Ministerstwo Sprawiedliwości oburzone manipulacją ,,GW''. Jest oświadczenie - zdjęcie
01.06.20, 08:05Fot. Szczebrzeszyński via Wikipedia, domena publiczna

Ministerstwo Sprawiedliwości oburzone manipulacją ,,GW''. Jest oświadczenie

15

Ministerstwo Sprawiedliwości wyraża stanowcze oburzenie wobec kolejnej bulwersującej manipulacji dziennikarzy „Gazety Wyborczej”, którzy opierając się na nieprawdzie i przy jawnym lekceważeniu faktów, opublikowali szkalujący resort i jego kierownictwo cykl tekstów pod skandalicznymi tytułami: „Homofobiczna kampania Ziobry”, „Ekipa ministra Zbigniewa Ziobry na tropie prześladowanych w Polsce chrześcijan. W roli lwów Sekielscy”.

W tekstach postawiona jest kłamliwa teza, że wraz z premierą nowego filmu braci Sekielskich, Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczęło kampanię w obronie prześladowanych chrześcijan. Dziennikarze gazety piszą wbrew faktom: (…) w tygodniku „Do Rzeczy” można na przykład przeczytać o atakach na Kościół, które „są elementem zaplanowanej strategii politycznej”. To naturalnie odpowiedź na „Zabawę w chowanego”, drugi film braci Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele. Nie ma tu mowy o przypadku.

Ministerstwo Sprawiedliwości oświadcza, że cykl tekstów, który ukazał się w tygodniku „Do Rzeczy”, nie ma nic wspólnego z premierą filmu braci Sekielskich. To kolejna manipulacja „Gazety Wyborczej” wymierzona w Ministerstwo Sprawiedliwości. W styczniu tego roku sąd nakazał wyborczej.pl publikacje sprostowania, w którym redakcja musiała przyznać, że 2 lata wcześniej podała nieprawdziwą informację w artykule „Księża wyjęci z rejestru pedofilów. Dlaczego?” zarzucającą Ministerstwu Sprawiedliwości, że rejestr pedofilów chroni księży skazanych za pedofilię. Artykuł zawierał kłamstwa i insynuacje, że księża są „wyjęci z rejestru pedofilów”. W rzeczywistości zamieszczenie w rejestrze, zarówno w części jawnej, jak i niejawnej, zależy tylko i wyłącznie od kwalifikacji czynu dokonanej przez sąd i zawartej w wyroku. Rejestr funkcjonuje w sposób automatyczny – trafiają tam skazani na podstawie wyroków sądów, konkretnych artykułów i paragrafów Kodeksu karnego, zgodnie ze ściśle określonymi przepisami ustawy z 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym, na mocy której wprowadzony został Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.

Manipulacja „Gazety Wyborczej” zawarta w niedawno publikowanym tekście pod tytułem „Homofobiczna kampania Ziobry” oburza tym bardziej, że tydzień wcześniej na antenie telewizji TVN, Justyna Kopińska, reportażystka „Dużego Formatu”, podkreśliła zasługi Ministra Zbigniewa Ziobro w walce z pedofilią mówiąc: Jeżeli chodzi o rejestr [pedofilów]… To wiadomo, że jestem dziennikarką „Gazety Wyborczej”, mam bardziej lewicowe poglądy, ale jednak muszę przyznać, że Minister Ziobro zrobił więcej niż wszyscy poprzedni Ministrowie Sprawiedliwości, jeśli chodzi o ofiary gwałcicieli, czy pedofilii.

Minister Zbigniew Ziobro od początku kierowania resortem sprawiedliwości podkreślał, że pedofilia to obrzydliwe przestępstwo, z którym należy stanowczo walczyć. Dlatego w Ministerstwie Sprawiedliwości powstał rejestr pedofilów, dzięki któremu rodzice mogą sprawdzić, pod czyją opieką zostawiają swoje dziecko, zaostrzone zostały również przepisy, dzięki czemu przestępstwo wobec osoby małoletniej się nie przedawni oraz wprowadzono kary dla osób, które wiedząc, że popełniono przestępstwo pedofilskie wobec dziecka, nie zawiadomią o tym odpowiednich organów. Wcześniej nie było za to żadnej odpowiedzialności karnej.

Szczególne oburzenie budzi kłamstwo zarzucające Ministerstwu Sprawiedliwości oskarżanie twórców filmu o pedofilii wśród duchownych o inspirowanie ataku na księdza we Wrocławiu. Dziennikarze włożyli w usta przedstawicieli Ministerstwa fragment zeznań napastnika Zygmunta W., który po zatrzymaniu miał twierdzić, że nie żałuje swego czynu. W zeznaniach swoje działanie motywował m.in. „chęcią dania nauczki księdzu za wszystkie skrzywdzone przez kler dzieci”.

