Muzułmanin spotkał Jezusa. Nie obyło się bez cierpienia i wyrzeczeń - zdjęcie
04.02.21, 22:40fot. pixabay.com

Muzułmanin spotkał Jezusa. Nie obyło się bez cierpienia i wyrzeczeń

32

- Joseph Fadelle jako Mohammed al-Musawi i muzułmanin „był dumą swego ojca i ozdobą rodu, który szczycił się wywodzeniem się w linii ciągłej od Alego – zięcia Mahometa" - czytamy na portalu aleteia.org.

Cieszył się ogólnych szacunkiem, a „ludzie całowali go po rękach”. Żył dostatnio i cieszył się wieloma przywilejami. Było tak aż do czasu, kiedy został chrześcijaninem , a on spokojnie cieszył się bogactwem i licznymi przywilejami. Trwało to do momentu, kiedy został chrześcijaninem, a dla Jezusa zostawił wszystko.

Kiedy został wcielony do wojska, zakwaterowano go w jednym pomieszczeniu z Masudem, czyli chrześcijaninem. Przez lata uczono go, że chrześcijanie to nieczyści, wyrzutki, od których śmierdzi i z którym należy unikać wszelkiego kontaktu.

Ku swojemu zdziwieniu okazuje się, że Masud jest całkiem normalnym i miłym człowiekiem, więc przychodzi mu do głowy próba nawrócenia go na islam. Tak zaczynają czytać wspólnie Biblię, ponieważ Joseph chce chrześcijaninowi pokazać zawarte w niej wszystkie fałszywe treści.

Masud – ku zdziwieniu Joseha – mówi, że przyniesie mu Biblię, ale dopiero wtedy, kiedy ten przeczyta ponownie Koran i odpowie na pytanie, czy go rozumie. Przy dokładnej lekturze Koranu, zauważa wiele sprzeczności i okrucieństw, które stawiają w wątpliwość jego wiarę.

Przed wzięciem do rąk po raz pierwszy Biblii ma dziwny sen.

- Śni mu się mężczyzna stojący na brzegu rzeki i mówiący, że żeby przejść na drugą stronę musi spróbować chleba życia. Joseph nigdy wcześniej nie słyszał tego określenia i nie rozumie, o co mogło chodzić – czytamy na portalu aleteia.

- Ja jestem chlebem życia – to jest pierwsze zdanie, jakie czyta w Ewangelii.

Wkrótce Joseph, a także jego żona zostają chrześcijanami. Kiedy jego bracia znajdują w jego domu Biblię, a pod nieobecność brata pytają jego syna, gdzie ten chodzi z rodzicami w każdą niedzielę i ten robi znak krzyża. Joseph zostaje natychmiast wezwany do domu swojego ojca, gdzie „spada na niego grad uderzeń. Ktoś skuwa mu ręce kajdankami, inni mierzą do niego z pistoletu. Słyszy krzyk swojej matki: zabijcie go i wrzućcie do kanału!”

Wtrącony do więzienia spędza w nim rok i cztery miesiące, a po wyjściu z niego rodzina daje mu ostatnią szansę - „jeśli porzuci chrześcijaństwo i będzie dobrym muzułmaninem zachowa życie i wszelkie przywileje. Jeśli nie – czeka go śmierć”. Joseph ratuje się ucieczką.

- Razem z żoną i dwójką dzieci w tajemnicy wyjeżdżają do Jordanii. Tam dopiero znajdują księdza, który zgadza się udzielić im chrztu. Wcześniejsi kapłani bali się, że jeśli zostanie odkryte, że chrzczą potomka Mahometa, oni sami i lokalny Kościół znajdą się w niebezpieczeństwie – czytamy.

- Twoja choroba nazywa się Chrystus. Nigdy się z tego nie wyleczysz – mówi jego stryj Karim i strzela do niego z rewolweru i zostaje ranny w nogę, ale w tej sytuacji żaden szpital nie chce go przyjąć i usunąć kuli.

Po przeciwnej stronie łydki nagle zaczyna wypływać krew. Przy próbie zabandażowania chrześcijańscy lekarze stwierdzają , że kula zniknęła i nie ma jej ani na łóżku ani w żadnym innym miejscu pokoju. Dziękują Bogu za cud.

Po wielu trudach Joseph wraz z rodziną trafia do Francji i tam mieszka do dzisiaj.


