Mec. Markiewicz: Tego elektorat PiS-u może nie wybaczyć - zdjęcie
19.09.20, 11:40Fot. screenshot - YouTube

Mec. Markiewicz: Tego elektorat PiS-u może nie wybaczyć

104

Po głosowaniu nad „Piątką dla zwierząt” w nocy z czwartku na piątek w Zjednoczonej Prawicy rozgorzał spór, jakiego nie obserwowaliśmy nawet przy kontrowersjach związanych z majowymi wyborami prezydenckimi, a rządząca koalicja stanęła pod wielkim znakiem zapytania. Konflikt ten komentowali goście „Salonu Dziennikarskiego” podkreślając, że jeżeli koalicjanci nie podejmą, negocjacji dojdzie do katastrofy.

Mec. Marek Markiewicz podkreśla, że jeżeli z powodu nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt koalicja Zjednoczonej Prawicy się rozpadnie, to tego prawicowy elektorat partii Jarosława Kaczyńskiego może już nie być w stanie wybaczyć:

- „Elektorat prawicowy nigdy by nie wybaczył PiS-owi, gdyby z tego powodu, jakim jest ta ustawa, miała się rozpaść koalicja. Nie tak łatwo było wygrać wybory w 2015 roku” – mówi prawnik.

- „Gdyby przeciętny obywatel oglądał telewizję i usłyszał o dyscyplinowaniu posłów, że nie ma koalicji, to by pomyślał: czy oni zwariowali?” – dodaje.

Podobnego zdania jest redaktor naczelna portalu wPolityce.pl Marzena Nykiel. Publicystka podkreśla, że mimo świadomości tego, iż konflikt w Zjednoczonej Prawicy i walki frakcyjne trwały od dłuższego czasu, to w odbiorze społecznym jego bezpośrednim przedmiotem jest „Piątka dla zwierząt”:

- „Może należałoby zapytać, o co w tym wszystkim chodzi, bo dla części elektoratu to też niezrozumiałe. Jasno powiedźmy sobie, że postulaty, które znalazły w tej ustawie odzwierciedlenie, są postulatami organizacji ekologicznych, lewicowych, które walczą o to od lat. Fundacja Viva! i organizacja Otwarte Klatki mają w swoim programie te wszystkie elementy wprowadzone w ustawie” – zauważa.

Dodaje, że niepokojące jest, iż PiS na swój najważniejszy projekt uznało akurat taki, który niesie ze sobą lewicowe skojarzenia. Dlatego, zamiast wprowadzać w takiej kwestii dyscyplinę, której jak zauważa nie było nawet w kwestii ustawy o ochronie dzieci nienarodzonych, trzeba dyskutować.

Red. Piotr Semka z tygodnika „Do Rzeczy” zwraca natomiast uwagę, że ostre wypowiedzi niektórych członków Prawa i Sprawiedliwości w mediach znanych z wrogości do Zjednoczonej Prawicy są bardzo źle odbierane:

- „Na miły Bóg, to jest po tak udanym czterobiegu sytuacja, której ludzie po prostu nie rozumieją” – stwierdza.

Jego zdaniem problem zaczął się od tego, że wszystkie koalicyjne ugrupowania zbyt mało poważnie podeszły do negocjacji:

- „Jeżeli na klub PiS-u, który ma 235 tylko 176 popiera tę nowa ustawę, to coś jest nie tak z tą ustawą. Lepiej w tedy zastanowić się, co w niej poprawić, niż gromko cieszyć się, że za chwilę jakaś 15 czy 18 posłów zostanie zawieszona, ukarana itd.” – podkreśla dziennikarz.

