Matka Kurka: Po raz 276 mamy dość! - zdjęcie
07.02.21, 16:00Fot. screenshot - YouTube (Platforma Obywatelska)

Matka Kurka: Po raz 276 mamy dość!

42

W czasach „przedpandemicznych” mówiło się, że PiS może bezkarnie popełnić dowolną głupotę, bo i tak za chwilę z pomocą pośpieszy najgłupsza na świecie opozycja. Właściwie ta zasada działa do dziś, ale już nie na wszystkich, w każdym razie nie na mnie. Nie zapominając o głupocie i zbrodni, której dopuszcza się PiS od blisko roku, mogę jednak z czystym sumieniem pośmiać się z najnowszej konwencji… no właśnie nawet nie bardzo wiem czyjej. Jako pierwszego usłyszałem prezydenta Trzaskowskiego i on dużo opowiadał o ekologii, do czego natychmiast Internet domalował pejzaż z rurą „Czajki” skierowaną do Wisły. O ile mnie pamięć nie zawodzi, to Trzaskowski miał budować drugą „Solidarność” obok, czy naprzeciw PO, ale skończyło się na 47 wersjach „ruchu społecznego”.

Po Trzaskowskim wyszedł Borys Budka, rzekomo obecny i autentyczny lider… znów nie wiadomo czego? Jak się właściwie to teraz nazywa? POKO „Dom Ojczysty”, POKO „Spółdzielnia Tęcza”? Tylko trochę w tym żartów, reszta jest dla największej opozycyjnej partii śmiertelnie poważna. Tak jak PiS bawi się w idiotyczne zamykanie lasów i otwieranie basenów, tak PO co dwa miesiące przemalowuje szyldy, „programy” i przede wszystkim buduje koalicję sama ze sobą, bo reszta się z tych propozycji śmieje. Lewica, PSL i Hołownia niemal w tym samym memencie i jeszcze w trakcie kongresu, wyśmiali ofertę polityczną ze strony partii, która walczy o życie. Koalicja 276 w założeniu ma nie tylko obalić rządy PiS, ale i sparaliżować weta prezydenta. Plan tak ambitny, jak nie robienie polityki i budowanie mostów. Oczywiście to jest jedna wielka mrzonka, coś na poziomie większości konstytucyjnej, na co liczył PiS w ostatnich wyborach, ale nie o 276 posłów tutaj chodzi. PO prowadzi tę samą, do znudzenia powtarzającą się, grę na lidera opozycji.

Jeden jedyny raz to się jakoś udało przy wyborach europejskich, ale najbardziej udało się SLD, ponieważ dzięki PO zostali przywróceni do życia. Po tym zabiegu „Nowoczesna” przestała istnieć, a PSL musiał się ratować Kukizem’15, żeby się wczołgać do sejmu. Jako całość Koalicja Europejska zebrała spektakularne baty od samotnego PiS i znów nastąpiła „burza mózgów”. I tak w koło Macieju w ramach tych samych zgranych twarzy i frazesów, a gdy człowiek słyszy gomułkowski głos korespondujący z gomułkowskim wyglądem Borysa Budki, to ma ochotę za Trzaskowskim powtórzyć: „Słuchajcie, mamy dość!”. Tak też zrobili nie tylko wyborcy PiS, ale wyborcy wszystkich „zaproszonych” do koalicji i co najbardziej zabawne, przyłączyła się też cześć wyborców PO, ta bardziej rozgarnięta, przynajmniej na poziomie instynktu politycznego, niekoniecznie analizy. Jednym zdaniem można napisać, że szkoda pisać o tym, co się stało w sobotę, mieszanka starych truizmów z nowym hasełkiem, o czym za tydzień nikt nie będzie pamiętał. Tylko trener Łazarek, który powoływał do reprezentacji chyba ponad setkę zawodników, może konkurować z produkcją koalicji i szyldów w wykonaniu PO.

