Miesiąc? To za mało! Kanada przedłuża Pride Month do września - zdjęcie
11.06.21, 07:35

Miesiąc? To za mało! Kanada przedłuża Pride Month do września

61

Rząd kanadyjski uznał, że jeden miesiąc to stanowczo za mało, aby świętować istnienie takich zjawisk jak homoseksualizm i transpłciowość. Zdecydowano się zatem na zmianę Miesiąca Dumy na Sezon Dumy, który potrwa aż do września.

Przez ostatnią dekadę aktywiści LGBT, a w ślad za nimi także niektóre państwa ogłosiły czerwiec Miesiącem Dumy LGBT (Pride Month).

Miesiąc to jednak zbyt mało dla Kanady. Według Free to be me, konta rządu kanadyjskiego odpowiedzialnego za "orientację seksualną oraz kwestie tożsamości płciowej i ekspresji", czerwiec wyznacza teraz początek "sezonu dumy", który potrwa do września.

Kanadyjski Departament Obrony ogłosił ponadto, że w połowie czerwca podniesie flagę dumy, aby rozpocząć sezon dumy. Zachęca także Kanadyjczyków do publikowania filmów z życzeniami "szczęśliwego sezonu dumy".

Według Mister B&B, portalu społecznościowego LGBTQ, kanadyjskie miasta, w tym Toronto, Vancouver, Montreal i Calgary, planują organizować wydarzenia.

jkg/lifesitenews

Komentarze (61):

