Minister z PiS: Z SP powtórzy się historia Samoobrony - zdjęcie
21.09.20, 12:35Fot. screenshot - YouTube

Minister z PiS: Z SP powtórzy się historia Samoobrony

12

W rozmowie z portalem tvp.info chcący pozostać anonimowym jeden z ministrów Prawa i Sprawiedliwości przekonuje, że najpewniej Solidarna Polska w najbliższym czasie podzieli historię Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin. Opuści na jakiś czas koalicję, ale wróci po niedługim czasie.

Portal tvp.info zapytał jednego z ministrów PiS o przyszłość rządu:

- „Racjonalna kalkulacja wskazywałaby na to, że będzie dobrze, natomiast w polityce jest też element nieracjonalności” – stwierdził polityk.

- „Przykład Romana Giertycha pokazuje, że czasami ludzie, żeby udowodnić, że sobie nie dadzą w kaszę dmuchać, potrafią wywrócić cały projekt polityczny i potem żyć satysfakcją z tego przez wiele lat” – dodał.

Minister przekonuje, że obecna sytuacja najpewniej jest analogiczna do roku 2006, kiedy Samoobrona i LPR opuściły koalicję i wróciły do niej po kilku tygodniach:

- „Dymisja Zbigniewa Ziobry jest prawie pewna, ale to nie znaczy, że koalicja nie przetrwa. Pewnie posłowie Solidarnej Polski wyjdą ze Zjednoczonej Prawicy, ale za jakiś czas wrócą. Widziałbym tutaj pewną analogię z 2006 r., kiedy Samoobrona i LPR zostały spuszczone z koalicji, a po paru tygodniach wróciły” – mówi.

Inny polityk partii rządzącej przekonuje, że Porozumienie w koalicji na pewno zostanie. Teraz, jak mówi, trzeba tak ułożyć relacje w Zjednoczonej Prawicy, aby mogła bez kolejnych problemów funkcjonować przez następne trzy lata:

- „Jarosław Gowin pozycjonował się na kogoś, kto uderza do elektoratu umiarkowanego, przedsiębiorców, a koledzy z Solidarnej Polski uderzają do elektoratu bardziej radykalnego. W kwestiach LGBT, mediów, klimatu i innych. Mają do tego prawo, ale są pewne granice. Polska rośnie w siłę i jest potem atakowana na forum Unii Europejskiej” – podkreśla.

kak/tvp.info.pl

Komentarze (12):