Dobrze, ale czy to oznacza, że PiS znów może spać spokojnie? Wystarczy popatrzeć na to, co się stało z Owsiakiem w tym roku, najniższa oglądalność, najniższa liczba sztabów i wolontariuszy i chybiona marketingowo prowokacja ze „strajkiem kobiet”. Takie są skutki dominacji jednego tematu, czyli „pandemii”, a ten temat jest na trwałe przypisany do PiS. Partii rządzącej nie pomogą żadne wpadki i nawet katastrofy ze strony partii opozycyjnych, ponieważ Polacy żyją zupełnie innymi sprawami. Dziś większe znaczenia ma to, czy PiS otworzy siłownie, niż to, czy Hołownia dogada się z Trzaskowskim albo Budką. Wszystko się zmieniło, jak to mówią „nowy ład” i w tym ładzie za cały nieład odpowiada PiS, które ma wszelkie narzędzie do gnębienia Polaków i budowania sobie politycznego alibi. Owszem z kongresu PO można się pośmiać i nie będzie to udawany, ale szczery i spontaniczny śmiech, ale tylko na chwilę, potem Polacy znów zobaczą codzienną paranoję i precyzyjnie połączą z „obozem patriotycznym” nie „Koalicją 276”.

KONTROWERSJE.net

Komentarze (42):