Teraz, jak przekonuje, trzeba, aby wszystkie strony na spokojnie powróciły do negocjacji, odkładając emocje, bo opozycja już cieszy się na myśl o przejęciu władzy.

kak/TVP Info, wPolityce.pl

Komentarze (104):

york2020.09.20 11:33
panie mec toz to pachnie sanacja a jak z tymi twardzielami wyszlismy w 1939 pomyslcie.
ian cała prawda o tym teatrzyku dla ubogich2020.09.20 8:58
karmionych łaską kmiota różnymi plusami!
ian2020.09.20 7:04
sqrwiła się komusza magdalenkowe tzw prawacka pis udawali katolików i prawaków a okazało się że to zwykłe farbowane magdalenkowe komuchy nie dali zdechną peowcom zgodzili się na podmiankę kidawy na tęczowego rafałka sld też wskrzesili,,pis to komuchy fani lgbt i pedałów więcej na ten szajz i tałatajstwo komucha kaczyńskiego nie zagłosuję wszyscy won
BieS2020.09.20 9:25
Mam pewność, że nigdy nie głosowałeś. Jesteś wiecznym trollem opłacanym przez totalniaków. Twojego głosu nikt nie oczekuje.
Anonim2020.09.19 21:55
To nie ustawa futerkowa jest przyczyną kryzysu. Jest raczej narzędziem do wyczyszczenia sytuacji. Wiadomo, ze stronnictwo Gowin-Ziobro ma destrukcyjny wpływ na koalicję a przy tym nieskończenie wielkie ego i ambicje. Wiadomo też, że bez poparcia PISu czeka ich polityczna śmierć. Wóz albo przewóz.
Anonim2020.09.20 5:43
tę syjonistyczną siłę nie jest w stanie zatrzymać żadna przybudówka
darek2020.09.19 21:00
pis to nie żadna prawica to eskimosi udający patryjotow i oddający nas w łapy bezbożnej eurkomuny tylko ze wolniej i ciszej niż po dlaczego gowun i morawiecki tak lobbuja za lgbt i chcą aby najlepiej nikt o tym w pis nie mówił a jak przychodzi co do czego to chowają głowę w piach ? eskimosi i banksterzy nie pozwalają czy niemiecka ue?
BieS2020.09.20 9:28
Wszyscy na tym forum wiedzą już kim jesteś. Twoje wypociny są bez znaczenia.
Anonim2020.09.19 20:37
PiS jak modliszka, zjada swój elektorat. Ordynuje swoim starym wyborcom COVID-19. A młody elektorat PiS-u na świat nie przychodzi. Aborcja.
Anonim2020.09.19 20:28
I niestety Pan ma rację
Raca Prawdy2020.09.19 20:26
Zakładam, że JK nie szarżowałby, gdyby nie miał planu "B". Nie można też wykluczyć, że cała obecna "zadyma" jest ustawką, aby z "kryzysu" ZP w ocenie elektoratu wyszła wzmocniona (poradzili sobie, pokonali "wielkie" przeciwności, są mocni). Ustawa "zwierzęca" nie jest jakąś ważną, ustrojową. Zostanie zgłoszona jej nowelizacja, wydłuży się jej vacatio legis, doprecyzuje (zliberalizuje) zapisy dot. uboju rytualnego, doda kwestie odszkodowań itp., po czym Gowinowcy i Ziobrzyści ja poprą. Zawieszeni posłowie PIS-u dostaną w partii kary dyscyplinarne (pewnie finansowe) i zostaną przywróceni. To wszystko doprowadzi oczywiście do szału lewicę i p.o., a ZP zaśmieje się im w twarz.
Anonim2020.09.19 21:01
Rządzenie przez kryzys. Zwierzaki futrzaki to nie przesądziły. Pod przykrywką zwierzaków toczy się jakaś ważna gra. Widać to, po ostatnich cwaniackich wypowiedziach baronów PiS.
Raca Prawdy2020.09.19 21:26
