosić maseczki. Z całą stanowczością podkreślam, że stosowanie reguły DDM, czyli dezynfekcja, dystans, maseczki, to jest mechanizm społecznej odpowiedzialności, który pozwala bronić się skutecznie przed eskalacją pandemii” – podkreślił minister.

kak/PAP

Komentarze (13):

ladychapel2020.09.29 18:37
Ale to koronopanika!!! Po CO???
Paczamama2020.09.29 20:18
Po to azeby ogłaszać lok dałna za lok dałnem w celu doszczętnego wyniszczenia gospodaek, w celu wywołania buntow i zamieszak. Potem objawi sie masoński rząd swiatowy i zaprowadzi NWO. Oto co owiedział architekt Nowego Wspaniałego Świata David Rockefeler: "Jesteśmy wdzięczni wydawcom „Washington Post”, „New York Times”, „Time Magazine” i innym wielkim publikacjom, których menadżerowie uczestniczyli w naszych spotkaniach i dotrzymali swych obietnic zachowania dyskrecji przez blisko 40 lat. Byłoby dla nas niemożliwością zrealizowanie naszego planu budowy światowego rządu, jeśli bylibyśmy w tym czasie przedmiotem zainteresowania prasy. Dziś jednak świat jest już dużo bardziej wyrafinowany i przygotowany do organizacji rządu światowego. Idea ponadnarodowej suwerenności elit intelektualnych i światowych bankierów jest z całą pewnością korzystniejsza od narodowego samostanowienia, praktykowanego w minionych stuleciach." oraz"Jesteśmy na krawędzi globalnej transformacji. Wszystko czego potrzebujemy to wielki kryzys, i narody zaakceptują Nowy Porządek Świata" .
Paczamama2020.09.29 20:21
Przepraszam za liczne literówki, ale dopiero wróciłem z cieżkeije pracy i to ze zmęczenia Kochani Moi.
gumowa kaczka2020.09.29 18:11
jeżeli problemem są, jak widać ,wesela to zakażmy organizacji tych dzikich spędów ,siedzenie w dusznym pomieszczeniu przez wiele godzin jest średnio zdrowe ,dodatkowo disko polo źle wpływa na wrodzoną odporność organizmu
Michał Jan2020.09.29 17:19
Czy sarsik zna układ dziesiątkowy, że takie właśnie liczby mają coś dać? I czy na pustej drodze rowerzyści muszą się dusić pod szmatą?
Jak ci ze "szmatą" nienarąsię cebulaku2020.10.1 12:43
to sobie kup przyłbicę.
Nie rozumiem2020.09.29 16:55
A byly minister wyzdrowial po trzech dniach. Jakie lekarstwo tak szybko zadzialalo? Szczepionka? Reszta zakazonych musi zdrowiec dwa tygodnie? P. Lukasz zachorowal, zeby Polacy dalej mysleli, ze wirus miedzy nimi tanczy.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.29 16:50
Jak ja nienawidzę tej katolickiej Polski! Jak ja nienawidzę Kościoła, księży, Krzyża, Eucharystii, Bożego Miłosierdzia, świętych! Nie dziwcie mi się, nie oburzajcie. To mój pan, szatan, przegrany na całą wieczność anioł zła i kłamstwa, który nie chciał służyć Bogu, tak mi każe... Dzięki Kościołowi tyle dusz w Polsce unika ognia piekielnego! A ja tak się staram, by im wmówić, że piekło to fikcja… I wszystko to na nic!
Mariusz2020.09.29 16:36
Panie ministrze, skończy pan gorzej od poprzednika.
Jerzy2020.09.29 16:25
kolejny nawiedzony miłośnik "maseczek", oczywiście on bez szmaty na ryju, bo dobrze wie, że to nielegalne... żałosny pajac, fachowiec od marketingu i nagle ekspert od wirusów... przejrzyj na oczy - choroba jakich tysiące, z bardzo słabymi wskaźnikami powikłań czy śmiertelności, śmiertelność tak naprawdę zerowa, bo wciąganie staruszków na listę ofiar na podstawie testu ze skutecznością 60% to są jaja... wszystko po to aby przykryć błazenadę poprzednika, i udowodnić że jego szwindle miały sens, a gospodarka? umierający ludzie na skutek nieudzielenia pomocy medyczny? ot, takie tam drobnostki.... By żyło się lepiej!
Przecież będzie obowiązywać rozporządzenie.2020.10.1 12:46
Wydane na postawie ustawy. Co mają zrobić, żeby dla takich tumanów jak ty było "legalne" ? Wypisać złotymi zgłoskami na Pałacu Kultury im. Stalina?
Jerzy2020.10.2 11:22
najpierw trzeba zmienić ustawę, potem wydawać durne rozporządzenia, tak ciężko ci to zrozumieć. Skoro ustawa mówi o chorych, to w rozporządzeniu możemy co najwyżej określić o jakich chorych chodzi, a nie zmieniać na zdrowych... lewacki świat to niekoniecznie świat prawa...
Anonim2020.09.29 16:14
niech robia co chca ale za zamkniecie jakiegokliek zakladu pracy powinna byc kara wiezienia dla pomyslodawcy