,,Młodzi muszą współuczestniczyć w życiu publicznym’’. Prezydent podpisał ważną ustawę - zdjęcie
01.06.21, 19:40fot. prezydent.pl/Igor Smirnow KPRP

,,Młodzi muszą współuczestniczyć w życiu publicznym’’. Prezydent podpisał ważną ustawę

11

W Dzień Dziecka prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która wzmocni rolę młodzieżowych rad przy jednostkach samorządu terytorialnego. Daje one młodym działaczom realny wpływ na kształtowanie rzeczywistości na szczeblu samorządowym.

W dzisiejszej uroczystości w ogrodach Pałacu Prezydenckiego wziął udział również premier Mateusz Morawiecki. Prezydent wskazał, że podpisana przez niego nowelizacja przepisów dot. samorządów lokalnych w sprawie młodzieżowych rad gminy, powiatu i młodzieżowego sejmiku województwa wspiera i rozwija młodzieżową samorządność. Podkreślił, że obowiązujące na przestrzeni 20 lat prawo pozwalające tworzyć młodzieżowe rady jedynie na szczeblu gminnym to za mało.

- „Uznaliśmy, że jest to za mało, że wymagania współczesności, obecnego i przyszłego świata, ale przede wszystkim rozwoju Rzeczypospolitej i tego, aby tę przyszłość widzieć daleko, wymagają tego, by młodych ludzi (...) szerzej dopuścić do możliwości współuczestniczenia w życiu publicznej w sensie zorganizowanym. Stąd decyzja o tym, by dać możliwość utworzenia również młodzieżowych rad także na poziomie samorządu powiatowego oraz samorządu wojewódzkiego, a więc młodzieżowych rad powiatów i młodzieżowych sejmików wojewódzkich”

- podkreślił Andrzej Duda.

Zaznaczył, że młodzież musi mieć możliwość wypowiedzenia się w sprawach, które jej dotyczą. Podkreślił również, że ambicja młodych ludzi jest impulsem dla polityków, aby być ambitniejszymi w realizacji różnych zadań.

Za podpisanie ustawy prezydentowi podziękował premier Mateusz Morawiecki.

- „Chcę z tego miejsca zadeklarować, że jeśli pierwsze ukonstytuowane sejmiki wojewódzkie, a także pierwsze rady powiatowe, zbiorą się i będą chcieli coś przedyskutować, to bardzo chętnie byłbym gościem na takim spotkaniu i chciałbym z wami przedyskutować palące problemy młodych ludzi”

- zapewnił szef rządu.

Podkreślił, że młodzieżowe rady będą współpracować i współdecydować w procesach społecznych i politycznych.

kak/PAP, bankier.pl

Komentarze (11):

Ygrek2021.06.18 17:47
Młodzi???przecież w wiekszości to niedouczone idioty i takimi juz pozostana biedna Polska
robaczek2021.06.16 14:40
NO DO TEGO CYRKU NA PEWNO NIE DOŁĄCZĄ ................................... przemijajcie pisureczki...................... poczekamy ;]
JonB2021.06.11 20:29
Niech zyje nam sloneczko stalin co usta slodsze ma od malin.
Skrzypek na dachu2021.06.9 12:21
To jest straszna glupota . Rzad PiS beztrosko marnuje grosz podatnika .
6969692021.06.8 10:19
Mam komentarz odnoszący się do uśmiechu miłościwie nam panującego prezydenta , ale sakramencko boję się go upubliczniać.
Jawny2021.06.2 7:52
Czy można nazwać kogoś, kto się ciągle uczy, ale niczego się nie nauczył nazwać durniem? https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27155165,andrzej-duda-w-lowiczu-uslyszal-ze-jest-durniem-sad-ponownie.html#e=RelRecImg2
Filip2021.06.2 5:39
Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Jest posłusznym wykonawcą rozkazów Jarosława Kaczyńskiego. Nie jest to dobry przykład dla młodzieży, która ma współuczestniczyć w życiu publicznym.
MłodzieżowaRadaAparatczykówPartyjnychCzuwa2021.06.2 4:59
Kraj rad. PiSocjalizm katolicki sięga coraz głębiej po wzorce stalinowskie. Zadłuża się na Wielkie Budowy, zatrudnia setki tysięcy ludzi przy grzebaniu się w ziemi. Zawraca rzeki, odcina półwyspy, niweluje góry. Powołuje tępych a spolegliwych aparatczyków po awansie partyjnym do ciał opiniująco-kontrolnych, do sztabów, rad, komitetów, komisji. Jednocześnie gospodarka Polski PiSocjalistycznej nie potrafi dokonać niczego więcej, poza uprawą buraka pastewnego, składaniem skrzynkowych mebli i rozlewem wódki.
oto PIS2021.06.1 20:41
Bartłomiej M., aktor, dziennikarz TVP i działacz Prawa i Sprawiedliwości, został zatrzymany. Niedoszły polityk i epizodyczny aktor usłyszał zarzuty, w tym zarzut trzech gwałtów na nastolatkach.
Mirek2021.06.1 21:59
Już ci tłumaczyłem matole dlaczego takie rzeczy się dzieją . Zacznę z innej beczki . Czy wiesz co to jest Doktryna Nojmana ? . To znaczy że sądownictwo jest dalej w rękach totalnej opozycji i na nic wszystkie zabiegi policji , prokuratury jeżeli sędziowie jako ta nadzwyczajna kasta będą bandytów wypuszczać na wolność . Znakomita większość bandytów i złodziei to elektorat Platformy . W ostatnich wyborach prezydenckich we więzieniu na Białołęce ponad 86% skazanych głosowała na wicelidera Platformy Trzaskowskiego . Mówiąc wprost : w miarę wzrostu bandytyzmu i złodziejstwa automatycznie zwiększa się elektorat Platformy . Gdyby w Polsce 100% populacji było przestępcami to PiS nie odebrałby władzy Platformie NIGDY !!!
Polak2021.06.2 4:58
O czym bredzisz, złodzieje masowo głosują na złodziei z pisowskiej mafii.