Łukaszenka wróci do scenariusza siłowego? ,,Byłby zapewne bardzo, bardzo krwawy'' - zdjęcie
18.08.20, 09:35Fot. Okras via Wikipedia, CC 4.0

Łukaszenka wróci do scenariusza siłowego? ,,Byłby zapewne bardzo, bardzo krwawy''

4

Putinowi obecnie nie w smak jest popierać Łukaszenkę w sposób ostentacyjny. Z drugiej strony - dla Rosji zwycięska rewolucja na Białorusi to także nic dobrego, bo to pewien >>zły przekaz<<, który idzie do obywateli rosyjskich, wśród których poparcie dla Putina - choć wolniej niż dla Łukaszenki - wypala się” – mówił dziś dr Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich.

W rozmowie na antenie Polskiego Radia dodał, że nie ma sygnałów, żeby struktury siłowe miały „zdradzić” Łukaszenkę i to jego ostatnia deska ratunku razem z Rosją, która zajęła pozycję wyczekującą.

[…] Nadzieja Łukaszenki w to, że uda się wygasić nastroje protestacyjne się nie spełnia, tak jak w pierwszych dwóch-trzech dniach po wyborach nie spełniła się nadzieja, że siłą spacyfikuje protesty”

- mówił Eberhardt i dodał, że Łukaszenka jest tutaj w kłopocie.

Jak stwierdził – wciąż może on wrócić do scenariusza siłowego, jednak ten byłby obecnie zapewne bardzo krwawy. Dodał, że dla Łukaszenki ważne są trzy elementy – poparcie społeczne, spójność nomenklatury oraz sektora siłowego.

dam/Polskie Radio,Fronda.pl

Komentarze (4):

OZ2020.08.19 9:34
Czy dojdzie do wojny domowej? KŁAMSTWO O BIAŁORUSI | PL1.TV - prosze zapoznać się na YOU TUBE z wypowiedzią min. p. Izabeli Brodackiej-Falzman /żony p. Falzmana - który udowdnił przestępstwa w Aferze FOZZ/.
Elwira2020.08.18 10:19
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
Rospuda2020.08.18 10:01
Ciekawą sprawą jest jak Kreml traktuje powołanie Trójkąta Lubelskiego i poważniej traktuje rolę Polski . We wpływowej Izwiestii ukazały się opinie o Białorusi po Łukaszence „Polska przejmuje Białoruś - o to chodzi” - wyjaśnił ekspert. - Faktycznie w wyniku tej specjalnej operacji kraj uzyska status kolonii i stopniowo, krok po kroku, będzie politycznie i gospodarczo odrywany od Rosji. Czy sam Zachód pomoże w tym Mińskowi? Oczywiście! W ten sam sposób, w jaki teraz pomaga Kijowowi. Pomoc ta będzie polegała na utrzymaniu represyjnego reżimu rusofobicznego. Białorusini będą mieli możliwość wyjazdu z wizą do pracy na roli w polskich oborach ”.
Po 11....2020.08.18 9:54
Myślę, że Łukaszenka pójdzie za przykładem PiS. Wprowadzi taki jednozdaniowy przepis: "Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania niszczeniu państwa Białoruskiego narusza prawo lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione”. Potem może spokojnie strzelać do ludzi. Proste? Proste.