– Pieniądze były, tylko je rozkradano, zamiast wydawać na zbrojenia. Produkowano urządzenia bez amunicji. Podpisałem decyzję o zamówieniu ofertowym, wystosowanym do rządu Stanów Zjednoczonych w sprawie zakupu baterii Patriot – powiedział w trakcie programu „Gość Poranka” Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej.

 

Antoni Macierewicz sprecyzował na jakich warunkach rząd Polski zakupi nowoczesne rakiety Patriot. 

– Polska nabędzie 8 zestawów Patriotów, z czego dwa z nich przyjadą do Polski już w 2019 roku. Warunek, który został zaaprobowany jest następujący: co najmniej 50 procent pieniędzy wydawanych na zakup tego uzbrojenia będzie ulokowanych w produkcji wykonywanej w Polsce, przez polskie zakłady, wskazane przez Ministerstwo Obrony Narodowej – stwierdził Antoni Macierewicz.

Szef MON podkreślił, że rząd zadba również o polski przemysł zbrojeniowy 

– Polski przemysł zbrojeniowy to jedno z kół zamachowych polskiej gospodarki. Proszę sobie wyobrazić dziesiątki miliardów złotych, które przeznaczane są na Patrioty, Raki, Craby czy unowocześnienie Leopardów – stwierdził Macierewicz i dodał. 

– To są olbrzymie pieniądze, które polscy podatnicy przeznaczają na uzbrojenie poprzez gospodarkę, poprzez rozwój polskiego przemysłu. Jestem pod wrażeniem tego co pokazano w Świdniku i Mielcu.

ol/TVP Info