jaca2021.06.14 10:22
LTBG +LPG +LNG+NO,ciekawe co w następnym dziesięcioleciu będzie w kandzie modne? może posuwanie żyraf w zoo? ciekawe zjawisko,brak wstydu z własnej głupoty i kompletna nieznajomość historii nacisków rowerowych w starożytnej grecji czy rzymie
pytajnik2021.06.11 17:34
Czy nikt nie może pouczyć Kanadyjczyków, że „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ ), czy też wspomaga lawendową mafię przez zaniedbywanie tych zadań?
Jahu🐟2021.06.11 14:28
Jeśli się jest dumnym z tego, że jest się zboczeńcem i Państwo przykłada do tego rękę to to nie jest normalne Państwo.
"In the name of pedophilia - PRIDE"2021.06.11 14:22
The Journal of the American Medical Association, najbardziej prestiżowa publikacja medyczna w USA wraz The American Psychiatric Association i z US Justice Dept. zrobili wieloletnie kompleksowe badania nad pedofilią, wyniki tych badań opublikowano 4 lata temu. Rezultaty są wręcz tragiczne dla homoseksualistów - 𝐩𝐫𝐚𝐰𝐢𝐞 𝟏𝟎𝟎% 𝐩𝐞𝐝𝐨𝐟𝐢𝐥𝐢𝐚 pośród "mężczyzn". Co jest jeszcze bardziej tragiczne, że każdy złapany i skazany pedofil-homosekualista nie wykazał 𝐧𝐚𝐣𝐦𝐧𝐢𝐞𝐣𝐬𝐳𝐞𝐣 𝐬𝐤𝐫𝐮𝐜𝐡𝐲. Inaczej mówiąc, są 𝐩𝐨𝐳𝐛𝐚𝐰𝐢𝐞𝐧𝐢 𝐰𝐬𝐳𝐞𝐥𝐤𝐢𝐞𝐣 𝐥𝐮𝐝𝐳𝐤𝐢𝐞𝐣 𝐞𝐦𝐩𝐚𝐭𝐢𝐢 𝐰𝐨𝐛𝐞𝐜 𝐬𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐨𝐟𝐢𝐚𝐫. Trudno takich klasyfikować jako człowieka - to są subhumans, untermenschen.
hehe2021.06.14 10:17
duma z bycia czesciom rowerowom zabrania im skruchy
Monika2021.06.11 14:15
Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika
hehehe2021.06.11 16:07
Jeszcze nie załapałaś jelenia? Zestarzejesz się i roztyjesz zanim poznasz ;-)
: )2021.06.14 10:26
dzieś ty sie dziecko zagubiłaś tu na tej stronie? my tu dywagujemy o poważnym zagadnieniu dla odbyciaków ,a nie o prawdziwej miłości ,o której marzysz niewinna lelijo
Prawda w oczy2021.06.11 13:33
PEDERASTIA to obrzydliwe ZBOCZENIE. Podobnie jak inne "orientacje seksualne LGBT+" - pedofilia, zoofilia, koprofilia
In the name of love - PRIDE2021.06.11 12:43
The Journal of the American Medical Association, najbardziej prestiżowa publikacja medyczna w USA wraz The American Psychiatric Association i z US Justice Dept. zrobili wieloletnie kompleksowe badania nad pedofilią, wyniki tych badań opublikowano 4 lata temu. Rezultaty są wręcz tragiczne dla homoseksualistów - 𝐩𝐫𝐚𝐰𝐢𝐞 𝟏𝟎𝟎% 𝐩𝐞𝐝𝐨𝐟𝐢𝐥𝐢𝐚 pośród "mężczyzn". Co jest jeszcze bardziej tragiczne, że każdy złapany i skazany pedofil-homosekualista nie wykazał 𝐧𝐚𝐣𝐦𝐧𝐢𝐞𝐣𝐬𝐳𝐞𝐣 𝐬𝐤𝐫𝐮𝐜𝐡𝐲. Inaczej mówiąc, są 𝐩𝐨𝐳𝐛𝐚𝐰𝐢𝐞𝐧𝐢 𝐰𝐬𝐳𝐞𝐥𝐤𝐢𝐞𝐣 𝐥𝐮𝐝𝐳𝐤𝐢𝐞𝐣 𝐞𝐦𝐩𝐚𝐭𝐢𝐢 𝐰𝐨𝐛𝐞𝐜 𝐬𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐨𝐟𝐢𝐚𝐫. Trudno takich klasyfikować jako człowieka - to są subhumans, untermenschen.
Ździchu Sznyta2021.06.11 12:36
Ja obchodziłem w więźniu 5 Lat Dumy, bo przez 5 lat prawie codziennie kogoś przecweliłem.
Onanizm bez granic2021.06.11 12:32
Kiedy onaniści doczekają się swojego miesiąca? A może oni muszą wziąć sprawy w swoje ręce? Nie mogą czekać z założonymi rękami...
Anonim2021.06.11 12:27
/stp/ To świadczy raczej o zwyrodnieniu biologicznym i psycho-seksualnym klas politycznych, w których rękach ta sprawa i takie decyzje.
In the name of love2021.06.11 12:23
PRIDE
qwert2021.06.11 10:52
Na https://homoseksualizm.edu.pl/terapia znajdują się świadectwa byłych gejów i lesbijek, którzy zostali wyleczeni.
Darek2021.06.11 10:49
Być dumnym, że jest się zboczeńcem. To naprawdę chore.
Portofino2021.06.11 10:44
Ja jestem dumny, że nie jestem pedałem.
Anonim2021.06.11 10:06
Ale tymi LGBT łatwo kierować. Zrobią im czas dumy i się cieszą. Czemu dziaders Biden nie pozwolił armii USA na wieszanie tęczowych flag? Bo w armii potrzebuje monolitu, a nie opium dla głupiego społeczeństwa.
Osaczony2021.06.11 9:51
A ta pandemia wciąż bez szczepionki...
Iga2021.06.11 9:33
Prefix na towarach kanadyjskich 00-13
robaczek2021.06.11 9:54
HAHAHHAHAHHHAHAH!!!! ................................. mówiłem??!!;] ..................................... BOJKOT KANADY!!! ........... ale im w pięty pójdzie teraz ;] ............... ja pitole.............. po kanadzie ;]