Alojzy Cedzidło2021.03.4 10:16
Matula znowu mi zabił klina . Bo niby dopatrzył się opozycji w Polsce i ocenił ją jako najgłupszą , ale widocznie nie bardzo kapuje co oznacza termin OPOZYCJA . Tego wroga PiS , a i Polski też , nazwać opozycją to jakieś nieporozumienie . Dalej . PiS tylko o pandemii - twierdzi Matuchna . To co Kurski z gwardią na kolanach przed Kaczyńskim ? Nic z własnej inicjatywy ? Skandal . Taka TVP , tacy dziennikarze . Skandal. No i na koniec te "zbrodnie PiS-u . Skoro taki ten PiS zbrodniczy ( jeśli to nie kpiny ) to lu , wykaz zbrodni do Brukseli . Będzie tam radocha . Do Ziobry można,by też napisać , bo on ostatnio taki trochę " nie koalicyjny" To tyle . Bo w zasadzie Matruchna ma rację , Brakuje mi tylko diagnozy . Jeśli nie PiS ,nie POKO , to kto aby zasłużył na zadowolenia Matuchny.
Skrzypek na dachu2021.02.20 9:06
Zasada trwa od czasu okraglostolowej zmowy . W RP III rzadza na zmiane postkomunistyczne glupki i komuchy glupie .
dr2021.02.9 14:27
oglądałem tylko urywki ale z konkretów ino tylko ze TVP należy zamknąć i 6 % na zdrowie co PiS już uchwalił i do 2023 lub 2024 (nie pamiętam) ma wejść ... cały ten PO-cyrk to jak powtórka z prezentacji "Em-łeja" lub innych prezentacji w latach dziewięćdziesiątych jak skołowani ludzie wyszli z komuny i łykali wszelki kit ...bardzo popularne były wtedy piramidy finansowe ..w stylu kup akcje (a raczej cegłę) i znajdź 10 naiwnych co też kupią tą "cegłę" to zarobisz.. a potem nie było chętnych na kupno cegieł i pierwszy kilku z piramidy zarobił a reszta ? straciła ale nie do końca.. bo to była pierwsza lekcja o "PO-zaklinaczy węży" .. na darmo to nie poszło ... koszt jednej cegły... i na szczęście dzisiaj to nie działa PO ma tylko jeden plan wyborczy "T-K-My" o oficjalnie się tym nie chwali bo wstyd .. co prawda jeszcze wielu PO-naiwniaków nadal dużo .. może im trzeba sprzedać 10 cegieł ? aby się wyleczyli z PO-głupot ?
Anonim2021.02.8 8:46
Budka i Trzaskowski kuglarze, sięgnęli dna głupoty, już niżej nie można, oto co z ludzi robi nieodparta chęć posiadania władzy, dostatniego życia, za wszelką cenę szukają frajerów i do tego jeszcze pojawił się konkurent w postaci płaczącego Szymusia Hołowni. Mogą wszystko powiedzieć, wszystko obiecać, będą się ośmieszać do końca byle by koryto nie odpłynęło. Żal mi cię Polsko.
ceramik2021.02.8 8:11
Obrzydliwi pajace. Na pohybel.
o ...2021.02.8 7:54
.. a cóż to ... odwołano zakaz organizowania masowych imprez kabaretowych jaką był występ kabaretu "platfonsi" ... od kiedy przestali "haratać w gałę" to marnie im idzie ...
nr 12021.02.7 21:36
Tusk kiedyś mówił że największym zagrożeniem dla platformy jest platforma. To samo można powiedzieć o PiS. Ich kolebki czyli malutkie świętokrzyskie i zwłaszcza podkarpackie zanotowały sumarycznie więcej nadmiarowych śmierci od całej Szwecji, nawet gdyby przeliczyć Szwecję na najwyższe wskaźniki sztokholmskie. Cieszy się LGBT bo jak oni to mówili "wszystkie stare k.. " dzięki PiS umrą szybciej niż sądzono https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ludnosc/ludnosc/zgony-wedlug-tygodni,39,2.html https://www.scb.se/contentassets/edc2b33f85ad415d8e7909002253ed84/2021-02-01-preliminar_statistik_over_doda_inkl_eng.xlsx
Walter2021.02.7 20:31
Jarosław Kaczynski chce namaścić na Premiera Daniela Obajtka, a więc chce pogrążyć Polskę jeszcze bardziej. Dlatego rozumiem obawy Jarosława Gowina, co do dalszych losów Zjednoczonej Prawicy. Daniel Obajtek jest Prezesem Orlenu. Karierę zawodową Obajtek zaczynał jako 19-latek. Po tym, jak porzucił naukę w technikum weterynaryjnym, pracował jako operator maszyn w produkującej rury i złączki firmie Elektroplast, należącej do jego wuja. W kolejnych latach awansował na kierownika, a potem dyrektora spółki. Finał współpracy był jednak nieciekawy. Jak relacjonował ?Newsweek?, wuj, któremu pracownicy zwrócili uwagę, że Obajtek w ciągu kilku lat znacznie się wzbogacił, nabrał podejrzeń, że działo się to kosztem jego firmy i zgłosił sprawę organom ścigania. Prokuratura oskarżyła Obajtka o to, że kierując Elektroplastem, fałszował dokumenty dotyczące zakupu surowca do produkcji rur, potwierdzając odbiór większej ilości, niż faktycznie trafiała do magazynu. Firma miała stracić przez to ponad 1,4 mln zł, a Obajtek miał osiągnąć ponad 700 tys. zł korzyści. Sprawa trafiła do sądu w Sieradzu. We wrześniu 2016 roku (a więc już za rządów PiS) prokuratura wystąpiła jednak o zwrot aktu oskarżenia, w celu uzupełnienia materiału, a kilka miesięcy później umorzyła sprawę uznając, że zebrany wcześniej materiał dowodowy jest sprzeczny i ogólnikowy, i nie dostarczył podstaw do wniesienia oskarżenia." - okopress
