Matka Kurka: PiS wygrywa ze wszystkimi, ale wyraźnie przegrywa z TVN - zdjęcie
08.11.19, 15:00(fot. PiS/flickr/2.0 edytowane)

Matka Kurka: PiS wygrywa ze wszystkimi, ale wyraźnie przegrywa z TVN

39

Mam takie cykliczne hobby i w ramach tego przypominam o rzekomych oczywistościach, które jakoś na co dzień tak oczywiste już nie są. Fakt, że jedyną prawdziwą opozycją w Polsce jest amerykańska, a de facto radziecka telewizja TVN, prawie każdy wyborca PiS potwierdzi o dowolnej porze dnia i nocy. Warunek jest jeden, trzeba o tym przypomnieć i najczęściej robi to sam TVN. Co więcej Ci sami wyborcy PiS, którzy nie znoszą TVN i nawet nawołują do bojkotu, prawie zawsze ulegają „narracji” TVN i dodatkowo jeszcze przestrzegają PiS przed krokami politycznymi, dającymi „paliwowo dla tych propagandystów z Wiertniczej” - pisze bloger Matka Kurka na portalu Kontrowersje.net.

 

Parafrazując znane powiedzenia, jak się nie obrócisz wszędzie TVN i najdobitniej było to widać po kolejnych wyborach wygranych przez PiS. Z wyjątkiem wyborów europejskich, gdzie po prawej stronie była jedna wielka euforia, rekordowo wygrane wybory samorządowe wywołały niemal żałobę w elektoracie PiS, a rekordowo wygrane wybory parlamentarne przygnębiły elektorat. Skąd się wzięły takie irracjonalne reakcje? Naturalnie problem jest znacznie szerszy niż sam wpływ TVN, ale udział tego ostatniego determinuje całą resztę. Oglądam stację wroga 24 na dobę, wbrew apelom o bojkot i traktuję tę katorżniczą pracę, jako swego rodzaju kontrwywiad. Dzięki temu wiem na przykład, że zaraz po wyborach parlamentarnych w TVN24 prawie w ogóle nie pokazywali frustracji i rozczarowania marnym wynikiem PO. Tematem głównym, prócz sprawy Banasia, była… przegrana PiS z całą opozycją i przede wszystkim utrata senatu.

Fachowo takie sztuczki nazywają się „przekazem dnia”, które potem przechodzą w „narzucenie narracji”. Jakie są efekty? Wyborcy PiS natychmiast przejęli „narrację” TVN i popadli w rozpacz z powodu „słabego wyniku” PiS i jeszcze ten nieszczęsny senat. Istnieją tacy publicyści i analitycy, którzy powtarzają, że polityka to zimna kalkulacja, nie emocje i takie podejście jest kompletnie bzdurne. Polityka to jedno i drugie, zimną kalkulacją nakręca się społeczne emocje i TVN robi to niestety bardzo dobrze, zastępując opozycję, przynajmniej tę lewicowo-liberalną. Umiejętne żonglowanie tematami, poprzez nagłośnianie wygodnych i wyciszanie niewygodnych wydarzeń politycznych, sprawia, że Stanisław Piotrowicz, zwykły rejonowy prokurator z PRL, stał się prokuratorem komunistycznym i największym zbrodniarzem PRL. Z kolei prominentni sekretarze i członkowie PZPR: Miller, Cimoszewicz, Kwaśniewski, Rosati, uchodzą za europejskich demokratów.


O „Sławku” Neumanie nie mówi dziś prawie nikt, sprawa Artura W. również przycichała, za to Banaś żyje w niemal każdym serwisie informacyjnym TVN24. Przez trzy tygodnie kreowano „zamach stanu” zorganizowany przez PiS i „pisowską” Izbę Nadzwyczajną, ale po rozpatrzeniu protestów z wynikiem negatywnym dla PiS i jednym pozytywnym dla PO, cisza w eterze. Skutek będzie taki, że rozsądne wyroki Izby Nadzwyczajnej nijak nie zapadną w „śniadość społeczną”, a Izba Nadzwyczajna nadal będzie uznawana za „pisowską”. Takich przykładów bardziej i mniej znaczących można przytaczać bez końca, ale podam jeszcze jeden, dość znamienny. Sprawa uratowanych przez poznańskie ZOO tygrysów, w relacji do zniesienia wiz do USA zajęła 95% czasu antenowego. Co z tego niby ma wynikać? Ano to, że TVN jest w stanie z niczego zrobić temat miesiąca, a wydarzenia przełomowe wykasować z przestrzeni publicznej.