Na podstawie książki, Joseph Fadelle „Bez względu na cenę”, wyd. Agape, Poznań 2011.

 mp/aleteia.org

Komentarze (32):

Był se taki wzorowy parch,2021.02.5 17:48
latał z maczugą, żelastwem, kambolami i mordował. Uwziął się ten starożytny netanyahüj na żydów co mu w łapy wpadli, na tych co uwierzyli, bo byli świadkami oraz na których mu wskazali inne parchy, których świat poznał jako mendy z synagogi - faryzeusze (współcześnie znani jako żydokomuna), mu wskazali. I tak mordował iście jak różne rózańskie-kagany-trockie, aż pewnego dnia w drodze do Damaszku...
Sayyed2021.02.5 16:32
Jeździłem z Jezusem na obozy letnie do Libanu.
Klapaucjusz2021.02.5 16:29
Ten tekst to bzdura; stryjek Karim postrzelił go w nogę i nie poprawił strzałem w czaszkę? Nie wierzę!
CO JA CZYTAM...? LECHU, anonimie,...ateisto...!2021.02.5 14:59
NIE MOŻESZ STRAWIĆ PRAWDY!... DOSKONALE WIECIE, ŻE TO CO MUZUŁMANIN NAPISAŁ JEST PRAWDĄ! ALE JAK MOŻECIE ZGODZIĆ SIĘ Z TYM, ŻE JEST JEZUS, ŻYWY, PRAWDZIWY!?...WY, JAKO NARÓD ŻYDOWSKI, UKRZYŻOWALIŚCIE GO PONAD 2 TYS. LAT TEMU! ...WALCZYCIE Z BOGIEM...! SŁABO WAM TO IDZIE!... Z BOGIEM NIGDY NIKT NIE WYGRAŁ I NIE WYGRA! ..... Zapamiętajcie to sobie, raz na zawsze!
Apel do Josepha2021.02.5 14:27
Bierz rodzinę i dawaj drapaka z Francji, bo tylko patrzeć jak zapanuje tam prawo szariatu i muzułmanie będą rzezać pedałów, innowierców i odstępców od fałszywej wiary w allaha
Książki2021.02.5 14:11
to na ogół fantazja.
Anonim2021.02.5 14:28
niektóre tak, na przykład GroSSa, Wielińskiego z GW, tzw. Grabowskiego i Engelking
Ponad 2 tyś lat temu "jeden taki" Żyd2021.02.5 13:59
w drodze do Damaszku spotkał Go. I dzięki temu spotkaniu ZMIENIŁ HISTORIĘ ŚWIATA! Czego mu Żydzi do dzisiaj nie mogą darować.
Grizzly2021.02.5 13:53
Gdyby muzułmanin spotkał Jezusa to by mu odciął głowę
Grizzly2021.02.5 13:57
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Jebany w pysk Grizzly jebie Grizzly2021.02.5 14:00
i robi tłok. I to wszystko z tego samego IP.
RACJA!2021.02.5 14:49
Przecież od dawna wiadomo, że Lecho K...czyli "grizzli.." i wiele jego głupawych nicków ...itp. sam do siebie pisze, odpowiada sobie! A także, jak tu teraz sam siebie obraża! NIE NA DARMO PISAŁ KIEDYŚ O SAM SOBIE, ŻE ".... JESTEM STARYM SKU....YNEM..." ! Mam to zapisane i nie tylko to....!
JJ2021.02.5 14:22
Ale wiesz, że muzułmanie wierzą w Jezusa, który według nich był jednym z proroków?
Grizzly2021.02.5 14:26
Tak, możliwe że poszli by razem ścinać głowy katolikom
Obudzony2021.02.5 13:16
Witam katolików. I mam kilka pytań. Dlaczego wierzycie w coś tak fałszywego jak jedno życie? Wy żyjecie tylko raz? OK. Tylko mi wytłumaczcie jak to jest. Dlaczego jedno dziecko rodzi się bez rąk i nóg a inne dziecko rodzi się całkowicie zdrowe??? Gdzie w tym wszystkim jest sprawiedliwość boża??? Nie zastanawia was to? Wytłumaczenie jest bardzo proste. Reinkarnacja istnieje! Poprzednie wcielenia duszy decydują o naszym życiu!
Obudzony2021.02.5 13:20
Reinkarnacja dowód nr 2. FOBIE U LUDZI. Po pierwsze, wiele z tych irracjonalnych lęków ma swoje źródło w poprzednich wcieleniach. Nie ma wątpliwości co do reinkarnacji. To po prostu ma sens, bo lęki bywają kompletnie irracjonalne: dlaczego ktoś boi się na przykład łódki? Co jest strasznego w łódkach? I to nie jest normalny poziom lęku, ale fobia, coś anormalnego. W buddyzmie zachęcają ludzi, którzy cierpią z powodu fobii, żeby poprzez hipnozę cofnęli się do poprzedniego wcielenia i dowiedzieli, skąd pochodzi lęk. To może być trudne, ale czasem się udaje