ceramik2021.02.8 8:13
''Jak relacjonował ?Newsweek?'' I wszystko jasne. Masz wyobraźnię.
Japa2021.03.4 10:33
No i mamy nowego " komentatora śledczego " . Kaczyński może spać spokojnie .Wszyscy Jego Gwardii na ręce patrzą I jak tu jumać . ? Przez cztery lata wypominali Piotrowskiego , Od marca będzie Obajtek. Szanowny " Walterku " zrób donosik do Brukseli Oni z nim zrobią na TSUE porzadek .Oni tak chcą nami rządzić...
KATON STARSZY2021.02.7 20:09
Panie Kurka,napisz Pan ,gdzie PIS popełnił błędy,wylicz te wyimaginowane błędy! Jeżeli były jakieś drobne ,to one wynikły ze złożonej sytuacji pandemicznej i permanentnej destrukcji opozycji oraz szkopstwa.Jak się rządzi 38 mln. krajem to zawsze jest coś nie tak,a zresztą nie ma takiego który wszystkim dogodzi.Niech Pan powie,czy zna kogoś łącznie z sobą ,kto nie popelniał błędów.Ale błędy nie wynikają ze złej woli,złodziejstwa,lenistwa / Maczu w Picu,haratanie w gałę /,z cyniczną bezczelną miną. Pana kazuistyka diabłu ;świeczkę a Panu Bogu ogarek.
wystrzymajmy jeszcze trochę2021.02.7 20:21
Drobne uchybienia. 10 miesięcy nie można się dostać do lekarza chyba że się da prywatnie zabójczą kopertę
ceramik2021.02.8 8:15
Nie możesz, bo nie chce ci się zadzwonić i PO czekać. No i fajnie.
wujek2021.02.7 19:52
Wiecznie to samo, odsuwamy PIS od wladzy, nic tylko wladza i kasa w pustych lbach , a jak odsuniemy to wam pokazemy , nie program , ogolniki i banaly znane do wyzygania , demokracja, praworzadnosc, Kaczynski, kosciol, sluzba zdrowia, a co w konkretach macie dla Polski i Polakow czy tylko ulica i wypir..... i gadanie o chaosie czy tylko myslicie jak zawsze o swoich tylkach.
Lucy2021.02.8 0:25
na razie te szubrawcy jak oswiadczyli maja recepte ale ktos ich goni zeby w końcu obalili rzad juz teraz natychmiast rewolucja bolszewicka musi zostać dopieta tylko Polska i Wegry sie opieraja USA juz padło.
Hannah Żydówka2021.02.7 19:35
Kurka pisze: "Nie zapominając o głupocie i zbrodni, której dopuszcza się PiS od blisko roku" - najgorsi są tacy "prorocy" jak Pan Matka Kurka. Każdy mądry czyli głupi. jak pan taki mądry - to niech pan się weźmie za rządy !
Anonim2021.02.7 19:27
PiS długo był partią Smoleńska, teraz będzie partią lockdownu i bezobjawowej zbrodni szczególnie na podkarpaciu gdzie zmarło niewiele mniej niż w całej Szwecji
Tuskokundle2021.02.7 19:49
PO długo był partią amber gold, teraz będzie partią zbokoLGBT i zbrodni na pani Brzeskiej zamówionej przez kolesi z Warszawskiej Mafii PO
bezkarność plus2021.02.7 20:08
PiS zostanie opisany w książkach do historii nie tylko jako zbrodniarze mordujący swoimi decyzjami 3 razy więcej niż wynosi kliniczna zjadliwość wirusa w krajach bez lockdownu, ale także jako rekordziści zaciągania kredytów. O Gierku wszyscy zapomną. Z 1.5 biliona pożyczek 40% to dzieło PiS w 5 lat podczas gdy 60% to zasługa kilkudziesięciu lat innych rządów
Karol2021.02.7 18:35
Wiwat Matka Kurka,co ma małego siurka.Sukcesem jest,że przy niedzieli coś wypluł ze swojej mózgownicy.Z reguły w tym dniu intensywnie walczył z pandemii.
Alojzy Cedzidło2021.02.7 18:24
Przyznaję , nie nadążam ze zrozumieniem diagnoz " Mtuchny " Wszystko żle , ale nie radzi co zrobić aby było " dobrze " , lepiej . Dla ścisłości dodam . NIE TWIERDZWĘ ŻE BIADOLĄC , NIEMA RACJI . Ma, tylko taka jakaś ta PRAWDA pozawijana , ciężka (dla mnia ) do objęcia .,Pisze " Matuchna " : "Nie zapominając o głupocie i zbrodni , której dopuszcza się PiS......" Ło Matko , ta święta , na kogo ja głosowałem . Na zbrodniarzy.? " Matuchno " ratuj , oświeć mnie jakie zbrodnie bo za trzy lata wybory a ja na zbrdniarzy miałem znów ochotę głosować Ratuj <Matuchno".