Jakie z tych cyklicznych spostrzeżeń należy wyciągnąć wnioski? Prosta recepta wypisywana przez co bardziej wyrywnych brzmi: „zlikwidować TVN, najlepiej wszystkie obce media”. Jest to doskonała recepta, ale na zwiększenie znaczenia TVN i całej reszty. Recepta rozsądna wygląda zupełnie inaczej i dawno ją wypisał znany socjalista Kuroń: „Nie palcie TVN-ów, budujcie własne”. Niestety z tym budowaniem, to jest następny wielki klops i porażka PiS, o której także przypominam cyklicznie, ale w tym felietonie nie mam już na to miejsca i siły.

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze (39):

Zatroskany2019.11.11 22:37
Jak PiS nie pójdzie drogą Orbana i nie zmieni reguł gry na rynku mediów, to następną kadencję ma przechlapaną!!! Czabański tego nie zrobi!!!
Stefania2019.11.11 10:02
No może i ogląda TVN non stop. Ale samo oglądanie nic nie znaczy bo trzeba jeszcze rozumieć co się ogląda. A tu jest deficyt rozumowania. I szkoda czasu lepiej się dobrze wyspać może wtedy będzie lepiej mózg funkcjonował. A tego serdecznie życzę.
Ejek2019.11.9 17:05
Stworzyć listę ,instytucji agentów,, podobnie jak w Rosji i USA i jako pierwszą wpisać TVN.
Lelo2019.11.9 9:14
Panie kurka ja też z obrzydzeniem oglądam stacje wroga TVP i to całe g.....
MirekT2019.11.8 23:40
Piotrze Nowak,a ja Ci mówiłem, że jako mocarz Moralny Intelektualny powinieneś obieżdzić z cyklem wykładów Kółka Rózańcowe i Kółka Gospodyń Wiejskich.Tam będa z Twoich ust spijać Prawdy- Obiawione w pokorze i z otwartymi gębami. Będziesz błszczał jak sierść kota kulawego z Żoliborza !
Jack Em2019.11.8 18:03
Dość długo byłem zwolennikiem PO. Jednak po przegranych wyborach w 2015 i 2019 roku zacząłem grzebać po internecie, rozmawiać z różnymi ludzmi, bo nurtowało mnie pytanie, że skoro formacja PO jest tak dobra, tak mądra, tak uczciwa jak mówią o sobie politycy PO, i tyle zrobiła dobrego dla Polski i Polaków podczas 8 lat rządzenia – to dlaczego nie wygrywa wyborów tylko przegrywa ?! Coś tu nie gra ?! Wyłączyłem TVN, i dotarłem do zupełnie innych informacji, i danych mówiących, że moja dotychczasowa wiedza jest błędna, a to co mówi TVN to kłamstwa i manipulacje ! No bo skoro jest tak źle, jak mówi TVN, to dlaczego światowe rankingi mówią coś zupełnie odwrotnego, analizy UE dotyczące poszczególnych krajów członkowskich również chwalą Polskę, GUS również podaje dobre prognozy, a i sam widzę, że w Polsce jest lepiej, a nie gorzej ! Rozmawiam z ludzmi, którzy są zadowoleni z rozwoju kraju, z programów pomocniczych, z wiarygodności rządzących, bo co obiecują lub zaplanują jest realizowane. Oczy przecieram ze zdziwienia , że to o czym wiedziałem dotychczas, to wielkie nieporozumienie i nieprawda. Porównuję rzeczywistość z tym co mówią politycy PO, i okazuje się, że oni kłamią, wymyśają głupoty i manipulują. Myślę sobie, dlaczego byłem zwolennikiem formacji politycznej, która narobiła tyle zła dla Polski ? Takie przykłady jak zadłużenie państwa, kradzież miliardów z WAT i OFE, podnoszenie podatków i wieku emerytalnego, afery bez końca dają do myśenia, że coś nie gra, że to co głoszą ścierwo-media to kłamstwa i manipulacje. Dziś, może mi się nie wszystko podobać, ale wierzę i kibicuję M. Morawieckiemu, jego rządowi i ich popieram, szczególnie za program zrównoważonego rozwoju i polskiego modelu dobrobytu ! Żegnajcie kłamcy i manipuatorzy z PO. Dziękuję Bogu, że wreszcie przejrzałem na oczy, że nawróciłem się do normalności. Zwolennicy PO są zaślepieni podobnie jak ja byłem. Jednak uważam, że ci mniej inteligentni, nie potrafią dotrzeć do prawdy i brną w ich głupocie dalej. Szkoda, bo czas mija bezpowrotnie !
