Mieć w sobie 7 demonów to dużo czy mało?  - zdjęcie
22.07.21, 17:37Św. Maria Magdalena (fot. Wikimedia Commons)

Mieć w sobie 7 demonów to dużo czy mało?

13

Ewangelie nie odpowiadają nam na pytanie dlaczego siedem demonów przebywało w św. Marii Magdalenie. Natomiast wiemy, że odeszły potem, kiedy Jezus je wyrzucił (Mk 16, 9).

To właśnie dar wyzwolenia spowodował, że serce Marii Magdaleny szczególnie kochało Jezusa. W trudnym momencie, kiedy apostołowie pouciekali z przerażenia co się dzieje, jej szczera miłość pozwoliła jej pozostać przy grobie i jako pierwszej spostrzec, że jest on pusty.

Maria Magdalena była jedną z trzech niewiast, które udały się do grobu, aby namaścić ciało Ukrzyżowanego, ale grób znalazły pusty (J 20, 1). To że właśnie kobiety odkryły jako pierwsze fakt zmartwychwstania jest jednym z wielu dowodów na to, że Ewangelie nie są czymś zmyślonym. Według obyczajów środowiska w którym żył Jezus świadectwo kobiety było niemal nic nie warte. Wierzono w to co mówią mężczyźni i to jacyś wyjątkowo wysoko postawieni. Gdyby ktoś usiłował ułożyć zmyśloną historyjkę, zapewne u pustego grobu odnalazłby się jako pierwszy jakiś mężczyzna posiadający autorytet. Na dodatek jeszcze, może przez te demony, a może przez dawne grzeszne życie Maria Magdalena nie miała dobrej reputacji. W Ewangeliach najprawdopodobniej opisanych jest kilka, a nie jedna Magdalena, a fakty z ich życia połączono w jedną historię nawróconej prostytutki. W rzeczywistości jednak nie wiemy, jakiego rodzaju życie spowodowało obecność tych 7 demonów.

Inspirująca historia Św. Marii Magdaleny jest inspiracją dla wielu środowisk, tworzących zakony i stowarzyszenia pod jej wezwaniem. Siostry niosą nadzieję na trwałe nawrócenie kobietom, które są w sytuacji beznadziejnego upadku. Prostytutkom, narkomankom. Charyzmat św. Marii Magdaleny pozwala dostrzegać w tych kobietach, które ich własne środowisko nieraz już spisało na straty, iskrę nadziei na nowe życie. Tak jak Maria Magdalena była świadkiem zmartwychwstania Chrystusa, tak siostry są co dzień świadkami zmartwychwstawania tych kobiet do nowego życia.

Polska również posiada rodzime i bardzo zakorzenione w naszej historii Zgromadzenie sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty „gromadzenie Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty sięga swym rodowodem początku XIII wieku i jest wyrazem troski Kościoła o los moralnie zaniedbanych kobiet i dziewcząt. U początków istnienia siostry prowadziły ściśle kontemplacyjny charakter życia.
Pierwszy klasztor magdalenek od pokuty na ziemiach polskich został ufundowany w Nowogrodźcu nad Kwisą w 1217 r. przez św. Jadwigę Śląską i jej małżonka Henryka Brodatego. W 1320 r. dzięki staraniom księcia Jaworskiego i Ziębickiego Henryka zainicjowano istnienie konwentu w Lubaniu, który jako jedyny przetrwał bezlitosną sekularyzację klasztorów przeprowadzoną przez rząd pruski w 1810 r.” (magdalenki.pl)

Ważny dla Kościoła charyzmat ostatnio jest boleśnie ośmieszany przez antykatolickie dzieła, jak na przykład „Siostry magdalenki” (oryg. The Magdalene Sisters) – dramat irlandzki z 2002 roku w reżyserii Petera Mullana. To krzywdzący obraz, ponieważ nie oddaje on prawdy o wielu pokoleniach cichej pracy i modlitwy zakonnic, tak bardzo poświęconych dobru społeczeństwa. Pokazywanie nadużyć, wyolbrzymianie ich dla sensacji, to szatańska robota.


Maria Patynowska

Komentarze (13):

