Młodzież białoruska modli się o pokój i oczekuje sprawiedliwości - zdjęcie
14.08.20, 15:17fot. yt/biełsat po polsku

Młodzież białoruska modli się o pokój i oczekuje sprawiedliwości

7

Utrzymuje się napięta sytuacja na Białorusi. Rośnie niezadowolenie wobec przemocy ze strony sił bezpieczeństwa i milicji. Biskupi cały czas wzywają do dialogu i porozumienia. Młodzież białoruska zaangażowana w życie Kościoła oczekuje od niego duchowego ukierunkowania na prawdę oraz zachowanie ładu moralnego i sprawiedliwości.

Młodzi ludzie nie tylko proszą o modlitwę, ale również sami ją prowadzą uczestnicząc w czuwaniach” – mówi Radiu Watykańskiemu ks. Antoni Gremza, wicekanclerz kurii biskupiej w Grodnie, duszpasterz młodzieży w diecezji.

Młodzież zaangażowana w życie Kościoła jest bardzo wyczulona na prawdę, również na obiektywne wartości i reaguje wielkim poruszeniem na to, co się dzieje. Można nawet powiedzieć wewnętrznym protestem. Nie zgadza się na łamanie praw człowieka oraz naruszanie wolności i prawa do pracy. Młodzi ludzie oczekują od Kościoła działania w tym kierunku, żeby pomagał ludziom, aby widzieli własną godność, aby mieli zapewnione prawo do wolnego głosowania. Oczywiście pragniemy ich wesprzeć w tym wszystkim, szczególnie w zakresie duchowym, na ile nas na to stać i na ile jest to możliwe – mówi papieskiej rozgłośni ks. Gremza. – Młodzież angażuje się w modlitwę w kościołach. Prosi swoich proboszczów o codzienną adorację, specjalną modlitwę za Białoruś, za mieszkańców, o zaprzestanie przemocy i różnych form agresji, żeby ludzie żyli w pokoju, aby podjęto dialog prowadzący do porozumienia pomiędzy różnymi stronami. Chodzi o to, aby usłyszeć nie tylko jedną stronę, ale również drugą. Młodzież jest bardzo wyczulona i ta młodzież katolicka jest bardzo zaangażowana w działalność społeczną. Pragnie pomagać społeczeństwu i służyć równocześnie Kościołowi, żeby on reagował oraz wspierał tych, którzy są poszkodowani”.

 

Vaticannews.va/Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

Komentarze (7):

antoni.s2020.08.16 13:28
Według mnie oni zamawiają piwo.
zachodni Lucyfer się cieszy2020.08.15 10:52
módlcie się Białorusini, módlcie! bo gdy obalicie Łukaszenkę i zasmakujecie europejskiej "wolności", to nawet nie będziecie mieli się gdzie pomodlić, gdyż zgodnie z trendem "wolnego" zachodu symbole i miejsca kultu religijnego bedą profanowane, tak jak na zachodzie , a ostatnio coraz bardziej widoczne i w Polsce.
AntySzwab2020.08.15 10:40
Jak Białorusini teraz się cofną to będą niewolnikami całe istnienie.
"chwedoruk (typowo bolszewickie nazwisko!)"2020.08.14 17:25
A jakiego pochodzenia jest nazwisko Keller-Krawczyk? Niech on sam to powie, cyt.: "Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów" - - - - Keller-Krawczyk to parch!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.14 17:16
wasz bogu ma wasze modlitwy jak i was głęboko w chüju , biołoruscy idioci!
Szybka Randka2020.08.14 17:14
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! http://lexlale.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Olo2020.08.14 15:41
W minskiego aresztu słychać krzyki torturowanych Wideo ,kresy 24pl