Olej2019.11.8 17:58
I jeszcze jedno ! Bodaj najważniejsze po armii. Wywiad ofensywny, służby specjalne, wywiad gospodarczy oraz kontrwywiad. Rozbudowane do poziomu odpowiadającemu bezpieczeństwu Polski. Sprawnie i dynamicznie działające i przeciwdziałające. To jest wymóg czasu.
gumowa kaczka2019.11.8 17:40
co polecicie prezesowi na łupież ? obsypany śmieciem naczelnik wygląda groteskowo
Piotr Nowak2019.11.8 15:57
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.11.8 17:20
Wielgucki to prawacka szmata.
Tadeusz 2019.11.8 17:16
Prawda jest taka, że ten Wielgucki sam ogląda TVN codziennie na tt pyta się kogo będzie u Olejnik. 3/4 PISu ogląda TVN bo tam dowiedzą się coś ciekawego w przeciwności do publicznej TVP, gdzie jak włączysz to wiesz, że jest super a PO kradło.
Piotr Nowak2019.11.8 18:00
Ty Tadziu, ty nic nie pojmujesz ! Ależ ty musisz być tępy ! Przecież jest jasnym, że trzeba wiedzieć co robi i co zamierza wróg !! No nie Tadziu ? A zatem i my musimy podejrzeć TVN. Kapito Tadziu - ty głąbie ?!!!
Olej2019.11.8 17:12
Wolność mediów i wolność słowa tak ! Amerykańsko – sowiecka choroba propagandy i urabiania mas – WON ! Nadszedł najwyższy czas aby hulających po Polsce wszelkiej maści tałatai wziąć za mordę, i to krótko. Gdyż albo oni albo Państwo i Polska. Są administracyjne metody, fiskalno skarbowe i inne aby takich destruktorów społecznych jak w/w stacja uwalić i to przy samym korzeniu. Dopóki to draństwo smrodzi atmosferę dopóty trudno Polskę uważać za poważne państwo. Nadszedł również najwyższy czas aby Amerykanom powiedzieć dość i wskazać im granicę poza którą powstanie konflikt. Niech robią interesy ale nie wpieprzają się w polską politykę wewnętrzną. Ten przekaz musi być jasny i stanowczy. My jako Polacy mamy do stracenia wszystko ale i do zyskania również wszystko. To jest gra vabanque. Ameryka naciąga strunę i można ryzykować stwierdzenie, że albo mają w d……. tę strefę geograficzną łącznie z naszym krajem, albo mamy g……. nie polityków u władzy. Albo albo ! Trzeba również uświadomić Zachodowi oraz tym z Waszyngtonu co będzie gdy Sowiety podporządkują sobie na powrót całą Europę Środkową. Trzeba im jasno i stanowczo odpowiedzieć, że przyjaźń nie jest wieczna i jednostronna w korzyściach. Tak jak nam nie służył nadzór sowiecki i przysięganie na wierność kacapom. Tak samo nam zaczyna nie służyć lala w ambasadzie USA i robienie z Polski pajaca do wszelkich możliwych amerykańskich scenariuszy. Trzeba brać przykład z Turcji. I zbroić się na potęgę im prędzej tym lepiej !
Tasman2019.11.8 16:53
A nie dałoby się tak tego TVN zaaresztować? Natychmiast i od razu... Jak to ktoś powiedział: dajcie mi stację telewizyjną a paragraf się znajdzie.
Gnostyk2019.11.8 17:01
Nie wolno! bo to amerykanskie!
Jerz2019.11.8 16:17
Redaktorów z tvn, pracujących w zasadzie dla stacji, która jest nadaje właściwie przeciw interesowi narodowemu Polski uważam za zdrajców ojczyzny. Czekam pilnie na ustawę repolonizacyjną media. To wstyd dla nas, żeby w Polsce miała przewagę narracyjną nad mediami narodowymi polskimi obca stacja.
Jack Justin2019.11.8 16:03
TVN nie jest żadną stacja radziecką (kiedyś Rosjanie mieli tu udziały). Dzisiaj właścicielem TVN jest amerykański Discovery, ktorego praezesem jest wielki polonofob, żyd David Zaslaw. Czyli można zaryzykować twierdzenie, że TVN to tuma amerykańskich żydów.
Wies2019.11.8 16:00
