20.02.14, 11:34fot. Archiwum Frondy

Muzułmanie będą zabijać homoseksualistów?

Dlaczego tym razem osoby i instytucje broniące bądź też sympatyzujące ze środowiskami LGTB milczą? Czyżby przeciwnik zbyt niebezpieczny. A mianowicie w Czechach ukazała się książka, która nawołuje do zabijania za czyny homoseksualne. Publikację wydali muzułmanie. Autorzy powołują się na cytaty z Koranu oraz oraz życiorys Mahometa.

Po ukazaniu się informacji na temat książki redakcja portalu euroislam.pl postanowiła spytać polskie organizacje broniące praw homoseksualistów co o całej sprawie sądzą.. A tu okazało się, że partie i politycy tradycyjnie występujący w roli rzeczników LGBT, w tym Robert Biedroń, nie znaleźli czasu, żeby odpowiedzieć na pytania.

Do sprawy ustosunkowała się Agata Chaber, prezes Kampanii Przeciwko Homofobii.

Jakiekolwiek karanie osób za ich orientację seksualną, włączając w to karę śmierci, jest nieakceptowalne - stwierdziła.

Wierzymy – dodała prezes KPH - że nie ma problemu, by wyznawcy różnych religii żyli obok osób nieheteroseksualnych. Często jednak hierarchowie różnych religii mają problemy z zaakceptowaniem osób nieheteroseksualnych; nie chciałabym jednak ograniczać tego problemu do religii islamu.

Konkretniej wypowiada się działacz na rzecz LGBT Krystian Legierski. Chociaż przestrzega przed „wrzucaniem wszystkich muzułmanów do jednego worka” to przyznaje, że „musi niepokoić ewentualny wzrost znaczenia w przestrzeni publicznej radykalnych islamskich środowisk, ale nie bardziej niż radykałów katolickich”. W kwestii przeciwdziałania radykalizmom jest „zwolennikiem umacniania i szanowania jako wartości nadrzędnej koncepcji państwa świeckiego, którego prawa muszą być respektowane przed religijnymi”. To rozwiązanie pozwoli „walczyć z wszelkimi radykalizmami, a z drugiej strony swobodnie rozwijać się rozmaitym wspólnotom religijnym, które szanują prymat zasad państwa świeckiego, a ich członkowie zasady swojej religii odnoszą wyłącznie do siebie, nie próbując narzucać ich całemu społeczeństwu”.

Ten dość chłodny stosunek do tak radykalnej, umocowanej w religii publikacji, może budzić zdziwienie, kiedy zestawi się go z ostrym potępieniem najmniejszych przejawów dyskryminacji ze strony Kościoła Katolickiego. Czy polscy homoseksualiści nie dostrzegają jeszcze zagrożenia? Czy też prymat bierze tolerancja i wielokulturowość? Prędzej czy później będą musieli dokonać wyboru.

Ab/.euroislam.pl

 

 