Gdyby to nie byłą ustawka, to JK projekt tej ustawy oraz nowelizację cividowej forsowałby dopiero po podpisaniu przez Gowina i Ziobrę nowej Umowy Koalicyjnej. Przypomnę inną, wcześniejszą ustawkę w sprawie reformy sądownictwa z PAD-em i jego "niespodziewanym" vetem. Wówczas też kilku baronów pomrukiwało, że PAD wcale nie musi być kandydatem PIS-u w najbliższych wyborach prezydenckich itd. Część publicystów pisało, że JK Dodzie tego nie wybaczy itd. I co? Chodziło o ustawkę, podbudowanie niezależności PAD-a, bo wetuje. Gdy doszło do wyborów prezydenckich PAD został kandydatem do reelekcji, a cały aparat partyjny zap...ł na jego rzecz. Teraz też jest ustawka, tylko cel jest inny. Nie wykluczone też, że tym razem dla PAD-a przewidziana jest rola mediatora.
Anonim2020.09.20 6:00
Prezes PiS musiał zdawać sobie z tego sprawę, że na forsowanie ustaw łamiących prawo (bezkarność+) i niszczenie branż rolnictwa (zwierzęta) żadna przybudówka się nie zgodzi. Otrzymywał o tym sygnały z przybudówek, ale pomimo to brną do takiej sytuacji. Jeśli wiedział, to dążył do ich politycznego zniszczenia. Zamęt ten jest celową akcję PiS.
Anonim2020.09.20 6:31
albo ktoś robi celowo, albo jest głupi, nie zakładam, że Jarosław Kaczyński jest głupi
BieS2020.09.20 9:39
Żałosny jesteś. Od kiedy futrzarstwo było rolnictwem? Niektórzy teraz chcą mu nadać status rolnictwa dla uratowania swoich brudnych interesów. To zwierzęta są niszczone okrutnie w tych tzw hodowlach. Jakie prawo łamie ta ustawa, chyba twoje do tollowania.
Anonim2020.09.19 19:13
Prezes likwiduje polskie rolnictwo, co oznacza, że jest zapotrzebowanie na polską ziemię. Pytanie do PiS-u powinno być, dla kogo przeznaczona jest polska ziemia
Tres2020.09.20 5:59
Nie likwiduje polskiego rolnictwa, tylko je ratuje. Przed smrodem na wsiach, gdzie są fermy futerkowe, przed spadkiem wartości nieruchomości w takiej okolicy, przed brakiem możliwości rozwoju agroturystyki w takim sąsiedztwie, itd. A tych "rolników" futerkowych to jest promil w rolniczej gospodarce, to miejscy panowie, co się na wsi chcą dorobić, fundując gehennę prawdziwym rolnikom. To silne i agresywne lobby, a nie rolnicy. Warto najpierw coś doczytać, zanim będzie się pisac takie fantazje.
Anonim2020.09.20 6:10
Jest więcej śmierdzących i uciążliwych branż produkcji przemysłowej, rolniczej, składowej co administracja lokuje się na obrzeżach miast lub na wsiach i jak do tej pory Prezes PiS-u ich nie likwiduje ustawami. Ale wracając do rolnictwa, czy chlewnie trzody nie śmierdzą?
KATON STARSZY2020.09.19 18:59
Ja ortodoksyjny pisowiec oświadczam: jeżeli z tak błachego powodu rząd ma upaść,już więcej nie zagłosuję na PIS.Tyle jest ważniejszych problemów,chyba Kaczyński się szybko zestarzał i woda sodowa uderzyła mu do głowy.Stary kawaler jest zaciekle uparty.
BieS2020.09.20 9:43
Ty nigdy nie głosowałeś, więc krzyż na drogę.
Bob2020.09.19 18:49
Jezeli dla PISu tak wazne sa zwierzeta a nie zmieniaja bestialskiego prawa wg ktorego zabija sie polskie dzieci tylko dlatego ze moga byc chore to ja na PiS wiecej nie zaglosuje. I jeszcze te ich utarczki kto jest najwazniejszy a mieli sluzyc Polsce
Anonim2020.09.19 19:09
PiS-owcy to ludzie bez kręgosłupa moralnego. Zakres działania politycznego uzależniony ściśle od lewackiej agendy. Skoro wąska grupa ludzi, co zgromadziła prawie cały majątek świata, twierdzi, że aborcja jest dobra, to dla PiS-u jest to rozkazem.