Nieprawdą jest również sugerowanie, że Ministerstwo Sprawiedliwości ukrywa jakiekolwiek informacje dotyczące wydatkowania środków publicznych, gdyż wszystkie informacje na ten temat, a zwłaszcza ogłoszenia o przetargach na kampanie informacyjno-promocyjne są publikowane na stronach resortu. Nieprawdziwe jest również zawarte w tekście twierdzenie, że Ministerstwo Sprawiedliwości opiera swoje działanie w obronie chrześcijan na fałszywych przesłankach, gdyż w tekście „Gazety Wyborczej” wskazuje się jedynie liczbę zgłoszonych przestępstw, które nie obrazują skali chrystianofobii.

Ministerstwo Sprawiedliwości nie prowadzi również jakichkolwiek działań wymierzonych w mniejszości seksualne kierując się przesłankami homofobicznymi.

Opublikowane teksty są przykładem desperacji gazety, która od dłuższego czasu udaje, że jest rzetelnym medium, a w rzeczywistości publikuje teksty, które nie mają nic wspólnego z dziennikarstwem, a są obliczone wyłącznie na podniesienie gwałtownie spadającej sprzedaży dziennika. Zapewne informacja, że wydawca gazety – spółka Agora, zanotowała aż 47 milionów straty, jest motorem napędowym dla pseudodziennikarzy do generowania fake newsów mających za wszelką cenę, wzorem tabloidów i redakcji mediów plotkarskich, wpłynąć na polepszenie wyników finansowych bankrutującej spółki. Fakt, że „Gazeta Wyborcza” traci czytelników wynika naszym zdaniem przede wszystkim z coraz większego braku rzetelności, gonienia za tanią sensacją oraz generowaniem i powielaniem kłamstw, które w tym przypadku uderzyły w nasz resort.

gov.pl/web/sprawiedliwosc

Komentarze (15):

