Łukaszenka: Przechwyciliśmy rozmowę Warszawy z Berlinem dot. Nawalnego. Żadnego otrucia nie było - zdjęcie
03.09.20, 16:32Fot. Serge Serebro - Vitebsk Popular News via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Łukaszenka: Przechwyciliśmy rozmowę Warszawy z Berlinem dot. Nawalnego. Żadnego otrucia nie było

8

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka coraz dalej posuwa się w swoich kłamstwach i propagandzie. Polityk przekonywał dziś, że udało się przechwycić rozmowę pomiędzy Warszawą a Berlinem, z której wynika, że otrucie Aleksieja Nawalnego jest przygotowanym przez Zachód fałszerstwem.

Chociaż jeszcze przed wyborami prezydenckimi na Białorusi Aleksander Łukaszenka próbował dystansować się do Rosji i akcentować swoją niezależność, to sytuacja wewnątrz Białorusi po wyborach zmusiła go do radykalnego powrotu w stronę Władimira Putina. Teraz postanowił nawet zaangażować się w sprawę rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, który został otruty w Rosji za pomocą gazu bojowego. Łukaszenka wpisuje się w propagandę Kremla i przekonuje, że wywiad Białorusi przechwycił rozmowę świadczącą o tym, że nie było żadnego otrucia.

- „Muszę panu powiedzieć, że wczoraj albo przedwczoraj, nie pamiętam dokładnie, przed wystąpieniem [kanclerz Niemiec Angeli - przyp. red.] Merkel (która powiedziała, że chcieli mu - Nawalnemu - zamknąć usta - przyp. red.] przechwyciliśmy rozmowę” – mówił dziś Aleksander Łukasznka.

- „Przechwyciliśmy interesującą rozmowę, którą - dam panu ją do przeczytania, przygotujemy i wyślemy do FSB [Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji - przyp. red.] - wyraźnie mówi o tym, że to fałszerstwo. Żadnego otrucia Nawalnego nie było” – przekonywał.

Wczoraj rząd Niemiec potwierdził, że w Rosji doszło do próby otrucia hospitalizowanego obecnie w Berlinie Aleksieja Nawalnego, jednego z czołowych krytyków Kremla.

kak/PAP

Komentarze (8):

katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.29 6:33
Jak ja nienawidzę tej katolickiej Polski! Jak ja nienawidzę Kościoła, księży, Krzyża, Eucharystii, Bożego Miłosierdzia! Nie dziwcie mi się, nie oburzajcie. To mój pan, szatan, przegrany na całą wieczność anioł zła i kłamstwa, który nie chciał służyć Bogu, tak mi każe... Dzięki Kościołowi tyle dusz w Polsce unika ognia piekielnego! A ja tak się staram, by im wmówić, że piekło to fikcja… I wszystko to na nic!
Anonim2020.09.3 21:45
The Dead Game - pandemia wirusa - czy - terror dewiantów .... https://att.neon24.pl/post/157365,the-dead-game-pandemia-wirusa-czy-terror-dewiantow
adam2020.09.3 19:08
Warszawskie dyplomatolki tym swoim infantylnym podchodzeniem do Bialorusi sprowadzi na nas nieszczescie .
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.3 17:22
widzę że wszystkie dyktatury mają "Pegasusa" do podsłuchów!
Karaluch wąsaty2020.09.3 17:11
musi odejść do kołchozu !
Szybki Lopez2020.09.3 19:36
Będzie macać kołchoźnianki! Jade pomagać.
verizanus2020.09.3 16:57
Jak już Berlin kontaktuje się z tak poważnym rządem jak ten w Warszawie to ewidentnie CHCE aby ta rozmowa była przechwycona ;)
Zarabiaj Zdalnie nawet 200$ dziennie2020.09.3 16:48
Praca Zdalna dla Każdego - Nowy biznes 0nline, Zarobki ponad 20.000zł miesięcznie, hit roku 2020, wysokie i stałe dochody, praca zdalna wystarczy smartfon lub laptop, teraz każdy może tak zarabiać, obecnie można zapisać się bezpłatnie i nauczyć inwestowania na stronie: https://bit.ly/32WUoNk Od razu po zapisaniu otrzymasz system do zarabiania, który pozwoli Ci jeszcze dziś zarobić pierwsze pieniądze!