Tres2020.09.20 5:56
No supermyślenie. To proszę nie głosować więcej na PiS, wtedy na pewno nie będą rządzić ci, co nie chcą aborcji na życzenie, prawda? No i eutanazji też pewnie nie chcą, homomałżeństw, itp., itd. Gratuluję przytomności umysłu. Broń nas Panie Boże od takich "katolików". Nie rozum, nie mądre rozeznanie, nie logika, tylko dziecinne emocje "ja im pokażę, nie zagłosuję na nich"! No tak, pewnie się obrażą i rozpłaczą... A za to rządzić będą lewacy i im podobne oszołomstwo. Dobrego dnia życzę. I nawrócenia.
Anonim2020.09.20 6:24
PiS to pozory prawicowości. Mydlenie oczu, że wartości chrześcijańskie są dla mich ważne. I to nie raz, czy dwa razy, to stała linia partii. To bicie piany, dramaturgia klęski, i utrzymywanie poziomu zagrożenia i mobilizacji w elektoracie. Ten fałsz przenosi się na konflikty rodzinne, co jest już skandalem. Ostatnie wystąpienie Kaczyńskiego żebrzące o głosy w kampanii prezydenckiej jest dowodem, że PiS traci w oczach wyborców. Coraz więcej rożnych grup społecznych na ulicach. Nie dają się już nabierać, żądają faktów.
BieS2020.09.20 9:46
Trolle intensywnie zaczynają pracować. Sypnięto kasą.
prosty2020.09.19 18:32
Jeżeli tematu nie było w umowie koalicyjnej, to oczekiwanie dyscypliny w głosowaniu wygląda na prowokację. A sam tryb procedowania, sprinterskie tempo i po nocach, świadczy, że PiS nic przez 5 lat sprawowania władzy niewiele się nauczył. Pycha kroczy przed upadkiem?
Anonim2020.09.19 18:56
Pisowcy nie ukrywali, publicznie mówili, że trudny temat trzeba szybko procedować, później to może być nawet potop. Pisowskim lewakom nie zależy na stanowieniu dobrego prawa, ale na skoku na czyjąś kasę. Reprezentują obcych. Chcecie kasy, to zakasać rękawy.
BieS2020.09.20 9:51
Nie bierz się do rzeczy , których nie ogarniasz. Mowa o dyscyplinie w głosowaniu była tylko do posłów PiS a nie koalicji. Po prostu jesteś prosty.
sok z banana2020.09.19 18:25
pis powinien rządzić samodzielnie, a nie z jakimiś przystawkami. nowe wybory!
Anonim2020.09.19 18:42
po nowych wyborach, to PiS będzie stał w kolejce do koalicji
buli2020.09.19 19:03
Trzecia prawda ks. Tischnera.
Łagodny2020.09.19 17:57
Przepraszam byczek pies ,A NIE PIEC.
Łagodny2020.09.19 17:55
Od 2005r głosowałem na PiS,JUŻ NIGDY na pis nie zagłosuję.A POWODY: 1) ochrona dzieci nie narodzonych,2) Uderzenie w polskie Rolnictwo (HODOWLA BYDŁA ,TRZODY i Drobiu. Zakaz uboju Rytualnego to ZAGŁADA dla rolników.3) DOPÓKI na Wsi ,w zagrodach nie będzie Kojca ,dla psów ,to IDIOTYZMEM jest puszczanie psów Luzem. A) gdy piec biega luzem ,ZAWSZE coś upoluje.B) NIKOMU nie życzę oglądania żywcem pożeranej sarny.3)Cyrk sprawa zwierzyny ,czyli Nie będę mógł oglądać Konnej Woltyżerki ,pokazu psich sztuczek ( to każmy właściciela psa za podawanie łapy ,siad ITD) to też TRESURA.A Najbardziej zawiódł MNIE Prezes Jarosław Kaczyński KTÓRY OKAZAŁ SIĘ Lewicowym Eko--oszołomem.
BieS2020.09.20 9:55
Przecież nigdy nie byłeś za PiS. Podszywasz się bo mocodawcy tak zarządzili.
Anonim2020.09.19 17:38