Nie można budować własnego tefałenu bo to jest po prostu dno. Ludzie muszą sami nabrać obrzydzenia do tego rodzaju tv i przestać to oglądać. Niestety trzeba czekać na ich nawrócenie i próbować tłumaczyć chociaż to bardzo trudne. Przecież mają sporo różnych tv i nie chcą tego oglądać, a zniżanie się do poziomu tefałenu to dla nich tylko przyznanie się do porażki. Sądzę że przez następne kilka lat jesteśmy skazani na podział społeczeństwa na dwa obozy z przewagą ale nieznaczną obozu patriotycznego świadomego swoich wyborów. Zresztą to może i dobrze bo powoduje ciągłą mobilizację i konieczność walki o swoje. Nic łatwo nie przyjdzie, a ludzie zatruci tefałenem tak łatwo się nie odtrują.
MirekT2019.11.8 16:16
Wies tłumaczyć to Ty możesz głupszym od siebie, tylko skąd ich wziąć?
Michał Jan2019.11.8 16:25
Po co budować własny tefałen, jak już jest TVP Info?
mm2019.11.8 15:59
Mirek T,Rozbawiony i inni lewacy i hejterzy !! Kurka ma 100% racji.Jedynie gadzinowa TVN mąci ,kłamie i manipuluje tak bardzo ze az sr..ać się chce na nich.PIS kurcze !! Rusz dupsko i coś z tym zrób!!
MirekT2019.11.8 16:14
mm rzeczywiście mnie rozbawiłeś. Ty chyba naprawdę wierzysz w to co piszesz. Twojego idola Kurskiego nikt nie przebije!!
Jonasik2019.11.8 15:57
Dzisiaj piątek, więc jest szabes. Kupiłem koszerną kaszankę, jak zepewniał rabin w Kehila Israel w Gdańsku, mamy świeczki i będzie szabes. L'chaim towarzysze!
Piotr Nowak2019.11.8 16:09
Aaaaa to ty sk-urw-ielu jesteś z Gdańska. Dobrze wiedzieć, już cię notujemy do identyfikacji. Wkrótce zapukamy do twoich drzwi, i jak się okaże że głosowałeś na Adamowicza i na Dulkiewicz to kastracja nieunikniona !
Jonasik2019.11.8 16:20
da da towarzysz z Konfederacji
Piotr Nowak2019.11.8 15:56
To prawda Wilgucki - masz racę ! PIS choćby chciał to nie potrafi tak perfidnie kłamać jak debile z TVN, członkowie i zwolennicy PIS-u nie potrafią pluć nienawiścią na wszystkie strony, nie potrafią kraść i jeźdźić autami z otwartymi oknami, nie potrafią zdradzać własnej ojczyzny itd. itp. - dlatego twierdzę, że PIS nie ma żadnych szans z TVN ! A tak na marginesie, już same składnie redaktorów w TVN powodują u mnie odruch wymiotny !
MirekT2019.11.8 16:07
To nie wystawiaj odbytu proboszczowi, odruchy wymiotne znikną jak ręką odjął.
XYZ2019.11.8 15:38
A w ogóle dlaczego ten kurek ma taki damski nick.Genderysta jakiś czy co.
gumowa kaczka2019.11.8 17:41
lubi te rzeczy
Jasiek2019.11.8 15:31
Raczej, cyklicznie przyglądałbym się kapitałowi, który za tym przedsięwzięciem stoi, i czyje interesy korporacyjne reprezentuje. Ten osąd bieżącej sytuacji może całkowicie odmiennie wyglądać.
PiS nie sprosta kryzysowi2019.11.8 15:30
Piotr Nowak2019.11.8 16:05
BINGO !!! A co, własną śliną zaksztusiłeś się ?! No to idź do obory popracować . krowy trzeba wydoić idioto !
MirekT2019.11.8 15:27
Pan tak bredzi, ze rodzina wstydzi się z domu wychodzić, nawet śmieci wyrzucić!!!. Kurek niech Pan za kręci bo ostatni krople oleju wyciekną z tego pustego łba.
Piotr Nowak2019.11.8 16:03
Aaaaa, Mirek jest na Frondzie i komentuje. A tak cię prosiłem palancie: nie komentuj i nie odpowiadaj na wpisy innych – i co ? Każdy taki twój wpis to stek idiotyzmów, którymi się zdradzasz, że jesteś totalnym przygłupem i ośmieszasz się na własne życzenie. Ty jesteś choprym psychicznie świrem, uczulonym na sierść kota Kaczyńskiego.
MirekT2019.11.8 23:07
Na własne życzenie to wkońcu po ryju możesz dostać..
Bruner z Olgino- Formularz zawiera błędy.2019.11.8 23:37
Zabolało?
Rozbawiony 2019.11.8 15:21
Gdyby głupota miała skrzydła to ta kurka szybowalaby jak jastrząb ale ani skrzydeł ani rozumu
2019.11.8 15:08
„Budujcie własne” — jak TV Republika, co ma więcej pracowników niż widzów :-D
2019.11.8 15:06
Amerykany zalazły Kur(v)ce za skórę?