hehehe2021.06.11 8:40
Pochwalam ten pomysł. Jak już populacja Kanady cała się zelgiebeci i wymrze to będzie dużo ładnego terenu do zasiedlenia :-)
Darek2021.06.11 9:47
Kanada ma jakoś przyrost naturalny dodatni i dzieci się rodzi tam całkiem sporo. W odróżnieniu od państw które w imię wyimaginowanej "tradycyjnej rodziny" utrudniają życie LGBT - najmniej dzieci rodzi się właśnie w Polsce, na Węgrzech i w Rosji.
Anonim2021.06.11 10:13
Całkiem sporo to w Kanadzie rodziło się dzieci w latach 60-tych ubiegłego stulecia. Od kiedy zaczęła się tzw. "rewolucja seksualna" dzieci rodzi się wielokrotnie mniej.
Darek2021.06.11 11:06
To akurat efekt wyższego poziomu życia i dotyczy całej planety - nawet w Chinach przyrost naturalny dziś jest niższy. Porównywać można dane z tego samego okresu w różnych systemach. Fakty są takie że tam gdzie jest bardzo źle dzieci rodzi się więcej. Kiedy poziom życia wzrasta decyzja o prokreacji zaczyna być wyborem i przyrost spada. Jeśli gospodarka jest stabilna to i przyrost powinien wynosić od 0,5 do 1. W krajach takich jak Węgry czy Polska teoretycznie powinniśmy mieć jeszcze całkiem niezły przyrost, ale ideologizacja życia przez PZPR / PiS czy Orbana wprowadza sporą niepewność. Rodzą się głownie dzieci w rodzinach patologicznych. Normalni ludzie są mniej chętni do wydania dziecka na świat w kraju w którym może ono być potencjalnie prześladowane jeśli się urodzi z niepreferowaną przez partie mutacją. Ograniczenie antykoncepcji awaryjnej i aborcji też ogranicza przyrost naturalny, bo kobieta wiedząc że w razie niebezpiecznej ciąży może umrzeć lub jej dziecko zostanie zabite w imię właśnie walki o życie nienarodzone też się zastanowi czy zajść w ciążę, a sam stres towarzyszący niepewnej sytuacji częściej doprowadzi do poronień. W Kanadzie jeśli jedno z bliźniąt zagraża życiu drugiego matka ma szansę uratować siebie i dziecko, na Węgrzech musi urodzić 2 martwe ciałka i je opłakiwać, jeśli oczywiście będzie miała szczęście i sama przeżyje.
leszczyna2021.06.11 11:39
Co Ty opowiadasz? W biedzie człowiek nie ma wyboru i musi płodzić potomstwo, a w dostatku ma wybór? Zakaz aborcji ogranicza przyrost naturalny, bo kobieta w razie niebezpiecznej ciąży boi się zajść w ciążę? W niebezpiecznej ciąży kobieta może ją przerwać w każdej chwili, to wynika z polskiego prawa. Dziecko zabite w imię walki o życie nienarodzone? Jakiś przepis o tym mówi, kiedy wolno zabijać w Polsce dzieci? A coś z węgierskich przepisów zacytujesz?
Darek2021.06.11 12:02
Takiego steku bzdur dawno nie czytałem. Co ma polskie prawo do Węgier? Wszystkie dane statystyczne na świecie jasno pokazują że im większa bieda tym więcej dzieci, ale leszczyna wie lepiej po co jej wiedza czy prosta matematyka... żal czytać. Zakaz aborcji statystycznie prawie zawsze ogranicza przyrost naturalny - to są fakty. Z resztą to oczywista konsekwencja, cóż... ciężko dyskutować z kimś tak zacietrzewionym kto widzi świat jedynie w modelu uproszczonym, nie dostrzegając żadnych zależności i ignorując wszelkie fakty i dane jeśli nie pasują do własnych urojeń. Jak nie umiesz sama sobie znaleźć niczego w sieci pomimo nagłaśniania tragedii matek w mediach na całym świecie to już nie mój problem. Po opublikowaniu stanowiska para-trybunału konstytucyjnego (celowo małymi literami) znajdź mi w Polsce lekarza który dokona aborcji płodu z wadami natalnymi które zagrażają życiu lub zdrowiu drugiemu z bliźniąt. Głośne są tragedie na Węgrzech, bo Orban zrobił to po prostu wcześniej - tak samo jak Hitler był w tej materii szybszy od Stalina. No i nasze prawo nie jest jeszcze tak restrykcyjne jak węgierskie, choć to przede wszystkim kwestia gęstej atmosfery i obawy przed ewentualna odpowiedzialnością - przecież lekarze studiują medycynę nie prawo. Nie wierzę że nie znasz nikogo kto decydując się na dzieci nie wyjechał z Polski w obawie właśnie o to co się stanie jeśli coś pójdzie nie tak.