Co może osiągnąć PiS po nowych wyborach ; 100 miliardów oficjalnego długu i 100 mld ukrytego a za tylko to jest TS i oprócz tego całe mnóstwo wiszących postępowań karnych. Cała rzesza przerażonych nie wejściem do sejmu posłów , rodzin i znajomych tracących intratne posady .Tylko to daje gwarancję Ziobrze i pozostałym ,iż mogą grać Kaczyńskiemu jak chcą bo gdy odejdą do opozycji to zacznie się czołganie prezesa przez własnych poddanych.
Anonim2020.09.19 17:53
Pisowcy zamiast gardłować na koalicję to powinni ugryźć się w swoje żmijowate języki, bo po przyspieszonych wyborach mogą obudzić się z ręką w nocniku.
Władysław2020.09.19 16:37
Prawo i Sprawiedliwość rządzi już piąty rok, a sądy i media nadal w obcych rękach. Pan prezes Kaczyński zamiast spełniać obietnice dane Polakom, woli spełniać obietnice dane Brukseli i Izraelowi. Przykładem choćby obecna ustawa "futerkowa/norkowa". To kpina z Polski i z poważnych Polaków. W ogóle, wszystko to zaczyna dawać coraz mocniej do myślenia, bo albo Pan Prezes się boi - czyli jest tchórzem, albo jest obcym agentem - czyli zdrajcą, albo jego czas dobiegł końca - i robi błędy, albo... W każdym z tych przypadków powinna nastąpić zmiana szefa partii. Dobra zmiana, na kogoś, kto będzie reprezentował interesy Polaków, nie obcych. Przykład Węgier i premiera Orbana pokazuje, że można działać na rzecz swojego państwa, swojego narodu, i jednocześnie być asertywnym wobec Brukseli - z mediami sobie już dawno poradził.
Anonim2020.09.19 17:46
min Ziobro przygotował reformę sądów, na ile pozwolił Prezes PiS-u, no cóż, ale Prezydent Duda zawetował ją, co dało lewactwu i komuchom wiatr w żagle, i narobili rabanu w Brukseli, co pomogło niemieckiej UE dociskać Polskę do lewackich ideologii.
Anonim2020.09.19 15:54
Jeżeli Ziobro jest mądry i mężny to nie odpuści a wtedy ci najemni patrioci sami wywiozą prezesa na taczce bojąc się losu Marcinkiewicza.
Anonim2020.09.19 16:05
Ziobrzyści powinni dać społeczeństwu jednoznaczny przekaz, że nigdy nie zgodzą się na łamanie prawa, na niszczenie Polski, i to oni powinni wypowiedzieć umowę koalicyjną. Dać jasny przekaz do społeczeństwa jakim ideałom hodują. A nie czekać, jak ich Kaczyński przepuści przez sito, wytarza w smole i pierzu, w wyrzuci z koalicji? Źle to odbiorze prawa część Polaków?
Anonim2020.09.19 15:37
No to panowie, doczekaliśmy się, pięćdziesiąt lat walki o wolność w PRL-u, i ponownie do władzy wróciła czerwona zaraza bolszewizmu.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.19 15:16
Knucie po nocach charakterystyczne dla bandytów.
Anonim2020.09.19 15:05
Knot, co uważa się za lepszego humanisty od Pana Boga.
Anonim2020.09.19 14:54
Plotka głosi , że Marcinkiewicz z Kaczyńskim zakładają nową partię.
Anonim2020.09.19 15:06
raczej nowy kościół pod wezwaniem świętej norki
Han2020.09.19 14:41
PiS sie pogrążył i wsystko w temacie.
Anonim2020.09.19 15:44
A kogo to obchodzi, że pis się pogrążył, chcemy żyć po swojemu, zgodnie z chrześcijańską nauką Kościoła Katolickiego, hodować zwierzęta i spożywać ich mięso., i ubierać się w ich futra. Jak komuś z jakiś względów odpowiada darmowa manna z nieba, to niech uda się na pustynię.
BieS2020.09.20 9:58
Nie seplenij