Komentarze

anonim2014.02.20 11:47
arbiter, to wy w psychiatryku macie taki stały dostęp do netu ? A jest jakiś nadzór ? żebyście sobie krzywdy nie zrobili. Dają wam leki ?
anonim2014.02.20 12:10
@Mohero arbiter jest na przepustce.
anonim2014.02.20 12:13
Niech Pan Redaktor Terlikowski dalej popiera uboj rytualny w imie wolnosci religijnej- tylko niech sie potem nie dziwi, ze na uboju zwierzat sie nie skonczy, przyjdzie czas na ludzi. Ale przeciez, jak pisze wszystkowiedzacy TPT, wolnosc religijna jest najwyzsza wartoscia!
anonim2014.02.20 12:13
Drążąc jak nowicjusze w europie temat homoseksualistów są tylko dwa wyjścia .Albo zaakceptować i kontrolować, albo tak jak tu w tytule. To zjawisko już od Nerona jest znane i tak nieuleczalne jak prostytucja, narkomanie alkoholicy ,palacze papierosów itd.... Można kilku uleczyć a to znów przybędzie kilkunastu . Błędne koło.
anonim2014.02.20 12:19
@Mohero, Credo arbiter w przeciwienstwie do was podal argumenty i wyrazil sie kulturalnie. Dlaczego go obrazacie, wystawiajac sobei przy tym niezbyt pochlebna laurke? Nie potraficie w swoim zacietrzewieniu normalnei dyskutowac za pomoca rzeczowych argumentow?
anonim2014.02.20 12:53
@mohero nie ma to jak cięta riposta co nie? Poziom szkoły podstawowej
anonim2014.02.20 13:06
arbiter nie podał argumentów tylko oskarżenia, w dodatku osoby dotkniętej paranoją. Obawa o psychiatryk jak najbardziej zasadna.
anonim2014.02.20 13:17
Reakcja tych środowisk pokazuje, że homolobby jest potrzebne tylko do walki z Kościołem, że tak naprawdę mają głęboko gdzieś prawdziwe problemy osób homoseksualnych
anonim2014.02.20 13:35
Jakim to prawem muzułmanie mają się rządzić w Czechach. My w swoim czasie rozprawimy się w sposób demokratyczny z ideologią gender i homo. Jak na razie, to są nasi homoseksualiści i my nie pozwolimy na krwawe rozwiązanie.
anonim2014.02.20 14:01
KK mówi, że szanujemy homoseksualistów jako ludzi ale potępiamy grzech, którego się dopuszczają, czyli krótko mówiąc mówimy im, że żyją w grzechu i jeśli chcą osiągnąć Królestwo Niebieskie powinni się tego, jak i każdego innego grzechu śmiertelnego wyrzec. Tyle i tylko tyle. I co oni na to? ano jadą po nas równo, że siejemy mowe nienawiści itp. Islamiści za homoseksualizm chcą ich zabijać. I co oni na to? ano nic, ogon pod siebie i cisza...
anonim2014.02.20 14:22
[email protected] Patrzysz krótkowzrocznie. Popatrz jakie spustoszenie na zachodzie robi gender i homo. Nie możemy do tego dopuścić, twoje żale są nie uzasadnione.
anonim2014.02.20 14:31
krzysiekk; nie nawołuje się a mówi; i mówi Bóg, więc jest to zasadnicza różnica; arbiter; rzuciło ci się na głowę; to homoseksualiści atakują, wszystkich inaczej myślących niż oni, bo według czyniących podłość i zło, im ich więcej tym bardziej są usprawiedliwieni, jakoś nie przyjmują do wiadomości, że są w błędzie i to fundamentalnym;
anonim2014.02.20 14:33
Komentarz; no jeśli to są argumenty i kultura to Panu też dziękujemy.
anonim2014.02.20 15:13
Ciekawe widać Biedroń i inni dostają pieniądze na walkę z Kościołem,a nie z islamem. Obudzą się dopiero, jak będą zabijani członkowie LBGT.
anonim2014.02.20 15:22
DLa tchurzoskiej lewicy zawsze jest latwiej atakowac katolikow. Wtedy zrzucaja sciek wyzwisk ze ta religia katolicka to ciemnogrod . Przyjdzie czas jak nam sie odbije falszowanie zaklamywanie prawdy.
anonim2014.02.20 16:28
I którą strone poprzeć? Muzułmanów czy homoskesualsitów? Staję po stronie homoseksualistów.
anonim2014.02.20 16:39
Homoseksualistów, zoofilów, pedofilów i innych zboczeńców należy leczyć, lub izolować a nie zabijać, chyba że przypadek jest naprawdę tak poważny, że zagraża bezpieczeństwu publicznemu - wówczas należy zastosować karę śmierci, jak za zbrodnię.
anonim2014.02.20 16:53
@bogdanusn Zgadzam się z Tobą, że sieją spustoszenie i jak najbardziej trzeba się przed tym bronić.. ale chyba nie proponujesz, żeby ich zabijać tak jak chcą tego islamiści.? Musimy się bronić, ale np. w taki sposób, żeby nie uprawomocniać ich zachcianek typu "małżeństwa" adopcje dzieci itd. To co napisałem wcześniej to raczej żeby pokazać, że jeśli nadal będą zwalczać nas jako Katolików i to na różnych frontach takich jak religia, rodzina, wychowanie dzieci, itd. to mogą się obudzić z ręką w islamskim nocniku. @ Krzysiek "Róznica między katolicyzmem radykalnym i islamem jest taka, że pierwszy chciałby unieszczęśliwiać ludzi (zakaz równouprawnienia, dyskryminacja, gnębienie, wyszydzanie) wmawiając im, że droga nieszczęscia jest drogą właściwą. Natomiast radykałowie islamscy chcą gejów zabijać." :):):)Sorry ale rozbawiłeś mnie....możesz powiedzieć w jaki to sposób was gnębimy i unieszczęśliwiamy? Jeśli jesteście nieszczęśliwi to to jest nasza wina?