leszczyna2021.06.11 17:55
No widzisz, zamiast pokazać prawo, które na Węgrzech zmusza ludzi do braku interwencji lekarskiej w razie zagrożenia życia i zdrowia zarówno matki, jak jednego z płodów, co wyżej twierdzisz, obrzuciłeś mnie inwektywami. Jaki jesteś mądry, pokazuje wyrażenie "płód z wadami natalnymi" - nie dotarło do Ciebie sformułowanie "wady letalne", czyli "wady śmiertelne". Po co robić aborcje płodów śmiertelnie chorych? - one same umrą, nie trzeba ich dobijać w macicy. Nie interesuje mnie, w co nie wierzysz, widzę, że mało wiesz, a wiedza to co innego niż wiara.
janusz2021.06.11 20:30
sprawa tej wegierki której nowe prawo zabilo oboje blizniat byla faktycznie dosc glosna. nie trzeba znac przepisu wystarczy czytac gazety ale w jednym masz racje tam faktycznie chodzi o wady letalne
leszczyna2021.06.11 21:13
Nie wystarczy czytać gazet, bo gazety podają to, co pasuje ideologicznie zorientowanym dziennikarzom. Np. sprawa Savity w Irlandii wbrew faktom i wyrokowi sądowemu została wykorzystana do obalania antyaborcyjnego prawa w tym kraju. Nie znam sprawy na Węgrzech, dlatego zapytałam o obowiązujące tam prawo, które miało dać tragiczne skutki. Niestety nie otrzymałam informacji, lecz komentarz, że węgierskie prawo jest bardziej restrykcyjne niż polskie - ale jak brzmi to prawo?
hehehe2021.06.11 11:30
Tak jak we wszystkich bogatych krajach rodzi się całkiem sporo... Achmetów, Pedro'sów, Malików, Mbewetów czy innych Ciang-Piangów :-) Co jednak stanowi faktyczne zagrożenie mojej poprzedniej teorii bo te nacje nie odleciały jeszcze w opary politpoprawnego lewackiego absurdu :-)
Anonim2021.06.12 19:11
takie Darki jak zwykle leją wodę.
hehe2021.06.14 10:23
to muslimy ich ubogacają tłumami swoich bachorow ,biali sie spuszczają w gumki
proroctwo2021.06.11 8:33
Kanado, Kanado podeptałaś prawa Boże ......... ale pan Bóg nie pozwoli z Siebie ani ze swojego Prawa szydzić !!!!!! więc przygotuj się .......
robaczek2021.06.11 9:53
i co nam zrobi????? ............... JA TAM CALY CZAS Z NIEGO SZYDZE ;] ..............jak z was ;]
leszczyna2021.06.11 11:41
Szydzisz z Boga? To zupełnie jak Mussolini swego czasu na zebraniach partyjnych.
robaczek2021.06.11 11:51
i ze to porównanie mnie przestraszy??? mam sie bac wytmyslonego dziadka ktory ma byc odpowiedzia na niewiedze i brak zrozumienia otaczajacego swiata przez czlowieka?? ........................ nie dziekuje................... bawcie sie sami w ten cyrk
Wawiak2021.06.11 12:25
Mussolini założył Watykan w 1929 roku - szydera na całego, bo nic tak nie obraża Boga jak zbrodniczy Kościół Rzymsko-Katolicki
AAAtomek2021.06.11 8:26
Ich kraj, ich święto. Ja sobie tylko życzę, żeby w Polsce na początek nie bito homoseksualistów i transpłciowych.
hehehe2021.06.11 8:39
Jak na razie to zboki najwięcej rozrabiają, nawet biją, nawet dzieci co się zdarza :-)
tęczowa superniania2021.06.11 9:39
czyżby to była wewnętrzna bitwa lgbt+, zboczeńcy kontra pedofile?
robaczek2021.06.11 8:02
BOJKOT KADNADY...................... juz nigdy nic tej firmy nie kupie!!!!!! ......................zbankrutuja przez nas !!! ;]........................................... uwielbiam was pisiusie;]
xyz1232021.06.11 8:24
nie zmienia to faktu, ze ten miesiac/sezon pride jest jawna dyskryminacja. W takim razie ja chce miesiac/sezon heterosexual i mamy wszystkich pod wzgledem preferencji obskoczonych przynajmniej w obrebie prawa. Do tego miesiac dla czarnych, bialych, zoltych, czerwonych, Aborygenow moze osobno? Co jeszcze?? A moze tak faktycznie uznamy, ze normalnych ludzi szczerze PIE----LI kto z kim sie zabawia, kto co zre, kto jakiego bombelka sobie znajstrowal, jaka kupke dzisiaj zrobil etc?! Polikwidowac wszystkie marsze / parady / swieta religijne i panstwowe w piernik => dla pracujacych ~35 dni platnego urlopu zeby sami sobie mogli co tam chca poustawiac i VOILA spokoj.
robaczek2021.06.11 9:00
jestes idiota czy tylko udajesz ze nie rozumiesz ? .......................... ;] ................................. bardzom ciekaw odpowiedzi ;]