Halina Stopa2020.09.19 14:31
będę głosować na PiS bo rozumiem, że z Gowinem i Ziobrą nie da się współistnieć w Zjednoczonej Prawicy. PiS nie powinien już z nimi rozmawiać i ogłosić szybko wybory
Anonim2020.09.19 14:49
A kto będzie chciał rozmawiać z pisowską noeBolszewią? Komisarze ludowi, bojówki bolszewickich ekologów, zabór mienia, policyjny aparat bolszewickiego ucisku? neoBOLSZEWIA całą gębą ... Thu! q
Katarzyna2020.09.19 14:31
Kaczka powinna emigrować do lewactwa, bo jest głupsza od Donaldinia i Ciaziastego razem wziętych.
Anonim2020.09.19 14:51
Altiero Spinelli, Jarosław Kaczyński, marksizm kulturowy.
Donos obywatelski2020.09.19 14:29
Uprzejmie donoszę, że niejaki prezes wszystkim znany z tego, że jest mały zachowuje się w sposób nieludzki wobec kota, trzymając go w mieszkaniu, co powoduje, że kot nie może żyć zgodnie z naturą, w naturalnym środowisku, łowić myszy, szczurów, wiewiórek i innych gryzoni. W/w zwierzak traktowany jest w sposób naruszający jego godność osobistą i prawa człowieka. Podpisano Anonim
poPO=kurw.., zlodzieje, mordercy2020.09.19 14:12
stary Dziadu nie martw sie pajacu i tak pójdziemy oddać głos za PiSem...
Anonim2020.09.19 14:10
Jaka to Zjednoczona Prawica ze zdrajcą Gowinem? Pan prezes przetestował ją i teraz wie na czym stoi.
Anonim2020.09.19 14:54
lewak, jak żydo-komuna
Anonim2020.09.19 14:54
niszczy Państwo
Marek2020.09.19 13:59
Przecież naczelnik chce oddać władzę opozycji. Kto teraz weźmie odpowiedzialność za zabieranie pincetplusów i innego rozdawnictwa? On dobrze wie do jakiej zapaści doprowadzili finanse publiczne.
grimm2020.09.19 15:21
Racja . Jest zdolny sprzedac Polskę lewakom by uwolnić się od odpowiedzialności za krach gospodarczy. Zresztą sam jest lewakiem.
Aga Dziedziec💘🏳️‍🌈2020.09.19 13:47
𝐀𝐧𝐨𝐧𝐢𝐦 - wszechobecna "korporacja" z większymi "zasobami ludzkimi" niż sam kołchoz "kretynizacja", z ilorazem IQ wszystkich do kupy wziętych, nie większym niż mój rozmiar sneakersów.
Anonim2020.09.19 13:32
Poprawka. "Tego elektorat PiS-u nie może wybaczyć"
Anonim2020.09.19 13:36
Elektorat PiS-u, może poza bandą bezdusznych barbarzyńców, tego właśnie oczekiwał. I nie mamy czego im wybaczać. Cieszymy się bardzo.
Anonim2020.09.19 14:56
bezduszny barbarzyńca dla lewackiego kaprysu wytnie wszystkie norki w Polsce
Anonim2020.09.19 15:10
Takie rzeczy tylko u lewactwa.
BieS2020.09.20 10:07
To ty bronisz tych co zadają okrucieństwo norkom? Przecież przez lata były wycinane w okropny, barbarzyński sposób i wtedy siedziałeś cicho jak mysz pod miotłą.
ryszard2020.09.19 13:07
„Na miły Bóg, to jest po tak udanym czterobiegu sytuacja, której ludzie po prostu nie rozumieją”. Może by tak choć jeden sprawiedliwy "ludziom" wytłumaczył. Żebyśmy znów, jak bywało w naszej historii nie zapłacili ceny najwyższej, jaką jest cena obcej władzy.Te przedziwne zbiegi przedziwnych wydarzeń, zgodnie z wielokrotnie sprawdzoną, spiskowa teorią dziejów, wyglądają na precyzyjnie przygotowany scenariusz. Jakby światowym siłom niewidzialnej ręki, znów potrzebny był okrągłostowłowy reset politycznych wpływów. Daj Boże abym się mylił jak głupi.
Władysław2020.09.19 16:47
