Mocne komentarze po przyjęciu ustawy o ochronie zwierząt: Rząd potknął się o norkę; Kaczyński nie potrzebuje koalicjantów, żeby rządzić - zdjęcie
18.09.20, 09:12fot. flickr.com

Mocne komentarze po przyjęciu ustawy o ochronie zwierząt: Rząd potknął się o norkę; Kaczyński nie potrzebuje koalicjantów, żeby rządzić

13

Niektórzy politycy mówią o rządzie mniejszościowym i możliwym rozbiiu koalicji. Inni o studzeniu emocji. Jacek Karnowski dzisiaj na portalu wpolityce.pl pisze z kolei, że „PiS, SP i Porozumienie są więc w istocie skazane na siebie, a to, co się dzieje, można czytać jako element ponownego wyważana wzajemnych relacji i hierarchii.

Wczorajsze głosowanie ustawy o ochronie praw zwierząt stało się powodem do wielu komentarzy w mediach.

Piotr Semka na Twitterze napisał:

- Tylko 176 posłów z liczącego sobie 235 posłów klubu PiS za projektem JK. Aż 59 odwróconych plecami do projektu - 38 przeciw, 15 wstrzymujących się i 6, którzy nie głosowali. Kryzys w koalicji. Wzmianki o nowych wyborach. Bardzo słono zapłacone zwycięstwo Piątki dla zwierząt.

Z kolei Wojciech Wybranowski:

- Równie dobrze mogłaby to być ustawa "o rodzaju tworzywa na szczotkach do zębów". Norki stały się pretekstem, rozłam tkwi w podziale stanowisk w zrekonstruowanym rządzie i spółkach. Plus niezły lobbing futrzaków, którym udaje się stwarzać wrażenie, że reprezentują polska wieś

Marcin Makowski skomentował to następująco:

- Oczywiście w tej bitwie o norki, na ostatnim miejscu chodzi o norki.

Jest też taki komentarz:

- Od dłuższego czasu tylko śledzę te norki i się nie wypowiadam bo się nie znam. Pewnie, że szkoda mi zwierząt. Ale jak widzę, że pochylamy się nad norką i kotkiem a kobieta w ciąży umiera przed szpitalem bo nie ma testu na Covid to coś tu do chuja jest nie tak.

Z kolei Artur Ceyrowski napisał na TT:

- Mamy pierwszy rząd na świecie, który potknął się o norkę. Może jest za to jakaś zbiorowa nagroda Darwina? Trzeba sprawdzić.

A Jacek Nizinkiewicz napisał:

- Lewica z Platformą przegłosowały z PiS #PiatkaDlaZwierzat , prawo napisane na kolanie. Z taką opozycją, Jarosław Kaczyński nie potrzebuje koalicjantów, żeby rządzić.

mp/twitter/fronda.pl

Komentarze (13):

