Min. zdrowia: Naciskamy hamulec!  - zdjęcie
10.10.20, 11:53Fot. screenshot - TVP Info

Min. zdrowia: Naciskamy hamulec!

16

- „Dzisiaj zaczynamy naciskać hamulec. Mój apel jest taki, żebyśmy ten hamulec naprawdę naciskali razem. To, z jaką siłą naciśniemy hamulec, przesądzi w najbliższych dniach o tym, czy będziemy mieli w najbliższych dniach do czynienia z dalszą eskalacją liczby zachorowań, czy uda nam się ją zahamować” – powiedział na dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia usilnie podkreślał, że to od przestrzegania restrykcji przez wszystkich Polaków zależy, czy uda się powstrzymać pandemię koronawirusa.

- „Przygotowujemy się na scenariusz kontynuowania eskalacji, dlatego razem z MSWiA oraz wojewodami prowadzimy ciągle intensywne prace nad powiększeniem bazy łóżkowej” – informował Adam Niedzielski.

- „W tej chwili mamy deklarację z poziomu wojewodów dot. 11 tys. łóżek. Poziom ich zajętości w tej chwili to jest ponad 4,5 tys. Będziemy pracować nad tym, aby w ciągu najbliższych dni powiększyć ten poziom o 2 tys. To samo dzieje się z respiratorami. Na początku ta liczba oscylowała wokół 800, w tej chwili przekroczyliśmy 900. Dzisiaj wydałem decyzję Agencji Rezerw Materiałowych dot. wydania kolejnych 300 respiratorów do szpitali i 264 kardiomonitorów” – dodał.

Minister przekazał też, że przygotowano rozwiązanie mające zoptymalizować standard obsługi łózka intensywnej terapii.

- „Będziemy mieli możliwość skorzystania z blisko 400 kolejnych osób, które będą pomagały w prowadzeniu intensywnej terapii” – mówił.

Ponadto ministerstwo podpisało umowę na dostawę 80 tys. dawek leku Remdesivir, przeznaczonego do leczenia pacjentów w zaawansowanym stanie.

- „Pod kątem intensywnej terapii i leczenia skutków Covidu jesteśmy zabezpieczni” – podkreślił.

kak/TVP Info

Komentarze (16):

Gryf2020.10.11 14:36
PiS strzela sobie w stopę przyłączając się do globalnych ćwiczeń represyjnych na społeczeństwach. Ludzie tylko do czasu wierzą w ducha w ciemnym pokoju. W pierwszą, wiosenna pandemię mnie też nabrano. Dziękuję, więcej już to się nie uda. A wszystkim tym, którym marzy się władza światowa lub chociażby władza absolutna w jednym tylko kraju dedykuję ku pamięci życiorysy wszystkich dyktatorów w historii - ich upadek był wielki. A najbardziej po pysku dostanie na koniec szatan.
Anonim2020.10.11 10:47
Ten" minister zdrowia"?ta szmate co ma na twarzy moze zatrzymac natomiast Niech zdejmie maske i pokarze swoja prawdziwa twasz -OSZUST !!!!!!
Jerzy2020.10.11 9:13
debil, po prostu debil.... absolwent marketingu zaczyna robić z siebie eksperta od chorób wirusowych (banalnych), nie wiem czy wiesz, synku, ale zaczyna się sezon jesienny czyli tzw. okres przeziębieniowy, sądzisz, że szmata na ryju uchroni ludzi przed przeziębieniem? (przeziębienie - staropolska nazwa covid)
Brystyn2020.10.10 20:36
ta.. nie zauważyli tylko że klocki hamulcowe zdarte do imentu, ba nawet tarcze
olo2020.10.10 18:55
ebany pisowski bandzior my ci qrwo obłąkany qcovidowcu naciśniemy hamulec
Anonim2020.10.10 16:31
A co jeśli maseczki zmniejszają ryzyko zakażenia choćby o jeden procent? A co jeśli ten jeden procent uratuje życie twojej prababci, którą w dzieciństwie wywieziono na Sybir? Albo życie twojej Mamy? Czy naprawdę nie warto pochodzić jesienią i zimą w "szmacie" na twarzy, by nie musieć później zastanawiać się nad świeżym grobem bliskiej osoby "a co by moja Mama dzisiaj robiła albo mówiła do mnie, gdyby jeszcze żyła" ?
nowy0222020.10.10 16:01
Przyjacielu, dotychczas wszyscy, którzy używali słów "my", "razem" i "postęp" - kłamali. Skończ z tym. Dobrze wiesz jak jest naprawdę.
jery2020.10.10 14:28
Już hamowaliście. I co z tego wyszło oprócz kłamstw ?
nowy)222020.10.10 17:23
Nie hamowali. Chamowali.
Jenny2020.10.10 13:18
Cela Plus! Druga fala nadchodzi,respiratorow wciaz nie ma!Czy ktos moze w koncu rozliczyc Szumowskiego?
gumowa kaczka2020.10.10 13:05
pół roku, rząd kretynów ,zajmował się wyścigiem kto ma kotu prezesa kuwetę sprzątać a teraz będą hamulec naciskały -chyba w rozporku
Horacy2020.10.10 12:08
A kij mnie wasze hamulce! To nie jest kraj dla starych ludzi! Stare do piachu, młodzi do sterów!
chamlet2020.10.10 16:50
To nie jest kraj dla młodych ludzi, ani dla ludzi w średnim wieku, ani dla starych, ale tylko dla tych, co mają władzę. Do czasu.
covidosceptyk2020.10.10 12:07
nie słuchajcie nikogo, tylko Marek Posobkiewicz mówi prawde. Widzialem dzis w tv jak dzielnie ratuje ludzkie zycie chorych na covid. Ma na tyle wywazone nieskrajne poglądy ze łysa pala Jankowski wiecej chyba go nie zaprosi do swojego programu
Jan Radziszewski2020.10.10 12:02
+ Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Amen
Jan Radziszewski2020.10.10 12:01
Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. + Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza - dający wid, czyli światło. ++ Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. + Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. + Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. + Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. + To ostatni wasz czas. + Amen. - Dziękuję Chryste Królu, doskonały nasz Panie i Zbawco.