Minister Zdrowia: Powoli zbliżamy się do realizacji stabilizacji ścieżki zachorowań - zdjęcie
10.11.20, 13:30fot. TVP Info/zrzut ekranu

Minister Zdrowia: Powoli zbliżamy się do realizacji stabilizacji ścieżki zachorowań

15

- Jeżeli popatrzymy na trendy, z którymi mamy do czynienia, to ten wzrost zakażeń stopniowo maleje. Powoli zbliżamy się do realizacji stabilizacji ścieżki zachorowań – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej.

Dodał też:

- Ale proszę pamiętać, że ta stabilizacja następuje przy bardzo dużej liczbie zachorowań, bo cały czas mamy ten przedział 25-30 tys. zakażeń.

Podkreślił także:

- Cały czas udaje nam się utrzymać pewien bufor bezpieczeństwa, który według stanu na wczoraj wynosi 11 tys. wolnych łóżek, a w tej liczbie nie ma jeszcze szpitali tymczasowych, które będą powiększały naszą infrastrukturę

Odnosząc się do powstawania szpitali tymczasowych szef kancelarii premiera Michał Dworczyk powiedział:

- One nie są po to, aby zastąpić normalne, stacjonarne szpitale, o czym mam wrażenie czasami niektórzy komentatorzy zapominają, ale po to, żeby ratować system służby zdrowia, który dzisiaj mierzy się z olbrzymimi wyzwaniami.

Poinformował także o oddaniu w najbliższą niedzielę kolejnych 200 łóżek w Szpitalu Narodowym, gdzie razem ma zostać oddanych 1.2 tys. łóżek.

 

mp/tvp ingfo/pap

Komentarze (15):