Romcio2021.07.23 19:23
Ja widziałem babę co miała między nogami 11 demonów.
Lewita2021.07.23 8:18
7 to bardzo mało.Pan prezes ma 9u.
Jest Fronda? Jest piąteczek? Jest LOLcontent!2021.07.22 23:42
jw.
Clint2021.07.23 5:24
Matko, co za debil...Kto cię strugał gówniarzu, prostytuta jakaś z alfonsem?
Patynowska jest kobietą (?)2021.07.23 11:02
Zatem powinieneś napisać "Matko. co za debilka..." Poza tym sama prawda.
Mieć w sobie 7 demonów to dużo czy mało?2021.07.22 20:43
Ewangelie nie odpowiadają nam na pytanie dlaczego siedem demonów przebywało w św. Marii Magdalenie. Natomiast wiemy, że odeszły potem, kiedy Jezus je wyrzucił (Mk 16, 9). To właśnie dar wyzwolenia spowodował, że serce Marii Magdaleny szczególnie kochało Jezusa. W trudnym momencie, kiedy apostołowie pouciekali z przerażenia co się dzieje, jej szczera miłość pozwoliła jej pozostać przy grobie i jako pierwszej spostrzec, że jest on pusty. Maria Magdalena była jedną z trzech niewiast, które udały się do grobu, aby namaścić ciało Ukrzyżowanego, ale grób znalazły pusty (J 20, 1). To że właśnie kobiety odkryły jako pierwsze fakt zmartwychwstania jest jednym z wielu dowodów na to, że Ewangelie nie są czymś zmyślonym. Według obyczajów środowiska w którym żył Jezus świadectwo kobiety było niemal nic nie warte. Wierzono w to co mówią mężczyźni i to jacyś wyjątkowo wysoko postawieni. Gdyby ktoś usiłował ułożyć zmyśloną historyjkę, zapewne u pustego grobu odnalazłby się jako pierwszy jakiś mężczyzna posiadający autorytet. Na dodatek jeszcze, może przez te demony, a może przez dawne grzeszne życie Maria Magdalena nie miała dobrej reputacji. W Ewangeliach najprawdopodobniej opisanych jest kilka, a nie jedna Magdalena, a fakty z ich życia połączono w jedną historię nawróconej prostytutki. W rzeczywistości jednak nie wiemy, jakiego rodzaju życie spowodowało obecność tych 7 demonów. Inspirująca historia Św. Marii Magdaleny jest inspiracją dla wielu środowisk, tworzących zakony i stowarzyszenia pod jej wezwaniem. Siostry niosą nadzieję na trwałe nawrócenie kobietom, które są w sytuacji beznadziejnego upadku. Prostytutkom, narkomankom. Charyzmat św. Marii Magdaleny pozwala dostrzegać w tych kobietach, które ich własne środowisko nieraz już spisało na straty, iskrę nadziei na nowe życie. Tak jak Maria Magdalena była świadkiem zmartwychwstania Chrystusa, tak siostry są co dzień świadkami zmartwychwstawania tych kobiet do nowego życia.
cd2021.07.22 20:44
Inspirująca historia Św. Marii Magdaleny jest inspiracją dla wielu środowisk, tworzących zakony i stowarzyszenia pod jej wezwaniem. Siostry niosą nadzieję na trwałe nawrócenie kobietom, które są w sytuacji beznadziejnego upadku. Prostytutkom, narkomankom. Charyzmat św. Marii Magdaleny pozwala dostrzegać w tych kobietach, które ich własne środowisko nieraz już spisało na straty, iskrę nadziei na nowe życie. Tak jak Maria Magdalena była świadkiem zmartwychwstania Chrystusa, tak siostry są co dzień świadkami zmartwychwstawania tych kobiet do nowego życia. Polska również posiada rodzime i bardzo zakorzenione w naszej historii Zgromadzenie sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty „gromadzenie Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty sięga swym rodowodem początku XIII wieku i jest wyrazem troski Kościoła o los moralnie zaniedbanych kobiet i dziewcząt. U początków istnienia siostry prowadziły ściśle kontemplacyjny charakter życia. Pierwszy klasztor magdalenek od pokuty na ziemiach polskich został ufundowany w Nowogrodźcu nad Kwisą w 1217 r. przez św. Jadwigę Śląską i jej małżonka Henryka Brodatego. W 1320 r. dzięki staraniom księcia Jaworskiego i Ziębickiego Henryka zainicjowano istnienie konwentu w Lubaniu, który jako jedyny przetrwał bezlitosną sekularyzację klasztorów przeprowadzoną przez rząd pruski w 1810 r.” (magdalenki.pl) Ważny dla Kościoła charyzmat ostatnio jest boleśnie ośmieszany przez antykatolickie dzieła, jak na przykład „Siostry magdalenki” (oryg. The Magdalene Sisters) – dramat irlandzki z 2002 roku w reżyserii Petera Mullana. To krzywdzący obraz, ponieważ nie oddaje on prawdy o wielu pokoleniach cichej pracy i modlitwy zakonnic, tak bardzo poświęconych dobru społeczeństwa. Pokazywanie nadużyć, wyolbrzymianie ich dla sensacji, to szatańska robota.
Antychryst2021.07.22 20:41
To zależy. Jeśli nosisz w sobie kogokolwiek kto miał kiedyś płeć - był człowiekiem - wtedy spełniasz tą naukę - że "wszyscy jesteśmy swoimi członkami" -jesteś nieczysty - wtedy wystarczy jeden osobnik żeby to było dużo. Ale jeśli nosisz bezpłciowe istoty co nie mogą i nie mogły nigdy współżyć płciowo nie były ludźmi to możesz nosić cały legion i będziesz chodził jak w zegarku.
Babka klozetowa2021.07.22 20:03
Anonim - największe lewackie bydlę w tej części wszechświata. Przypadek oszalały z nienawiści do wszystkiego, co dobre. Sadomasochista. Bluźnierca i ateista. Kundel i sługa szatana. Jeśli chodzi o nienawiść do Kościoła, to jest duchowym spadkobiercą zarówno faryzeuszy, jak i Lenina oraz Stalina. W nienawiści do Polski przebija samego Hitlera. Po swej śmierci powinien zostać zakonserwowany w formalinie i wystawiony na widok publiczny jako kuriozum, i jako ostrzeżenie, do czego prowadzi patologiczna nienawiść.
matis892021.07.22 20:02
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Anonim2021.07.22 18:06
Buhahhahahahhahaa 😁😂🤣😂😁 ja myslę, że 7 to ani duzo, ani mało tylko w sam raz...
niewierzący ateusz2021.07.22 19:12
kurde chłopie wieź się nie wyśmiewaj , tylko czytaj cały tekst a nie tylko tytuł , w ewangeliach jest opisanych kilka a nie tylko jedna pracownica sektora seksualnego ,ale kilka , więc najprawdopodobniej na jedną Madzię przypadał jeden demon
Clint2021.07.23 5:28
Tak sobie tłumacz kretynie i tak się pocieszaj :)