Merkel kazała Tuskowi ratować Platformę? Suski: To możliwe  - zdjęcie
07.06.21, 07:28Fot. EU2017EE Estonian Presidency via: Flickr

Merkel kazała Tuskowi ratować Platformę? Suski: To możliwe

19

Czy marzenia dużej części Platformy Obywatelskiej wreszcie się spełnią i szef EPL Donald Tusk wróci do polskiej polityki? W ub. tygodniu portal wPolityce.pl informował o planie, wedle którego miałby on zostać senatorem. Sam Donald Tusk zapewniał natomiast w rozmowie na antenie TVN24, że jest gotów pomóc polskiej opozycji. Jego powrót mógłby jednak oznaczać konflikt z innymi politykami, którzy roszczą sobie pretensje do przywództwa w opozycji, co zauważył w rozmowie z Michałem Rachoniem na antenie TVP Info poseł Marek Suski.

Komentując słowa Donalda Tuska, który stwierdził kilka dni temu na antenie TVN24, że jest „emocjonalnie i życiowo” gotowy na powrót do polskiej polityki, poseł Marek Suski stwierdził, że być może kończy się jego misja w Brukseli i dostał od Angeli Merkel nowe zadanie – ratowanie tonącej Platformy w Polsce.

- „Jeśli Angela Merkel każe mu wrócić tutaj ratować tę partię, która jest proniemiecka, to być może okaże się, że mentalnie jest gotowy”

- stwierdził gość Michała Rachonia.

- „Donald Tusk jest traktowany przez Angelę Merkel jako człowiek do zadań specjalnych. Być może to będzie tak, że tonąca  - przepraszam za porównanie, ale tak mnie się kojarzy - piąta kolumna będzie musiała uzyskać wsparcie takiego grubego misia, jak mówią o Donaldzie Tusku niektórzy ludzie”

- dodał polityk.

Nie wszyscy politycy Platformy Obywatelskiej cieszą się jednak na ewentualny powrót byłego premiera. Sceptyczny jest m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Zdaniem posła Suskiego chodzi tutaj o aspiracje do pełnienia funkcji lidera opozycji.

- „Jeśli wróci Donald Tusk, to on stanie się pierwszą osobą na opozycji, a dzisiaj Trzaskowski raczej uważa siebie za najważniejszą tam osobę, chociaż marszałek Grodzki mówi też, że to on jest najważniejszy. Tutaj między nimi jest spór, natomiast kiedy wróciłby Donald Tusk, to z pewnością on byłby okrzyknięty tym najważniejszym”

- wyjaśnia.

kak/TVP Info, niezależna.pl

Komentarze (19):