Józia2020.11.10 22:04
JESTEŚCIE NA KURSIE I NA ŚCIEŻCE ZWIĘKSZAJĄCEJ SIĘ EUTANAZJI NARODU POLSKIEGO! WSZYSTKO JEST PODPORZĄDKOWANE COVID-19. A LUDZIE CHORZY NA INNE CIĘŻKIE I ŚMIERTELNE CHOROBY NIE MAJĄ DOSTĘPU DO NORMALNEGO LECZENIA, DO PROFILAKTYKI, REHABILITACJI I NA POTĘGĘ UMIERAJĄ!!! JESTEŚCIE GRABARZAMI NARODU POLSKIEGO!
koronahalucynacja2020.11.10 17:15
Nie od wirusa ludzie umierają.. Wszelkie estymacje jasno pokazują ze PIS od wiosny dokonuje zbrodni na gospodarce, psychice dzieci i generalnie calym narodzie.To jest zbiorowa koronahalucynacja jak z halucynogenami nie majacymi zwiazku z powinowactwem aminokwasow pobudzajacych (ampa,nmda) co wyklucza mozliwosc uzaleznienia (Vetulani np o tym mowil) a jedynym dowodem na uzaleznienie ma byc ich uzywanie przez politoksykomanow.. Tu jedynem dowodem na smierc od koronawirusa (wirusa przeziebienia) jest jego posiadanie a ze zmarli niemal zawsze mieli inne choroby, inne wirusy i nierzadko mogli byc zakazeni specyficznymi zmutowanymi szpitalnymi bakteriami to nie mowi nikt.
Zocha2020.11.11 8:27
W ubiegłym roku tego typu infekcja, dość często występująca- nazywana była jelitówką. Dziś nazywana jest-wiadomo jak??!!
TyleWtemacie2020.11.10 16:23
Post ten nie jest przeznaczony dla czytelników, których zdanie na temat pandemii koronawirusa pokrywa się z narracją prezentowaną przez najbardziej wpływowe ośrodki medialne oraz przez większość oficjeli władz państwowych. Tekst zaprezentowany poniżej jest prawdziwym zapisem rozmowy, która odbyła się w kwietniu 2013 roku. Mateusz Morawiecki: Mam absolutnie pozytywne zdanie o Merkelowej, Sarkozym czy jak się ten nowy nazywa... Hollande i tak dalej. Że oni w takim świecie, jak dzisiaj są, gdzie przez pięćdziesiąt lat ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, emerytury będą dość wysokie, żyć będziemy coraz dłużej, służba zdrowia będzie za darmo ku*** i edukacja za darmo, oni tą krzywą, która wiesz tak szła co do oczekiwań, oni muszą ją odkręcić, nie. I takie rzeczy się dzieją. […] To co robi Merkelowa... Ona działa na najważniejszych rzeczach społeczeństwa czyli oczekiwaniach. Management of expectations. Jak ludzie ci zapier*** za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała. (…) My nie wiemy, ale być może zakończy się to dobrze, jeżeli my ludzie, we the people, prawda, a już zwłaszcza we the people w Niemczech czy w Hiszpanii, we Francji, musimy obniżyć nasze oczekiwania. Bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, się da zreperować. Będziemy zapier*** i rowy, ku*** kopać, a drudzy będą zakopywać, będziemy zadowoleni. Będziemy (…) wtedy my jako ludzie mniejsze firmy mieć emerytury. Mniejsze oczekiwania. Bogusława Matuszewska: No, ale to jest trudne. Morawiecki: To... To jest trudne. To będzie... To (…) dziesięć do dwudziestu lat lub wojnę. Matuszewska: Tak. Morawiecki: Nie chcemy tej wojny, więc to, co robi Merkel, jak się nazywa... Obama, prawda i tak dalej, fantastyczna robota. Matuszewska: Przyzwyczaić się do lepszej sytuacji jest daleko łatwiej niż do gorszej. Morawiecki: Najlepszym sposobem zawsze była wojna. Wojna zmienia perspektywę w pięć minut.
TyleWtemacie2020.11.10 16:25
Morawiecki: Jestem po tych... Po takim moim, wiesz, tournee po tych hedge fundach, inwestycyjnych funduszach i tak dalej, nie. Ciekawe doświadczenie, ale tak samo bardzo smutne. Ku*** siedzą ci bogaci Amerykanie, Żydzi, Niemcy, Angole, Szwajcarzy, nie? Siedzą w swoich głębokich, wiesz, fotelach. Mają nakumulowane tego oczywiście kapitału tyle, że możesz ich tam w dupę pocałować. Jeszcze się prosisz oczywiście o ten kapitał, nie? Oni oczywiście w tej swojej chciwości... Ja cały czas tak patrzę na ten świat z punktu widzenia geo i historycznego trochę. I mi się wydaje, że popełniają błąd […] Jakby nie dokonuję pewne redystrybucji tego." Świat po koronawirusie? Niewiele się zmieni. Poza tym, że „OBNIŻĄ SIĘ NASZE OCZEKIWANIA” : 1) Wielkie korporacje i media staną się potężniejsze; będą więcej kłamać, cenzurować, manipulować, dzielić, patologizować społeczeństwo przez propagowanie wzorców antykulturowych oraz metodycznie wzniecać panikę, chaos, zarządzać emocjami. 2) Świątynie Kościoła Rzymsko Katolickiego będą masowo pustoszeć z powodu braku wiary hierarchii, wiernych, braku powołań. Puste świątynie zostaną zamknięte i oddane w prywatne ręce. Kościół będzie systematycznie tracił na znaczeniu. 3) Bogaci, „we the people”, staną się zamożniejsi i bardziej wpływowi. 4) Średnio zamożni i biedni, aby żyć będą zmuszeni „zapier… za miskę ryżu”. 5) Zgodnie z nowym prawem wszyscy będą poddani większej inwigilacji. 6) Ludzie w większości staną się bardziej obojętni na los słabych, starych, a relacje międzyludzkie i rodzinne będą mocno zdekomponowane. 7) Celebryci regularnie będą promować społeczne akcje w mediach: „Pomóż najbardziej potrzebującym – pomóż z nami”, 8) Kupno i sprzedaż oraz wszystkie transakcje „dla ułatwienia życia” będą odbywać się w systemie bezgotówkowym. 9)Stopniowe pozbawianie prywatnego mienia zwykłych obywateli.
Pablo2020.11.10 16:26
Szokujące.
wypłaszczanie wody w titanicu od wiosny2020.11.10 15:06
Na dzień dzisiejszy zmarłych ponad normy ostatnich 4 lat zmarło jest ok 25-30 tys a na sam Covid zmarło 8 tysięcy, z czego duża część jak Pszoniak nie miała nawet zapalenia płuc. W Szwecji zmarłych na koronawirus 6 tys, zgonów dodatkowych póki co 0, otwarta gospodarka i szkoły. Napluć pisowcom w twarz to powiedzą że to majowy, zdrowy deszczyk.
Anonim2020.11.10 14:13
Jak oni mówią, że się wypłaszcza, to trzeba się bać! Mamy przej...bane.
Pytajniczek2020.11.10 16:33
W momencie , gdy liczba tzw zachorowan przekroczy liczbe testów Matousz zaprowadzi Stan Wyjątkowy jako kolejne obostrzenie.A w slad za tym: Godzinę policyjną.Blokadę internetu i komunikacji telefonicznej,Środki umożliwiające pacyfikację niepokornych takze z użyciem broni palnej, także w ich własnych domach, zabór mienia.Przymusowe wyszczepianie jak już będzie czym to zrobić.Zakaz wyjścia z domu, chyba ze do niezbędnej pracy na tzw Ausweis.Zawsze i wszędzie szmaty na twarzy.a co potem? A bedzie potem jeszcze jakieś "potem"? Póki możemy, siedźmy potulnie w domach i oglądajmy w TV jaka to straszliwie śmiertelna choroba spadła na nasz kraj i chwalmy PiS za dzielną walkę z problemami , które sam stworzył.I pyskujmy.O tak! Pyskujmy na tych, którzy jednak z domu wychodzą i przynajmniej próbują się przeciwstawić hitlerowskiemu terrorowi.
ateusz2020.11.10 13:53
Doszliśmy do granic możliwości jeśli chodzi o liczbę wykonywanych testów. Mamy najwyższy wskaźnik pozytywnych wyników w Europie. Jasne, że się wypłaszcza - nie może rosnąc, bo nie jesteśmy w stanie robić więcej testów.
Michał Jan2020.11.10 13:47
To prosimy, żeby Jego Ekscelencja kazał się zamknąć tym mądralom straszącym całkowitym sparaliżowaniem życia Polaków.
Anonim2020.11.10 13:41
Przestańcie robić testy, to wtedy się całkiem wypłaszaczy. To takie proste....
Michał Jan2020.11.10 13:47
A jak tymi samymi testami, co na Słowacji, to nawet gwałtownie opadnie.
Grzegorz Strzemecki2020.11.10 13:36
Panie ministrze, krzywa w ujęciu tygodniowym, bez tych niepotrzebnych dziennych pików jest już wypłaszczona. Trend spadkowy jest obecnie faktem. Dziękujemy.
Anonim2020.11.10 13:33
Tylko błagam, nie wypłaszczaj tak jak Szumowski bo w grudniu będzie 100k dziennie xD