Nie na temat? Niekoniecznie. Viktor Orban jest szefem rządzącej partii Fidesz. Rządzą dobrze, dla narodu węgierskiego - naród ich wybiera ponownie. Jak to się ma do Polski? Ano ma. Wydaje mi się, że prawa i sprawiedliwa narodowa większość zbyt często porównywała Prezesa Kaczyńskiego do Orbana. Niestety, filosemita i chyba zwykły tchórz nie wytrzymuje porównania. Czy zwróciliście uwagę, że w mediach jest coraz mniej wiadomości z Węgier?
ryszard2020.09.19 19:09
Ciepło, ciepło!
Olej2020.09.19 13:03
I nie wybaczy !!!! Przekroczono próg cierpliwości !!!!!
Anonim2020.09.19 13:33
Bredzisz. Po to na nich głosowaliśmy, żeby wreszcie to przeforsowali. Zbyt długo trwała katorga tych zwierząt.
Anonim2020.09.19 15:01
Zlikwidujcie lewackie pisiory wszystkie zwierzęta hodowlane, czym się różnią od norek. Koncerny amerykańskie przyślą do jedzenia GMO, jak kukurydza, soja, itd. Nażresz się i na onkologię.
Anonim2020.09.19 15:09
Norki nie są zwierzętami hodowlanymi. To są zwierzęta leśne. Podobnie, jak lisy. Chcecie futer, ruszcie dupska i upolujcie sobie tam, gdzie żyja one w naturalnych warunkach, nie znęcajcie w hodowlach. Ale snoby nie mają przecież jaj. Muszą przyjść na gotowe.
Anonim2020.09.19 15:12
specjalisto, koty, też kiedyś były leśne, jak i wiele tego obecnie hodowlanego
Anonim2020.09.19 15:13
Koty były leśne i są leśne. Ale te z domów, to już zupełnie inny gatunek.
Anonim2020.09.19 15:56
Norki były leśne i są leśne. Ale te z hodowli, to już zupełnie inny gatunek norek amerykańskich.
Anonim2020.09.19 19:04
Niestety nie. Jest felix domesticus, ale norki domowej jeszcze póki co nie ma. To wciąż te same norki, tylko rozmnażane w niewoli.
Anonim2020.09.19 21:14
udomowione norki, rozmnażane poza środowiskiem naturalnym, bak instynktów łownych, jak wypuścisz, zginie
Anonim2020.09.20 11:26
Każde dzikie zwierzę odchowane w domu, w zoo itp. zginie na wolności. Ale nadal jest to ten sam gatunek, wzięty z natury. Kot domowy to już zupełnie inny gatunek.
heirich2020.09.19 13:00
Jeżeli na moją posesję wtargnie jakiś pro-nieznajomy to szczególnie ''sztachetą ''wytłumaczę mu co i jak.Ustawa ogranicza prawa obywatelskie pozwalając jakimś obwiesiom kontrolować gospodarstwa w sprawie zwierzaków. Skoro tak lubicie USA, to przypomnę iż tam tylko prokurator może nakazem pozwolić na skontrolowanie tj. weterynarz w obecności policji. Jeżeli dla PIS-u to nic nie znaczy to i PIS też już Nic nie znaczy.
Anonim2020.09.19 13:35
Jeżeli okaże się, że zwierzęta są w złych warunkach i cierpią, to my tobie wytłumaczymy. I sztachetą i czym będzie trzeba.
Anonim2020.09.19 15:10
ujawnił się już lewacki bojówkarz ekologiczny, nierobie, chcesz coś mieć na własność, to zakasz rękawy, i do roboty, a nie grabić po gospodarstwach od rolników
Anonim2020.09.19 15:12
Hodowle futerkowych, których miejsce jest w lesie, mają tyle wspólnego z rolnictwem, co ty z rozumem.
Anonim2020.09.19 17:36
jak brakuje metaforyczności, to wali się chamstwem ad personam
Anonim2020.09.19 19:06
Miło, że się kajasz.
Tres2020.09.20 6:03
Metaforyczności? To miało być chyba takie słowo na "merytor..."? O matko...
"USA, to przypomnę ..."2020.09.19 13:37