Jan Radziszewski2020.09.22 13:13
NMP 12.05 2020 + "Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. + Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. + Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. + Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. + Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. + Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego?+ Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. + Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego /Tj króla a nie królika jak do tej pory) co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. + I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi. Pan i król Polski 2.05.2020 r + Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone +++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. + Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. + A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji.
prawy2020.09.22 9:14
komu w PiS przeszkadza minister ZIOBRO najlepszy minister w historii wolnej POLSKI ,zastanówcie sie pisiory ,bo POdpuchy lewactwa sprowadzą was na manowce!!!!!!!
JANOSIK2020.09.22 1:22
No musi sie gosciu pilnowac w kazdy piatek i sobote co by nie popelnil samobojstwa.
Ciekawy2020.09.21 21:16
Minister słabo zna historię. Samoobrona to wkładka WSI. SP nie firmują służby.
rebeliant2020.09.21 18:01
Tylko będzie trzeba rusztowanie załatwić. Księżyc dało się podporowadzić, więc rusztowanie tym bardziej.
Anonim2020.09.21 13:57
Państwo PiS-owcy, robicie zamęt w Polsce. Niszczycie Polskę. Albo ten wasz Prezes robi to celowo, albo jest GŁUPI, nie zakładam, że Jarosław Kaczyński jest głupi. A zatem powtórzę, niszczycie Państwo. Nie mam dla takich s.synów dobrego słowa. Won.
Anonim2020.09.21 13:15
Kaczyński będzie pierwszym politykiem który przegrał w walce z zupą czyli odwiecznym niedzielnym rosołem ugotowanym na koszernie ściętej kurze przez polskiego gospodarza. I czy taki podtopiony w rosole prezes jest jeszcze w stanie coś sensownego zrobić dla gastronomii.
Anonim2020.09.21 13:11
polityczna prostytucja, ciągle udowadnianie, że jesteście prostytutki polityczne, jak mówi stare porzekadło, pluj k.... w oczy, to ci k.... powie, deszcz pada?
Anonim2020.09.21 13:12
Panie Ziobro, raz k... , zawsze k....!
Jan Radziszewski2020.09.21 13:06
z myśleniem i rozumowaniem w PIS źle się dzieje bo Premier i Ministrowie są Przeklęci przez Boga Np - bo kryptożyd - Morawiecki jest dwukrotnie przeklęty przez Boga i Pana naszego króla Polski Jezusa Chrystusa Pierwsze + czwartek, 26 marca 2020 Klątwa rzucona na premiera Mateusza Morawieckiego Premierze Mateuszu Morawiecki. ++ Przeklina Cię Bóg! + Amen. +++ Iż dopuściłeś naruszenie możliwości korzystania z Mszy Świętej, przyjmowania Najświętszego Ciała Pana Jezusa na co dzień i w niedzielę i ochrony Polski i Polaków przed koronawirusem poprzez Najświętszą Ofiarę i prośby wiernego ludu . Równocześnie przy ograniczeniu do pięciu osób na mszy, w miejskim autobusie, komunikacji PKS, tramwaju, wedle ograniczenia może przebywać połowa osób w stosunku do miejsc siedzących, czyli kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt osób. + Kościoły są zwykle duże, zawsze o wysokim sklepieniu. + Powierzchnia kościoła w stosunku do autobusu jest nieporównywalna. + Jest też o wiele większa od drogerii, gdzie w sieciowych przebywa teraz zwykle kilkunastu klientów na raz.++ Zatem strzeż się Boga Mateuszu Morawiecki bo oto została rzucona na Ciebie klątwa. Przeklina Cię Bóg. Anatema! Amen.
Jan Radziszewski2020.09.21 13:02
drugie +++ czwartek, 16 kwietnia 2020 ++ Czwartek Oktawy Wielkiej Nocy 2020 Słowa Pana Jezusa w sprawie noszenia maseczek w kościele [ do premiera Mateusza Morawieckiego] 10.00 +++ Czwartek Oktawy Wielkanocnej Zapisz dziecko +++ - Ostrzegam Cię premierze Morawiecki. Wnętrze kościoła nie jest domeną Twoich działań. +++ Noszenie maseczek (obowiązkowe) we wnętrzu kościoła podczas Mszy i poza nią, przed wystawionym Przenajświętszym Sakramentem, narusza Moją Cześć Boga w Trójcy Jedynego. Nie bronię jednak nosić maseczek w kościele tym, którzy chcą, choć to rozprasza innych gdy są to pojedyncze osoby. Przez moją córkę Annę powiedziałem by nie dotykać ławek w kościele ni innych rzeczy. Nie powinno się także być w kościele w rękawiczkach a już zupełnie nie powinno podczas Mszy, zwłaszcza idąc do Komunii czy przed Przenajświętszym Sakramentem. Nie rób drwin z Mojego Kościoła premierze Mateuszu Morawiecki bo srogo za to zapłacisz. ++ Twój czas i tak jest krótki bo tylko cisi i sprawiedliwi posiądą Ziemię. +++ Niedługo będą Trzy Dni Ciemności i Ty na pewno nie wejdziesz do Odnowionej Ziemi. Masz jednak szansę na zbawienie mimo rzuconej na Ciebie klątwy. + Przez to jest jednak mniejsza. Zatem nie dokładaj winy do winy. Amen.
Jan Radziszewski2020.09.21 13:01
+ Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Amen