Anonim2021.02.5 13:51
Obudzony, najlepiej jest nie wierzyć w żaden bulshit, ani katolicki ani żaden inny. A jak chcesz wiedzieć coś o uszkodzeniach płodów to zainteresuj się trochę genetyką. Np. wiedza na temat mutacji genów (zmiana w sekwencji DNA) wszystko ci wyjaśni, i doprowadzi do prawdziwego przebudzenia. Wierz mi, naćpać się wiedzą jest dużo lepiej niż wiarą.
JJ2021.02.5 14:25
Już w księdze Hioba został ten temat poruszony, Bóg powoduje ludzkie cierpienie dla własnej rozrywki, ewentualnie rozrywki wspólnie z Szatanem. Z tego samego powodu dzieci mogą rodzić się bez rąk i nóg. Katolicy dodatkowo wierzą, że abortowane płody idą do piekła na wieczne męki.
Klapaucjusz2021.02.5 12:35
Ja mam podobą, ale lepszą opowieść . Pewnego starszego i zamożnego pana o przekonaniach starozakonnych spotkało nieszczęście - jego syn przeszedł na Chrześcijaństwo. Tej samej nocy we śnie ukazał mu się Bóg Mojżesza i powiedział: "Mój Syn też został Chrześcijaninem, więc dlatego zrób to co ja zrobiłem; przygotuj nowy testament."
M.2021.02.5 8:48
Jak śmiecie tak niechlujnie zredagowany tekst publikować? Nie szanujecie ani siebie ani czytelników.
Grizzly2021.02.5 11:10
Czego oczekujesz od szczujnio-prowokatorni, w której nie ma ani jednego dziennikarza?
Grizzly2021.02.5 13:58
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
AAAtomek2021.02.5 7:38
"Cieszyliśmy się ogólnym szacunkiem, a ludzie całowali nas po rękach” - powiedział proboszcz przewielebny. -A terac co - dodał, olewają nas, plują i nawet nie powiedzą nam dzień dobry. -Dlaczego - zapytał sam siebie?
A co jeśli to Islam jest właściwą religią?2021.02.5 1:39
I właściwym sposobem oddawania czci Bogu?
Jan Radziszewski2021.02.5 11:45
Mahomet w piekle https://www.youtube.com/watch?v=1kJgdsfq1q4 obywatel piekła https://www.youtube.com/watch?v=XLGyaNelwg4&t=618s Odwiert do Bram Piekieł - Rosjanie natrafiają na dantejskie piekło. https://www.youtube.com/watch?v=zzdhSNLB8os
JPIII2021.02.5 1:10
Te chrześcijańskie durnie nie widzą, że Allach dje każdemu 12 dziewic do rozdziewiczenia. Bożyszcze zw. bogiem naucza tylko jak gwałcić 14-letnie dziecko zw. maryśką i katole go naśladują.
Henry2021.02.5 9:10
Żal mi cię, ktoś nafaszerował cię nienawiścią w stosunku do katolików. Zamiast czerpać wiedzę z ateistycznych środków przekazu, proszę przeczytaj w całości!!! Dzienniczek Św. Faustyny Kowalskiej a potem zastanów się nad swoimi poglądami.
Mirek2021.02.4 23:38
Islam to nie jest religia.......to ideologia mordu .
tomasz2021.02.5 12:02
Mirek masz rację nie tylko mordu ale zdziczenia i gwałtu na kobietach. Poza tym jest to szeroka autostrada do piekła. Tam się znajduje Mahomet i jego wyznawcy i nic temu nie zaprzeczy . Nawet najbardziej wymyślne teorie o rzekomej religii za którą uważa się Islam . To stek bzdur i łgarstw nic do niczego nie pasuje cała ideologia opiera się na nieudolnym kopiowaniu chrześcijaństwa co pasowało przyjął a co nie odrzucił. Dlatego nie ma się czym zachwycać to ścierwo.
Anonim2021.02.4 22:51
Cienkie. Ktoś z discovery nagrał lewitację mnicha buddyjskiego. Ja ciągle latam i często wołam "chwała tobie Chryste" ale tylko przez sen.
Po 11 ...2021.02.4 22:46
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_converts_to_Islam_from_Christianity ups!
Po 11 ...2021.02.4 22:44
https://eu.usatoday.com/story/college/2016/03/29/from-christian-to-muslim-one-students-coming-out-story/37415555/