Morawiecki: Polska gospodarka już wkrótce odzyska wigor i zacznie wzrastać - zdjęcie
06.05.21, 11:17Screenshot Youtube - KPRM

Morawiecki: Polska gospodarka już wkrótce odzyska wigor i zacznie wzrastać

8

To najlepsze miejsce, by rozmawiać o tym, jak polska gospodarka może przezwyciężyć kryzys i jak może rozwijać się dalej. Tutaj też musi toczyć się dyskusja o perspektywach na przyszłość – o nowych inwestycjach i przełomowych innowacjach - powiedział Morawiecki na Kongresie 590.

Kongres 590 to coroczne wydarzenie gospodarcze, które skupia przedstawicieli polskiego biznesu, nauki, legislacji, polityki oraz gości zza granicy.

Zapowiedział wsparcie rządu dla wszystkich branży, które są niezbędne z perspektywy rozwoju kraju.

- W efektywnej gospodarce każdy sektor ma swoją rolę do wypełnienia. Rolą rządu jest stwarzanie optymalnych warunków do prowadzenia biznesu i do inwestowania, ale też wspieranie dziedzin bez których pomyślny rozwój kraju byłby niemożliwy - powiedział.

Morawiecki podkreślił także, ze Polska jest krajem z najniższym bezrobociem w całej UE. Według statystyk Eurostatu bezrobocie w Polsce wynosi 3,5 proc.

- Fundamentalnym zadaniem państwa – obok walki o życie i zdrowie obywateli – jest wspieranie firm i obrona miejsc pracy. Uratowaliśmy ponad pięć milionów miejsc pracy i dziś mamy najniższe bezrobocie w całej Unii Europejskiej - powiedział premier.

- Jestem przekonany, że słowo „ożywienie” będzie towarzyszyło wszystkim uczestnikom kongresu, bo przecież wierzymy, że polska gospodarka już wkrótce odzyska wigor i powróci na ścieżkę wzrostu, po której kroczyła przed nadejściem pandemii - zakończył.

jkg/wpolityce

Komentarze (8):

MORAWIECKI NIE PIE,RDOL2021.05.6 19:23
TYLKO ODDAWAJ KASE CO POSZŁA DLA RYDZYKA
M.2021.05.6 16:14
P. Premierze - tylko VIAGRA potrzebna i to dużo. !
Anonim2021.05.6 13:21
klamcy oszusci bandyci.. czekaja nas kolejne lockdowny bo nie potrafia zorganizowac leczenia garstki ludzi... bo jest garstka ludzi np 30 osob na starachowice
Jacuś2021.05.6 12:59
I co z tego panie premierze jak Polska traci powoli suwerenność.
olo2021.05.6 11:53
pis plus postkomuna = pisbolszewia
Polak2021.05.6 11:43
matołuszek zapomniał dodać że jedynym warunkiem tego "wkrótce" jest wyrzucenie komunistów z pisowskiej mafii z powrotem do ich ojczystej Federacji Rosyjskiej z zakazem ponownej emigracji do Polski.
Anonim2021.05.6 11:42
Jak Pinokio coś mówi, to na pewno będzie prawda! 😁😁😁
APEL2021.05.6 11:39
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o człowieka, Polskę i ludzkości. Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniem przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć przez to korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robienie starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.