ala2020.09.18 18:22
Jarosław Kaczyński to najskuteczniejszy polityk od 30 lat. Może jest starym kawalerem… kurduplem... kartoflem. itp. Może ma i wygląd lichy... Może niejeden piękny młody, europejski, pachnący, elokwentny, dobrze ubrany, ostrzyżony może mu "dowalić", wyśmiać, wydrwić, zhejtować... Ale?. Ten facet wykreował 3 prezydentów i 4 premierów. Nie ma w tej chwili polityka z takim dorobkiem. Jest Kaczyński i...dłuugo nic. Choćby nie wiem jak gardłowali. Choćby nie wiadomo jakie garnitury i garsonki wkładali. Choćby i po 10 złotych zegarków zakładali niczym ruscy sołdaci na rękach i nogach jak Nowak, to przy nim są .. nikim. Ten facet odcisnął swoje piętno na ostatnim 30-leciu jak nikt inny. Reszta to tylko miernoty. Podręczniki historii za 50 lat będą pisały o Kaczyńskich. Nie będzie tam ani słowa o Tusku, Schetynie, Millerze, Pawlaku, Sikorskim, Kopacz, czy...no właśnie... nawet mam kłopoty z wymienieniem potencjalnych konkurentów. Pójdą w zapomnienie jak przedwojenni premierzy i ministrowie no chyba że w kronikach kryminalnych i IPN. Pies z kulawą nogą o reszcie nie wspomni. Dlaczego? Bo Jarosław Kaczyński to w tej chwili chyba jedyny Mąż Stanu. To ktoś więcej niż polityk. To ktoś, kto potrafi zrealizować w praktyce swoją wizję i nie poprzestaje na gęganiu przed kamerami. Kaczyński to jedyny polityk, który nie bał się poddać obywatelskiej weryfikacji w 2007 roku podając rząd do dymisji. Będąc przez 8 lat w opozycji potrafił utrzymać swoją partię mimo ciągłego ataku i ostrzału ze wszystkich stron. A w 2015 roku potrafił wznieść się ponad podziały na prawicy, zjednoczyć ją i poprowadzić do wielkiego zwycięstwa, uzyskania większości parlamentarnej i samodzielnych rządów.
GS2020.09.18 15:19
Na szczęście pierwszy rząd PIS z Beatą Szydło i jej zespołem zdarzył zrealizować większość postulatów tej partii. Drugi rząd jedzie już kolejny rok na tych sukcesach. Tyle mamy :o), na więcej widać Polska nie zasłużyła.
...2020.09.18 11:40
Niestety, po raz kolejny można się było przekonać, jakie jest prawdziwe oblicze miłościwie nam rządzącej partii z jej prezesem na czele. Sejm, wbrew protestom i woli ludzi, w trybie żadnym ustala sprzeczne z porządkiem Boskim prawo odbierające ludziom wolność do hodowli zwierząt na futra, stawia polskie rolnictwo w kłamliwym świetle (bo przecież z takich ustaw wynika jasno, że rolnik znęca się nad zwierzętami przez sam akt ich hodowli), wpędza wielu hodowców w kryzys ekonomiczny nie myśląc o ich krzywdzie. A przecież człowiek jest w porządku Boskim dzieckiem Boga, a zwierzę jest w funkcji służebnej do niego. Natomiast od 1000 dni ustawa o ochronie dzieci leży w zamrażalce (chyba razem z tysiącami embrionów z in vitro), projekt prezydencki kontrolujący organizacje wchodzące do szkół (głownie deprawatorów seksualnych) jest zdejmowany po raz kolejny z obrad, a minister Ziobro jest pod obstrzałem za sprzeciw wobec przeforsowania bezkarności rządu za działania w trakcie koronagłupoty i "piątki Kaczyńskiego" Brawo PIS!
jacek2020.09.18 11:26
RAZ JUŻ INTRYGOWAŁ. I 8 LAT RZĄDZIŁA PLATFORMA. ZANOSI SIĘ NA POWTÓRKĘ.
𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍2020.09.18 11:00
𝐖𝐈𝐄𝐋𝐊𝐈𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀𝐌 𝐏𝐑𝐙𝐘𝐒𝐋𝐀𝐍𝐄 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐄𝐌, 𝐒𝐎𝐑𝐎𝐒𝐄𝐌 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈. 𝐁𝐔𝐃𝐉𝐄𝐌𝐘 𝐖𝐀𝐋𝐂𝐙𝐘𝐂 𝐃𝐎 𝐎𝐒𝐓𝐀𝐓𝐍𝐈𝐄𝐉 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 ! 𝐒𝐋𝐎𝐖𝐎 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐄𝐆𝐎 - 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈
Jan Radziszewski2020.09.18 10:58
my też mamy co najmniej kilkanaście zarzutów przeciwko Terleckiemu i Liderowi PIS oraz Premierowi i jego gwardianom tj ministrom - kto przygotowuje szkodzące Polsce Ustawy - niedługo Będzie na stołku " 10 maj 2020 r Pan I król Polski Jezus Chrystus "Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone ++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. +++ Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. +++ Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. +++ A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji." +++ zaś NMP królowa Polski takie kieruje 2.05 2020 roku słowa "Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam + Pomazańca Bożego + co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi.
𝐒𝐋𝐎𝐖𝐎 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐄𝐆𝐎 - 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈2020.09.18 11:01
𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍, 𝐖𝐈𝐄𝐋𝐊𝐈𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀𝐌 𝐏𝐑𝐙𝐘𝐒𝐋𝐀𝐍𝐄 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐄𝐌, 𝐒𝐎𝐑𝐎𝐒𝐄𝐌 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈. 𝐁𝐔𝐃𝐉𝐄𝐌𝐘 𝐖𝐀𝐋𝐂𝐙𝐘𝐂 𝐃𝐎 𝐎𝐒𝐓𝐀𝐓𝐍𝐈𝐄𝐉 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 !
Jeszcze z PISem2020.09.18 10:26
KOSZMAR ! Przez glupie koty czy Azorki Kaczynski wepchnie Polske w lewactwo. Na prawde, nie przypuszczalem.
Ten rząd powinien upaść już w momencie2020.09.18 9:54
zgłoszenia projektu ustawy "bezkarność +".
My żyjemy2020.09.18 9:52
Rozumiem, że dzięki tej ustawie, wszystkie norki w Polsce zostaną zabite, bo przecież na wolności nie żyją, a hodowanie zabronione. W ten sposób zagłada istniejących norek uspokoi serca "dobrych" ludzi i problem zniknie.
Krzysztof2020.09.18 9:51
szkoda, że fronda stała się tubą propagandową Kaczyńskiego i jego głupich pomysłów
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.18 9:17
sponsorzy znanego oszusta i złodzieja rydzyka, ponieśli sromotną klęskę! nawet zero-ziobro ze swoją bandą zyebów im nie pomógł!
Michał Jan2020.09.18 9:31
Tylko tęgi frajer może się łudzić, że nie odbiją sobie tego dwójnasób. Oczywiście z pieniędzy podatników, które, w mniemaniu Żoliborskiego Egona Olsena rosną na drzewach.