Min. Niedzielski: To nie czas na dyskusje światopoglądowe - zdjęcie
04.11.20, 16:13Fot. screenshot - TVP Info

Min. Niedzielski: To nie czas na dyskusje światopoglądowe

13

W związku ze wzrostem zakażeń w Polsce, rząd zdecydował się na wprowadzenie nowych obostrzeń. To m.in. przejście na zdalny tryb nauki również w najmłodszych klasach szkół podstawowych. Na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślał, jak ważne jest teraz stosowanie się do zaleceń sanitarnych. Odniósł się również do trwających manifestacji.

Szef resortu zdrowia stanowczo podkreślał, że obecna sytuacja nie jest czasem, w którym możemy pozwolić sobie na kłótnie światopoglądowe. Nadszedł czas, jak zaznaczył, kiedy nie tylko państwo musi walczyć z pandemią, ale walkę musi podjąć każdy Polak:

- „Nasz system opieki zdrowotnej dochodzi, czy jest, na granicy wydolności. Oczywiście wykonujemy kolejne kroki, które służą jego rozbudowie, ale to jest czas, kiedy trzeba włączyć hamulec awaryjny” – mówił minister zdrowia.

- „Musimy wszyscy zdać sobie sprawę z powagi sytuacji, w jakiej się znajdujemy. To nie jest czas na niesnaski, to nie jest czas na kłótnie, to nie jest czas na dyskusje światopoglądowe, to czas na ochronę życia” – dodał.

Zaznaczył, że najważniejsze jest ograniczenie aktywności i pozostawanie w domach. Zachęcał, aby wychodzić z domu tylko wówczas, kiedy jest to naprawdę niezbędne, czyli do pracy i po zakupy.

Apelował też do osób, które pokonały walkę z COVID-19, aby zgłaszały się do regionalnych centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

- „Każdy z was może oddać krew na cele lecznicze. Leczenie osoczem jest w tej chwili metodą stosowaną w polskich szpitalach i apeluję do ozdrowieńców, żeby do tych centrów się zgłaszali. Warunki, jakie powinni spełniać, tj. przede wszystkim miesiąc po formalnym wyzdrowieniu, a oczywiście regionalne centra dokonają dalszej kwalifikacji przeprowadzając odpowiednie badania i testy. Ale to jest bardzo ważne, żebyśmy tę krew ozdrowieńców zbierali” – podkreślił.

kak/PAP

Komentarze (13):

matis892020.11.4 19:36
PIS to ultra lewactwo i największe sługusy masonerii.
killpedryll2020.11.4 19:32
Wiesz co ci powiem Niedzielski? SPlERDALAJ FRAJERZE. Tyle ci powiem.
Polak2020.11.4 19:04
Oczywiście że to nie czas, ale nie zapominajmy że to pisowska mafia postanowiła ten temat poruszyć akurat teraz i doprowadzić do znormalizowania sytuacji - czyli wprowadzenia pełnej dostępności aborcji na życzenie.
ODDAĆ OSOCZE? PO MOIM TRUPIE!2020.11.4 18:17
Niech pisowscy prominenci zdychają na covid! Bo przecież szeregowe Polki i Polacy nie mogą na nie liczyć.
Na szczęście waszych "świąt" w tym roku2020.11.4 18:12
nie będzie.
Andy Semicki Rabin2020.11.4 17:45
Zazwyczaj tego nie robię, ale teraz zacytuję ulicę: "minister, wyp...j!".
Wojtek Polak2020.11.4 17:38
to nie czas - bo jesteście tchórzami pękacie przed zgrają małolatów starych komuchów feninazistek i homofaszystówbo.to nie czas- jesteście nieudacznikami oszustami i złodziejami. teraz jest czas na wprowadzanie fałszywej plandemi (czytaj deklaracja z Great Barrington). na warszawskim Ursynowie jest nowy szpital nie używany ale wam chodzi o straszenie ludzi a nie o nasze zdrowie bardziej przemawiający do strachu ludzi jest stadion. przez wasze straszenie sianie paniki i lekarzy nieróbstwo (rzekomo strach przed chorymi) zmarło więcej ludzi niż na waszą "plandemie". za niszczenie państwa i narodu przyjdzie wam zapłacić i to nie tylko politycznie ale i karnie.
Anonim2020.11.4 17:21
Szalej ZARAZO! Wypełniaj wolę BOGA!
Torchwood2020.11.4 17:14
Skoro nie czas, to należało z tym "wyrokiem" zaczekać, aż pandemia się skończy. Leżał wniosek w zamrażarce u Przyłębskiej od paru lat, to mógł poleżeć dłużej.
Anonim2020.11.4 16:32
Dobrze, to kiedy załatwicie przywrócenie stanu wyjściowego naszych kont i rekompensaty za ingerencje, u monopolistów?!
Zimny lech.2020.11.4 16:31
Minister zapomniał przez kogo ludzie wyszli na ulice? Niech zwraca się bezpośrednio do karła.
j23żyje2020.11.4 16:23
Żądam informacji kto był tym debilem, który przy małej ilości wykonywanych testów i tlącej się epidemii, podjął decyzję o praktycznie zniesieniu restrykcji w wakacje, zachęcaniu do wakacyjnych wyjazdów i po wakacjach zmieszaniu dzieci chorych ze zdrowymi od 1 września, pod groźbą kary 10 tys. zł. w przypadku ich nie wysłania do ogniska zakażeń... Konkretnie - imię i nazwisko, bo za to ktoś odpowiadać powinien i to gardłem.
Michał Jan2020.11.4 16:31
Ciekawsze by było poznać, kto, przy jeszcze niższej liczbie zachorowań, wymyślił i zaporoponował rządowi zamknięcie lasów na 17 dni i wyznaczenie limitu do 5 osób na mszy (do końca Oktawy Wielkanocnej) niezależnie od wielkości świątyni (przy elastycznym podejściu do supermarketów).