Wprost2021.06.8 16:23
PiS jak zwykle to samo ,może pomyślcie o sobie bo myślał indor o niedzieli a w sobotę łeb mu ucięli .Szykuje wam się łomot w Rzeszowie to również pokłosie waszych prowokacji i w Wrocławiu ,Białymstoku ,Warszawie .Doprawdy jest bez znaczenia czy liderem opozycji będzie Budka czy słup Hołownia z Tvn reprezentujący interesy żydów z Ameryki i Niemiec a może jeszcze gorzej
Filip2021.06.8 5:25
Zdaniem Jakuba Banasia prezes PiS " dobrze czuje politykę i rozumie, że wybory kopertowe to był dopiero początek" Jego zdaniem "narracją o walce z układami, czyszczeniu "świętych krów", PiS legitymizuje swoje rządy, kupuje nią swoich wyborców skłonnych w to prostodusznie wierzyć" Banaś staje również w obronie swojego ojca, którego stawia w roli "ostatniej ostoi praworządności w Polsce" - PiS boi się wyników kontroli Ostrołęki, afery GetBack, SKOK-u Wołomin, Polskiej Fundacji Narodowej, Orlenu czy zakupu respiratorów i maseczek - uważa Jakub Banaś - Tę narracją, o walce z układami, czyszczeniu "świętych krów", PiS legitymizuje swoje rządy, kupuje nią swoich wyborców skłonnych w to prostodusznie wierzyć, zwłaszcza że na ich konta przelewa się kasa od państwa, biznes się kręci, a rekordowe zadłużenie państwa pozostaje dla wielu czystą abstrakcją - mówi Jakub Banaś. Zobacz również Dworczyk o wyborach "kopertowych": nie mamy nic do ukrycia Jarosław Kaczyński rozmawia z liderami konserwatystów z Włoch i Hiszpanii Jego zdaniem prezes PiS " dobrze czuje politykę i rozumie, że wybory kopertowe to był dopiero początek". Banaś staje również w obronie swojego ojca, którego stawia w roli "ostatniej ostoi praworządności w Polsce". - Albo Marian Banaś, taki jakim jest, czy go lubimy, czy nie, czy wierzymy mu, czy nie, czy zgadzamy się z jego intencjami, czy nie, pozostanie szefem NIK i stanie się tym, o czym mówiłem przed chwilą, tj. biczem bożym na patologiczne, sprywatyzowane państwo PiS albo go nie będzie i NIK stanie się kolejną atrapą - stwierdza. Jakub Banaś - kim jest syn "pancernego Mariana"? Dlaczego Jarosław Kaczyński właśnie teraz zdecydował się zaatakować Mariana Banasia? - Jest dobrym strategiem i wie, że z każdym kolejnym opublikowanym przez NIK raportem będzie tracić słupki poparcia. O to jest gra, wojna, do której pan tak wraca. PiS boi się wyników kontroli Ostrołęki, afery GetBack, SKOK-u Wołomin, Polskiej Fundacji Narodowej, Orlenu czy zakupu respiratorów i maseczek. I wielu innych - odpowiada Jakub Banaś w rozmowie z Bartkiem Godusławskim. Dodaje również, że możliwe jest też, że prezes PiS "chce wyczyścić przedpole do kampanii wyborczej. Bo to niezależna, działająca zgodnie ze swoją misją NIK stanowi największe zagrożenie dla wyniku wyborczego PiS".
Templar2021.06.7 20:47
Jak się patrzy na to zdjęcie to chce się Rz.
Dam2021.06.7 16:24
Prawo nagłówków Betteridge'a się kłania. Ale ja też się mogę pobawić: "Czy Putin kazał Kaczyńskiemu zniszczyć Polske? To możliwe" - tyle samo prawdy co w tytule.
Anonim2021.06.8 3:57
"Z punktu widzenia Kremla, to ten projekt w Polsce (rządy PiS) jest optymalny. To istotna siła która rozwala Unię Europejską i destabilizuje demokrację. Jednak w gruncie rzeczy sami jesteśmy sobie winni, bo sami ją wybraliśmy, a teraz nie umiemy dać jej czerwonej kartki. Istotna część społeczeństwa zapragnęła zmiany poprzez oddanie steru państwa w ręce ludzi z PiS. Ja mogę nad tym boleć, ale to jest cena demokracji. Gdybym był szefem KGB to codziennie dawałbym na mszę żeby Kaczyński się nie przeziębił" - Adam Michnik w TOK-FM
Dam2021.06.8 6:08
To że PIS działa tak, jak chce Putin to wiem, nie uważam tylko że robią to na polecenie, to po prostu pożyteczni idioci. Chociaż nie jestem pewien Macierewicza, dewastacja polskiej armii za jego urzędowania poszła tak daleko, że samą głupotą nie da się tego wyjaśnić.
koniuszy2021.06.7 15:45
No Qniu na barana Thuske i do polski cwałuj.
kapral MO2021.06.7 15:47
To zaaresztujemy dwóch za przekroczenie szybkości w terenie zabudowanym.
itd2021.06.7 14:21
Marek Caryca Suski. Geniusz PIS na miarę naszych możliwości.
jle_ffm2021.06.7 8:57
Tak jest panie Suski, to Markel mu kazała a ja bardzo sie z tego powodu cieszę :)
Templar2021.06.7 20:49
To jest tragedia naszego kraju, zawsze znajdą się tu szwabskie kanalie.
robaczek2021.06.7 8:57
HHAHAHAHA................. CORAZ WIĘKSZE DEBILIZMY WYMYTSLACIE DLA TYCH SWOICH POSLUSZNYCH KRETYNÓW WYBORCÓW Z PIS ;]................................ no ale trza emocje utrzymac na odpowiednim poziomie co? ;] .................... karmić nienawisc suwerena................... straszyc ................. ;] ...........sliczne jak was maja za idiotów ;]
Templar2021.06.7 20:50
Nie robaczek tylko gnida
uśmiany2021.06.7 8:44
Petr ma wrócić to czemu nie Tusk:)
PRAWDA2021.06.7 8:38
Niemiecka Partia w Polsce PO--Tuska musi byc uratowana bo to --Interes Niemiecki ==
Józef2021.06.7 7:54
Suski i wszystko jasne.
Rafalala Czosnkowska sobie nie radzi?2021.06.7 7:44
Tusk namaścił swojego następcę o osobie Rafalali, Tusk woził hitlerowską kasę w siatkach, a Rafalali płacą na organizację "campów". Jak widać jednak nawet sojusz Rafalali z żydowskim najemnikiem aborczej i TVNaziole nie gwarantuje przejęcia władzy. Stąd paniczne ruchy Berlina i Moskwy.
kapral CBA2021.06.7 15:48
A kiedy będziemy ich aresztować panie komendancie?
Stach2021.06.7 16:13
Naprawdę nie wszyscy muszą wiedzieć ,że jesteś debilem. Siedź cicho to niektórzy niezauważą.