Minister Wójcik: KE chce odwrócić uwagę od swojej nieudolności. To się jej nie uda - zdjęcie
31.03.21, 18:42Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Minister Wójcik: KE chce odwrócić uwagę od swojej nieudolności. To się jej nie uda

10

Komisja Europejska po swojej katastrofalnej porażce w kwestii szczepionek przeciw COVID-19 z nową mocą przystępuje do „grillowania niepokornych”. Tym razem skarży Polskę do TSUE ws. przepisów rzekomo podważających niezawisłość sędziów w Polsce. Minister Michał Wójcik podkreśla, że to próba odwrócenia uwagi od nieudolności KE, która urzędnikom z Brukseli się nie powiedzie.

Komisja Europejska skierowała przeciwko Polsce skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Powodem skargi są przepisy rzekomo godzące w niezawisłość polskich sędziów. Komisja wnioskuje też o uniemożliwienie Izbie Dyscyplinarnej dalszego uchylania immunitetów sędziom i uchylenie decyzji znoszących immunitet sędziom Tulei i Morawiec.

Skargę brukselskich urzędników skomentował w mediach społecznościowych minister Michał Wójcik. W jego ocenie działania Komisji Europejskiej mają odwrócić uwagę od nieudolności tej instytucji, którą wykazała się ona w kontekście sprowadzania do UE szczepionek przeciw COVID-19.

- „KE skarży Polskę do TSUE za nękanie sędziów, ale nie ma szans na odwrócenie uwagi od swojej wyjątkowej nieudolności w czasie pandemii. Skargę z radością przyjmą natomiast fanatycy, którzy kibicują donoszeniu na nasz kraj”

- napisał minister na Twitterze.

Wcześniej stanowisko zajął rzecznik rządu Piotr Müller, który podkreśla, że KE „nie ma prawnego i faktycznego uzasadnienia” dla swojego wniosku, a regulacje dot. wymiaru sprawiedliwości nalezą wyłącznie do kompetencji państw członkowskich.

kak/Twitter

Komentarze (10):

Józef Bonkzdupytuska2021.03.31 20:18
Co to jest Jourova jakaś ircha czy coś w tym rodzaju.
Anonim2021.03.31 19:26
nie pier...olcie tylko do rzeczy!
Paweł2021.03.31 19:22
Tomasz Piątek właśnie wydał książkę w której twierdzi, że Tadeusz Rydzyk od początku lat siedemdziesiątych był tajnym współpracownikiem SB. Miał wiele kontaktów z SB-kami bardziej prokremlowskimi od Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka. Nigdy nie miał w PRL-u problemów z otrzymaniem paszportu i wielokrotnymi wyjazdami do zachodniej Europy. Rozgłośnia Radiomaryja miała dwa przekaźniki w Rosji. Tadeusz Rydzyk realizuje interesy strategiczne Władimira Putina polegające na antyeuropejskości. PiS również realizuje strategiczne interesy Moskwy polegające na rozbijaniu Unii Europejskiej. Rosja bez Unii Europejskiej mogłaby Polsce dyktować warunki. Według Tomasza Piątka Rozgłośnia Radiomaryja, to współczesna wersja Targowicy. Targowica też opierała się na katolicyzmie i miała poparcie biskupów.
IMBECYLU - ONI BYLI NKWD-UB-SB!2021.03.31 19:49
"Miał wiele kontaktów z SB-kami bardziej prokremlowskimi od Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka."
ryszard2021.03.31 19:17
"..donoszą na swój kra....", że donoszą to fakt, ale żeby na "swój" to już trudno być pewnym. Zresztą w śród nich od dwóch tysięcy lat powtarzają się genetyczni zdrajcy: to geny tych co na samym początku zaczęli zdradzać Pana Boga, potem zdradzali Przymierze, następnie zdradzali Świątynię zamieniając Ją w śmierdzące targowisko i garbarnię skór ofiarnych, potem zdradzili Biblię Hebrajską, potem zdradzili samych siebie pomagając najazdom Mahometa, potem zdradzili swych umęczonych braci (bo byli biedni) w Polsce, odmawiając Karskiemu, itd.
Anonim2021.03.31 20:43
Ale takich słów o Rydzyku, Ziobro i Dudzie to się od ciebie nie spodziewałem.
Nie dla ciebie USA gudłaju Keller-Krawczyk2021.03.31 19:00
Jest żydek "kretynizacja" i jest "oficer Oj giwałt"... Mały zasuszony żydek Lesio Keller-Krawczyk, zakomplesiony staruch co chciał być "Niemcem", ale Niemcy wyśmiali i wypierrdolili. Chciał być w Hamaryce, ale mu powiedziano, że Hameryka ma już dość żydowskich ubeków i esbeków. Podobnie zrobiła Kanada. Zostały mu media. Nie tylko jemu jednemu. Ma tu ziomala Po 11... AAAssranek, Max i c h ö j wie jeszcze jakie "niki" mają te PATO-TROLLE, PATO-ATEIŚCI
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.31 18:57
PiSbolszewicy, grabiący własny kraj, podporządkowujący sobie sądy i media celom politycznym będą uczyć UE praworządności! banda debilów!
tukan2021.03.31 18:53
Dlaczego POLSKA nie składa pozwu o odszkodowanie za wycinkę Puszczy Białowieskiej, przez zablokowanie zjadł ją kornik .!!!!!!!!!!!!!!!
YORK2021.03.31 18:48
POKAZCIE IM FAKYU.