Łukaszenka: Z uśmiechem patrzę na protesty - zdjęcie
14.09.20, 20:52Fot. screenshot - YouTube

Łukaszenka: Z uśmiechem patrzę na protesty

6

W rozmowie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem Aleksander Łukaszenka stwierdził dziś, że „z uśmiechem” patrzy na protesty w Mińsku. Podkreślił, że najważniejsze jest to, aby demonstranci nie przekroczyli dopuszczalnych granic, a do tej pory nie miało to miejsca.

- „W soboty i niedziele oswobadzamy część Mińska, aby ludzie – jeśli chcą – mogli się przejść po tej części” – powiedział Łukaszenka prezydentowi Rosji w czasie ich dzisiejszego spotkania w Soczi.

Zapewnił przy tym, że protesty odbywają się jedynie w weekendy, a w tygodniu kraj funkcjonuje normalnie.

- „Najważniejsze jest, stale to mówię, aby nie przekraczać granic” – stwierdził, podkreślając, że na razie do tego nie doszło.

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka spotkał się dziś w Soczi z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Tematem rozmowy była obecna sytuacja na Białorusi i sprawy jej gospodarki. Prezydent Rosji miał obiecać Łukaszence pożyczkę w wysokości 1,5 miliarda dolarów, pod warunkiem, że Białoruś sama poradzi sobie z kryzysem i nie będzie wymagała zewnętrznej ingerencji.

kak/PAP

Komentarze (6):

Polexit2020.09.15 8:12
Olek, trzymaj się. Dasz radę!
Jim2020.09.14 23:41
Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni
Anonim2020.09.14 23:08
jestem w potrzasku, nic mi już nie pozostaje, jak tylko się śmiać? Ktoś spuści cyngiel?
Anonim2020.09.14 21:39
Rządy poinformowane i opłacone już we wrześniu 2019 ….. Nicola Bizzi: „Mam wrażenie uczestniczenia w wojnie, ale nie przeciwko "wirusowi" czy też jakiemuś wrogowi niewidzialnemu, ale przeciwko rządowi włoskiemu, kierowanemu w pełni przez bardzo niebezpieczne siły i moce, które przeprowadziły prawdziwy, globalny zamach stanu, mający na celu postępujące osłabianie i likwidację demokracji, wolności i praw obywatelskich, likwidację wszelkiego sprzeciwu i ustanowienie dyktatury technokratyczno-sanitarnej, której określanie jako orwellowską byłoby równoznaczne z komplementem.” …… http://ram.neon24.pl/post/157592,rzady-poinformowane-i-oplacone-juz-we-wrzesniu-2019
Anonim2020.09.14 21:40
Nicola Bizzi: „Wszystkie rządy europejskie były poinformowane już we wrześniu 2019 roku o tym, co się miało wydarzyć i otrzymały ogromne, utajnione środki finansowe (tj. oficjalnie nie upublicznione) – prawdziwy strumień pieniędzy, z pewnością nie przeznaczony na finansowanie i wzmocnienie opieki zdrowotnej i szpitali, a jedynie na ogłoszenie tzw. lockdown'u i zapewnienie jego wyegzekwowania poprzez masowe wzmocnienie struktur i środków policji.”
Anonim2020.09.14 21:40
Nicola Bizzi: „To prezydent Białorusi Łukaszenko, który zawsze odmawiał podjęcia w swoim kraju jakichkolwiek środków nadzwyczajnych, wprowadzenia lockdown'u lub "dystansu społecznego" złamał "tamę" i na posiedzeniu rządu białoruskiego oświadczył, że otrzymał od Światowej Organizacji Zdrowia znaczną ofertę gotówkową (92 mln dolarów), by zrobił tak, "jak we Włoszech". Oferta, która po kategorycznym "nie" Łukaszenki wzrosła dziesięciokrotnie w ciągu kilku tygodni, tj. do 940 milionów dolarów, tym razem zaproponowana przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy, wraz z tą samą prośbą: zamknąć wszystko i zrobić "jak we Włoszech".”