Ojciec2021.02.7 18:05
Czaskowski i Dupka to jak Wilfried i Roy, tylko białych tygrysów brak
jurek2021.02.7 17:18
2016 - odsuniemy PiS od władzy 2017 - odsuniemy PiS od władzy 2018 - odsuniemy PiS od władzy 2019 - odsuniemy PiS od władzy 2020 - odsuniemy PiS od władzy 2021 - odsuniemy PiS od władzy ...
Petru de Madeira2021.02.7 17:19
I tak do końca. I jeden dzień dłużej.
Anonim2021.02.7 17:52
Płacz PiSiorków: 2008-2016 PO znów wygrała Hlip ,hlip , 2008-2016 wybory znów sfałszowane hlip hlip
durnakiPO2021.02.7 19:52
Płacz PO w 2016 że wybory sfałszowane , 2020 i 2024, 2045 i tak dalej a wy PO lemingi z nimi na dno ja Tytanik, HE HE niech żyje PIS.
Figo Fago2021.02.7 18:27
Aluzju paniał , panie " Jurek " Ostatnio w tym celu wyciągnęli PZPR z grobowca .
Senny2021.02.7 16:55
Oto wygląd partii politycznej w Polsce. Widzimy dwóch nieodpowiedzialnych błaznów, którzy zajmują odpowiedzialne stanowiska, dających kuglarskie przedstawienie.
Anonim2021.02.7 16:45
Tusk i PO -wieczna trauma PiSiorów do końca życia.
Rumcajs daje w Ryja Lewakom2021.02.7 17:08
Kaczyński i PIS -wieczna trauma Peowców do końca życia.
Wanda2021.02.7 19:45
Jak trauma moze byc banda nieudacznikow i zlodziei z zniemczonym kaszubem wrogiem wszystkiego co polskie
matis892021.02.7 16:42
Wczoraj szatanistyczny, lewacki PIS, Kurski i PISTVP w programie Rządu Światowego NWO - Voice Senior zwycięzcą ogłosił gejowski hymn LZPKNTB+ ,,I Will Survive''. Oczywiście u szatanistycznego PISu wygrała drużyzna pedzia LZPKNTB+ Piaska. Natomiast we wcześniejszej edycji Voice of Poland szatanistyczny PIS w PISTVP zwycięzcą ogłosił masoński hymn ,,Lubię kiedy nad nami panuje ciemność''. I oczywiście wtedy też wygrała drużyna pedzia LZPKNTB+ Michała Szpaka. Także brawo szatanistyczny, lewacki PIS za promowanie pełną parą masońskich projektów i LZPKNTB+ w Polsce.
Radziszewski-Walter- matis chuj nie "katolik"2021.02.7 16:46
Skąd dzisiaj k u r wo białoruska nadajesz? Z "gorzowa, wrocławia"?
Pokręć2021.02.7 16:38
Akurat w kwestii pandemicznych lockdownów, to PiS robi dokładnie to samo, co rządy innych unijnych krajów, które PiS najchętniej utopiłyby w łyżce wody. Gdyby rządził ktokolwiek inny - robiłby to samo. Nawet, gdyby rządziła Konfederacja. Co innego się mówi, jak się jest w opozycji a co innego robi jak się w ręce dostanie faktycznie ster rządów. Tak jest, było i będzie.
zatrudnię Holendrów2021.02.7 16:26
do czyszczenia szamba
Z galicyjskich parchów, Keller-Krawczyk2021.02.7 16:23
wstydzi się, że jest parchem w dosłownym słowa tego znaczeniu, więc wymyśla o sobie historie, pozuje na antysemitę, antysyjonistę... A to zwykła przykrywka jego żydostwa w najgorszym, bo bolszewickim wydaniu. Ale niech on sam się wypowie o swoim pochodzeniu. CYT.: „Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów,… i dalej "..., jako że moja rodzina, mimo że praktycznie czystej niemieckiej krwi,… - Jako potomek niemieckich Żydów…” - - - - 𝐓𝐄𝐆𝐎 𝐉𝐄𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄 𝐍𝐈𝐄 𝐁𝐘𝐋𝐎 - 𝐙𝐘𝐃 "𝐂𝐙𝐘𝐒𝐓𝐄𝐉 𝐊𝐑𝐖𝐈 𝐍𝐈𝐄𝐌𝐈𝐄𝐂𝐊𝐈𝐄𝐉"!
Keller2021.02.7 20:18
Nie mogę się doczekać jak się zaszczepisz
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.7 16:20
jeszcze nie tak dawno kurka miał brązowy nochal od ciągłego wchodzenia w doopę kaczyńskiemu i PiSdzielcom ale jak to ma chorągiewa w zwyczaju znowu wieje w inną stronę! fałszywy i zakłamany człowieczek który dla kliknięć pod swoimi artykułami zerżnął by swoją córkę w mordę!
ONLY PEACE2021.02.7 16:20
Herr Tusk wystawił tych dwóch przygłupów na POśmiewisko.HEJ ma dobrych scenarzystów.
Zieeeeeeeeh! Markus na podium!2021.02.7 16:18
Lepszy od wszystkich pisowskich cebulaków!
Karol2021.02.7 16:11
Precz z młodymi wnukami i synami komunistycznymi .
droma2021.02.7 16:09
czyżby kurka miała teczkę w moskwie ostatnio odkurzona co do rzadu to bredzi ,niech się wysili i napisze co by się działo jakby rządziła partia oszustów tępe dzidy -co ...