Bullshit Jasiu! Wystarczy, że policjant zauważy, usłyszy coś co może być niezgodne z prawem, zagrożeniem dla innych. I wchodzi na posesje, sprawdza zatrzymane auto, robi tzw. frisk obywatelowi na ulicy, etc.
BieS2020.09.20 10:20
Jest to wierutnym kłamstwem jeśli chodzi o USA. Tam do gościa jadą z policjantem gdy nie wykonał poleceń w sprawie postępowania ze zwierzętami i upiera się w swoim przeświadczeniu a policjant zabiera go do aresztu chyba, że odpuści ale kara i tak go nie minie, która wynosi minimum 1000 $ a niech spróbuje nie zapłacić.
JanP2020.09.19 12:37
Ocknijcie się, bo będziecie siedzieć.
Anonim2020.09.19 13:37
Prędzej bandyci, znęcający się nad zwierzętami.
narząd skarbowy2020.09.19 12:14
Nie głosuje się na kogoś, kto w grze wywraca stolik. Tym bardzie gdy stolik spada na głowy widzów.
TwojaStara2020.09.19 12:00
Miłosierny Maryjny Lud nie potrafi wybaczać? Niemożliwe >o<
Elektor2020.09.19 13:39
Zaraz tam miłosierny. Zwykła patologia kupiona własnymi pieniędzmi.
Agnieszka2020.09.19 15:43
Miłosierdzie to nie jest recydywa w głupocie pozwalającej świadomie i nieustannie na niszczenie Polski przez zgraję łajdackich, lewackich kastratów udających konserwatystów i patriotów.
anna2020.09.19 12:00
jeżeli dojdzie do rozpadu koalicji to więcej niż pewne jest , że Pis się nie podniesie, Peowcy tylko się cieszą i znowu będzie degrengolada, czy tego właśnie chce prezes?
Nimrodel2020.09.19 11:59
Usunąć Kaczora z PiSu i będzie spokój. Król jakiś albo co...
Anonim2020.09.19 12:09
tak, tak, przygłupie. I do kierowania PIS skierował jakąś Butke czy innego kretyna...
APo2020.09.19 12:25
Anonima - nadaje się akurat
JM2020.09.19 12:24
Internauta Nimrodel ma rację. Niestety Pan Kaczyński powinien już dać sobie spokój z polityką. Uważałem goza mądergo stratega ale to co ostatnio wyrabia to po prostu skandal. Już raz miał nauczkę, kiedy to przedwczesne wybory PIS przegrał. Teraz może przegrać raz na zwsze, ale przegra też POLSKA! W życiu bym się nie spodziewał takiej sytuacji! Lekceważyć prawie bezczelnie koalicjantów, zmieniać minisrtów, którzy znani są z dobtrej pracy dlas Poski? Wreszcie zawieszać swoich członków partii bo mają inne zdanie? To jest zwykły autorytaryzm, a nie demokracja, o której zawsze tak dużo mówi Kaczyński. Może znajdzie się większość w PIS, która spowoduje zmianę na stanowisku prezesa. Innej drogi nie ma, bowiem nie sadzę aby Kaczyński zmienił zdanie.
Karol2020.09.19 11:55
to nie jest pierwsza taka zagrywka Kaczyńskiego ale mam nadzieję że ostatnia bo czas już się usunąć. Nie można grać dobrem kraju dla własnych ambicji i to dla mało ważnej ustawy
kult jednostki2020.09.19 12:06
zdaje się że ustawa przeszła by bez dyscypliny , no chyba że 95% było przeciwko i tylko Kaczor z paroma klakierami za
Anonim2020.09.19 11:53
"Jeżeli na klub PiS-u, który ma 235 tylko 176 popiera tę nowa ustawę," i to mimo dyscypliny oraz groźbami z wyrzuceniem z partii i wszelkich stanowisk
Anonim2020.09.19 11:51
Niedługo Kaczyński stwierdzi że obornik śmierdzi ludziom na wsi. Już teraz na wsi mieszka więcej importowanych ludzi z miasta którzy na wsi głównie noclegują.
york2020.09.19 11:43
racja panie mecenasie.