skarb2020.06.1 11:25
dlaczego komunistyczne dziennikarstwo wrogie POLSCE I POLAKOM SZKALUJE NAJSKUTECZNIEJSZYCH ,WSPANIALYCH MINISTROW,LUDZI PRAWYCH i jest "karane" smiesznymi karami i upomnieniami to nic nie da ,ZAMKNAC TAKICH SZKODNIKOW RZADU,POLSKI POLAKOW LUDZI ZE ZDROWYM . KREGOSLUPEM niby karani czasami sladowymi zadoscuczynieniami,a takrze POmoca ,o co tu chodzi?????przeciez falsz wylany w eter funkcjonuje i nie kazdy wezmnie to za beznadziejne plytkich pisakow kolaburujacy z obcymi ,wrogow NASZYCH
Czytelnick2020.06.1 9:28
Wyborcza? Ktoś to jeszcze czyta? O ile pamiętam, w 1989 miała powstać gazeta reprezentująca różne nurty ówczesnej antykomunistycznej opozycji, ale pewien szemrany jąkała, zresztą brat stalinowskiego zbrodniarza zajumał pieniądze przeznaczone na ten cel...
Dam2020.06.1 9:41
Z tym, że ten brat siedział za walkę z komuną w więzieniu. A dla przykładu pewien szeregowy poseł nawet nie był internowany, grał wraz z bratem w finansowanym przez komunistów filmie, a jego rodzina otrzymała od komunistów dom.
Darek2020.06.1 11:46
Michnik za komuny siedział w więzieniu za działalność patriotyczną, za to Kryże skazywał w tym samym czasie opozycjonistów, kontynuując dzieło ojca - Romana Kryże stalinowskiego MORDERCY rotmistrza Pileckiego i wielu bohaterów z AK. Kaczyński zrobił go ministrem, zastępcę resortowego dziecka Ziobry, którego tatuś też do samego końca działał w PZPR, prokurator stanu wojennego, którego sam Jaruzelski odznaczał za walkę z demokratyczną opozycją został sędzią Trybunału Konstytucyjnego za PiS, a ty tu się Michnika czepiasz, który całym swoim życiem dowiódł, że z poglądami i "dokonaniami" wyrodnego braciszka nie ma nic wspólnego.
M.a2020.06.1 8:53
Polska odzyska godność medialną, jak to czytadło padnie.
czekista2020.06.1 8:45
Pedofilskie rejestry Ziobry mozna o kant porozbijac, w niczym nie pomagaja. Pomoc moze tylko eutanazja zboczencow, ze nie mieli mozliwoeci powrotu do praktyk. Zboczency nie zarejestrowani, moga uzywac do woli a jezeli jest sprytny, to moze dawac upust swojemu zboczeniu przez dlugie lata. Tak jak znany jazzman, ktorego sprawa wydaje sie byc zamieciona pod dywan.
AVA2020.06.1 8:38
Czy to nie powinno wreszcie skończyć się w sądzie? Dobrze byłoby za wszystkie ostatnie kłamstwa pozwać GW. Może udałoby się zasądzić taką kwotę, że brudny szmatławiec przestałby istnieć lub stałby się zupełnie niszową gazetką. Stefan mordował polskich patriotów, a Adam bezwzględnie niszczy od kilkudziesięciu lat wszystkie wartości na których opiera się nasza Ojczyzna i oblewa błotem najbardziej szlachetnych ludzi. Łotry z piekła rodem!!!!
Darek2020.06.1 11:40
Ojciec Ziobry to stary komuch, do końca w PZPR, ojciec jego zastępcy A. Kryże. (z czasów kiedy Jarosław Kaczyński był premierem) to stalinowski sędzia MORDERCA rotmistrza Pileckiego, a sam wiceminister to też zbrodniarz komunistyczny skazujący opozycjonistów w procesach pokazowych. Do teko prokurator stanu wojennego odznaczony "za zasługi" przez Jaruzelskiego został z ramienia PiS sędzią Trybunału Konstytucyjnego. I tacy ludzie mieliby teraz niby sądzić opozycjonistę Adama Michnika, bo ma brata zbrodniarza? Szczerze wątpię, gdyby nie miał brata z UB to już prędzej.
Marian2020.06.1 8:23
Żydzi i zboczeńcy głoszą że jest chyba 8 płci.Każda z nich ma swoich celebrytów.Cale to towarzystwo w większości żydzi urządzają sobie różne orgie w tym także gwałcenie nieletnich dziewczyn,oczywiscie gojek i moze tym niech wreszcie zajmie się ta żydowska gazeta.
anonim2020.06.1 11:31
Stosujesz specyficzne nazewnictwo, każdy kto zły, to Żyd. Albo w dzieciństwie Cię Żydami straszyli(widać rodzice szanowni podzielali poglądy Adolfa Hitlera), albo sam jesteś Żydem, ale tak się tego wstydzisz, że w ten sposób próbujesz odwrócić uwagę, innego wytłumaczenia nie ma. Miłego dnia.
Agnieszka Dz to semicki pomiot2020.06.1 11:57
sama brzydka jak żydówa jesteś to zabolało? Wasze plemie to szatańskie pomioty. zapamiętaj
Marian2020.06.1 13:55
Przypomnij sobie bywalców burdelu pt.Zatoka Sztuki i zarazem bohaterów tego ostatniego filmu.Ci którzy zaczęli straszyć pozwami reżysera, wszyscy są żydami, temu nie zaprzeczysz bo się obrażą.Napisalem wiec prawdę.Poszukaj więc innego wytłumaczenia, bo ono jest.
Agnieszka Dz. 2020.06.1 14:58
W Zatoce Sztuki bywali wszyscy z pierwszych stron gazet, ze sportowcami włącznie, wszyscy są Żydami? Kurski też? Bywali tam też turyści, wczasowicze, młodzież studencka, łowcy autografów, bo to modne miejsce. Nie dziwię się, że grożą pozwami. Bycie w miejscu, gdzie odbywa się przestępczy proceder nie świadczy o tym, że jest się pedofilem, czy ma w tym współudział. Jeśli w jakiejś parafii ksiądz jest pedofilem, czy wszyscy wierni są współwinni? To jak to jest z Tobą? Jesteś Żydem, czy ta druga przyczyna Twojej obsesji jest aktualna?
Marian2020.06.1 16:39
Rodzice zydami mnie nie straszyli w dzieciństwie ale tez nie ukrywali prawdy o nich.Wiem więc o ich nienawiści do wszystkiego co polskie.Dokładnie takie samo jest lewactwo, oszalałe z nienawiści do Polski.Międzynarodowe lewactwo jest produktem żydów,taki wniosek mi się sam narzuca.Na pewno Tobie znany jest ten fragment Talmudu który dopuszcza właściwie każde,nawet najobrzydliwsze zachowanie sie zyda stosunku do kobiety (gojki).Dopuszcza gwalt nawet na 3 letniej dziewczynce.Taka wiedza powoduje u mnie calkowity brak zaufania do żydów.Ich nigdy nie kończąca sie wrogość do Polski wyzwala tez agresje do nich.To przeogromne morze krzywd,zbrodni,których dopuścili z przyczyn politycznych i ideologicznych na Polakach zestawiają z jednostkowymi przypadkami działań kryminalnych które byly surowo karane.Czy oni ukarali choc jednego?To cała tajemnica mojego zachowania.
Agnieszka Dz. 2020.06.1 18:48
Może wczytaj się uważnie w Pismo Święte, to zdziwisz się co ono dopuszcza. W przeciwieństwie do Ciebie ja nie czytuję Talmudu. Wyjechałeś z Polski w 68? To nic złego, ani żaden wstyd, że jesteś Żydem. Szalom.