M. Guziak-Nowak: Państwo pozwalające zabijać dzieci to państwo tyrańskie - zdjęcie
21.10.20, 20:36Fot. via: Pixabay

M. Guziak-Nowak: Państwo pozwalające zabijać dzieci to państwo tyrańskie

10

Dziś kończy się Nowenna Życia za przyczyną św. Jana Pawła II w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy jutro będą orzekać ws. tzw. „przesłanki aborcyjnej”. Magdalena Guziak-Nowak, sekretarz organizującego nowennę Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka przypomniała w „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja nauczanie papieża Jana Pawła II, który przekonywał, że państwo pozwalające zabijać bezbronne dzieci jest państwem tyrańskim.

- „Ojciec Święty prowadził nas w myśleniu o człowieku ku afirmacji życia, ku przyjęciu każdego dziecka jako dar. Przypominał, że państwo, które pozwala zabijać bezbronne dzieci, to wcale nie jest państwo ludzi wolnych, którzy mają prawo do aborcji, tylko jest to państwo tyrańskie. W jednym dniu nowenny czytaliśmy rozważania, że miarą cywilizacji – uniwersalną, ponadczasową i obejmującą wszystkie kultury – jest stosunek do życia. A cywilizacja, która odrzuca bezbronnych, zasługuje na miano barbarzyńskie” – mówiła Magdalena Guziak-Nowak.

Przywołała też słowa z listu Matki Teresy z Kalkuty do Polaków, w którym ta stwierdziła, że aborcja jest największym zagrożeniem dla pokoju, bo jeżeli wolno matce zabić własne dziecko, to nic nie może powstrzymać ludzi przed wzajemnym zabijaniem siebie.

Magdalena Guziak-Nowak podkreślała też, że aborcja nigdy nie jest rozwiązaniem problemu. Zaznaczyła, że zabijanie dzieci nienarodzonych ze względu na przesłanki eugeniczne to zwykła dyskryminacja i przemoc silniejszych nad słabszymi:

- „Środowiska skrajnie pro-aborcyjne rysują swoją wizję świata, tworzą swoje pojęcia. Bardzo sobie upodobały w ostatnim czasie sformułowanie aborcja embriopatologiczna. To jest pomieszanie pojęć. Ci, którzy są za aborcją, nie mówią o aborcji eugenicznej, bo w tym sformułowaniu już zawiera się prawda o procederze – eugenika to selekcja osób na mniej i bardziej wartościowe; to przemoc silniejszych nad słabszymi; to dyskryminacja” – mówiła w „Aktualnościach Dnia”.

kak/radiomaryja.pl

Komentarze (10):

Anonim2020.10.22 14:42
Powiedz to kobiecie która została zmuszona do urodzenia dziecka bez mózgu.
Kacap2020.10.22 10:00
W stosunku do SWOICH wiernych - kościół powinien mieć pełną swobodę w nakazywaniu i zakazywaniu. Kto nie posłucha - WYCIEPYWAĆ!!!! - Ale dlaczego kościół chce rozkazywać mojej Zośce????
Nesse2020.10.22 9:49
Państwo pozwalające patrzeć kobiecie, jak jej bezmózgie/beznekowe/bezpłucne dziecko umiera na rękach tuż po porodzie, to jest państwo nie tylko tyrańskie, ale zwyrodniałe. Państwo, kóre każe rodzić kobiecie dziecko-roślinę, a potem zostawia ją praktycznie bez opieki samej sobie, bo już prolifowcy zmówili paciorki, to jest państwo nie tylko tyrańskie, ale i zwyrodniałe.
A - K2020.10.22 5:48
Państwo pozwalające zabijać dzieci - to państwo zbrodnicze. Takiego państwa na świecie nie ma. Przerywanie ciąży - to jest przerywanie ciąży - i ta decyzja powinna należeć wyłącznie do ciężarnej. Sperma - zarodek - płód i po urodzeniu dziecko - człowiek.
Twój pan Święty Israel2020.10.21 20:55
Im niej polaków tym lepiej szybciej przejmiemy to państwo .
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.10.21 20:52
jak była w radiu maRyja mogła się zapytać rydzyka dlaczego wspiera rządzącą partię która morduje dzieci nienarodzone!
sool2020.10.21 20:50
donoszenie całkowicie uszkodzonego płodu przez 9 mcy....to bezsensowna uporczywa terapia kosztem zdrowia i życia kobiet (wylew, zawał itd) - celem poniżenia kobiet
Matka Teresy z Kalkuty żałowała na…2020.10.21 20:49
środki przeciwbólowe.
Oglądaj Hity kinowe2020.10.21 20:44
Hej Zobacz juz dziś Hity kinowe ____________________ https://vod-sfera.pl/ ____________ Bad Boy- Proces Siódemki Z Chicago Seriale Oraz wiecej Zobacz Koniecznie juz dziś
Ja, Szatan2020.10.21 20:43
ANEKS nr 2 do INSTRUKCJI DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, wrogów Kościoła i Polski, czcicieli trupa Lenina, wyznawców poglądów masonów i brukselskich neomarksistów, którzy w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „ladychapel”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki, choć pod innymi nickami ***** No dobra, widzę, że nie pojęliście ostatnich moich instrukcji. Myślicie, że się wykpicie jakimiś prymitywnymi złośliwościami w tych waszych komentarzach? Może was to cieszy, ale mnie nie. Pora więc wyłożyć karty na stół. Przypominam: Moim celem jest złapanie jak największej ilości dusz do piekła na całą wieczność. I nie zauważyłem żadnych efektów w tym kierunku od tej waszej durnej pisaniny. Katolicki motłoch śmieje się z tego i tylko umacnia w przekonaniu, że jesteście bandą przygłupów! Oni, że zacytuję mojego ulubieńca, Jurka Urbana, mają to wszystko w ᵭůᵱįě! ***** Powtarzam: Jesteście jak polska opozycja: totalnie skompromitowani i nieskuteczni! Nie zyskaliście mi ani jednej duszy! Ale dla was, durnie, piekło zawsze stoi otworem. Do zobaczenia zatem! ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”