odpowiedź na poziomie pytania2021.06.11 9:08
............................................................................ ;-]
xyz1232021.06.11 10:23
nie za bardzo odniosles sie do mojego wpisu kolego, argumentow brak widze? Co do mojego idiotyzmu no coz dal mi najlepsza uczelnie techniczna w Europie Srodkowo-Wschodniej i teraz daje mi 4500 ojro netto. Oplaca sie byc idiota :))). Aha dodatkowo oprocz miesiaca dla hereto i miesiaca dla bialych w takim razie prosze o miesiac dla ludzi, ktorych wali z gory do dolu co kto je, z kim kto sie pie***li i jakiego koloru skore posiada poki oczywix zarabia sam na wlasny chleb. Tylko socjalnych patoli nie lubimy ;)))
Anonim2021.06.11 9:15
Caly okragly rok to heteroseksualny sezon, pajacu.
Jawny2021.06.11 9:43
Czyli normalny. A pedalstwo to zboczenie.
robaczek2021.06.11 9:56
w miejszym stopniu niz religia ;] ............... to jest dopiero zidiocenie ;] ............... wiara w wymyslonego przyjaciela ktory wytlumaczy swiat za trudny dla pisiurka ;] .......................oczywiscie tlumaczy poprzez szamana ktory ma wladze nad owieczkami ;] ......... fajny ten system ;]
xyz1232021.06.11 10:30
ide o zaklad, ze jestes internetowa podroba ateisty hm? ;))) Jestem ZDEKLAROWANYM ateista (wypis w DE, wizyta w Rathaus 20e oplata i fertig), cala moja rodzina wie, ze jestem ateista, aczkolwiek nie mam problemu z tym, ze ktos sobie wierzy w zmyslonego przyjaciela ;))). Swiata nie zmienisz ale widocznie za malo lvl jeszcze masz zeby to zrozumiec, a wszystko rozbija sie o rozklad normalny IQ w populacji. Ludzie o powiedzmy specyficznych wlasnosciach intelektualnych i tak beda sobie w cos tam wierzyc. Jesli nie w ktoregos bozka to rpzyodzieja foliowa czapeczke i zaczna pie***lic o zabojczych szczepionkach czy chemtrailsach albo o spisku ksiezycowym.
xyz1232021.06.11 10:24
serio "pajacu"? A kiedy byl marsz hetero bo przegapilem? Dodatkowo marsz zdeklarowanego ateisty poprosze i marsz bialego mezczyzny, marsz osob zarabiajacych na siebie praca i co tam jeszcze? Lubie pieselki z metra ciete ale tutaj marsz juz faktycznie jest w Krakowie!! :D
hehehe2021.06.11 16:06
Gdyby sezony ustawiać proporcjonalnie do udziału w społeczeństwie to mielibyście zboki może ze dwie godziny w roku swojego "święta" :-)))
To straszna dyskryminacja!!!2021.06.11 7:59
A gdzie : Jestem kanibalem i jestem z tego dumny, albo jestem pedofilem i jestem z tego dumny, albo zoofilem, nekrofilem, ... itp. Że nie wspomnę o starych, dobrych psychopatach, czy schizofrenikach...
Darek2021.06.11 9:54
Teraz mamy nowomowę, nie mówi się już kanibal tylko katolik spożywający ciało Jezusa. nie mówi się pedofil tylko ksiądz. Nie mówi się zoofil tylko miłośnik kotów. Nie mówi się nekrofil tylko katolik modlący się przy świętych zwłokach. Nie używamy też takich sformułowań jak psychopaci czy schizofrenicy - po prostu wystarczy powiedzieć partia rządząca.
Anonim2021.06.11 7:57
Jeszcze troche i bedzie wyglądało jak pochody majowe ludzi pracy w których musisz uczestniczyc bo czeka cię grzywna albo zwolnienie i ostracyzm społeczny
robaczek2021.06.11 7:56
frondziaki mam pomysl ;] !!! ......................................... BOJKOTUJCIE KANADE!!! .......................;];];];]........................... uwielbiam was ;]
AAARozporek2021.06.11 9:41
robaczka rozgniatam zabłoconym butem
dumny robal gey2021.06.11 7:52
Sezon Dumy LGBT? ......................... A co na to parlamentarzyści z rosyjskiej Dumy? ............................... ooooooooooojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj ........................... chyba si ę to nie spodoba moim prowadzącym w Moskwu ..................................... spasiba za uwidnienie.
Grizzly2021.06.11 7:49
Z czego ta duma? Z penetracji kichy stolcowej? Zyeby!
Anonim2021.06.11 9:16
Duma z bycia soba, ociezaly umyslowo katolu.
Grizzly2021.06.12 7:46
... a kto nie jest sobą? Tak jesteście sobą - zboczeńcami!